Jak robić zrzuty ekranu emulatora za pomocą Eclipse?


Odpowiedzi:


292

Możesz zrobić zrzut ekranu, jeśli otworzysz widok Android „urządzenia” (pod Okno -> Pokaż widok -> Inne ... -> Android -> Urządzenia). Kliknij urządzenie lub emulator, z którego chcesz zrobić zrzut ekranu, a następnie kliknij przycisk „Zrzut ekranu” (wygląda jak małe zdjęcie i powinien znajdować się obok przycisku ze znakiem stop). Czasami urządzenie nie ładuje natychmiast obrazu; czasami trzeba zamknąć / ponownie otworzyć okno przechwytywania ekranu.

Jest to równoważne zrobieniu zdjęcia przez DDMS, ale możesz to zrobić w Eclipse zamiast otwierać inną aplikację.


hej, nie byłem świadomy =) +1
David Hedlund

2
Dlaczego tak istotna funkcja jest ukryta w tych niejasnych menu? Dzięki.
Aeyoun

4
@Crocode Pamiętaj, aby odznaczyć opcję „Użyj GPU hosta” dla AVD, który debugujesz, w Menedżerze urządzeń wirtualnych Android. Myślę, że to znany błąd.
Dennis

1
@Dennis: jeśli odznaczę 'Użyj GPU hosta', nie mogę uruchomić emulatora, po prostu wyświetla czarny ekran, ale się nie uruchamia. masz jakiś pomysł na to?
dakshbhatt21

1
@ dakshbhatt21 Może to być błąd związany z celami o wysokiej rozdzielczości i / lub skalowaniem, gdy opcja „Użyj GPU hosta” jest wyłączona. Nie mogłem uruchomić Nexusa 10 -scale .75, ale mogłem uruchomić 10,1-calowy WXGA bez skalowania.
Edward Brey

152

Zrzuty ekranu na urządzeniach z systemem Android przy użyciu Eclipse, wizualnego przewodnika

Krok 1 zrzutu ekranu Android Eclipse

Krok 2 zrzutu ekranu Android Eclipse

Krok 3 zrzutu ekranu Android Eclipse


6
Wielkie dzięki. Zwróć uwagę, że nie ma potrzeby korzystania z Other...podmenu i okna dialogowego, podobnie jak Devicesczwarta pozycja od góry w Show Viewpodmenu.
mklement0,

1
Żałuję, że nie mogę dać ci +100!
T.Baba

1
powinna to być akceptowana odpowiedź ze względu na zrzut ekranu
Menna-Allah Sami

14

W perspektywie DDMS w Eclipse jest przycisk „Zrzut ekranu”. (Upewnij się, że masz aktualny zestaw SDK systemu Android i wtyczkę Eclipse, nie wiem, czy zawsze była to opcja). Po prostu naciśnij ten przycisk, a zrzut ekranu dowolnego urządzenia, z którym masz podłączony DDMS (prawdziwe urządzenie z Androidem lub emulator) zostanie utworzony i otwarty w nowym oknie, w którym możesz zapisać go jako plik png.


9

Emulator ładuje się normalnie z aplikacją za pośrednictwem Eclipse, ale rzeczywisty zrzut ekranu jest pobierany z DDMS, narzędzia zawartego w SDK, w folderze „narzędzia”.

W DDMS naciśnij Ctrl + S, aby zrobić zrzut ekranu.


Wspaniały! Samodzielny DDMS jest teraz przestarzały. Masz pomysł, jak korzystać z monitora urządzeń z systemem Android?
William Grand

4

1-otwórz polecenie DDMS, kliknij prawym przyciskiem myszy. 2-tam kliknij zrzut ekranu eksportu. 3 - wtedy pokaże ci opcję zapisania pliku jako pliku .png, z dowolną nazwą, możesz go zapisać.


0

Po prostu wykonuję kontrolny ekran wydruku, który kopiuje obraz do schowka, a następnie otwieram MS Paint, a następnie wykonuję kontrolę Z. Następnie możesz przyciąć i zmienić rozmiar według własnych upodobań. Czy to jest ok?


2
jest to długi proces i zwykle nieefektywny. byłoby ci łatwiej, gdybyś mógł wypróbować jedną z powyższych metod.
Anirudh

Z jakiegoś powodu normalne przechwytywanie przez DDMS nie działa, nawet jeśli urządzenie jest widoczne, a LogCat działa. Metoda jest więc ostatecznością.
Yar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.