hg strip vs hg backout i hg revert


Odpowiedzi:


104

hg stripusuwa zestaw zmian i wszystkie jego elementy potomne z repozytorium. Będzie tak, jakby zmiany nigdy nie istniały. Zachowaj ostrożność, używając tego na publiczestawach zmian, ponieważ nie usunie to z żadnego innego repozytorium, a odzyskasz je następnym razem, gdy ściągniesz.

hg backouttworzy nowy zestaw zmian, aby odwrócić efekt wcześniejszego zestawu zmian. Stary zestaw zmian nadal pozostanie w repozytorium, ale pozostanie nowy zestaw zmian, który usunie zmiany.

hg revertz poprawką aktualizuje kopię roboczą do określonej wersji. Jeśli następnie zatwierdzisz tę kopię roboczą, spowoduje to cofnięcie wszystkich zmian od tamtego czasu.

Inne odpowiedzi zawierające więcej informacji na temat przywracania i wycofywania:


1
Cześć, czy hg backout przywróci plik dodawania / usuwania, który wydarzył się podczas złego scalania, które robię z powrotem? Przy okazji, próbowałem i odkryłem, że nowe pliki pozostają w repozytorium
deszcz

Podczas pracy z zestawami zmian UNPUSHED nie widzę różnicy między "hg strip --keep tip" i "hg backout" (próbowano z Mercurial 4.5.2) - oba usuwają najnowsze zestaw zmian / zatwierdzenie i zachowują zmiany
Tom

0

W pewnym momencie musiałem zbudować potok Jenkinsa, w którym pliki POM powinny być przywracane przy każdym uruchomieniu zadania. A problem, z którym się zmierzyłem, to: jak odwrócić wszystkie pliki POM w odwrotnej kolejności.

Ponieważ ta odpowiedź jest jedną z pierwszych w Google, chcę wnieść moje rozwiązanie dla osób z tym samym problemem

hg revert */pom.xml
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.