Jak mogę uwolnić węża z taśmy izolacyjnej?


26

Zostawiłem kilka pasków taśmy klejącej na patio, bo zamierzałem je pomalować, i zaplątał się wąż mleczny lub wąż królewski z zewnątrz. Przepraszamy, ale dotknięcie go nie wchodzi w rachubę.

Próbuję trochę wody, potem brudu i mieszam taśmę; wydaje się działać, ale powoli. Niestety jego głowa jest przyklejona do taśmy wraz z około 60% jego ciała. Jakieś sugestie?

zaczepiony wąż

Ma około stopy długości.

Po uratowaniu

Kilka rzeczy, których nauczyłem się / zaobserwowałem dzisiaj:

Taśma klejąca jest naprawdę lepka i trwała! ;-)

W przypadku węża zaczep na taśmie izolacyjnej może być naszym odpowiednikiem wskakiwania do zamarzniętej wody lub owinięcia ptaka wokół sznurka - wszystko działa przeciwko tobie. Wąż serpentyn / ruch korkociągu powoduje tylko, że utknął i zaplątał się w taśmę. Mogłem szczerze widzieć wykorzystanie tego przedmiotu jako skutecznej metody chwytania, tak jak robią to niektóre pułapki na szczury i myszy, ale wiele lektur, które zrobiłem dzisiaj, naprawdę pokazało mi, że rzadko trzeba zabijać dzikie węże. Po prostu zostaw ich w spokoju, zrobią to samo, jeśli nie jesteś głupi.

Brud bardzo pomógł w uwolnieniu węża . Wyobrażam sobie, że nie przeszkadzało to wężowi. Brud natychmiast przylgnął do pozostałej lepkiej powierzchni taśmy, zapobiegając pogorszeniu się sytuacji. Kiedy wąż uwolnił część siebie, brud zapobiega przywieraniu tej powierzchni do czegoś innego.

Szybkie odcinanie większych kawałków taśmy również zapobiegło pogorszeniu.

Po spryskaniu go lekko wodą z węża, a następnie delikatnym spryskaniu faceta olejem roślinnym, włożyłem trochę oleju do czystego opryskiwacza i kilka razy go spryskałem. Nie jestem zbyt pewien, czy olej zrobił wiele, ale wiem, że oleje rozbijają lepkie substancje; z czasem wąż mógł uwolnić się od samych tych rzeczy. Sądzę, że jeśli trucizna prawdopodobnie najlepiej zatrzymać się w tym miejscu, jeśli zdecydujesz się pomóc przez cały czas.

Przeniesienie go z mojej chłodnej betonowej podłogi na patio do ciepłego słońca zdecydowanie zwiększyło jego energię, a to pomogło mu uwolnić około 30% więcej ciała na własną rękę.

Po tym czasie wydawał się wyczerpany; Myślałem, że prawdopodobnie brakuje mi czasu. Mam rękawiczki ogrodowe, uszczypnąłem jeden koniec taśmy dwoma palcami po mojej lewej ręce, uszczypnąłem koniec jego ogona dwoma palcami po mojej prawej stronie i rozerwałem je, powoli, ale równomiernie, po około 3 sekundach zamiatania przyszedł poza. Kiedy jego głowa się uwolniła, krzyczałem jak dziewczyna, odrzuciłem go około 10 stóp, dziwnie spojrzałem na mojego bardzo atrakcyjnego sąsiada i patrzyłem, jak ucieka. Wydaje mi się, że gdybym najpierw spróbował użyć głowicy, byłoby to zbyt traumatyczne. Myślę, że ich skóra jest tam nieco cieńsza.

Nie mam pojęcia, czy przeżył ten dzień, ale uciekł. Niestety na taśmie pozostał kawałek chusteczki, wyglądał jak z połowy, nie do końca pewien, co to spowodowało, może skóra plus kilka milimetrów. Wąż powinien był dziś oszczędzić na swoje linienie, a byłoby to łatwiejsze.


Jeśli czerwony dotknie czerni, wszystko w porządku, Jack; jeśli czerwony dotknie żółtego, jesteś martwy. Wąż mleczny, Wiki
Mazura

Odpowiedzi:


20

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest przymusowe usunięcie węża z taśmy. Takie postępowanie zaszkodzi wężowi, ściągając jego łuski.

Przepraszamy, ale dotknięcie go nie wchodzi w rachubę.

Niestety musisz się zbliżyć, jeśli chcesz uratować węża. To nieszkodliwy wąż, więc nie masz się czego bać. Możesz nosić rękawiczki, jeśli to sprawia, że ​​czujesz się bardziej komfortowo lub poprosić o pomoc przyjaciela.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to ostrożnie odciąć kran, który nie jest przyklejony do węża. Będziesz chciał uniknąć, aby utknął jeszcze bardziej.

Sztuką do usunięcia taśmy jest użycie oleju roślinnego . Będzie nieszkodliwy dla węża i bardziej niż woda wpłynie na klej na taśmie. Użyj bawełnianego wacika, aby nałożyć olej na krawędzie taśmy i powoli go zwolnij. Tutaj najprawdopodobniej będziesz musiał trzymać węża, ponieważ będzie on zestresowany i spróbuje uciec.

Pamiętaj tylko, aby zachować szczególną ostrożność wokół ust węża, ponieważ olej może potencjalnie zablokować drogi oddechowe biegnące wzdłuż ust.

Nie widzę tego na zdjęciu, ale jeśli taśma przykleiła się do oka węża, najlepiej byłoby zabrać ją prosto do weterynarza, aby ją usunąć, na wypadek, gdyby ostatecznie zdjęła oko.


6
Ok, odważyłem się i
uwolniłem

@ rhill45 Miło to słyszeć!
Spidercat

@MattS. Hej, Matt, masz pomysł, dlaczego ten gatunek żółtych pasm zmienił się na biały w ciągu około 4 godzin. Kiedy był żółty, wciąż było ciemno. Nie było to światło, którego używałem, jestem tego całkiem pewien. Nadal był żółty w paski po wschodzie słońca.
rhill45

1
@ rhill45 Większość gadów może ściemnić do pewnego stopnia. Jest to mechanizm zwykle używany, aby pomóc im zebrać ciepło podczas wygrzewania, ale zdarza się również, gdy są zestresowani.
Spidercat

2

Zrobiłeś to, zanim zdążyłem odpowiedzieć, ale słyszałem, że WD-40 jest świetny. Zobacz: http://www.independent.co.uk/news/uk/this-britain/wd40-the-scourge-of-snakes-beavers-and-cocainetaking-clubbers-6154457.html


1
Artykuł jest więc śmieszny, ale zastanawiam się, czy wd40 byłby naprawdę bardzo skuteczny. Oczywiście jest to dość toksyczne, ale może pozwolić wężowi na szybsze uwolnienie się.
rhill45

1
Używasz czegoś toksycznego, aby jakieś zwierzę mogło uratować się przed kolejną okropną śmiercią? Kim jesteś? Morderstwo w układankach zwierząt? : D
Mario

teoretycznie można by zmyć rzeczy po uwolnieniu węża.
Oldcat

1
Bardziej pomocne może być podsumowanie artykułu, to w przypadku gdy artykuł lub link kiedykolwiek się
zepsuje

Myślałem też o WD-40. Podejrzewam, że w najgorszym przypadku możesz po prostu utrzymać go przy życiu, dopóki nie straci. Każdy wąż powinien być w stanie przenosić się z jednej szopy do drugiej bez jedzenia. Musisz go tylko uwodnić za pomocą pipety lub czegoś takiego.
P i
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.