Jakie są najlepsze techniki fotografowania osób z nadwagą?


168

Nie jestem najbardziej szczupłą osobą na świecie i wydaje się, że wiele zdjęć to pokazuje. Chociaż chciałbym być po prostu w lepszej formie, po prostu tak nie jest dla mnie lub niestety wielu ludzi.

Czy istnieją pozy, techniki oświetleniowe, ogniskowe itp., Które będą działać lepiej, aby zmniejszyć niektóre typowe cechy nadwagi (duży brzuch, podwójny podbródek itp.)?


Aktualizacja: Ok, więc umieściłem kilka sugestii, które mogłem zrobić w autoportrecie w ograniczonej przestrzeni, którą mam. Nie miałem odpowiedniego pokoju ani cierpliwości do strzału z trzech czwartych, więc oto strzał w głowę. Niektóre z sugestii naprawdę zrobiły zauważalną różnicę.

poprawiony obraz

To moje zdjęcie, które naprawdę lubię! (Pchnąłem DOF trochę płytko, a tył ucha nie był ostry.)


Druga aktualizacja: Oto kolejny strzał, który uwzględnia jeszcze kilka sugestii (w tym sugestię Jaya, aby nieco obrócić światło nieco więcej). Jedyne, co myślę, że dodatkowo bym zrobił, to upewnić się, gdzie jest wyższa koszula z kołnierzykiem, która pomaga ukryć wywinięcie szyi. Poza tym bardzo mocno wyprostowałem plecy.

drugi poprawiony obraz

I na koniec, oto zdjęcie przed tym, jak źle może wyglądać. Zostało to zrobione przez innego fotografa o około 30-40 funtów lżejszych . (Niestety jest to uprawa lowres.)

"przed"


8
Dobry początek na tym autoportrecie! Jedną z powszechnych rzeczy, które widzę u wielu moich uczniów, jest to, że nie mają wystarczająco obracanego światła wokół swoich przedmiotów, więc w końcu rzucają trochę światła na ucho najbliżej aparatu ... Jeśli przesuniesz swoje światło na swoje jeszcze trochę, zapobiegniesz temu ...
Jay Lance Photography

3
Co powiesz na uśmiech lub śmiech?
MatthieuP,

6
Solidne autoportrety! Myślę, że zdjęcie wykonane przez innego fotografa w porównaniu do zdjęć, które sam zrobiłeś, jest doskonałym przykładem tego, jak odrobina techniki może naprawdę pomóc ludziom wyglądać najlepiej. Dobra robota! Jako „duży facet” pochwalam cię za decyzję o opublikowaniu autoportretów na photo.se.com. Jesteś odważniejszym mężczyzną niż ja ... :-)
Jay Lance Photography

1
@Jay Lance Photography - Prawdę mówiąc, byłem trochę zdenerwowany publikowaniem ich, szczególnie przed zdjęciami. ALE, naprawdę, naprawdę mam nadzieję, że pomoże to niektórym większym mężczyznom takim jak ja uświadomić sobie, że można zrobić porządne zdjęcie.
rfusca

1
Pamiętaj, że tak jak w przypadku wszystkich dzieł sztuki, tak naprawdę zależy to od tego, co próbujesz przekazać. Różni klienci i cele wymagają różnych przedstawień tego samego tematu. Nawet jeśli masz ogólny cel: „sprawić, by wyglądały atrakcyjnie”, unikałbym porad, jak sprawić, by osoba wyglądała „szczuplej” na rzecz trudniejszego, ale bardziej satysfakcjonującego celu, jakim jest uczynienie ich naturalnego kształtu bardziej atrakcyjnym estetycznie.
D Coetzee,

Odpowiedzi:


175

To wcale nie dziwne pytanie. Jako duży mężczyzna ciągle szukam sposobów, aby w moim biznesie portretowym pomóc ludziom wyglądać jak najlepiej (bez szczególnej kolejności ... tak jak przyszli na myśl):

