Jak wprowadzić wartości RGB do Konstruktora interfejsów?


Odpowiedzi:


470

Jak wybrać kolor według RGB w Konstruktorze interfejsów.

Kliknij ikonę suwaka koloru, a następnie wybierz „Suwaki RGB” z listy rozwijanej.

Możesz także użyć szkła powiększającego jako próbnika kolorów, aby wybrać dokładny kolor z dowolnego miejsca na ekranie; zobacz także doskonały komentarz @ ken poniżej wyjaśniający, w jaki sposób przestrzenie kolorów działają z lupą.


3
Dzięki za wskazówkę! Losowe pytanie, jakiego oprogramowania użyłeś do napisania tego zrzutu ekranu? Miły dodatek.
Sheehan Alam

21
Właściwie uważaj na szkło powiększające. Po prostu numery elementów nie określają koloru, musisz także znać przestrzeń kolorów. To jest jak kodowanie napisów. 65 to kodowanie ASCII dla A. Przestrzeń kolorów do kodowania / dekodowania komponentów znajduje się w małym menu rozwijanym po lewej stronie suwaków „RGB” powyżej. Przestrzeń kolorów „Generic RGB” odpowiada kolorom wykonanym za pomocą + [NSColor colorWithCalibratedRed: zielony: niebieski: alpha:]. Jeśli użyjesz szkła powiększającego, elementy zostaną podane w odniesieniu do przestrzeni „urządzenia”, co oznacza bieżący ekran. To nie jest właściwe. Wybierz rodzaj ogólny po.
Ken

2
Ups, to pytanie dotyczy iPhone'a. IPhone nie jest colormched. sRGB jest prawdopodobnie najlepszym przybliżeniem jego ekranu, więc jeśli chcesz mieć numery komponentów odpowiednie do użycia z UIColor, wybierz sRGB jako przestrzeń kolorów.
Ken

2
Użyłem tabletu do pisania Wacom Bamboo Fun, aby pisać na zrzucie ekranu w Photoshopie (Gimp działa równie dobrze do tego). Wziąłem zrzut ekranu za pomocą klawisza shift-4, następnie spacji i kliknąłem okno.
Tyler,

1
Czy ktoś tego doświadczył: kiedy próbuję przesunąć kolorowe suwaki ... po prostu wracają do swojej starej pozycji. (Wszystko jednak działa, jeśli wpisuję wartości bezpośrednio.)
Bonnie,

36

Chociaż odpowiedź Tylera odpowiada na pytanie, możesz mieć problemy z używaniem selektora, ponieważ używa on przestrzeni kolorów wyświetlacza (wyjaśnione przez Kena).

Jeśli chcesz dokładnie dopasować wartości RGB między Photoshopem i Xcode (bez konwersji między przestrzeniami kolorów), musisz zapisać swoje obrazy w ogólnym RGB i wprowadzić dowolne wartości kroplomierza za pomocą ogólnej przestrzeni kolorów RGB.

  • Po wybraniu „Zapisz dla Internetu i urządzeń” w Photoshopie odznacz pole „Konwertuj na sRGB”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • W Xcode kliknij wyskakujące okienko przestrzeni kolorów w próbniku kolorów i wybierz „Ogólne RGB”, a następnie wprowadź wartości czerwone, zielone i niebieskie w Photoshopie, NIE WARTOŚĆ HEX, ponieważ z jakiegoś powodu powraca do przestrzeni kolorów sRGB (uważaj, aby nie tabulatorem do pola heksadecymalnego, ponieważ to także zmienia przestrzeń kolorów na sRGB).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więcej informacji tutaj , w tym jak dopasować zrzuty ekranu.


2
Fakt, że pole heksadecymalne nie pozostaje w wybranej przestrzeni kolorów, jest straszną cechą.
zimmryan

@zimmryan Brzmi jak błąd. Dzięki OP
mattyohe

OMG bardzo za to dziękuję. Działa dokładnie tak samo irytująco w projektancie Xamarin.iOS. Musisz być bardzo ostrożny, wpisując tylko pola RG i B i cokolwiek robisz, nie tabuluj, ponieważ możesz tabulować na pole Hex, które resetuje się do sRGB i musisz zacząć od nowa.
bcr

-1 Zła rada. Jeśli użyjesz GenericRGB jako przestrzeni roboczej i nie konwertujesz do sRGB podczas eksportowania, wówczas wartości RGB będą pasować, ale kolory nie . Dlatego musisz używać dziwnych sztuczek, aby dopasować zrzuty ekranu. Jeśli twoje wartości RGB naprawdę muszą się zgadzać, musisz użyć sRGB jako przestrzeni roboczej. W przeciwnym razie możesz po prostu przekonwertować na sRGB podczas eksportu. Dołączenie profilu kolorów nie pomaga, ponieważ iOS ignoruje profile kolorów (dla zasobów).
Mackie Messer,

2

Wygląda na to, że nie znasz panelu kolorów Mac OS X. Kliknij zakładki u góry okna panelu kolorów, aby wybrać inne narzędzia wyboru. Pickery są również wtyczkami, więc można dodać nowy interfejs użytkownika do wyboru koloru. Zobacz na przykład próbnik kolorów dla programistów .


2

Wiem, że to stare pytanie, ale dzisiaj musiałem znaleźć odpowiedź na to samo pytanie, dzięki czemu znalazłem się na dobrej drodze. Próbnik kolorów z panic.com został zainstalowany poprawnie, ale opcja szesnastkowa z rozwijanego menu próbnika kolorów zawsze ustawia go na RGB. Więc nie dobrze. Zamiast tego znalazłem to:

http://wafflesoftware.net/hexpicker/

Pokazuje wartość szesnastkową i działa w pełni na Xcode 5.0.1 i Mavericks.


0

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Sprawdź powyższą przystawkę, w tym przejdź do Tacy kolorów, wybierz drugi przycisk (suwaki RGB (obraz prostokąta) - który jest umieszczony obok okręgu na górze tacy). W tym możesz wprowadzić wartości RGB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.