Błąd instalacji Intel HAXM - ten komputer nie obsługuje technologii wirtualizacji Intel (VT-x)


135

Mam problem z instalacją HAXM. Oto rzecz. Otrzymałem ten błąd za każdym razem, gdy próbowałem zainstalować HAXM na moim komputerze: Ekran wydruku błędu instalacji

Problem w tym, że mój komputer obsługuje technologię wirtualizacji (patrz zdjęcie poniżej). Masz jakiś pomysł, jak rozwiązać ten problem? wprowadź opis obrazu tutaj


Ile pamięci używam podczas instalacji? Mam 4 GB i sugeruje 1 GB
Trojan.ZBOT

6
Czy używasz Avast? Jeśli tak, spróbuj wyłączyć opcję „Włącz wirtualizację wspomaganą sprzętowo” w: Ustawienia> Rozwiązywanie problemów. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie uruchomić instalację HAXM. Pracuj dla mnie!
Tran Nguyen

Jeśli HAXM nie zapyta, ile pamięci chcesz jej udostępnić i natychmiast wyświetli powyższy komunikat o błędzie, @Ajay ma rozwiązanie, którego szukasz.
Isaac Zais

developer.android.com/studio/run/emulator-acceleration c: \ Users \ janedoe \ AppData \ Local \ Android> sdk \ emulator \ emulator -accel-check pomógł mi stwierdzić, że jest już zainstalowany
Raj

ten link ma działającą odpowiedź w moim przypadku: github.com/intel/haxm/issues/105
mshwf

Odpowiedzi:


148

Po prostu wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do Panelu sterowania → Program i funkcja .
 2. Kliknij Włącz i wyłącz funkcje okna . Otworzy się okno.
 3. Usuń zaznaczenie opcji Hyper-V i Windows Hypervisor Platform i uruchom ponownie system.

Teraz możesz rozpocząć instalację HAXM bez żadnego błędu.


1
To był ten, który zadziałał dla mnie i kilku moich kumpli, którzy mieli ten sam problem, powinno być najlepszą odpowiedzią.
Isaac Zais

23
A jeśli nie mogę odznaczyć tej opcji, ponieważ nie mam? Nie mogę korzystać z HAXM, dopóki nie zmienię laptopa?
jean d'arme

2
Nie, Hyper-V nie jest zależny od systemu Windows, myślę, że zależy od płyty głównej. Twoja płyta główna może mieć lub nie obsługiwać opcji Hyper-V.
Ajay Sharma

30
Mam już niezaznaczoną

2
Podążałem za Twoimi krokami ... Po przejściu przez 2-gi krok., Nie znalazłem Hyper-V w swoim systemie ... Co mam zrobić? @AjaySharma
Parama Sudha

30

Przepraszam, zapomniałem odpowiedzieć na to pytanie. Po kilku dniach googlowania stwierdziłem, że problem jest spowodowany przez hiperwątkowość (lub hyper - v). Zdecydowałem się edytować plik boot.ini z opcją uruchamiania systemu Windows z wyłączoną hiperwątkowością. Postępowałem zgodnie z tym samouczkiem i teraz wszystko działa idealnie


9
Zrobiło to dla mnie: „dism.exe / Online / Disable-Feature: Microsoft-Hyper-V”
Tobias,

12
Tak, w zasadzie oznacza to, że nie mogę tworzyć telefonów z systemem Windows razem z programowaniem na Androida na tym samym laptopie, ponieważ potrzebujesz emulatorów Hyper-V dla WP. To pachnie podejrzanie ...
WiteCastle

1
Problem leży po stronie Microsoftu. Masz rację, mówiąc, że coś pachnie podejrzanie, ale jeśli jest to zamierzone, Microsoft po prostu wolno aktualizuje warstwę wirtualizacji HyperV, która ma wykrywać możliwości procesora i ujawniać funkcje Intel-VT dla dowolnego systemu operacyjnego znajdującego się powyżej Hyper-V.
Shailen

1
Po prostu włączyłem opcję wirtualizacji w systemie BIOS podczas uruchamiania systemu Windows i działałem.
DanielV,

27

Wydaje się, że lista poprawek rośnie, nawet lata po zadaniu pierwotnego pytania.

