Jakie blogi powinienem śledzić, jeśli uczę się fotografii?


114

Jestem początkującym i szukam stron / blogów.


18
Może uczynisz to społecznością wiki?
Wayne

2
Również jeden blog na odpowiedź byłby dobrym warunkiem.
NickAldwin

4
Proszę zadawać pytania, które wymagają listy odpowiedzi (tj. Ankiety lub pytania z listy X) wiki społeczności. Chociaż nie ma dokładnie takich pytań, dla których ten system został zaprojektowany, przynajmniej autor powinien stworzyć dla nich wiki społeczności. Przekształciłem to pytanie.
Robert Cartaino

@Robert Nie jestem przekonany, że powinna to być wiki społeczności.
CodeToGlory

1
- tak musi być, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi. Nawet odpowiedzi, które próbują podsumować cały Internet, nie mogą być kompletne i rozsądne osoby mogą się z nimi nie zgodzić.
mattdm,

Odpowiedzi:


70

Uwielbiam szkołę fotografii cyfrowej . Zawiera różnorodne wskazówki, wywiady i wyzwania. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści powinni to sprawdzić.


Digital Photography School (jak sama nazwa wskazuje) to dobre miejsce do nauki fotografii.
Sam

1
DPS jest niesamowity, czytam go odkąd kupiłem lustrzankę i wiele mnie nauczył. Uwielbiam też małe wyzwania, choć trzeba się zastanowić, jak do nich wejść! Kilka ładnych ujęć na wystawie, świetnych do inspiracji
DrDanielSwan

Niezły link! Nie wiedziałem o DPS.
Carles,

54

Jeśli chodzi o oświetlenie, Strobist to obowiązkowa lektura. Zapoznaj się z serią Lighting 101, która zawiera wprowadzenie do lampy błyskowej poza aparatem, a następnie Lighting 102 ze szczegółowym przeglądem właściwości różnych właściwości i sposobów ich modyfikacji. Istnieje również indeks wszystkich wpisów.


Myślę, że Strobist jest świetny, ale najpierw upewnij się, że w pełni rozumiesz podstawy, takie jak apertura i ekspozycja.
Matt pali

2
Strobista jest po prostu niezbędny. Sprawdź archiwa!
Dave Van den Eynde,

28

Policz mnie jako kolejnego fana Thoma Hogana . Lubię też blog / stronę Kena Rockwella . Oba są dość skoncentrowane na Nikonie, chociaż Ken robi kilka recenzji Canona.

Do recenzji aparatów / obiektywów podoba mi się również http://dpreview.com/ , który ma również całkiem przyzwoite fora.


6
Ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że Ken Rockwell jest często szalony. Ale lubię czytać jego materiały, choćby po to, aby zobaczyć, co to jest najnowszy absurd.
Reid

Ken jest nieco dziwny, ale jak na nową osobę wchodzącą w świat DSLR, jego przewodnik po D5000 był naprawdę świetny. Przechodzi przez wszystkie menu, wyjaśnia, do czego służy każde ustawienie i zaleca wartość.
Josh Goldshlag,

3
+1 dla Kena ... może też jestem szalony, ale podoba mi się jego perspektywa.
Nick

5
Ken jest prostą osobą, która mówi, że to widzi, a ja podoba mi się taka postawa. Jeśli recenzuje obiektyw za 1000 USD, ale uważa, że ​​nie warto tego robić za kolejne 150 USD, to powie. Nie ma znaczenia, czy ma rację, czy nie (nie musisz zgadzać się z jego czasami niezwykłymi wypowiedziami), ale możesz docenić jego perspektywę.
thomasrutter

27

PhotoFocus

Osobiście czytam PhotoFocus na stronie http://photofocus.com/
. Prowadzi go fotograf Scott Bourne i znalazłem to bardzo bogate źródło pomysłów, informacji, wiadomości, techniki i po prostu prowokujących do myślenia rzeczy.

Publikuje również podcast (ten sam adres URL ), który również mi się podoba. Podcast zawiera wszystkie pytania i odpowiedzi, często ze słynnymi fotografami jako gośćmi.


