Mój kot nie je ani nie pije po śmierci drugiego kota


38

Minęły trzy dni od śmierci jednego z moich kociąt. I od tego dnia mój drugi kot nic nie je ani nie pije. Obawiam się, że stanie się słaby i chory. Proszę, zasugeruj mi, co mam zrobić, żeby go zjeść.


Aktualizacja: weterynarz powiedział, że może tak być, ponieważ mój kot jest w żałobie i smutku.


6
Czy oprócz weterynarza, który oczywiście powinien być pierwszy, dajesz otuchy pozostałym kotkom miłość? W tym momencie potrzebuje dużo interakcji i zapewnienia, że ​​nie odejdą i nie odejdą.
Mawg,

3
Daj nam znać, jeśli Twój kot zacznie jeść
Tarun,

20
Mój kot zjadł dziś trochę rano. Cieszę się, że zdrowieje. Dziękuję za troskę :-)
Sobia Ellahi,

Odpowiedzi:


36

Jeśli kot nie je, zawsze jest czas na weterynarza!

Jak zauważa Trond, upewnij się, że pije wodę. I dopóki nie zobaczysz weterynarza, trzymaj kota odpowiednio ciepło (nie gorąco, ale upewnij się, że nie jest zimno).

Może to być choroba, którą złapał od drugiego kota, lub poważny przypadek żalu, ale gdy kot nie je, konieczna jest pilna interwencja weterynaryjna!

EDYCJA: Ponieważ weterynarz (mam nadzieję) wykluczył choroby, nadszedł czas, aby przejść do trybu opiekuna.

Spróbuję następujących rzeczy, mniej więcej w kolejności, dopóki kot nie będzie znowu jeść:

  • Mokre jedzenie, najpierw w misce, a następnie próbując zmusić go do zlizania go z palca, koniecznie wypróbuj oba kawałki w sosie i pasty.

  • Smakuje ręcznie karmiony lub mieszany z mokrym lub suchym jedzeniem.

  • Spróbuj podgrzać mokre jedzenie w kuchence mikrofalowej, aby było bardziej śmierdzące. Karmione w misce lub ręcznie.

  • Kurczak (uważaj, aby nie zawierać kości) lub gotowana ryba.

  • Tuńczyk, ale upewnij się, że jest wysokiej jakości i nigdy więcej. Pachnie naprawdę ładnie dla kotów i nigdy nie spotkałem kota, który odmówi. Ale zawiera pewne ślady rtęci, które gromadzą się w ciele i mogą powodować problemy w większych ilościach.

Jeśli żadne z powyższych nie zadziała, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się karmieniu wymuszonemu, skontaktuję się z weterynarzem, aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić i co.

Podczas tego wszystkiego ważne jest również, aby poświęcić swojemu kotowi dodatkową uwagę, dużo przytulanek, być może mając go na kolanach na ciepłym kocu, gdy tylko będzie ono dostępne. I próbuję wrócić do normy, grając z nim.


18

Niewłaściwe jedzenie nawet przez kilka dni może spowodować zespół stłuszczenia wątroby u kota, który zwykle jest śmiertelny, jeśli nie jest leczony, ale ma dobry wskaźnik powrotu do zdrowia, jeśli jest leczony wcześnie. Powinieneś natychmiast zabrać swojego kota do weterynarza na badanie.

Czasami kot jest bardziej skłonny do jedzenia, jeśli możesz nakarmić go takimi rękami, jak małe kawałki świeżego mięsa. Dodanie płynu do jego jedzenia może pomóc, jeśli uda ci się nakłonić go do jedzenia, ale nie do picia. Niektóre koty mogą preferować bieżącą wodę. W każdym razie musisz natychmiast zabrać swojego kota do weterynarza , najlepiej takiego, który specjalizuje się w kotach.

EDYTOWAĆ:

Twój weterynarz uważa, że ​​twój kot nie je z powodu żalu. Czy weterynarz zaoferował ci porady, w jaki sposób zmusić go do jedzenia? Profesjonalista powinien być w stanie udzielić najlepszych odpowiedzi.

Weterynarz może również przepisać leki stymulujące apetyt twojego kota, jeśli nie możesz go zmusić do jedzenia, nawet oferując smakołyki. Być może będziesz musiał rozważyć podanie mu jedzenia za pomocą strzykawki, jeśli nic więcej nie działa. Ludzie mogą przetrwać długo bez jedzenia, ale nawet kilka dni bez jedzenia jest niebezpieczne dla kotów.


1
Konkretna i dość łatwa propozycja dla świeżego mięsa: każdy kot, którego moja rodzina ma, cieszył się zwykłym gotowanym kurczakiem.
jpmc26,

1
Czy jedzenie nie jest przyczyną stłuszczenia wątroby lub objawem?
Seth

1
@Zaznacz, jeśli koty nie jedzą, tłuszcz zostanie przeniesiony do wątroby, ale wątroba kotów ma problemy z przetworzeniem tłuszczu w energię wystarczająco szybko, aby tłuszcz gromadził się w wątrobie i uszkadzał ją.
trond hansen

8

Koty rozpaczają. Jak większość, jeśli nie wszystkie ssaki i wiele ptaków.

Kiedy mój kot stracił brata (potrącony przez samochód), siedział pod drzewem, gdzie bawili się cały czas przez 4 dni, ledwo się ruszając. Wciąż boli - nawet dla mnie - myśleć o tym 8 lat później.

