Zbyt przyjazny przyjaciel zbłąkany kot chce przyjść do naszego domu


46

Mamy pięknego zabłąkanego kota Calico przed naszym domem. Pewnego dnia graliśmy z nią, a ona poszła za nami do domu z odległości około pół mili. Od tego czasu karmimy ją codziennie.

Ale za każdym razem, gdy otwieram drzwi, aby wejść / wyjść z domu, ten kot próbuje wejść do naszego domu. Ona nawet niczego od nas nie chce. Po prostu chce być z nami w naszym domu. Wyrzucenie jej na zewnątrz łamie nasze serce, ale w tej chwili nie możemy jej zabrać.

Chciałbym uzyskać wskazówki, jak wprowadzić tego kota.

O kocie:

 1. Dziewczyna Calico wygląda na około półtora roku.
 2. Mieszkała w opuszczonym domu, około pół mili od naszego domu.
 3. Opuszczony dom ma około 50 bezpańskich kotów (NIE żartuje). Ani jeden z nich do nas nie przyszedł.
 4. Jest tak przyjazna, że ​​myślę, że kiedyś była udomowionym kotem wyrzuconym z domu.
 5. Ma długie i ostre pazury.
 6. Naprawdę nie wie, jak kontrolować pazury. Zawsze bawi się z nami pazurami. Wspina się po naszych nogach tak szorstko, że mam dziury w dżinsach.

Nasze problemy z nadchodzącym kotem:

 1. Jak powiedziałem, ten kot mieszkał z około 50 innymi kotami. Więc prawdopodobnie ma pchły, kleszcze i cokolwiek innego.
 2. Mamy 16 miesięcy, które tak naprawdę nie wiedzą, jak być miłym dla kota. Kot jest niesamowicie cierpliwy, ale nie próbuję go naciskać.
 3. Mamy 16 miesięcy i nie chcemy ryzykować, że dziecko dostanie kleszczy, pcheł lub czegoś innego od tego kota.
 4. Tak naprawdę nie mamy dużo pieniędzy na wydatki na zdrowie kota.

Moje pytania:

 1. Czy mogę pójść do domu towarowego lub apteki i wybrać coś, co oczyści wszystko z kota?
 2. NIENAWIDZĘ deklawowania i nie zrobiłbym tego. Czy istnieje mniej okrutny proces, dzięki któremu ich pazury nie są tak ostre?
 3. Kocie oczy zawsze wyciekają z nich. Co to może być i co mogę z tym zrobić?

Uwaga: staram się jak najlepiej wprowadzić tego kota do mojego domu, biorąc pod uwagę, że na dworze spada temperatura. Ona jest zimna. Ona chce być w naszym domu bardziej niż cokolwiek innego. Muszę tylko najpierw wszystko naprawić.

Uwaga 2: Wiem, że POTRZEBUJE pójść do weterynarza, na razie jesteśmy trochę napięci finansowo.

Dziękuję Ci.


3
Nasze pytania i odpowiedzi, jak wspomniano w @motosubatsu , czy nie stać mnie na leczenie weterynarza, jakie są moje opcje? Ta praca trwa.
James Jenkins

8
Skontaktuj się z lokalnymi ludzkimi społeczeństwami. Jeden ze mnie zrobił całą transakcję za ~ 40 $; wścieklizna, nosówka, FLV, zastrzyk antybiotyków, chip, S&N - ale NIE odszarpany. To może łatwo przekroczyć 200 USD u „prawdziwego” weterynarza. Wspomnij, że to zbłąkany i chcesz go zatrzymać. Takie firmy istnieją po to, by pomagać kotom, a nie zarabiać na ludziach. - Po tym wszystkim Twoim problemem są ucieczki i prawdopodobnie jest to przeziębienie.
Mazura

12
jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę: jeśli nie chcesz zatrzymać jej jako pełnoetatowego kota domowego, potrzebuje tych dużych, ostrych pazurów, aby pomóc jej przetrwać! jeśli jest w opuszczonym domu z 50 innymi kotami, prawdopodobnie potrzebuje ich nawet do obrony swojego miejsca, zniechęcenia innych kotów, a także do robienia takich rzeczy, jak polowanie i odstraszanie drapieżników.
dn3s,

5
Deklaracja po prostu wydaje się niewłaściwa . Jednak posiadałem tylko od kociaka i miałem okazję uczyć, kiedy lub kiedy nie używać pazurów (wyjątek: podczas zabawy sznurkiem. NIE przeciągaj go przypadkowo bosymi stopami).
Hennes,

3
Deklawing jest okrutny i wielu weterynarzy już tego nie zrobi. Jest to odpowiednik odcięcia palców przy pierwszym goleniu. Istnieje wiele alternatyw.
M. Mat 12.12.17

Odpowiedzi:


35

Dziękujemy za troskę o małego bezdomnego kotka. Chociaż jest bardzo prawdopodobne, że kot ma pchły i pasożyty jelitowe, dobrą wiadomością jest to, że pchły kotów nie żywią się ludźmi. Ratowałem brudne, smutne, porzucone koty i nigdy nie został ugryziony przez pchłę lub innego pasożyta skórnego.

