Wyszukiwanie pełnotekstowe za pomocą InnoDB


93

Tworzę aplikację internetową o dużej objętości, której częścią jest baza danych MySQL zawierająca wpisy w dyskusji, które będą musiały bezproblemowo urosnąć do ponad 20 milionów wierszy.

Początkowo planowałem użyć MyISAM dla tabel (dla wbudowanych funkcji wyszukiwania pełnotekstowego ), ale myśl o zablokowaniu całej tabeli z powodu jednej operacji zapisu sprawia, że ​​jestem zamknięty. Blokady na poziomie wiersza mają o wiele więcej sensu (nie wspominając o innych zaletach szybkości InnoDB w przypadku dużych tabel). Z tego powodu jestem zdecydowany użyć InnoDB.

Problem w tym, że ... InnoDB nie ma wbudowanych możliwości wyszukiwania pełnotekstowego.

Czy powinienem skorzystać z systemu wyszukiwania innej firmy? Jak Lucene (C ++) / Sphinx ? Czy któryś z was, ninja baz danych, ma jakieś sugestie / wskazówki?Zoie na LinkedIn (oparte na Lucene) wygląda w tej chwili na najlepszą opcję... ponieważ został zbudowany w oparciu o możliwości czasu rzeczywistego (co jest bardzo ważne dla mojej aplikacji). Trochę się waham, czy zaangażować się bez wglądu ...

(FYI: będę na EC2 z platformami o dużej ilości pamięci, używając PHP do obsługi interfejsu)


Odpowiedzi:


50

Mogę ręczyć, że pełny tekst MyISAM jest złą opcją - nawet pomijając różne problemy z tabelami MyISAM w ogóle, widziałem, jak rzeczy pełnotekstowe wypadają z szyn i zaczynają się regularnie uszkadzać i zawieszać MySQL.

Dedykowana wyszukiwarka na pewno będzie tutaj najbardziej elastyczną opcją - przechowuj dane postów w MySQL / innodb, a następnie wyeksportuj tekst do swojej wyszukiwarki. Możesz dość łatwo skonfigurować okresowe tworzenie / publikowanie pełnego indeksu i dodawać aktualizacje indeksu w czasie rzeczywistym, jeśli czujesz taką potrzebę i chcesz spędzić czas.

Lucene i Sphinx to dobre opcje, podobnie jak Xapian , który jest ładny i lekki. Jeśli pójdziesz ścieżką Lucene, nie zakładaj, że Clucene będzie lepsza, nawet jeśli wolisz nie zmagać się z Javą, chociaż nie mam kwalifikacji, aby omawiać zalety i wady obu.


7
Solr (oparty na Lucene) może skalować się ogromnie i jest bardzo wydajny i elastyczny. Zatrudniliśmy Solr (a konkretnie LucidWorks for Solr edition) i mogę powiedzieć, że była to ogromna wygrana. Sphinx również ma pewne poważne nadzieje, ale ostatecznie jego brak typów danych może być niepokojący, przynajmniej dla naszej aplikacji. Sphinx jest bardzo szybki i jeśli pasuje do Twoich potrzeb, to również solidny wybór.
Cody Caughlan

Wielkie dzięki wam dwoje; świetne odpowiedzi. Przeglądałem dokumentację Solr i wydaje mi się, że to świetne rozwiązanie. Widzę, że obsługuje również kilka dużych witryn internetowych. Myślę, że Solr jest biletem. Dzięki chłopaki. Poza tym dobrze jest poznać bóle głowy związane z MyISAM, Ian ... dobrze będzie o tym pamiętać w przyszłości. W innych projektach odejdę od próby korzystania z funkcji pełnego tekstu.
brianreavis

11
Zastanawiałeś się, co sprawiło, że Ian powiedział „nie zakładaj, że Clucene będzie lepsza”? jako jeden z rdzenia zespołu Clucene może nie jestem tak obiektywny, ale wydaje mi się, że zoptymalizowany port C ++ dowolnej biblioteki Java zwiększy jej wydajność aż po dach. Radziłbym każdemu, aby nie publikował takich komentarzy bez choćby spojrzenia na produkt, który zhańbił.
synhershko

4
Kiedy zatrzaskujesz MyISAM, naprawdę musisz być bardziej szczegółowy. „Off the rails” jest bardzo niejasne i mogło być spowodowane pojedynczym błędem w kompilacji, z której korzystałeś, prawdopodobnie od czasu naprawienia.
bobobobo

6
Ale co, jeśli nie masz możliwości zainstalowania oprogramowania na serwerze - jakie alternatywy istnieją w tym przypadku?
acme

57

Wraz z ogólnym wycofywaniem MyISAM, wyszukiwanie pełnotekstowe InnoDB (FTS) jest wreszcie dostępne w wydaniu MySQL 5.6.4.

Wiele soczystych szczegółów na https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/innodb-fulltext-index.html .

Podczas gdy inne silniki mają wiele różnych funkcji, ten to InnoDB, więc jest natywny (co oznacza, że ​​istnieje ścieżka aktualizacji), co sprawia, że ​​jest to opłacalna opcja.


