Zbiorcze aktualizacje pakietów za pomocą Conda


216

Czy istnieje sposób (za pomocą aktualizacji Conda), aby wyświetlić listę nieaktualnych pakietów i wybrać lub zbiorczo zaktualizować (kompatybilne) pakiety w Anaconda?

Aktualizowanie pakietów indywidualnie nie ma sensu, ponieważ są ich setki.

Odpowiedzi:


355

Chcesz conda update --all.

conda search --outdatedpokaże nieaktualne pakiety i conda update --allje zaktualizuje (zwróć uwagę, że ten drugi nie zaktualizuje cię z Python 2 do Python 3, ale pierwszy pokaże Python jako przestarzały, jeśli używasz Python 2).


Dziękuję za odpowiedź. Używam Pythona 2. Czy można filtrować nieaktualne dla konkretnej zainstalowanej wersji (py27_0)? czy conda update allaktualizacje tylko kompatybilna wersja dla mojego środowiska py27?
Afloz

Tak, conda update --allzainstaluje tylko pakiety, które są ze sobą kompatybilne i nie zaktualizuje cię z Python 2 do Python 3.
asmeurer

8
conda search --outdatedpokazuje wszystkie dostępne wersje każdego zainstalowanego ORAZ nieaktualnego pakietu, który w wielu przypadkach jest trochę za dużo ,,, Osobiście wolę używać conda update --all, pokazuje, co będzie instalowane i monituje o potwierdzenie: odpowiadasz Ni masz kompaktowy lista nieaktualnych pakietów.
gboffi

4
conda update --allróżni się również conda search --outdatedtym, że działa przez solver, co oznacza, że ​​niektóre pakiety z nowszymi wersjami mogą nie zostać zaktualizowane, jeśli inne pakiety mają ograniczenia zależności (lub, na przykład, conda update --allnie zaktualizują się z Python 2.7 do Python 3.4).
asmeurer

1
Właśnie znalazłem tego bloga, na którym autor Jake VanderPlas podaje wyjaśnienia terminów dotyczące Anakondy i conda. Odpowiadał na wiele moich pytań.
Celdor

15

Zanim przejdziesz do conda update --allkomend, najpierw zaktualizuj conda za pomocą conda update condakomendy, jeśli nie aktualizowałeś jej przez długi czas. Zdarzyło mi się to (Python 2.7.13 na 64 bitach Anaconda).


Masz na myśli 64-bit?
akarthik10,

1
Przynajmniej prawdopodobnie miałby większy sens jako komentarz niż jako odpowiedź.
Chill2Macht

2
„Zdarzyło mi się”, co się stało?
gerrit


0
# list packages that can be updated
conda search --outdated

# update all packages prompted(by asking the user yes/no)
conda update --all

# update all packages unprompted
conda update --all -y
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.