HTML5 Boilerplate i Twitter Bootstrap


93

Przeczytałem różne pytania, na które udzielono odpowiedzi na Stack, dotyczące Twitter Bootstrap i standardowy szablon HTML5.

Wiem co następuje:

  • Bootstrap i H5BP nie są równoważne i są używane do różnych celów
  • Wiem, do czego służy Bootstrap, używam go na co dzień - to front-end, CSS i JS gotowy do użycia, po prostu zastosuj odpowiednie klasy do swoich selektorów / elementów, a Bootstrap zrobi wszystko za Ciebie. Mają obszerną dokumentację wsparcia na swojej stronie internetowej, gdzie możesz zobaczyć, co mają do zaoferowania wewnątrz frameworka i jak to wdrożyć ...
  • Możesz połączyć moce dwóch za pomocą initializr
  • H5BP to szablon ... hm to wszystko ...

Ale to, czego jeszcze nie wiem , to:

  • Do czego u licha służy H5BP? Odwiedzając swoją witrynę internetową, podają tylko pliki źródłowe i to wszystko (o tak, i wideo). Jakie są zalety korzystania z niego i dlaczego miałbyś chcieć używać go na przykład razem z Bootstrapem?

1
Zgodnie z odpowiedzią, H5BP jest przydatny, gdy zaczynasz od takich rzeczy, jak dobra podstawa normalize.css i tak samo dla elementów higieny i jest świetny, jeśli nie chcesz bagażu, który jest dostarczany z BS i innymi.
Simpleton

Odpowiedzi:


70

Masz rację, to szablon. Jest to szablon, który zawiera zestaw sprawdzonych metod tworzenia witryn HTML5. Nie musisz go używać, ale jeśli to zrobisz, możesz mieć pewność, że budujesz na solidnym fundamencie, który został opracowany i udoskonalony przez najlepszych programistów przez lata. Według słów Paula Irisha, jednego z głównych twórców projektu:

„Zasadniczo jest to dobry szablon początkowy html i css oraz struktura folderów, która działa, ale w jego skład wchodzą lata najlepszych praktyk specjalistów od programowania front-end”.

Sugerowałbym pobranie w pełni skomentowanej wersji standardowego schematu i przeczytanie kodu, aby dać sobie wyobrażenie o myśli, która została w nim zawarta, i przypadkach, które obsługuje. (Zobacz także ten artykuł, w którym wyróżniono fragmenty kodu z szablonu, których powinieneś używać w swojej witrynie). Powinny one pomóc Ci zdecydować, czy chcesz użyć go jako punktu wyjścia dla swojego projektu, czy nie.

Program inicjujący HTML5bp zawiera nawet opcję ładowania początkowego, więc nie może być łatwiejsze!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.