Poniżej znajduje się pełna lista dla systemu Windows (do około 02/2020)


Jeśli masz system Windows 10 z zainstalowanymi wszystkimi aktualizacjami i wierzysz

 • Hyper-V jest wyłączony
 • Integralność pamięci / izolacja rdzenia programu Microsoft Defender jest wyłączona
 • Antywirus jest wyłączony

spróbuj Kroku 6 poniżej. To prawdopodobnie przyczyna.

Aby sprawdzić, czy poprawka zadziałała, możesz ręcznie pobrać tutaj instalator Intel HAXM . (Najnowsza wersja HAXM może się różnić od tej, która pochodzi z Android Studio) Przed rozpoczęciem instalacji uruchom haxm_check.exez wiersza poleceń zawarte w pakiecie pobieranie. Jeśli Twoja poprawka zadziałała, powinna być wyświetlana yeszarówno dla, jak NXi VT.

Jeśli klikniesz dwukrotnie haxm_check.exe, nic nie zobaczysz. Uruchom go z cmd lub powershell, aby zobaczyć dane wyjściowe.


 1. Sprawdź BIOS

  • przejdź do konfiguracji BIOS / UEFI i poszukaj ustawień, takich jak VT-x, VT-d, technologia wirtualizacji, wirtualizacja sprzętu i upewnij się, że jest włączona . Jeśli nie ma takiej opcji, skontaktuj się z producentem i modelem, aby upewnić się, że jest obsługiwana.
 2. Wyłącz Hyper-V

  • Wpisz „funkcje systemu Windows” w menu startowym i wybierz „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”.
  • Odznacz wszystkie opcje związane z Hyper-V, naciśnij OK, Uruchom ponownie.
  • Spowoduje to uszkodzenie wszystkich posiadanych maszyn wirtualnych Hyper-V, w tym wszelkich emulatorów Windows Phone i wszystkiego, co masz skonfigurowane, co wymaga Hyper-V
  • Wymagany restart
  • w wierszu polecenia administratora uruchom systemifo. Jeśli wyświetla się komunikat „wykryto hiperwizor” w ramach wymagań funkcji Hyper-V, nawet po usunięciu funkcji Hyper-V może być włączona opcja „Izolacja rdzenia”. Zobacz poniżej, jak to wyłączyć.
  • Jako inną opcję, spróbuj włączyć „ Windows Hypervisor Platform ”, jeśli nadal chcesz mieć wsparcie dla Hyper-V. Więcej informacji tutaj
 3. AMD Ryzen?

  • Jeśli CPU jest AMD Ryzen, być może trzeba włączyćw Windows hypervisor Platform funkcję” tak jak zostało wyłączone Hyper-V powyżej.
  • Jeśli jest włączona, ale nadal nie działa, spróbuj ją wyłączyć. ¯ \ _ (ツ) _ / ¯
  • Wymagany restart
 4. Wyłącz program antywirusowy
  • Spróbuj wyłączyć program antywirusowy.
  • AVAST! a kilka innych zakłóca wykrywanie wirtualizacji. Możesz je włączyć później.
  • AVAST i kilka innych ma również opcje wykorzystujące izolację opartą na wirtualizacji. Wyłącz je lub tymczasowo odinstaluj AV.
 5. Wyłącz izolację rdzenia
  • Czyste instalacje systemu Windows 10 1803 domyślnie włączają izolację rdzenia, która uruchamia bezpieczne procesy wewnątrz zwirtualizowanego kontenera w celu zapewnienia bezpieczeństwa. To przeszkadza w wykrywaniu wirtualizacji.
  • Maszyny, które zostały zaktualizowane z wcześniejszej wersji, mają to wyłączone, ale mimo to sprawdź.
  • Przejdź do Centrum zabezpieczeń Windows Defender
  • Bezpieczeństwo urządzenia> Izolacja rdzenia> szczegóły
  • Wyłącz integralność pamięci
  • Restart

 1. Wyłącz uruchamianie hiperwizora podczas rozruchu
  • w wierszu polecenia administratora uruchom bcdedit /set hypervisorlaunchtype off
  • restart
  • przywrócić działanie bcdedit /set hypervisorlaunchtype autoi zrestartować
  • Prawdopodobnie możesz to ustawić autopo zainstalowaniu emulatora. Ale może być konieczne ustawienie offponownego uruchomienia przy następnym utworzeniu emulatora / pobraniu i zainstalowaniu obrazu emulatora.

