Uruchamianie nowego emulatora Intel dla Androida


307

Ostatnio Google i Intel opublikowały nowy sposób uruchamiania emulatora, który powinien działać znacznie lepiej niż poprzednia wersja (która emulowała procesor ARM). Oto kilka linków na ten temat: to i to .

Jednak po zainstalowaniu nowych składników i utworzeniu nowej konfiguracji emulatora zgodnie z instrukcją pojawia się błąd i nie widzę też żadnych ulepszeń. Próbowałem zarówno API 10, jak i API 15, z włączoną i wyłączoną kartą graficzną. Żadna z tych konfiguracji nie pomogła. Próbowałem też na dwóch różnych komputerach i nie dostałem żadnego wzmocnienia (i dostałem te same błędy).

Wygląda na to, że w postach, które o tym czytałem, nikt nie miał z tym żadnych problemów i wszyscy zgłaszali znacznie szybszy emulator.

Wyświetlany błąd to:

emulator: Failed to open the HAX device!
HAX is not working and emulator runs in emulation mode
emulator: Open HAX device failed

Dlaczego tak się dzieje i czy można to naprawić? Czy jest ktoś jeszcze, kto dostaje te błędy lub odwrotnie?

Nawiasem mówiąc, mam procesor Intel, jeśli to może być problem.


EDYTOWAĆ:

oto, co widzę w BIOSie, więc powinien być dostępny ...:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


68
Uwaga - Menedżer zestawu SDK systemu Android tak naprawdę nie wykonuje instalacji - należy uruchomić instalację samodzielnie po użyciu menedżera pobierania: <sdk> /extras/intel/Hardware_Accelerated_Execution_Manager/IntelHAXM.exe
Richard Le Mesurier

1
Richard ma rację. Miałem ten sam problem, dopóki nie podążyłem za jego komentarzem. Przejdź do developer.android.com/tools/devices/emulator.html#accel-vm i przewiń w dół do sekcji „Konfigurowanie akceleracji VM w systemie Windows”. Pracował dla mnie, nie ma potrzeby ponownej instalacji lub ponownej instalacji poza ADK, ani nic takiego.
Adrian Romanelli,

7
Na Mac OSX 10,9 nedd również zainstalować ręczną poprawkę z witryny intel software.intel.com/en-us/android/articles/…
Zorb

Dziękuję Ci! Miałem te same problemy na komputerze Mac.
bran.io

Czy wsparcie izochroniczne jest częścią VT-x?

Odpowiedzi:


415

Miałem ten sam problem, rozwiązałem go, instalując program Intel Hardware Accelerated Execution Manager. Pobierz go za pomocą Menedżera SDK, jest w Dodatkach. Następnie przejdź do folderu

[Android SDK Root]\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager

następnie uruchom IntelHaxm.exei zainstaluj.

Tutaj link do IntelHaxm.exe Intel Accelerated.exe dla systemu Microsoft Windows, Mac OS * X i Linux Ubuntu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Otrzymasz następujący komunikat, jeśli nie masz włączonej wirtualizacji w BIOSie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
wciąż występują błędy podczas próby uruchomienia emulatora, a emulacja albo pokazuje czerń (przy użyciu GPU), albo jest po prostu wolna jak poprzednio, szczególnie w porównaniu z prawdziwym urządzeniem. czy to dobra konfiguracja: tinypic.com/view.php?pic=efgv83&s=6 ?
programista Androida

1
Właśnie przetestowałem to z domyślną konfiguracją sprzętu, wtedy działało dobrze. Ten emulator x86 jest wciąż całkiem nowy, więc na pewno będzie błąd. Spróbuj utworzyć nowy AVD i uruchom go z domyślną konfiguracją sprzętu.
rallrall

6
@Robert Karl Występuje znany problem w systemie Mac OS X 10.8.2, który spowodował u mnie panikę jądra podczas uruchamiania HAXM. Intel ma łatkę, która rozwiązuje problem, który możesz pobrać tutaj: software.intel.com/en-us/articles/... Następnie otwórz załatany plik dmg i postępuj zgodnie z instrukcjami.
JosephL

