Bezpośrednie okno dla Eclipse


90

Czy Eclipse ma odpowiednik „Immediate Window” programu Visual Studio, czyli okna, w którym mogę oceniać instrukcje w debugerze?


7
Proszę zaakceptuj odpowiedź Todda jako zaakceptowaną odpowiedź, AdamC jest przydatna, ale jest bardziej analogiczna do okna obserwacyjnego, podczas gdy Todd znalazł rzeczywiste odpowiednik okna bezpośredniego
STW

Odpowiedzi:


65

Eclipse ma naprawdę fajną koncepcję, wywołującą Scrapbook Pages, gdzie możesz oceniać instrukcje, nawet jeśli nie debugujesz. Jeśli jednak chcesz ocenić kod przy użyciu wartości z bieżącego programu, przejdź do Okno-> Pokaż widok-> Wyrażenia. Tam możesz wstawić dowolne wyrażenie i śledzić je w trakcie wykonywania programu.


1
Wyrażenia są dość zbliżone. Dzięki!
Justin R.,

1
chociaż odpowiedź jest poprawna, w pewnym sensie odpowiedź Todds jest lepsza, ponieważ udowodnił dokładniejszą analogię dla VS Immediate Window
KL

Wydaje się, że automatyczne uzupełnianie nie działa w oknie wyrażenia. nie jest to wygodne do oceny fragmentów podczas debugowania.
nakhli

Schludnie, nie wiedziałem o stronach z notatników.
jjb,

Wyrażenie nie działa dokładnie tak jak bezpośrednie okno w programie Visual Studio, odpowiedź Todda jest znacznie lepsza i należy ją traktować jako odpowiedź.
mhan0125

136

Tak. Nazwa widoku to „Display”.

Window-> Show View-> Other Znajduje się w folderze Debug.

Tam, w debugerze, oceniasz instrukcje.


19
Zalecałbym zaktualizowanie tego jako poprawnej odpowiedzi, ponieważ jest on znacznie bliżej bezpośredniego okna niż „widok wyrażeń”.
Michał

Dzięki za to - brakowało mi bezpośredniego okna!
Bayard Randel

4
Wybierz instrukcję, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie Wykonaj. Możesz także nacisnąć mały przycisk odtwarzania na pasku narzędzi wyświetlacza.
Doguhan Uluca

1
kolejna opcja, aby go otworzyć Ctrl + Num 3, a następnie wpisz wyrażenie
Sushant Bhatnagar

1
Czy wywołania funkcji działają w oknie wyświetlacza? Wydaje się, że dla mnie nie działają, a może źle rozumiem, jak działają. Jeśli wprowadzę nazwę funkcji i naciśnę klawisz Enter, nie wyświetla wartości zwracanej.
Setafire

5

Sprawdź ctrl-shift-i lub wyświetl ctrl-shift-d?


6
Aby to wyjaśnić, możesz podświetlić kod w debugerze i nacisnąć ctrl + shift + i lub kliknij prawym przyciskiem myszy -> sprawdź, aby zobaczyć ocenę kodu
bogaty sprzedawca
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.