 1. Brak szerokiego oświetlenia . Jest to „podstawa” do oświetlenia portretowego, ale zawsze jestem zaskoczony, gdy widzę niedoświadczonych fotografów, którzy po prostu rzucają światło w całym miejscu i nie wydają się rozumieć, że szerokie oświetlenie sprawia, że ​​twarze są okrągłe, a krótkie oświetlenie „rzeźbi” twarz ...
 2. Obróć obiekt o 45 stopni w kierunku aparatu. To, w połączeniu z krótkim oświetleniem, może radykalnie obniżyć wielkość osoby.
 3. Jeśli obiekt siedzi, pochyl się do przodu. Zawsze mówię podmiotom, aby „pochyliły się nad sprzączką paska”. To naturalnie odciąża brzuch i zapewnia wydłużenie szyi bez konkretnego pytania o rozciągnięcie szyi (co często powoduje, że pacjenci naprawdę się rozciągają, co zawsze kończy się niewygodnym wyglądem).
 4. Ułóż nogi. Pozycjonowanie nóg ma całą „naukę”, ale jedną z najbardziej podstawowych rzeczy dla kobiet jest to, że kładą jedną stopę przed drugą, kładą cały ciężar na tylnej stopie, lekko zginają kolana i obracają jedną biodro w kierunku kamery. (Obejrzyj zdjęcie celebrytki na czerwonym dywanie, aby zobaczyć, jak to działa ... Wszyscy to robią. Dobrze, jeśli zwracasz uwagę podczas szkolenia medialnego, celebrytki!)
 5. Ukryj jelito. Fotografia portretowa ma długą tradycję polegającą na tym, że bardziej… rotund… temat kryje się za czymś, co ukrywa brzuch. Czy to inny temat („Wszystkie dzieci są w końcu na coś dobre!”). Rzeczywisty cytat dla klienta podczas mojej sesji. Wszystko w dobrej zabawie, oczywiście ... mam nadzieję.), Lub rzeczywisty przedmiot. Bądź kreatywny.
 6. Ukryj jelito, część 2. Połóż temat. Świetny / łatwy sposób na ukrycie wielu problemów.
 7. Stara winieta. Uważam, że winieta jest doskonałym narzędziem postprodukcyjnym do kierowania oka w stronę najważniejszej części obrazu - twarzy.
 8. Narzędzie do upłynniania. Jeśli jesteś użytkownikiem Photoshopa, narzędzie Skraplanie może być świetne do zmniejszania mufek, obwisłych ramion itp. Dużo „grzechu” jest popełniane przy nadmiernym użyciu Liquify, ale użyte subtelnie może być świetnym dodatkiem do przybornik.
 9. Ciemność sprzyja wielkiemu tematowi. Zasadniczo bardzo waham się, aby zapalić wysoki ton tematu, jeśli są duże ... Chyba, że ​​istotą zdjęcia jest to, co najważniejsze (fotografujesz kobietę w ciąży lub wojownika sumo). Ciemne tła i celowe cienie mogą mieć zaskakująco duży efekt odchudzania (har har).
 10. Użyj grupy na swoją korzyść. Jeśli masz mieszaną grupę osób „średniej wielkości” i „większego ludu”, umieść większych ludzi dalej od aparatu niż wszyscy inni ... Natychmiast będą wydawać się mniejsi. Zaskakujące jest to, jak daleko w tyle obrazu możesz umieścić ludzi, nie będąc oczywistym, że są jeszcze bardziej w kadrze. Nie jest to świetna technika, jeśli temat jest duży, ale krótki. BONUS: Działa to również świetnie, jeśli chcesz skrócić naprawdę wysoką osobę na zdjęciu grupowym. :-)
 11. Wybór obiektywu Mówiąc ogólnie, ogniskowe od 50 mm do 85 mm zapewniają najmniejsze „nieoczekiwane zniekształcenie części ciała” podczas robienia zdjęć.
 12. Ubrania tworzą kobietę lub mężczyznę. Oprócz „standardowych porad” często słyszysz o przypominaniu klientom, aby nie nosili poziomych pasków, noszą ciemniejsze ubrania itp., Wiele większych osób reaguje na to, że czują się niekomfortowo ze względu na swój rozmiar lub są fotografowane, wybierając większe / bardziej obszerne stroje dla sesja zdjęciowa. Zwykle służy to tylko temu, aby wyglądały jeszcze bardziej na zdjęciach ... O wiele lepiej jest zalecić, aby ktoś nosił odpowiednio dopasowaną odzież (nawet jeśli oznacza to spotkanie z krawcem, aby pomóc), niż musiał obejść fakt, że klient teraz wygląda jeszcze większy ze względu na ich namiotowy strój.
 13. Podejdź trochę bliżej. Nie bądź nieśmiały. Spróbuj naprawdę naciskać na ten temat. Często najciekawsze ujęcia są nieco „bliższe niż jest to wygodne”, a pozostawienie rzeczy poza kadrem może „zakryć wiele grzechów” bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych technik.
 14. Focus, Focus. Spróbuj poszerzyć przysłonę aparatu. Ustawienie przysłony w 2s może pomóc ci zrobić portret z bardziej selektywnym punktem centralnym (który w fotografii portretowej prawie zawsze powinien być oczami), a ponieważ wszystko inne jest bardziej nieostre, uwaga widzów zostanie zwrócona z powrotem na ważne / nieostre części i z dala od nieistotnych / nieostrych części.
 15. Idealna postawa. Chociaż nie tylko domena większych ludzi, zła postawa jest czymś, z czym zmaga się wielu większych ludzi. Kieszonka może zwiększyć widoczną wagę obiektu, ponieważ może sprawić, że żołądek wystaje jeszcze dalej, więc pacjent powinien wyprostować plecy, a także pociągnąć ramiona do tyłu.