Moim zdaniem leczenie pcheł najlepiej jest wykonać za pomocą leku nałożonego na kark. Advantage II jest tego przykładem. Mogą być drogie i wynoszą około 40 USD lub 50 USD. Kołnierze pcheł są tańsze, ale pamiętaj, że Twój kot będzie nosił silną truciznę na szyi. Nie jest to dobre dla kotów lub ludzi, którzy je głaskują lub dzieci w domu. Jeśli wybierzesz pchły kołnierz, po prostu trzymaj kota z dala od dziecka i myj ręce po obchodzeniu się z nim. Oczywiście nie dotykaj kołnierza.

Pchły nie są dobre dla kota, ale jest mało prawdopodobne, że spowodują one u twojego kota poważną krzywdę, jeśli będziesz musiał poczekać chwilę przed leczeniem pcheł.

Jeśli chcesz po prostu wyczyścić kota Najlepszy szampon dla weterynarzy bez spłukiwania w czystej wodzie kosztuje około 5 USD na Amazon i jest łatwy w użyciu i nie wiąże się z żadnymi potencjalnie traumatycznymi (dla właściciela i kota) kąpielami w zlewie.

Alternatywą dla oszustwa jest ręczne obcinanie paznokci swoim kotom. Wymaga to odrobiny finezji, techniki i przyzwyczajenia kota do tego procesu, ale nie jest to zbyt trudne. Są też przyklejone kocie pokrowce na paznokcie (pomyśl o sztucznych paznokciach dla kotów), ale są one droższe rozwiązanie.

Jeśli chodzi o oczy kota, to, co opisujesz, brzmi jak infekcja oka. Są to bardzo częste u kóz i dzikich kotów. Możesz spróbować delikatnie zmoczyć oczy zwilżoną wacikiem, aby usunąć płyny lub wyschnięty wysięk. Jeśli płyn jest żółtawy, zielonkawy lub brązowawy, może to być infekcja bakteryjna. Może to samoistnie ustąpić lub może wymagać miejscowej maści antybiotykowej.

Dobry weterynarz zapewni ci maść o szerokim spektrum bez konieczności kosztownej wizyty w biurze. Również niektóre sklepy będą sprzedawać bez recepty antybiotyki dla zwierząt. Terramycyna jest dobra. Nie należy używać kotów antybiotyków sprzedawanych do stosowania u ludzi.

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać jest to, że możesz nie być w stanie perfekcyjnie zaopiekować się kotem, a twoje dziecko może być trochę szorstkie w stosunku do kota, kotowi będzie znacznie lepiej po prostu mieszkać w domu, pod twoją opieką i ochroną , regularne posiłki.

Średnia długość życia dzikiego kota wynosi około 4 lat. Pod twoją opieką może żyć 4 lub 5 razy więcej lub więcej.


16
Przycinanie lub zamykanie pazurów jest dobre dla kota, który jest tylko w domu, ale kot, który żyje na zewnątrz, nawet w niepełnym wymiarze godzin, potrzebuje ostrych pazurów do obrony.
JPhi1618,

14
To nie jest całkiem poprawne. Chociaż pchły kotów na ogół nie żerują na ludziach, mimo to próbują gryźć, ale ponieważ w większości miejsc skóra jest zbyt gruba, nie mogą się przedostać. Istnieje możliwość przeniesienia chorób w ten sposób.
PlasmaHH,

5
Jeśli kot wyjdzie na spotkanie ze swoimi przyjaciółmi, za każdym razem wróci z pchłami, kleszczami, pasożytami wewnętrznymi itp. Będziesz musiał wyleczyć wiele z nich.
RedSonja,

9
NIE obcinaj paznokci kota, który może wyjść na zewnątrz. Nie będzie w stanie obronić się w walce i nie będzie mógł prawidłowo wspinać się, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Obcinanie paznokci dotyczy tylko kotów domowych.
Jack Aidley,

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Henders

17

Zanim przejdziesz za daleko, warto po prostu sprawdzić, czy kot nie jest mikroczipem. Każdy weterynarz lub schronisko dla zwierząt powinno być w stanie to zrobić i (w Wielkiej Brytanii) nie spodziewałbym się, że zostanę obciążony opłatą.