 1. Nic nie działa
  • Nie powinieneś tu przychodzić, ponieważ emulator Androida może teraz działać razem z Hyper-V, jeśli masz włączoną platformę Windows Hypervisor.
  • Jeśli nic powyżej nie działa, w ostateczności możesz spróbować uruchomić Androida na maszynie wirtualnej Hyper-V i uzyskać połączenie ADB z nią. (Nie rozwiązanie, ale obejście)
  • Możesz także uruchomić Androida za pomocą emulatora innej firmy, takiego jak Genimotion .
 2. ¯ \ _ (ツ) _ / ¯

Mile widziane zmiany / nowe poprawki.

mam nadzieję że to pomoże


1
Krok 6 zrobił to za mnie! Nowy Dell XPS15
easycheese

Szósty krok też mi pomógł! Laptop: Asus N550JK, Windows 10 Pro, kompilacja 19018 (Insider Program).
deralbert

Mój procesor komputera to AMD Ryzen 5 i zrobiłem wszystko z powyższych kroków. Ale nadal nie mogę zainstalować HXAM w Android Studio. Proszę pomóż mi.
Anthony Shoshi Gomes

Oprócz tej odpowiedzi; jeśli integrujesz pamięć, przełącznik automatycznie włącza się po ponownym uruchomieniu, nawet gdy został wyłączony; wyłącz opcję „Bezpieczny rozruch” w ustawieniach systemu BIOS.
Taner

Wydaje się, że jeśli „Platforma maszyny wirtualnej” jest włączona również w funkcjach systemu Windows, nie będzie można zainstalować HAXM. Wyłączenie „Platformy maszyn wirtualnych” rozwiązało problem. Włączyłem to dla WSL.
Potta Pitot

16

są szanse, że masz Windows 8 z zainstalowanym Hyper-V? jeśli tak, usuń hyper-v, a problem zniknie!


11
 1. Przede wszystkim upewnij się, że masz włączoną technologię wirtualizacji w systemie BIOS. Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij klawisze F1-F12 na klawiaturze i znajdź tę opcję.

 2. Upewnij się, że wyłączyłeś Hyper-V w systemie Windows 7 / Windows 8. Możesz go wyłączyć w Panelu sterowania -> Programy -> Funkcje systemu Windows

 3. Możesz spróbować wyłączyć program antywirusowy na cały proces instalacji. Pamiętaj, aby po zainstalowaniu HAXM przywrócić wszystkie usługi antywirusowe.

 4. Niektórzy polecają zimny but, który jest:

  1. Wyłączanie wirtualizacji w systemie BIOS
  2. Uruchom ponownie komputer i wyłącz go
  3. Włącz VT w BIOS-ie
  4. Uruchom ponownie komputer, wyłącz go
  5. Prawdopodobnie teraz można będzie zainstalować HAXM

Niestety ten krok nie zadziałał dla mnie

 1. Na koniec: wypróbuj tę poprawkę obejścia wydaną przez firmę Intel.

http://software.intel.com/en-us/blogs/2013/04/25/workaround-patch-for-haxm-installation-error-failed-to-configure-driver-unknown

Wystarczy pobrać pakiet, rozpakować go, złożyć razem z plikiem instalacyjnym HAXM i uruchomić dołączony do pakietu plik .cmd - pamiętaj, uruchom go jako Administrator.

Miałem sporo problemów z instalacją HAXM i pomógł mi tylko ostatni krok.