35
Nie używaj obiektywu typu rybie oko 4,5 mm.
Tom O'Connor

9
Czy mógłbyś krótko wyjaśnić pojęcia „krótkie” i „szerokie” oświetlenie?
Evan Krall,

5
Poszedłem dalej i stworzyłem to jako osobne pytanie, ponieważ jest świetne. Zobacz pytanie (i moja odpowiedź ... ze zdjęciami!) Tutaj: photo.stackexchange.com/questions/6495/…
Jay Lance Photography

6
Jeśli celem jest bycie „pierwszym, najlepszym, kompleksowym źródłem odpowiedzi na wszystko i wszystko, co dotyczy fotografii w Internecie”, powinniśmy zadać pytanie na naszej stronie, nawet jeśli i tak jest gdzie indziej. :-)
Jay Lance Photography

1
Właśnie to przeczytałem - świetne pytanie i odpowiedź. Szczególnie podoba mi się „Ciemność faworyzuje wielki temat” lub, jak to ujęli Simpsonowie, „Światło nie jest… twoim przyjacielem”.
ElendilTheTall

38

Tak więc kilka dodatkowych przemyśleń (z postu Jaya), które chciałbym o tym powiedzieć, to:

 1. Strzelaj z góry, nawet umiarkowanie. Spowoduje to zminimalizowanie niektórych funkcji (szczególnie pod brodą itp.).

 2. Ułóż nogi i ręce, aby nieco „przesłonić”. Rozważmy na przykład portret, na którym fotografowany obiekt leży na ziemi, możesz mieć jedną nogę podciągniętą i ramię w poprzek. To ukryłoby obszar brzucha.

 3. Odzież pomaga. Po pierwsze, niektóre typy są bardziej wyszczuplające, ale także mogą ogólnie pomóc w zmniejszeniu / ukryciu wagi. Nie sugeruję gorsetu, ale niektóre ubrania kontrolne mogą coś przynieść.


1
+1 - Zgadzam się, zgadzam się. Ostrożnie z Przedmiotem 1, chociaż ... Trochę się przesuwa, a przesuwanie aparatu zbyt daleko od płaszczyzny może w konsekwencji powodować inne niepożądane zniekształcenia.
Jay Lance Photography,

2
Tak, portret wygląda jak „kąt MySpace”, jeśli pójdziesz za wysoko. : p Chciałem wspomnieć o użyciu krótszej wersji lub cynamonu, jeśli jest to głównie problem z jelitami; chociaż trochę przestały być modne, wciąż znam sporo kobiet, które z nich korzystają.
SilverbackNet

O tak, nie wariuj pod kątem, ale myślę, że strzelanie z nieco większego kąta będzie bardziej pochlebne.
John Cavan,

Pomogło (nieco większy kąt)!
rfusca

Warto również zauważyć, że wyższy POV sprawi, że niscy ludzie będą jeszcze krótsi, szczególnie na nogach. Jeśli fotografujesz kobietę, która ma krótkie nogi, lepszym rozwiązaniem (czuję) jest strzelanie z nieco niższego POV lub przynajmniej z poziomu talii, aby jej nogi wydawały się dłuższe i bardziej oszczercze.
Gapton

21

Aby dodać do tego, co powiedział Jay Lance (głównie różne frazowanie, ale także komentarze do tła i akcesoriów)

Moja babcia uczyła korygującego pozowania i oświetlenia lata temu, a jej krótki 2-stronicowy materiał jest z tyłu „Sztuki fotografii ślubnej: techniki oświetlenia i pozowania”, którą Google z łatwością zeskanował .