JEŚLI możesz pogodzić się ze Scottem Bourne!
dpollitt


16

Jednym z moich ulubionych jest fotograf online : http://theonlinephotographer.com/

Jestem także wielkim fanem Thoma Hogana , chociaż jego strona nie jest dokładnie blogiem. Od czasu do czasu tweetuje. Ma silną koncentrację na Nikonie. http://bythom.com/


4
Fotograf online jest jednym z niewielu miejsc, w których cały czas nie mamroczą do sprzętu. Zalecana.
Karel

15

Gdy byłem zupełnie nowym fotografem, Cambridge In Colour była bardzo pomocna. Świetne artykuły, niezbyt długie i niezbyt techniczne (ale obejmują koncepcje techniczne).

Inną świetną witryną, chociaż o wiele bardziej załadowaną treścią i nieco trudniejszą do znalezienia, jest Digital Photography School . Pięknie zaprojektowana strona (jako były grafik uważam tę stronę za wspaniały kawałek pracy), ma mnóstwo informacji dla każdego fotografa.

Jako fotograf przyrody zawsze uważałem , że artykuły NatureScapes.net są pomocne. Nie jestem pewien, czy fotografia przyrodnicza jest dla Ciebie interesująca, ale w niektórych artykułach wciąż znajduje się wiele przydatnych ogólnych informacji fotograficznych.

Innym świetnym miejscem, choć znowu bardziej ukierunkowanym na przyrodę, jest magazyn ND . Jednym z głównych redaktorów jest jeden z moich ulubionych fotografów, Andy Mumford. Po przeczytaniu niektórych jego artykułów na tej stronie zacząłem śledzić jego prace. Oto kilka doskonałych wskazówek, jak być doskonałym fotografem.

Inną witryną, z której często korzystam, jest The Digital Picture . Ta strona ma doskonałe recenzje obiektywów. Była to przede wszystkim witryna firmy Canon, ale autor zaczął również sprawdzać sprzęt Nikona. Soczewki markowe i nieszablonowe są szczegółowo opisane przez kogoś, kto intensywnie korzystał z całego sprawdzonego sprzętu.


Zgadzam się z tobą o Cambridge In Colour
labnut

... i o szkole fotografii cyfrowej ...
Mateen Ulhaq,

15

Scott Kelby

Śledzę również Scott Kelby na http://www.scottkelby.com/blog/

Uważam, że (oprócz promowania własnego szkolenia i książek - co nie jest złą rzeczą) Scott zapewnia mnóstwo nowości i prowadzi cotygodniową sekcję blogerów, w której inny słynny fotograf pisze wpis. Mogą być bardzo pobudzające do myślenia i inspirujące.
Osobiście uznałem wpis Johna Wrighta za bardzo zachęcający.


15

Chase Jarvis jest doskonałym źródłem informacji dla profesjonalistów zza kulis, mnóstwo doskonałego materiału dostępnego jako podcast.

Poleciłbym także The Art of Adventure Photography , Bruce Percy to wspaniały fotograf z niesamowitym sposobem uchwycenia światła.

Martin Bailey to niesamowicie oddany bloger i podcaster, który również jest wart sprawdzenia.11

Strobist to świetne źródło informacji o wszystkich rzeczach związanych z pamięcią flash. Oprócz doskonałej serii 101 mają także świetne anegdoty i wskazówki pomocne w trudnych sytuacjach oświetleniowych.9

TWiP

Ten tydzień w fotografii jest cotygodniowym podcastem omawiającym wszystkie sprawy związane z fotografiami z wieloma stałymi i gościnnymi profesjonalnymi fotografami i poważnymi amatorami, głównie z USA. Nowa strona internetowa, http://www.thisweekinphoto.com/ , zawiera notatki ze wszystkich nagranych odcinków, a także artykuły napisane przez gospodarzy na różne tematy fotograficzne.