1
Włączyłem wirtualizację w moim systemie BIOS i jest to mój procesor Intel, ale gdy chcę zainstalować HAXM, pojawia się komunikat o błędzie: Ten komputer nie obsługuje technologii Intel Virtualization (VT-x). HAXM nie może zostać zainstalowany. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji Intel HAXM.
Rasool Ghafari

3
Uwaga dla użytkowników systemu Windows 8.1: Musisz wyłączyć funkcję Hyper-V, w przeciwnym razie instalator uzna, że ​​VT-x nie jest dostępny.
jM2.me

24

Mała uwaga dla użytkownika systemu Windows 8, Intel HAX nie będzie działać, jeśli włączona jest funkcja Hyper-V. Funkcja Hyper-V (jak większość technologii wirtualizacji) zablokuje wyłącznie rozszerzenie VT, co uniemożliwi prawidłowe działanie HAX. Obejściem, jeśli „potrzebujesz” funkcji Hyper-V, może być ręczne zatrzymanie usług Hyper-V, gdy potrzebujesz HAX (jeszcze go nie przetestowałem).


ciekawy . istnieje wiele usług hyper-v. który z nich powinienem wyłączyć?
programista Androida

3
wyłączenie usługi nie wystarczy. musisz wyłączyć tę funkcję.
ofrommel

Dzięki za informację, to jest dokładnie mój problem.
Hoang Huynh,

1
Śledziłem ten hyper-vandvmware.blogspot.de/2012/10/… i działa świetnie. Wymaga ponownego uruchomienia, ale pozwala obu technologiom działać na instalacji, ale niestety nie działa równolegle.
ScottN

1
To pomogło. Wielkie dzięki. Windows to ból.
plocks

21

Jeśli wszystko inne zawiedzie. Po prostu spróbuj pobrać plik Intel HAXM zip ręcznie, rozpakuj i zainstaluj. sprawdź tutaj

Pamiętaj, że działa to tylko w przypadku procesorów Intel obsługujących technologię Intel Virtualization. I MUSISZ włączyć virtulization w swoich biosach.

Jest to całkiem przyzwoita i bardzo zauważalna poprawa emulatora Androida, jeśli mnie o to poprosisz.


zainstalowałem go w przeszłości. brak szczęścia . tak przy okazji, został włączony w BIOSie, więc wciąż nie rozumiem, dlaczego nie jest tak szybki, jak obiecał Google.
deweloper Androida

@androiddeveloper To naprawdę działa !!! Kiedy zainstalowałeś HAXM, ile pamięci RAM przeznaczyłeś? Przydzieliłem 512 MB i jest niesamowicie szybki!
GoodSp33d

@ 2-Stroker po pobraniu nowego sterownika (ostatnio zaktualizowanego) próbowałem go zainstalować i mówi, że mój komputer nie obsługuje technologii wirtualizacji Intel. chyba nigdy nie będę miał płynnego emulatora z moim obecnym komputerem. :( może spróbuję w biurze.
programista Androida

18

Nie każdy procesor obsługuje wirtualizację!

Aby dowiedzieć się o swoich możliwościach chipsetu, przejdź na stronę http://ark.intel.com/ , wpisz nazwę swojego procesora w linii wyszukiwania i sprawdź rozwiązanie.

Zaawansowane technologie: ...

Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x) = ???

Jeśli zobaczysz „Nie”, możesz zapomnieć o HAXM!


1
Jeśli pracujesz w VMWare, pamiętaj, aby włączyć VTX w ustawieniach procesora.
David van Dugteren

myślę, że w moim systemie nie ma HAXM i dostałem ten błąd. Czy możesz mi zasugerować, co mogę rozwiązać?
CoronaPintu

1
Ten link lepiej sprawdza się, jeśli procesor obsługuje technologię Intel® Virtualization: ark.intel.com/Products/VirtualizationTechnology
dbasch

9

Oto kroki, aby uzyskać sprzętowe przyspieszenie wykonania (HAX), które jest naprawdę całkiem sporo:

1-sprawdź witrynę Intela procesora, aby sprawdzić, czy obsługuje ona technologię Intel VT-x: http://ark.intel.com/Products/VirtualizationTechnology wszystkie procesory Intel Core i oraz niektóre inne wybrane procesory obsługują Intel VT-x