Odpowiednie przedmioty to:

 • Szeroka twarz: Obróć twarz do pozycji trzech czwartych ;; Użyj krótkiego oświetlenia
 • Podwójny podbródek: wyciągnij tył szyi i pociągnij podbródek do przodu; podnieść pozycję kamery ;; Podnieś główne światło
 • Mocna postać: użyj ciemnych ubrań i ciemnego tła (połącz tonalność ubrań z podłożem); użyj dekoltów w kształcie litery V, kolorów i biżuterii, aby odciągnąć uwagę od twarzy ;; Użyj krótkiego oświetlenia

Ponadto, gdy osoba odwróci głowę w stronę kamery po obróceniu ciała o 45 stopni, może skłonić ją do zacieśnienia szyi, a czasem podniosą głowę do przodu, nie zdając sobie z tego sprawy.


10

Oto doskonały samouczek wideo koncentrujący się na szczęce. Wspomniano o efekcie „podwójnego podbródka”. Ten film daje super przykłady, jak zmniejszyć lub nawet wyeliminować ten problem. Działa świetnie! Chodzi o Szczękę


1
Link jest zerwany
mglisty

9

Noś czarny ... czarny sprawia, że ​​wydajesz się szczuplejszy!


4

Nie zamierzam twierdzić, że ta technika została wymyślona przeze mnie, ale na innej stronie internetowej przeczytałem sugestię, by badany przyłożył język do czubka ust , prawie do tego stopnia, jak przy połykaniu. Powinno to zmniejszyć efekt podwójnego podbródka. Oczywiście chciałbyś zasugerować to z wielkim współczuciem i tylko w odpowiednich sytuacjach, ale jest to opcja.

Źródło: Reddit.com3

Petapixel ma świetną prezentację ogniskowej (Hitchcock Zoom), użycie 20 mm i zbliżenie się sprawi, że będziesz chudy:

Ogniskowa wpływa na twój pozorny rozmiar

Wypróbuj film i zmień „kąt bioder”, kierunek patrzenia i odległość od kamery (kadrowanie); pozwoli to szybko znaleźć ramkę, w której czujesz, że wyglądasz najlepiej (co ma niewielki wpływ na postrzeganie przez innych).

Na pierwszym i drugim zdjęciu nie uśmiechasz się wystarczająco, a na ostatnim to trochę za dużo (odcięcie dziecka też nie pomogło). Na każdym zdjęciu lekko mrużysz prawym okiem (wpatrujesz się w nas krytycznie wobec widza). Bądź szczęśliwy, ale nie wesoły.

Wciągnij jelito, stań wysoko, bądź z siebie dumny; przynajmniej dopóki nie zdecydujesz, jak wyglądało zdjęcie.

Nie mam nadwagi i muszę kilka razy wykonać ponownie zdjęcie, aby uzyskać wynik, który mnie satysfakcjonuje. Drugie zdjęcie jest lepsze, ale trochę ciemne.

To, co robisz, może mieć znaczenie. Na twoim zdjęciu jest dużo kontaktu wzrokowego (i wspomniane zezowanie, strzelanie do nas) - wołasz o wyrok (od niektórych / wielu osób).

Dłuższe ujęcie, z szerokokątnym obiektywem, przycięte, pokazujące, że biegasz lub ubrane w podkładki, grając w piłkę z dużymi facetami, przedstawiają cię jako mniejszego i wysportowanego; koszykówka byłaby gorszym wyborem.

Pokaż się w pobliżu dużych obiektów, takich jak duża ciężarówka, a nie Austin Mini.

Rozważ jogging lub sport nad fotografią jako rozrywkę, która zajmuje większość czasu i zmartwień.

Wyglądasz OK na pierwszych dwóch zdjęciach, ludzie są w różnych kształtach i rozmiarach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.