Wszystko, co możesz zrobić, to okazać mu dużo miłości, a jego potrawy z wodą i jedzeniem powinny być świeże, pełne i zachęcające. I nie bój się też okazywać smutku, jeśli tęsknisz za zagubionym kotem. Zrozumie. Musimy nauczyć się szanować żal - to nie jest choroba, to dowód miłości.


3
ważną częścią jest dostarczenie kotu jedzenia, bo inaczej umrze.
trond hansen,

1
Kiedy mój kot stracił swojego najlepszego partnera, przez kilka dni była w porządku (nie widziała ciała), ale potem przeszła w tryb żalu przez kolejne kilka dni, nie śpiąc przez całą noc i wołając do swojego partnera specjalnym głosem zadzwońcie do siebie. Nawet teraz, rok później, chodzi po domu raz na tydzień lub dwa, w ten sam sposób wzywając swoje najlepsze miejsca do zabawy ...
Artur Biesiadowski,

6

Jak powiedzieli inni, zaangażuj swojego weterynarza.

Jednak każde zwierzę, które może nawiązać więź przyjaźni, a koty są z pewnością uwzględnione, może odczuwać pewien stopień smutku i żalu z powodu utraty towarzysza, czy to przez śmierć, czy w inny sposób, i często zdarza się, że zwierzęta doświadczają pewnego rodzaju depresja po dużej stracie. Daj swojemu kotowi dużo uwagi i otuchy; w szczególności ułatw mu fizyczne zbliżenie się do ciebie, jeśli tego chce (w pobliżu pudełko lub krzesło do siedzenia, w stanie zwinąć się na kolanach lub kieszeni). Koty jako gatunek są mniej przywiązane fizycznie niż psy czy fretki, ale szczególnie w tym czasie może docenić dodatkową miłość.


4

Cieszę się, że Twój kot znów zaczął jeść. Mój kot jest obecnie chory i nic nie jadł, dlatego podzielę się tym, co dla mnie zadziałało, na wypadek gdyby pomogło innym ludziom w przyszłości:

Ugotowałam prostą pierś z kurczaka i pokroiłam ją w kostkę wielkości kęsa do lodówki. Wielokrotnie karmiłem mojego kota małymi porcjami, przynosiłem jedzenie do jego łóżka i pozwalałem mu jeść z mojej ręki. Przed karmieniem biorę gorącą wodę z kranu i wkładam kawałki do wody na minutę. Ogrzewa to jedzenie, więc jest mniej więcej równe temperaturze ciała, co sprawia, że ​​mój kot jest bardziej skłonny do jedzenia, a także dodaje wody do pokarmu, co pomaga kotowi pozostać uwodnionym.


Zwykłe gotowane piersi z kurczaka to jedna z najlepszych rzeczy, które kuszą koty. Słyszałem również, że pokarm dla niemowląt o smaku kurczaka działa jeszcze lepiej.
mhwombat

0

Jak powiedział twój weterynarz, być może z powodu żalu, powinieneś spróbować go pocieszyć.

Niektóre opcje,

  • Odtwórz dla niego kilka filmów z kotami na Youtube.
  • Zdobądź dla niego lustro i daj coś do zabawy.
  • Jeśli to możliwe, zdobądź dla niego kolejnego towarzysza.

Czasami koty jedzą trawę, gdy unikają innych produktów spożywczych. Przeważnie będą jeść tylko wtedy, gdy będą mieć problemy z trawieniem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj Podążając za rodzajem trawy o długim ostrzu , dałem kotkowi, gdy miał problemy z trawieniem. Nie zmuszaj jednak karmy, zjedzą ją, jeśli będą tego potrzebować.


-4

Koty mogą spędzać trochę czasu bez jedzenia.

Zdecydowanie może to być smutek i / lub zmartwienie

zachowanie kota może być związane z Twoimi własnymi emocjami i obawami.

Zauważyłem, że mój pies z cukrzycą nie je, kiedy jestem zirytowany, zestresowany lub zaniepokojony. Niejedzenie powoduje, że odczuwam powyższe emocje.

Zwykle chodzę z nim na spacer, staram się o tym nie myśleć, nawet jeśli jestem spóźniony do pracy i jak dotąd (ponad 30 razy) w końcu je.

Muszę się zastanawiać, czy twój kot ma chorobę, która przyczyniła się do śmierci kotka? Być może oboje spożyli toksynę.


2
To nie jest dobra odpowiedź, na tę odpowiedź koty umierają, jeśli nie jedzą. Na OP minęło kilka dni.
James Jenkins

2
ta odpowiedź jest niebezpieczna i zawiera błędy. kot nie jedzący dłużej niż 24 godziny może dostać zespołu stłuszczenia wątroby, który może być śmiertelny, jeśli nie zostanie poddany leczeniu. psy mogą przeżyć głód przez kilka dni, ale koty nie mogą. ryzyko jest jeszcze większe, jeśli kot ma nadwagę.
trond hansen

2
Koty absolutnie nie mogą „spędzić trochę czasu bez jedzenia”. Wygląda na to, że lepiej znasz psy niż koty; są bardzo różnymi zwierzętami i nie można wykorzystywać psów jako wytycznych co do tego, co jest „nie” z kotami. Mają różne potrzeby dietetyczne, pielęgnacyjne i weterynaryjne, w tym potrzebę regularnego jedzenia. Niejedzenie kota jest zawsze powodem do niepokoju, bez wyjątków.
Allison C,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.