2- sprawdź swoje bios, aby włączyć Intel VT-x, zwykle zwane wirtualizacją sprzętową lub wirtualizacją Intel w bios

3 - sprawdź, czy używasz oprogramowania powodującego konflikt z HAXM, popularne oprogramowanie powodujące konflikt z haxm obejmuje między innymi:

Hyper-V
Windows phone SDK 8
Avast antivirus 8 

4-instalacyjny interfejs silnika zarządzania Intel (MEI), ten sterownik zazwyczaj nie jest instalowany i nie jest częścią detalicznej płyty DVD systemu Windows, nawet Windows 8. Sprawdź ten post na temat instalacji: http://communities.intel.com/community/ vproexpert / blog / 2011/12/19 / mei-driver-now-available-via-microsoft-windows-update Ten sterownik jest wymagany i nie jest opcjonalny do aktywacji Przyspieszania sprzętowego, można go również zainstalować z aktualizacji systemu Windows

5-menedżer Android SDK do pobierania dodatków -> Intel x86 Hardware Accelerated Execution Manager.

6-Run instalator HAXM z: [root SDK Androida] \ extras \ intel \ Hardware_Accelerated_Execution_Manager \ IntelHaxm.exe

jeśli przejdziesz poprzednie kroki, instalator będzie działał dobrze, w przeciwnym razie zakończy się niepowodzeniem

7-start AVD i zobacz różnicę w wydajności, animacje są szybsze w interfejsie systemowym i programy uruchamiające ulegają awarii w 4.0.3, ale są w porządku dla 4.2.2

patrz instrukcja instalacji firmy Intel:


Dzięki! Niepoprawnie założyłem, że Menedżer SDK automatycznie zainstaluje pakiet HAXM zamiast tylko go pobrać. Krok 6 rozwiązał to dla mnie.
zim2411,

Dzięki za informację, czy istnieją inne sposoby uruchamiania projektów na Androida bez korzystania z poprzedniej metody, ponieważ mój intel nie obsługuje VT-x @MuhammadAnnaqeeb
Loai,

@Loai Oczywiście możesz go uruchomić bez HAX. HAX służy tylko do przyspieszenia emulacji x86, a nie do jej włączenia i nie przyspiesza emulacji ARM. Również jeśli masz urządzenie z Androidem, możesz debugować aplikacje na samym urządzeniu, podłączając je do komputera, znacznie szybciej niż jakikolwiek przyspieszony emulator!
Mohamed El-Nakib

@MuhammadAnnaqeeb ok, jak powiedziałeś, HAX używał do przyspieszenia emulacji x86! , właściwie kiedy chcę uruchomić mój projekt za pośrednictwem VM, poproś mnie o zainstalowanie HAX!
Loai,

@Loai Jak cię to pyta? Czy możesz zamieścić zrzut ekranu tego? Jak długo czekasz na uruchomienie emulatora przed anulowaniem uruchomienia? Czy uruchamiasz emulator ARM bez błędów?
Mohamed El-Nakib

7

Użycie Menedżera SDK do pobrania Intel HAX nie działało .

Pobieranie i instalowanie go ze strony internetowej firmy Intel działało . http://software.intel.com/en-us/articles/intel-hardware-accelerated-execution-manager/

Najważniejsza wskazówka: dokonanie zmiany w moim BIOSie, aby włączyć wirtualizację, a następnie użycie „restartu” nie włączało wirtualizacji. Robić zimnego rozruchu (tj. Wyłączenie i ponowne uruchomienie) nagle sprawiło, że się pojawił.

