Jak powstrzymać mojego kota przed gryzieniem sznurków?


15

Mój kot gryzie moje elektroniczne przewody i żuje je. Kot przeżuł już kilka linek. Jaki jest bezpieczny i skuteczny sposób, aby kot przestał gryźć sznury?
Mój kot zjadł 3 kable Macbook, a te nie są tanie. Zajmę 2. miejsce w kartonie recc. Możesz naprawiać ładowarki do MacBooków dość trywialnie za pomocą taśmy elektrycznej, chociaż nie mogłem znaleźć sklepu, który by ich dotknął, więc rób to na własne ryzyko.
SimplGy,

Odpowiedzi:


10

Upewniłem się, że mam przy sobie więcej kartonów, aby mój najmłodszy kot mógł je strzępić i gryźć. Tak, są niechlujni; ale każda podróż do Costco przynosi mi kolejne pudełko, a kiedy ma inne ofiary, oszczędza moje sznury. (I moje książki.) Ilekroć wyglądał, jakby był już gotów przebić kolejny sznur, rozpraszałbym go pudełkiem lub kartonem.

Inne rzeczy, które widziałem, to wycieranie powierzchni sznurków sokiem z cytryny, aby sznury miały nieprzyjemny smak.


4
Pudełka działały dla mnie! To byłoby jak „Wyjdź spod mojego biurka!” - „Nie! Zrób mnie! Nom!” - Pcham pudło po podłodze - „BAWKZ!” Ściga go i wskakuje do
środka

2
Każde stworzenie ma inny gust, przeczytaj tę odpowiedź, zanim użyjesz dodatków jako rozrywek
James Jenkins

7

Większość kotów uważa oleje cytrusowe za obraźliwe. Pocieraj zewnętrzną część skórki owoców cytrusowych o druty. Lub jeśli chcesz więcej huku, możesz zdobyć esencję (olejek ze skórki) gorzkiej pomarańczy i nałożyć ją na nią. To powinno odstraszyć kota.


2
Każde stworzenie ma inny gust, przeczytaj tę odpowiedź, zanim użyjesz dodatków do rozrywki
James Jenkins

1
Każde stworzenie może mieć inny gust i zauważyłem, że olej cytrusowy nie jest tak samo skuteczny u wszystkich kotów ... ale to powiedziawszy, większość kotów uważa cytrusy za bardzo nieprzyjemne.
Dan S

3

Ach tak, miałem problem z niektórymi moimi kotami lata temu.

Jeśli masz maszynę do szycia, możesz utworzyć materiałowe „rękawy” na sznurki. Powinny to być luźne rurki, wystarczająco szerokie, aby pasowały do ​​wtyczki. Możesz pomyśleć, że powinieneś użyć grubej tkaniny do ochrony sznurka, ale tak naprawdę polecam używać cienkiej tkaniny, być może czegoś niewyraźnego jak flanela. Chodzi o to, aby żucie było mniej satysfakcjonujące.

Inną sprawą jest upewnienie się, że sznury nie zwisają luźno, kusząc kota, aby uderzył w nie, a następnie ugryzł. Schowanie ich za stołami, sofami itp. Może pomóc.


Hmm, pomyślałbym, że tekstura tkaniny sprawi, że będzie bardziej atrakcyjna do drapania.
zero298

1
Zależy od rodzaju użytego materiału. Koty zazwyczaj przyciągają grubsze i delikatniejsze tkaniny. Koty lubią także szeroką, sztywną szponiastą powierzchnię, jak ramiona kanap lub ścianę. Cienki i wiotki kawałek materiału nie będzie tak atrakcyjny. Pazurowanie jest mniej podatne na uszkodzenie sznurków niż żucie, a nawet cienki kawałek materiału może utrudnić kotowi gryzienie sznurka. Upewnij się jednak, że nie ma luźnych nici, ponieważ koty lubią je żuć lub jeść.
Kai

2

Przecieramy sznury świeżą papryką habanero. Nie śmierdzi, nie jest toksyczny i bardzo skuteczny. Kot przymierzył różne sznury trzy lub cztery razy i odtąd nigdy nie wykazywał zainteresowania sznurami.


Czy sos habenaro nie byłby zbyt gorący ... nie skrzywdziłby go?

Papryka, nawet bardzo gorące odmiany, w rzeczywistości nie powoduje uszkodzeń tkanek; po prostu wywołuje nerwy, więc wysyłają taką samą wiadomość, jak w przypadku kontuzji. O ile zwierzę nie ma alergii na tę rodzinę roślin (która obejmuje niektóre inne warzywa, takie jak pomidory), powinno być nieprzyjemne, ale bezpieczne.
keshlam

1

Spróbuj użyć octu jabłkowego lub winogronowego. Weź ściereczkę do czyszczenia i zwilż ją octem. Oczyść nim wszystkie kable i obserwuj koty. To powinno działać.

Koty nigdy nie lubią zapachu octu i nie zbliżają się do przedmiotów, które tak pachną.


0

Większość kotów wyrasta z tego etapu dość szybko, kiedy kończą ząb w wieku około 6-8 miesięcy i można im ufać bardziej za pomocą sznurków i sznurków. Zazwyczaj pokrywałem sznury barierą lub poduszką, dopóki moje najnowsze kocięta nie były wystarczająco duże, aby przestać gryźć rzeczy.


0

Mój kot przestał żuć kable, gdy zaczął wychodzić na zewnątrz i miał dostęp do trawy. Kiedy jako dorosły musiał pozostać w domu przez kilka miesięcy, znów zaczął żuć kable, więc wyhodowaliśmy trochę trawy dla kota w małej doniczce.

Owinęłam też kable spiralną folią polietylenową. Niekoniecznie zatrzyma dorosłego kota, ale spowalnia go i daje szansę na uratowanie zasilacza MacBooka, zanim będzie za późno.


-4

Wiele dobrych odpowiedzi już. Dodatkowo spróbuj użyć niepotrzebnych przewodów dla swojego kota jako zabawy. będzie zajęty graniem z nimi, podczas gdy nie będzie użytecznych przewodów na żywo! Myślę, że rozproszenie uwagi może znacznie zmniejszyć, a liczba użytecznych przewodów nie zostanie ugryziona!


5
To może nie być najlepszy pomysł, ponieważ kotowi trudno byłoby odróżnić przewody, z którymi można się bawić, od przewodów, które nie są w porządku.
James Jenkins

Zgadzam się z @JamesJenkins - zamiast zostawiać druty dla kotów, zostaw sznurki i naucz je, że sznurek jest akceptowalną zabawką, ale drut nie. (Jeden z moich kotów ma zły zwyczaj przełykania sznurka; odkryłem, że koronka do butów jest gruba i wystarczająco długa, aby tego nie próbował.)
keshlam

@keshlam zobacz podobne pytanie dotyczące kotów i sznurków
James Jenkins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.