1
Link do artykułu jest 403 zabroniony
Marco Demaio

11

Powinieneś poświęcić godzinę i przejść przez instalację i jazdę próbną Sphinx i Lucene. Sprawdź, czy któryś z nich spełnia Twoje potrzeby w zakresie aktualizacji danych.

Jedną z rzeczy, które rozczarowały mnie w Sphinx, jest to, że nie obsługuje on zbyt dobrze wstawek przyrostowych. Oznacza to, że ponowne zindeksowanie po wstawieniu jest bardzo drogie, tak drogie, że zalecanym rozwiązaniem jest podzielenie danych na starsze, niezmienne wiersze i nowsze, niestabilne wiersze. Dlatego każde wyszukiwanie w Twojej aplikacji wymagałoby dwukrotnego przeszukania: raz w większym indeksie dla starych wierszy, a także w mniejszym indeksie dla ostatnich wierszy. Jeśli to nie integruje się z twoimi wzorcami użytkowania, ten Sphinx nie jest dobrym rozwiązaniem (przynajmniej nie w jego obecnej implementacji).

Chciałbym wskazać inne możliwe rozwiązanie, które możesz rozważyć: Twoja wyszukiwarka Google . Jeśli możesz zastosować SEO do swojej aplikacji internetowej, zleć funkcję indeksowania i wyszukiwania firmie Google i umieść pole tekstowe wyszukiwania Google w swojej witrynie. To może być najbardziej ekonomiczny i skalowalny sposób na umożliwienie wyszukiwania w witrynie.


Dzięki, Bill. Tak, dokumentacja Sphinx sprawiła, że ​​zastanawiałem się trochę nad tym, jak obsługuje aktualizacje indeksu. Dobrze to potwierdzić. Wyobrażam sobie, że taki system prawdopodobnie stałby się dla mnie koszmarem. Jeśli chodzi o wyszukiwarkę niestandardową Google, jest to opcja. Jednak moim głównym problemem jest po prostu indeks nie w czasie rzeczywistym i brak dostosowania. Stylizacja wyników i pobieranie dodatkowych danych będzie dla mnie dość kluczowe. Dzięki za bicie się - informacje o Sfinksie z pewnością warto wiedzieć!
brianreavis

3

Być może nie powinieneś tak szybko odrzucać FT MySQL. Używał go Craigslist .

Szybkość MySQL i wyszukiwanie pełnotekstowe umożliwiły craigslist obsługę swoich użytkowników. Craigslist używa MySQL do obsługi około 50 milionów wyszukiwań miesięcznie z szybkością do 60 wyszukiwań na sekundę ”.

edytować

Jak skomentowano poniżej, wydaje się, że Craigslist przeszedł na Sphinx na początku 2009 roku.


Artykuł, do którego
dołączyłem,

Studium przypadku PDF wygląda jak od 2004 roku, kiedy to było 50 milionów wyszukiwań miesięcznie. Strona Sphinx podaje 50 milionów wyszukiwań dziennie , co prawdopodobnie wyjaśnia powód, dla którego przeszli na dedykowane rozwiązanie wyszukiwania.
Halil Özgür

1

Sfinks, jak zauważyłeś, jest całkiem niezły do ​​tego materiału. Cała praca znajduje się w pliku konfiguracyjnym. Upewnij się, że tabela zawierająca ciągi znaków ma jakiś unikalny klucz typu integer id i wszystko powinno być w porządku.


0

Spróbuj tego

ROUND((LENGTH(text) - LENGTH(REPLACE(text, 'serchtext', ''))) / LENGTH('serchtext'),0)!=0

0

Powinieneś spojrzeć na Sfinksa. Warte spróbowania. Indeksowanie jest bardzo szybkie i jest dystrybuowane. Powinieneś rzucić okiem na ten (http://www.percona.com/webinars/2012-08-22-full-text-search-throwdown) webminar. Mówi o wyszukiwaniu i ma kilka zgrabnych punktów odniesienia. Może się to okazać pomocne.0

Dla każdego, kto utknął na starszej wersji MySQL / MariaDB (np. Użytkownicy CentOS), gdzie InnoDB nie obsługuje wyszukiwania Fulltext, moim rozwiązaniem przy korzystaniu z tabel InnoDB było utworzenie oddzielnej tabeli MyISAM dla tego, co chciałem przeszukać.

Na przykład moja główna tabela InnoDB zawierała productsróżne klucze i referencyjną integralność. Następnie utworzyłem prostą tabelę MyISAM o nazwie product_searchzawierającą dwa pola product_idi product_namegdzie ta ostatnia była ustawiona na FULLTEXTindeks. Oba pola są w rzeczywistości kopią tego, co jest w treściproduct tabeli .

Następnie przeszukuję tabelę MyISAM przy użyciu pełnego tekstu i wykonuję sprzężenie wewnętrzne z powrotem do tabeli InnoDB.

Zawartość tabeli MyISAM można aktualizować za pomocą wyzwalaczy lub modelu aplikacji.

Nie polecałbym tego, jeśli masz wiele tabel, które wymagają pełnego tekstu, ale w przypadku jednego stołu wydaje się to wystarczającym obejściem, dopóki nie możesz zaktualizować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.