Pierwszym krokiem (w systemie Windows) jest upewnienie się, że narzędzie do wirtualizacji wspomaganej sprzętowo Micrsoft zgłasza, że ​​„ten komputer jest skonfigurowany do wirtualizacji wspomaganej sprzętowo”. http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=592


ostatnia aplikacja linku powiedziała mi, że jest niezgodna z bieżącym systemem operacyjnym (którym jest Windows 8).
deweloper Androida

3
tak naprawdę - pobieranie SDX przez menedżera SDK działa - to pobieranie pliku instalacyjnego dodatkowego, który musisz wykonać ręcznie!
Scott Evernden,

5

Może być konieczne włączenie wirtualizacji w systemie BIOS, większość producentów domyślnie ją wyłącza. Intel HAX wymaga włączenia wirtualizacji procesora.


masz na myśli, że nie będzie działać na procesorze, który nie ma tej funkcji? skąd mam wiedzieć, czy to mam? mój procesor jest trochę stary, ale zazwyczaj jest dla mnie wystarczająco szybki i przetestowałem go na innych, znacznie lepszych komputerach niż mój. mój procesor to Intel Core i3 540.
deweloper Androida

Według tej strony powinno działać: ark.intel.com/products/46473/...
Patrick Tescher

Większość nowoczesnych procesorów obsługuje wirtualizację, wystarczy włączyć ją w systemie BIOS.
Patrick Tescher,

wow, dzięki. wypróbuje to wkrótce i da ci „V”. na razie weź +1. :) jak włączyć to w trybie bios?
programista Androida

Zależy to od komputera, zwykle naciskasz F2 lub coś podczas uruchamiania.
Patrick Tescher,

3

To samo zaczęło mi się dziać tydzień temu, bez wyraźnego powodu (99% pewności, że niczego nie uaktualniłem); po możliwości uruchomienia emulatora przez pewien czas po prostu przestał działać bez wyraźnego powodu.

Próbowałem zainstalować aplikację Intel, ale instalator zgłosił, że mój komputer nie obsługuje Intel VM, mimo że ma procesor Intel i3 i że włączona jest wirtualizacja (być może XP jest na to za stary system operacyjny, chociaż MS VM, Virtual Box Oracle i VMWare zostały zainstalowane na tym komputerze z tym samym systemem operacyjnym).

Właśnie edytowałem VD, aby emulować procesor Arm i wszystko znów działa.

Być może nie jest to optymalne rozwiązanie, ale działa!


3

W systemie Windows niektóre odpowiedzi wyjaśniają, jak to działa. Ale jestem użytkownikiem komputera Mac, nie wiem, jak zainstalować sterownik HAX dla komputerów Mac, tak jak oni dla systemu Windows. W końcu znalazłem poniższy link i naprawiłem mój problem. Powinieneś pobrać HAXM na Maca, a następnie zainstalować go.

https://software.intel.com/en-us/articles/intel-hardware-accelerated-execution-manager-end-user-license-agreement-macosx/


Nie używam komputera Mac. Zastanawiam się jednak, czy to pomogło? czy to (emulator) jest tak szybki, jak można się spodziewać? czy jest co najmniej gładkie? W jaki sposób instalacja sterownika pomogła w porównaniu do niego bez niego?
programista Androida

2

Pełne instrukcje krok po kroku dotyczące uruchamiania przyspieszonego emulatora można znaleźć na oficjalnej stronie programistów Androida :

Uwaga : Od wersji 17 SDK Tools, funkcja przyspieszania maszyny wirtualnej dla emulatora jest eksperymentalna; zwracaj uwagę na niezgodności i błędy podczas korzystania z tej funkcji.


czy używanie Windows 8 byłoby możliwą przyczyną, że nie działa dobrze? też, myślisz, że to może działać na Ubuntu? co jeśli Ubuntu zostało zainstalowane przez Wubi?
deweloper Androida

@androiddeveloper Sugeruję, abyś zamieścił swój komentarz jako nowe pytanie. Ten cytat nie pochodzi ode mnie; pochodzi ze strony deweloperów Androida, do której link znajduje się w mojej odpowiedzi.
Jeff Axelrod,

czy masz jakieś doświadczenie z którymkolwiek z tych pytań? Czy udało Ci się również sprawić, by nowy emulator Intel działał dobrze, dzięki czemu działa znacznie szybciej niż normalny sposób działania emulatora?
deweloper Androida

