Uruchom iTerm2 za pomocą Zsh


91

Przekopałem się przez ustawienia iTerm2, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby uruchomić Zsh zamiast Bash, czy ktoś wie, jak to zrobić w iTerm2?

Pytam o to, ponieważ pochodzę z terminala Mac i łatwo pozwala ci wybrać, co uruchomić podczas uruchamiania, ale nie mogę znaleźć czegoś prostego w iTerm2.

Szukałem go w Google, ale z jakiegoś powodu mogę znaleźć tylko odniesienia oh-my-zsh, nic związanego z niezmodowanym iTerm2.

Doceniam każdą pomoc, którą możesz udzielić, dzięki. :)

Odpowiedzi:


165

Zmień domyślną powłokę na / bin / zsh, uruchamiając chsh -s /bin/zshpolecenie.


33
Świetny! To zadziałało, użyłem chsh -s /bin/zshdo tych zastanawiających się.
greduan

35
chsh -s `which zsh`jest chyba trochę lepiej
nikola

Gdzie jest otoczenie?
tusharmath

@Tushar Jakie ustawienie?
Adam Batkin

Wybacz mi moją ignorancję. Wykonanie polecenia w sposób, w jaki wyjaśniłeś, działa idealnie.
tusharmath

63

Chociaż zmiana z chsh -s $(which zsh)działała idealnie dla mnie, mój iTerm2 nie otwierał automatycznie nowych terminali za pomocą zsh.

Zamiast tego poszedłem do iTerm2 -> Preferences -> Profiles -> Defaultiw Generalzakładce ustawiłem polecenie na /usr/local/bin/zshzamiast Login shell.

Aktualizacja: Z aktualną wersją iTerm (od 2.1.1) działało to idealnie dla mnie, zmieniając tylko domyślną powłokę (pokazaną powyżej).


1
Głosowałem za tym, ponieważ podpowiedź jest prawie kompletna. W każdym razie polecenie musi być login -fp [username]. Zastąp [nazwa użytkownika] swoim lokalnym użytkownikiem. W przeciwnym razie iTerm zakończy pracę natychmiast po uruchomieniu.
Marschal

@Marschal Masz rację. Zrobiłem ten sam błąd i zagłosowałem za powyższą odpowiedzią, a mój iTerm zaczął wychodzić w momencie, gdy wprowadziłem zmianę.
Hussain K,

Uratowałem dzień. Miałem przypadek, rm -rf /usrwięc bash zniknął, udało mi się zdobyć muszlę, aby spróbować naprawić tę gehennę.
Samuel Elh

6

Odpowiedź podobna do powyższej: Edytując utworzony przeze mnie profil zsh, na zakładce Ogólne, w polu „Wyślij tekst na początku:” mam „clear; pwd; ls; zsh;” to pozostawia mi okno pokazujące mi, co chcę zobaczyć i na koniec rozpoczynające zsh.


1

U mnie również działały:

Preferencje -> Profile -> karta Ogólne -> Polecenie -> Wybierz „Własna powłoka” -> napisz „zsh”

Uruchom ponownie iTerm2.

Nadal utrzymuję bash dla Terminala jako domyślną powłokę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.