9

Nick Miners.com

Nick jest moim przyjacielem, który publikuje artykuły na swoim blogu dotyczące różnych tematów fotograficznych. Wszystkie posty dotyczą fotografii i obejmują szereg tematów, od przeglądów systemu strefowego w przewodnikach dla początkujących po komentarze na temat nowych wersji oprogramowania.


7

Naprawdę kocham Petavoxel . Wykorzystuje swoją rozległą wiedzę z zakresu fizyki i fotografii, aby wyjaśnić w bardzo jasny sposób, w jaki sposób wybory różnych producentów aparatów prowadzą do lepszych lub gorszych zdjęć. W szczególności specjalizuje się w obalaniu mitów. Na przykład „tylne oświetlenie” nie jest wcale takie, jak się wydaje. I ciągle koncentruje się na rozmiarze czujnika i czułości na światło.


Bardzo dobry blog, jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek czytałem. Gorąco polecam wszystkim, którzy przeglądają całe swoje archiwum blogów, ponieważ jest wiele do nauczenia się. Niestety nie aktualizuje zbyt często swojego bloga.
thomasrutter

4

Pisałem na blogu wskazówki dotyczące fotografii od około 3 lat, wiele z nich jest skierowanych do prawdziwych początkujących, którzy używają trybu Auto lub dopiero zaczynają uczyć się o sterowaniu ręcznym, ale inne tematy, takie jak edycja obrazu za pomocą Gimp są również omówione: http: / /blog.muddyboots.org/4

Speedliting.com

Jeśli jesteś strzelcem Canon zainteresowanym małymi błyskami, to speedliting.com Syl Areny jest dobrym źródłem. Jest dość nowy i wciąż w fazie rozwoju, ale sekcja „jak to” zawiera artykuły podobne do blogów, a sekcja „sprzęt” zawiera artykuły dotyczące wyboru używanego sprzętu.

Istnieje również osobisty blog Syl, pixsylated , chociaż nie jest on skupiony wyłącznie na fotografii, ale zawiera posty, które nie są związane z Speedlite (omawiane tematy obejmują na przykład zarządzanie kolorami).

3

Podobały mi się Tangents Neila van Niekirka za artykuły na temat oświetlenia, a zwłaszcza na temat używania lampy błyskowej w aparacie w celu szybkiego uzyskania dobrego światła (niezbędnego podczas imprez w pomieszczeniach).


3

Kanał YouTube „ Digital Rev TV ” jest zawsze wart odwiedzenia. Nie tyle porad technicznych, choć cały czas testują sprzęt (co prawda na swój sposób). Ten jest raczej dla przypomnienia sobie, jaka fotografia powinna być przede wszystkim, w szczególności dla początkujących: Wiadro pełne zabawy!


2

Nie blog, ale lista mailingowa: początkujący fotografowie . Działają już od 2001 roku i zapewniają dobre środowisko dla ludzi, którzy dopiero uczą się fotografii, kompozycji i nakrętek swoich aparatów.2

http://goingpro2010.com jest również niesamowitym źródłem informacji, nie tyle porad dotyczących fotografii na powiedzenie, ale więcej na temat tego, co musisz zrobić, aby zarabiać na fotografii, i co zrobić, gdy ludzie pytają żebyś zrobił im zdjęcia na taką czy inną okazję.


1

Jonathan Cherry „ Mull It Over ”. Co tydzień przesłuchuje wschodzącego fotografa i prowadzi do swojej galerii. Świetny sposób na odkrywanie nowych talentów. Pod koniec dnia droga do bycia lepszym fotografem wiedzie przez WIELE zdjęć innych osób.
1

Manfrotto, dystrybutor sprzętu fotograficznego, ma tak zwaną „szkołę online”, szkołę doskonałości Manfrotto . Zawiera serię artykułów od profesjonalnych fotografów i pisarzy, w tym Michaela Freemana, i najwyraźniej Scott Kelby jest zarejestrowany na 2011 rok. Istnieje kilka sekcji witryny; niektóre są jawnie związane z produktami i promocją Manfrotto, ale inne są fotografią użyteczności publicznej. Szczególnie interesujące sekcje to:

i

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.