Nie ma problemu! Szukałem tego rozwiązania w Google bardzo długo i po tym, jak je znalazłem, postanowiłem udostępnić je na stackoverflow. Szczerze mówiąc, ta poprawka obejścia jest kluczowym rozwiązaniem.
TheOpti

1
Myślę, że skrypt nie działa, jeśli na ścieżce są spacje intelhaxm.exe. Przykład: korzystam z Android Studio i plik jest przechowywany pod C:\Program Files (x86)\Android\android-studio\sdk\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Man‌​ager, a następnie muszę go skopiować gdzie indziej.
Użytkownik

6

Może VT-X nie jest włączony w twoim BIOS-ie.

Zobacz dokumentację Intel HAXM tutaj: http://software.intel.com/en-us/articles/installation-instructions-for-intel-hardware-accelerated-execution-manager-windows

Intel VT-x nie jest włączony

W niektórych przypadkach Intel VT-x może być wyłączony w systemie BIOS i należy go włączyć w narzędziu konfiguracji systemu BIOS. Aby uzyskać dostęp do narzędzia konfiguracji systemu BIOS, należy nacisnąć klawisz podczas sekwencji rozruchu komputera. Ten klawisz zależy od używanego systemu BIOS, ale zazwyczaj jest to klawisz F2, Delete lub Esc. W narzędziu konfiguracji systemu BIOS Intel VT można zidentyfikować za pomocą terminów „VT”, „Technologia wirtualizacji” lub „VT-d”. Upewnij się, że są włączone wszystkie funkcje wirtualizacji.


6

W oknie „Włączanie lub wyłączanie funkcji systemu Windows” usuń zaznaczenie funkcji Hyper-V i upewnij się, że opcja Windows Hypervisor Platform nie jest zaznaczona. Włączona platforma Windows Hypervisor może również blokować instalację Intel HaxM

Funkcje do wyłączenia


1
W moim komputerze nie ma Hyper-V, czy muszę teraz zmienić komputer: /
Muhammad Tahir Qaiser

1
Po godzinie zmagań platforma Windows Hypervisor zablokowała instalację. Nie zdawałem sobie sprawy, że było ich dwóch!
Shimmy Weitzhandler

4

Oprogramowanie antywirusowe może zakłócać instalację HAXM. Po kilku godzinach próby ustalenia, co poszło nie tak, znalazłem dziwne rozwiązanie - odinstalowałem oprogramowanie antywirusowe, zainstalowałem HAXM (który działał), a następnie ponownie zainstalowałem oprogramowanie antywirusowe (w moim przypadku Avast, ale może się zdarzyć z innymi programami antywirusowymi.

Pełna kontrola, którą przeszedłem, aby to uruchomić, to:

 1. Sprawdź funkcję „Wirtualizacja” i vt-X w systemie BIOS.
 2. Weryfikacja Hyper-V nie jest zainstalowana.
 3. Sprawdzanie pogody vt-X jest włączone w oknach za pomocą narzędzia Intel i narzędzia MS (wspomniane w poprzednich postach w tym wątku).
 4. Wyłączenie antywirusa, które nie pomogło.
 5. Odinstalowanie antywirusa (które rozwiązało problem za mnie).

2
Funkcję Avast, która powoduje ten problem, można wyłączyć, patrz stackoverflow.com/questions/21635504/ ...
clemp6r

3

W systemie Windows 10 program Windows Defender ma funkcję izolacji rdzenia, która wykorzystuje technologię wirtualizacji, która również przerywa działanie HAXM. Wyłącz i spróbuj ponownie. W moim przypadku wyłączenie go rozwiązało mój problem.


3

Jeśli masz procesor AMD Ryzen w swoim komputerze, musisz spełnić następujące wymagania dotyczące konfiguracji:

 1. Procesor AMD - zalecane: procesory AMD® Ryzen ™
 2. Android Studio 3.2 Beta lub nowszy - pobierz ze strony Android Studio Preview
 3. Android Emulator v27.3.8 + - pobierz przez Android Studio SDK Manager
 4. x86 Android Virtual Device (AVD) - Utwórz AVD
 5. Windows 10 z aktualizacją z kwietnia 2018 r
 6. Włącz za pomocą funkcji systemu Windows: „Platforma Windows Hypervisor”

Uwaga: dostępne są funkcje Hyper-V ... Powinieneś włączyć platformę Windows Hypervisor, a nie Hyper-V. Platforma Windows Hypervisor jest na dole

