Nie można znaleźć menedżera AVD lub SDK w Eclipse


90

Wygląda na to, że mam pewne problemy po zaktualizowaniu narzędzi SDK dla systemu Android i narzędzi platformy za pomocą menedżera SDK. Problem polega na tym, że po aktualizacji stwierdziłem, że opcje avd lub sdk w rozwijanym menu systemu Windows w eclipse zniknęły! I nie mogę już znaleźć żadnej opcji, aby utworzyć projekt androida z pliku-> nowe projekty.

Próbowałem usunąć ADT z eclipse i witryny oprogramowania „https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/” z „dostępnych witryn z oprogramowaniem”, a następnie ponownie zainstalowałem ADT z „https: // dl-ssl. google.com/android/eclipse/ "using help-> zainstaluj nowe oprogramowanie. Instalacja przebiegła pomyślnie, ale nadal nie mam opcji skrótów do menedżera SDK lub AVD w eclipse, ani nie mogę utworzyć nowego projektu na Androida.

Nawiasem mówiąc, perspektywy androidów nie zniknęły, wciąż tu są. Mogę również ręcznie otworzyć menedżera avd i sdk z katalogu, w którym je zainstalowałem.

Czy ktoś może mi pokazać obejście? Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.


nie ma tam dużo informacji, czy możesz zamieścić zrzut ekranu tego, co się nie pojawia.
Vaibhav Mishra

1
jak pokazują te snapy, zainstalowałem adt, ale nie mogę utworzyć nowego projektu na Androida ani zobaczyć menedżerów avd i sdk w menu systemu Windows
Ishtiaque Khan

nie ma snapów w Twoim poście, prawdopodobnie spróbuj odpowiedzi nandeesh
Vaibhav Mishra

Odpowiedzi:


332

Rozwiązałem to w następujący sposób:

  1. Okno> Dostosuj perspektywę ... (zobaczysz, że Android i Menedżer AVD są wyłączone)

  2. Dostępność grup poleceń> Android i Menedżer AVD> sprawdź

  3. Widoczność paska narzędzi> Menedżer Android i AVD> sprawdź


1
Tak, to też zadziałało. Eclipse się zawiesił, a następnie menu Window> Android SDK Manager zniknęło, to przywraca.
PapaFreud

Niesamowite! To było dla mnie idealne rozwiązanie. Ten post sprawił, że dowiedziałem się, że mogę dostosować swój pasek narzędzi i usunąć wszystkie opcje, których nigdy nie użyłem.
Matt

2
tak ... zadziałało ... nie wiedziałem do dziś, że możemy dostosować pasek narzędzi zaćmienia .... dzięki ...
Durrat

1
@joseluismms, Its: Window> Customize Perspective ... fix it :-)
Jadeye

3
Szkoda, że ​​taka podstawowa funkcjonalność powinna być domyślnie wyłączona -_-
spacemonkey

15

Miałem podobny problem po zaktualizowaniu SDK z r20 do r21, ale jedyne, czego mi brakowało, to SDK / AVD Manager i bieganie do tego postu podczas wyszukiwania odpowiedzi.

Udało mi się go rozwiązać, przechodząc do Window -> Customize Perspectiveiw zakładce Dostępność grup poleceń sprawdź Android SDK i AVD Manager (nie jestem pewien, dlaczego został odznaczony, ponieważ był tam wcześniej). Nawiasem mówiąc, używam Maca, na wypadek, gdyby opcja menu wyglądała inaczej.


5

Cóż, czuję się głupio, ale mój problem polegał na tym, że byłem w perspektywie debugowania i nie pojawiają się w tej perspektywie. Przełączono z powrotem do perspektywy Java i altówki.


5

Okno -> Niestandardowa perspektywa -> Dostępność grup poleceń -> Android SDK i AVD Manager to sprawdź


3

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaćmienie uruchomisz w Javie 1.5.

Latest Plugin requires that the JRE be 1.6 or higher. 

Będziesz musiał użyć Eclipse, który działa w środowisku JRE 1.6

Edycja: miałem te same problemy. Jeśli to nie jest problem ze środowiskiem JRE, możesz to zdebugować. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą:

  1. Okno -> pokaż Widok -> inne -> Rozwój wtyczek -> Rejestr wtyczek
  2. W rejestrze wtyczek wyszukaj com.android.ide.eclipse.adt lub jakąkolwiek inną wtyczkę związaną z Androidem (w zależności od instalacji może tam być 7-8)
  3. Wybierz, kliknij prawym przyciskiem myszy -> Diagnozuj. To pokaże problem, dlaczego wtyczka nie została załadowana

Masz rację! są duże szanse, że używam niewłaściwego pakietu zaćmienia. spróbuję pobrać właściwy. Czy możesz podać nazwę odpowiedniego pakietu, a może link?
Ishtiaque Khan,

nie mogę znaleźć rozwoju wtyczki, oto przystawka: link
Ishtiaque Khan

masz minimalną instalację Eclipse. Wydaje mi się, że pobranie nowego zaćmienia byłoby lepsze.
nandeesh


0

Proponuję zainstalować wtyczkę ADT kompatybilną z narzędziami Android SDK i spróbować zainstalować wszystkie wymagane wtyczki kompatybilne z Androidem SDK TAK JAK Android SDK tools Rev 20.0.3 Android SDK tools Rev 20.0.3 Android SDK Platform-tools Rev 14 Android 2.3.3 (API 10) SDK Platform Rev 2 Przykłady dla SDK API 10 Rev 1 ADT Plugin 20.0.3


0

Niestety skończyło się na tym, że musiałem ponownie zainstalować Eclipse. ale najpierw (w systemie Linux) (brak pewności co do folderu w systemie Windows) wykonaj:

sudo rm -R /usr/share/eclipse/
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.