Jak skompilować plik .c na moim komputerze Mac?


92

Jak skompilować plik .c na moim komputerze Mac?


1
Prawdopodobnie dlatego, że wszystkie odpowiedzi są dość nieaktualne. Każdy plik .c można dodać do projektu Xcode i dodać do celu. Następnie zostanie skompilowany wraz ze wszystkimi plikami .m (Objective-C) lub Swift.
Elise van Looij

Odpowiedzi:


36

Będziesz musiał zainstalować narzędzia Apple Developer Tools . Gdy to zrobisz, najłatwiej jest albo użyć Xcode IDE, albo użyć gcc, lub obecnie lepiej cc(kompilator clang LLVM), z wiersza poleceń.

Według strony Apple, najnowsza wersja Xcode (3.2.1) działa tylko w Snow Leopard (10.6), więc jeśli masz wcześniejszą wersję OS X, będziesz musiał użyć starszej wersji Xcode. Twój Mac powinien być dostarczony z płytą DVD z narzędziami dla programistów, która będzie zawierać wersję, która powinna działać w twoim systemie. Ponadto witryna Apple Developer Tools nadal zawiera starsze wersje dostępne do pobrania. Xcode 3.1.4 powinien działać w systemie Leopard (10.5).


4
Cześć Adam, czy gcc z Apple Developer Tools jest symbolicznym dowiązaniem do kompilatora clang c, czy jest to prawdziwy kompilator gcc c?
Charles Chow,

3
Tylko dla każdego, kto tu szuka w Google, ta kontrola jakości ma jakieś dziesięć lat (!!!) Ta odpowiedź jest (całkowicie) nieaktualna, współczesne odpowiedzi na dole wyjaśniają, jak łatwo to zrobić w dzisiejszych czasach.
Fattie

49

Musisz zdobyć kompilator. Najłatwiejszym sposobem jest prawdopodobnie zainstalowanie środowiska programistycznego XCode z dysków CD / DVD, które otrzymałeś z komputerem Mac, co da ci gcc. Wtedy powinieneś być w stanie skompilować to jak

gcc -o mybinaryfile mysourcefile.c

co powiedziałyby na nich te DVD. mam dwa. jeden jest dyskiem startowym, a drugi mówi o aplikacjach.
David

@David: Nie jestem użytkownikiem Maca, ale ponieważ próbujesz zainstalować niektóre aplikacje, możesz spróbować tego, który mówi aplikacje. (A jeśli się mylę, spróbuj tego drugiego)
Cascabel

Założę się, że znajduje się na płycie CD z aplikacjami. Mam tylko płytę DVD z aktualizacją Snow Leopard (a to tylko jedna płyta DVD), a XCode znajduje się w sekcji „Instalacje opcjonalne / Xcode.mpkg”
OndraSej

28

Dla przypomnienia w dzisiejszych czasach

na rok 2017!

1 - Właśnie zaktualizowałeś Xcode na swoim komputerze, tak jak zwykle

2 - Otwórz terminal i

$ xcode-select --install

wykona krótką instalację trwającą minutę lub dwie.

3 - Uruchom Xcode. „Nowy” „Projekt” ... musisz wybrać „Narzędzie wiersza poleceń”

Uwaga - myląco znajduje się to na karcie „macOS” .

wybierz ten

Wybierz język „C” na następnym ekranie ...

wprowadź opis obrazu tutaj

4- Zostaniesz poproszony o zapisanie projektu gdzieś na pulpicie. Nazwa, którą nadasz projektowi tutaj, to tylko nazwa folderu, w którym będzie przechowywany projekt. Nie ma to żadnego znaczenia w rzeczywistym oprogramowaniu.

5 - Jesteś złoty! Możesz teraz cieszyć się c z Mac i Xcode.

jesteś złoty


24

W 2017 roku zrobi to:

cc myfile.c

Być może pytanie mogłoby być bardziej szczegółowe. Moja interpretacja jest taka, że ​​pyta, jak zainstalować kompilator na macOS
Max MacLeod

5

Możesz użyć gcc w Terminalu, wykonując gcc -c tat.c -o tst

jednak nie jest instalowany domyślnie. Musisz zainstalować pakiet XCode z płyty instalacyjnej wycieczki lub pobrać z http://developer.apple.com

Tutaj można pobrać wcześniejsze narzędzia programistyczne, w tym XCode 3.1, 3.0, 2.5 ...

http://connect.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MemberSite.woa/wo/5.1.17.2.1.3.3.1.0.1.1.0.3.3.3.3.1


Poszedłem na stronę jabłek i mieli tylko Xcode dla leporda śnieżnego. których nie mam. Gdzie mogę znaleźć wersję Xcode Ealeir na ich stronie? czy może wersja, którą mają, będzie dla mnie działać?
David

Powinieneś tam również znaleźć starszą wersję, a nie tylko Snow Leopard. Jeśli nie, może znajdować się na instalacyjnej płycie DVD w folderze „Dodatki”, który odpowiada używanemu systemowi operacyjnemu. Uważam, że XCode 3.0 był kompatybilny z Leopardem i być może także 3.1.
AlBlue

Dodano adres URL do witryny Apple Connect, gdzie dostępne są zarchiwizowane kody XCodes.
AlBlue

2

Użyj gcckompilatora. Zakłada się, że masz zainstalowane narzędzia programistyczne.


2

Ondrasej jest tutaj „najbardziej odpowiedni”, IMO.
Istnieją również sposoby, aby to zrobić, bez uciekania się do Xcode. Lubię TryC.

Mac OS X zawiera Developer Tools, środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji Macintosh. Jeśli jednak ktoś chce uczyć się programowania w C, Xcode jest zbyt duży i zbyt skomplikowany dla początkujących, aby napisać mały przykładowy program. TryC jest bardzo odpowiedni dla początkujących.

wprowadź opis obrazu tutaj

Nie musisz uruchamiać ogromnej aplikacji Xcode ani wpisywać nieznanych poleceń w Terminalu. Używając TryC, możesz pisać, kompilować i uruchamiać programy w językach C, C ++ i Ruby, tak jak TextEdit. Można skompilować tylko jeden plik kodu źródłowego, ale wystarczy do wypróbowania przykładowych programów.


TryC zawiesza się z częstotliwością ulewy w porze deszczowej.
amar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.