Po spełnieniu warunków avd x86 działa bez instalacji haxm

Odniesienie


Ryzen 2700X tutaj i oszalał, ponieważ Hyper V wyłączony i włączony VT-x ... to zadziałało ... dzięki!
Dan

2

W wielu przypadkach niektóre programy antywirusowe uruchamiają również HyperV przy uruchamianiu okna i nie pozwalają na instalację HAXM. Napotkałem ten problem z powodu antywirusa AVAST. Więc odinstalowałem AVAST, a po restarcie HAXM został poprawnie zainstalowany. Następnie ponownie zainstalowałem AVAST.

Więc wystarczy sprawdzić podczas instalacji, ponieważ teraz, nawet po ponownym zainstalowaniu AVAST, HAXM działa poprawnie z wirtualnymi skrzynkami i emulatorami Androida.


1

Po zainstalowaniu Visual Studio 2013 Update 2, Visual Studio powiadomiło mnie o aktualizacji emulatora Windows Phone, którą zainstalowałem (był to naprawdę nowy składnik, a nie aktualizacja). Okazało się, że to włączone Hyper-V, które zepsuło HAXM.

Rozwiązaniem było odinstalowanie emulatora z programów i funkcji oraz wyłączenie Hyper-V z funkcji systemu Windows (wyszukaj „Funkcje systemu Windows” i kliknij „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”).


1

Jeśli nie znajdziesz opcji Hyper-V w panelu sterowania, jak wspomniano w innych odpowiedziach tutaj , spróbuj wejść do konfiguracji BIOS (ponowne uruchomienie i naciśnięcie F-12 lub ESC lub innego w zależności od komputera) i włączenie wirtualizacji, prawdopodobnie znajdującej się w opcjach procesora.


0

Używam systemu Windows 10 i miałem ten problem po zmianie dysku SSD, naprawiłem go, wyłączając obsługę VT na Bios. Po uruchomieniu instalatora pojawił się inny błąd. Zrestartowałem i ponownie włączyłem obsługę VT i voila, teraz działa.


0

Jeśli którakolwiek z odpowiedzi nie działa, po prostu usuń emulator Androida i zainstaluj go ponownie. a następnie spróbuj zainstalować Intel Haxm .


0

Jeśli żadna z odpowiedzi Ci nie pomogła, spróbuj tego,

Funkcja Hyper-V może nie być wyłączona Jeśli masz włączone funkcje systemu Windows 10, takie jak Device Guard i Credential Guard, może to uniemożliwić całkowite wyłączenie funkcji Hyper-V.

Narzędzie do gotowości sprzętowej Device Guard i Credential Guard wydane przez Microsoft może wyłączyć wymienione funkcje systemu Windows 10 wraz z Hyper-V:

Pobierz go tutaj, https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53337

Pobierz najnowszą wersję narzędzia gotowości sprzętowej Device Guard i Credential Guard. Rozpakuj Otwórz wiersz polecenia za pomocą polecenia Uruchom jako administrator @powershell -ExecutionPolicy RemoteSigned -Command "X: \ path \ to \ dgreadiness_v3.6 \ DG_Readiness_Tool_v3.6.ps1 -Disable" Reboot.


0

Wypróbowałem już wszystkie możliwe rozwiązania dotyczące stackoverflow i nie działały. Co próbowałem:

 1. Wyłącz funkcję Hyper-V w systemie Windows
 2. Wyłącz Hyper-V za pomocą polecenia
 3. Wyłącz ochronę urządzenia
 4. itp. itd. Powyższe rozwiązanie nadal dostarcza mi informacji o Hyper-V w Informacjach o systemie, a HAXM nadal nie został zainstalowany.

Ale w końcu znalazłem rozwiązanie, musisz wyłączyć Hyper-V w konfiguracji systemu :

 1. Otwórz konfigurację systemu
 2. Kliknij kartę Usługa
 3. Odznacz wszystkie związane z Hyper-V

Sprawdź informacje o systemie, a następnie Hyper-V jest teraz wyłączony

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.