Czy niewidoczne ogrodzenia stanowią długoterminowe zagrożenie dla zdrowia psów?


24

Wiem, że niewidzialne ogrodzenia działają, wstrząsając psem przez obrożę, gdy zbliżają się do ogrodzenia. Czy ten szok jest niebezpieczny dla psów? Czy wielokrotne narażenie może powodować długoterminowe zagrożenia dla zdrowia?

Wiem również, że niektóre z tych niewidzialnych ogrodzeń wykorzystują ultradźwięki. Czy to jest szkodliwe dla psów? Czy wielokrotne narażenie na ultradźwięki może powodować długoterminowe zagrożenia dla zdrowia?


niektóre modele używają wyłącznie ultradźwięków, a nie porażenia prądem: americas-pet-store.com/... i americas-pet-store.com/… . Czy chcesz też odpowiedzi na te pytania?
woliveirajr

1
@woliveirajr co powiesz na oba?
Święty Mikołaj

@woliveirajr Nie obchodzi mnie to. To pytanie było z ciekawości.
Święty Mikołaj

Odpowiedzi:


13

Podstawowym problemem bezpieczeństwa z niewidocznymi / elektronicznymi / podziemnymi ogrodzeniami jest to, że nie chronią one Twojego zwierzaka przed ludźmi i zwierzętami zbliżającymi się do twojego psa i potencjalnie go szkodliwym. Na przykład standardowe ogrodzenie chroni nieprzyjazne psy tak samo, jak utrzymuje psa.

Jeśli chodzi o obroże, kupiłem obrożę tylko z wibracjami Tri-Tronics dla jednego z moich głuchych psów (a następnie wyszkoliłem wibracje, aby były pozytywnym doświadczeniem.) Instrukcja była taka sama jak ta dla obroży udarowych i zaleciła, aby dla zdrowie i bezpieczeństwo psa, aby upewnić się, że pies ma dodatkową warstwę futra pod miejscem uderzenia części elektrycznej. Przeczytałem to, jak mówi producent, niekoniecznie są bezpieczne.

Istnieje również szereg zagrożeń związanych ze stosowaniem szkolenia opartego na karach, które są dobrze opisane w „Oświadczeniu o stanowisku karnym Amerykańskiego Towarzystwa Weterynaryjnego”

Pamiętaj, że jeśli dostaniesz takie ogrodzenie, musisz również wytresować psa do granicy, aby obroża zdejmowała się tylko wtedy, gdy złamie „zasady”, których już się nauczył. Możliwe jest nauczenie tego zachowania bez kupowania ogrodzenia. Dodatkowo samo ogrodzenie może negatywnie wzmacniać zachowania inne niż wychodzenie z podwórza - doświadczenia trenera z niewidzialnym ogrodzeniem


Anegdotycznie moja szwagierka wyszkoliła swoje dwa laboratoria w zakresie swojej własności (około pół akra), a następnie poszła na koszt ogrodzenia elektronicznego. Oni (psy) przestrzegali granic narzuconych na całe życie, nawet po tym, jak obroże i „ogrodzenie” nie były już używane.
CGCampbell

Anegdotycznie miałem wiele psów, które nauczyły się dość łatwo przebywać we własnej posiadłości bez potrzeby stosowania niebezpiecznych, okrutnych ogrodzeń elektrycznych! Nauka granic nie jest trudna dla dobrze wytrenowanych i dobrze wyszkolonych psów. Mam nawet saluki X, który zatrzyma się przy bramie, nawet jeśli brama pozostanie otwarta, a jej posłuszeństwo inaczej nie zrobi na nikim wrażenia :-D.
Victoria,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.