@ androiddeveloper Uruchomiłem emulator z przyspieszeniem maszyny wirtualnej (przejście na procesor Intel Atom x86) i wydawało się, że uruchomienie zajmuje około tego samego czasu, co emulator ARM. Wydawało się to nieco bardziej responsywne niż emulator ARM, ale nadal nie przypomina prawdziwego urządzenia. Nie zrobiłem żadnych testów porównawczych. I nie, nie używam Windows 8 ani Ubuntu. Używam Windows 7 x64 - nie wiedziałem, że Windows 8 jest dostępny.
Jeff Axelrod

więc nadal nie jest tak szybki, jak pokazano w filmach Google. szkoda.
deweloper Androida

2

Musisz pobrać narzędzie Intel® Hardware Accelerated Execution Manage r. Następnie otrzymasz tę wiadomość:

Uruchamianie emulatora emulatora „testowego” AVD: urządzenie fd: 740 HAX działa, a emulator działa w trybie szybkiego podglądu


inni odpowiedzieli na podobne pytanie. po prostu wydaje się, że mój komputer nie może go obsługiwać, nawet jeśli nie jest tak stary i powinien być w stanie płynnie działać z Androidem. dowodem jest, że może działać poprawnie za pomocą virtualBox.
programista Androida

Miałem ten sam problem, właśnie zainstalowałem menedżera i teraz działa poprawnie
gderaco

cóż, nie mogę zainstalować przy użyciu linku, który napisałeś.
programista Androida

1
otrzymuję to samo, co w tym poście: stackoverflow.com/a/10772162/878126 , co oznacza: „ten komputer nie obsługuje technologii wirtualizacji Intel (VT-x). Nie można zainstalować HAXM. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji Intel HAXM. Informacja." .
programista Androida

wtedy nie ma mowy, aby go uruchomić, musiałbyś zmienić sprzęt
gderaco

2

Użytkownicy komputerów Mac, którzy chcą sprawdzić, czy procesor obsługuje wirtualizację, skorzystaj z maccpuidoprogramowania i poszukaj VMX. Jeśli jest zaznaczone, możesz iść.

Pobierz to tutaj

Zaznaczony VMX jest znakiem, o który prosi wirtualizacja obsługi twojego procesora


1

Oto dwie kwestie, na których musimy się skoncentrować:

  1. Nie udało się otworzyć urządzenia HAX,

    W przypadku tego problemu należy uruchomić plik instalacyjny urządzenia HAX z folderu dodatkowego HAX. Śledź Speed ​​Emulator Androida, aby dokładnie wiedzieć, jak to zrobić.

  2. Jeśli utworzyłeś AVD za pomocą AVD Managera, możesz zmienić rozmiar pamięci RAM w AVD Managerze i opcję edycji urządzenia.

Jeśli utworzyłeś AVD za pomocą wiersza poleceń, powinieneś uruchomić AVD z wiersza poleceń, zadziała,

emulator -memory 512 -avd gtv_avd

0

Jeśli wszystko inne zawiedzie, dobrze jest wypróbować moją opcję i pobrać instalator HAXM .

Należy go skopiować do folderu instalacyjnego HAXM, a następnie uruchomić z wiersza poleceń (uruchom CMD jako administrator). Po ponownym uruchomieniu komputera zostanie zainstalowany HAXM. Idealnie mi to działało, ponieważ miałem problemy z instalacją na moim laptopie.

W końcu po prostu wpisz sc queryintelhaxm w cmd, aby sprawdzić, czy HAXM jest poprawnie zainstalowany.


0

Jeśli korzystasz z procesora Intel, upewnij się, że instalator HAXM (Intel® Hardware Accelerated Execution Manager) jest zainstalowany za pomocą SDK Manager, zaznaczając tę ​​opcję w SDK Manager. Następnie uruchom rozszerzenie instalatora HAXM przez ścieżkę poniżej.

your_sdk_folder\extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager\intelhaxm.exe

Sprawdź także rozmiar przydzielonej pamięci RAM podczas instalacji HAX, aby pasowała do wielkości pamięci RAM twojego emulatora.

Ten film pokazuje wszystkie wymagane kroki, które mogą pomóc rozwiązać problem.

Ten film pomoże ci również, jeśli napotkasz problem po zainstalowaniu HAXM.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.