Co mogę zrobić, aby złagodzić strach moich psów przed głośnymi dźwiękami?


30

Niezależnie od tego, czy jest to mój Czarny Labrador, czy amerykański Eskimo moich rodziców, odgłosy grzmotu, fajerwerków, a czasem losowe głośne dźwięki, mogą wprowadzić je w tryb paniki. Trzęsą się przez dłuższy czas, dyszą, ślinią się i drapią po podłodze. Wydają się niepocieszeni, a kontakt z ludźmi nie pomaga im się zrelaksować.

Jaki jest najlepszy sposób postępowania z psami, gdy nie można kontrolować dźwięków?

Czy mogę podać leki, gdy wiem, że zbliża się burza?

Czy pomoże to w włączeniu muzyki lub innych dźwięków, które mogę nadawać, aby zamaskować niepokojące dźwięki (z wyjątkiem błyskawicy uderzającej w drzewo na podwórku, co sprawiłoby, że nawet ja trzęsę się i drapię po dywan :-)) ?

Odpowiedzi:


12

Należy pamiętać, aby nie próbować pocieszyć swojego zwierzaka.

Jeśli zabezpieczysz swojego zwierzaka delikatnym głosem, aby go uspokoić, potwierdza to jego strach! W rzeczywistości mówisz swojemu psu, że banie się jest normalne. Najlepiej postępować normalnie, całkowicie ignorować jego strach, rozmawiać z nim normalnie, bawić się z nim tak, jak normalnie, i nie pozwalać mu na robienie rzeczy, których normalnie nie lubisz siedzieć na kanapie itp. Twój pomysł wykorzystania muzyki do uspokojenia psa jest dobry, ale nie używaj go do maskowania dźwięku.

Chciałbyś też pomóc mu się uspokoić i możesz, ale nie rób tego, bo się boi. Zasadniczo, odciągnij go najpierw, jak wspomniano powyżej, kiedy „zapomnisz” o burzy, możesz umieścić go w swoim koszyku. Jak zwykle poczuje się tam komfortowo i pełen nadziei stres. Wtedy nauczy się, jak się tam bać, kiedy to się boi, ale to wszystko powinno go również denerwować.

Ignorowanie szczeniaka może być trudniejsze niż dużego psa, ale pamiętaj, że pocieszenie szczeniaka będzie miało większy wpływ.


10

Miałem wielkie szczęście z Thundershirts w uspokajaniu moich zwierząt, zarówno kotów, jak i psów.

Jeśli to nie zadziała, zapewnij psu bezpieczne miejsce, do którego może się udać, podobnie jak jego skrzynia, może przynieść ulgę. Umieszczenie skrzyni w miejscu oddalonym od ścian zewnętrznych może również pomóc niektórym.


2
+1000 na Thundershirt. Używają ich do uspokojenia bydła i osób z zaburzeniami lękowymi. Leczy mojego nerwowego jamnika od ciągłego trzęsienia się. Pozostawiłbym mu to na zawsze, z wyjątkiem tego, że z czasem staje się nieskuteczne, jeśli będzie się go ciągle użytkować. Powinieneś używać go tylko wtedy, gdy tego potrzebuje, a nie ciągłej kuli.
JoshDM

@JoshDM Słyszałem tylko o nich używanych dla zwierząt domowych! Nie wiedziałem tego o bydle i ludziach!
starsplusplus

Uważam, że koncepcja wywodzi się z zastosowania bydła.
JoshDM

9

Podczas gdy zarówno sevargdcg, jak i Salketer dostarczają świetnych porad, jak radzić sobie z niepokojem twojego psa, to na dłuższą metę chcesz pracować nad obniżeniem wrażliwości psa na hałas.

Możesz kupić płyty CD z fajerwerkami i innymi dźwiękami, aby znieczulić swoje psy, ale prawdopodobnie znajdziesz też wiele wymaganych dźwięków na YouTube.

Chodzi o to, aby odtwarzać hałas na poziomie, z którym twój pies czuje się swobodnie, a następnie nagradzać go za każdym razem, gdy hałas jest odtwarzany, a on nie wykazuje oznak strachu ani niepokoju. Kiedy masz pewność, że Twój pies czuje się dobrze z hałasem o określonej głośności i wcale mu to nie przeszkadza, powoli zwiększ głośność.

Uważaj na powolne i nie zwiększanie głośności zbyt szybko, ponieważ twój pies może dużo się cofnąć, gdy grasz go zbyt głośno i zaczyna się bać.

Powtarzaj, aż Twój pies całkowicie odczuje hałas, a nawet zacznie kojarzyć go z dobrymi rzeczami (TM). Będziesz musiał poświęcić trochę czasu, ale na dłuższą metę sprawi, że twoje życie stanie się łatwiejsze.


1

Jak konkretnie poprosiłeś o możliwe leki, możliwym rozwiązaniem jest użycie alprazolamu , alias. Xanax .

Istnieje cały dodatek poświęcony jego stosowaniu w przypadkach takich jak fobie burzowe w książce Karen ogólnej „Podręcznik klinicznej medycyny behawioralnej dla psów i kotów”.

(Częściowy) cytat z „ Ogólnych wytycznych dotyczących stosowania alprazolamu w przypadku fobii powodujących hałas i burzę, paniki i poważnych cierpień ”:

Istnieją trzy sposoby wykorzystania tego: [...] zapobiegawczy dla psów ze znanymi wyzwalaczami głębokiego niepokoju (np. Burze ) [...] sytuacyjnymi i interwencyjnymi [...] lekami w prawdziwie panikolitycznym kontekście (np. nadciągnęła burza, a teraz twój pies jest zwinięty w kłębek, ślini się) .

Leki przeciwlękowe mają być stosowane w połączeniu z terapiami behawioralnymi. W każdym razie zawsze najpierw skonsultuj się z weterynarzem.


0

Wszystkie poprzednie zapewniają dobre porady. Ale jeśli żaden z tych środków nie zadziała, nie poddawaj się próbując pomóc swojemu psu. Z moim przeszedłem wszystkie te kroki i nic nie zadziałało. Kiedy dotarliśmy do etapu leczenia, Alprazolam nie zmniejszył lęku, a jednocześnie stracił koordynację ruchową w taki sposób, że mógł się zranić. To było, kiedy próbowaliśmy Tranxene, że to zadziałało. W końcu mógł usiąść w burzy, nie wariując, i nadal mógł grać, chociaż jego oczy wydawały się, jakby był pod wpływem. Zobacz: https://www.petcoach.co/article/clorazepate-dipotcium-tranxene/


1
najlepiej porozmawiać o tym z weterynarzem i nie zaczynać leczyć żadnych zwierząt bez konsultacji z weterynarzem.
trond hansen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.