Mówisz, że w przeszłości wyglądało to jak zwierzę domowe; może to być zagubione zwierzę, a chip może pomóc w ponownym połączeniu się z poprzednimi ludźmi.


1
Na pewno to zrobię. Wydaje mi się, że słyszałem to od kogoś wcześniej: jeśli zabierzesz zbłąkanego zwierzaka do weterynarza, zwykle sprawdza, czy nie ma chipa, aby upewnić się, że nie sprowadzę skradzionego zwierzaka. Nie jestem tego absolutnie pewien, ale pamiętam, aby poprosić o to zwierzaka. Dzięki
Crazy Cucumber

6
@CrazyCucumber it a cat. Ładne zadawanie nie prowadzi cię daleko (świetna literówka w ostatnim zdaniu twojego komentarza).
Chris H

1
LOLOL! Weterynarz ***** Z jakiegoś powodu nie jestem w stanie edytować mojego komentarza
Crazy Cucumber

1
@CrazyCucumber Komentarze można edytować tylko przez 5 minut na Stack Exchange.
jpmc26,

2
@Mawg z Q: Chciałbym uzyskać wskazówki, jak sprowadzić tego kota. „Sprawdź, czy to nie należy do kogoś - oto jeden sposób” w komentarzach prawdopodobnie zostałby usunięty jako zbyt podobny do odpowiedzi
Chris H

8

Mój komentarz rozszerzył się w miarę pisania.
Tak więc, aby pomóc w przynajmniej części problemów:

Środki przeciw pchłom są dostępne w większości sklepów zoologicznych i łatwe do zastosowania.
MOŻESZ przycinać pazury bez oskarżania kota. Są do tego specjalne trymery, które powinny pomóc w rozwiązaniu problemu.
W przypadku zewnętrznych pasożytów możesz być w stanie dać kotowi kąpiel, więc weź szampon, aby się go pozbyć.

Teraz wydaje się, że jesteś gotów zapłacić za weterynarza, ale obecnie po prostu nie jesteś w stanie przejść całej mily na cały przegląd, leczenie pasożytów, być może szczepienia. Wielu weterynarzy zaakceptuje leczenie w ciągu kilku miesięcy. Zapytaj, najgorsze jest to, że mówią „nie”.

To jeden szczęśliwy kot, który cię znalazł :).


1
Dziękuję Ci! Nie wiedziałem, że „plany płatności” są opcją dla weterynarza. Pierwsze zwierzę w USA. Na pewno tego spróbuję. Jeśli to zadziała, cały mój problem może zostać naprawiony :)
Crazy Cucumber

1
Czasami istnieją tanie kliniki weterynaryjne, o których lokalne schronisko dla zwierząt może wiedzieć. Robią spay / sterylizację, a także strzały i inne ważne usługi.
JPhi1618,

1
@CrazyCucumber porozmawiaj z weterynarzem o opcjach kontroli pcheł kontaktowych ; rzeczy, które pozostają na skórze i zabijają pchły w kontakcie (cóż, w ciągu około godziny). To rozwiąże problem, jak kot zbiera pchły ze swojej kolonii lub gdzie indziej. UWAGA: kołnierze pcheł w sklepie spożywczym (Hartz itp.) Mogą powodować poważne reakcje alergiczne u niektórych kotów; miejscowe leczenie pcheł jest znacznie droższe, ale ma znacznie mniej działań niepożądanych.
Doktor J

4

Jeśli masz szczęście, w pobliżu może znajdować się organizacja charytatywna, która pomoże ci zająć się kotem i / lub znaleźć go na stałe w domu. Na przykład wiem, że Chicago, Illinois ma organizację CRISP , która właśnie to robi.

Prawdopodobnie warto się rozejrzeć, aby sprawdzić, czy w Twojej społeczności jest ktoś, kto może pomóc w opiece nad tym kotem.


4

Gdy kot jest już w pełni dorosły (około 8 miesięcy), nie można określić jego wieku po wyglądzie. Mogła mieć jeden lub dziesięć lat i wyglądać tak samo.

Zakładając, że kot nie ma właściciela, który za nią tęskni, byłoby wspaniale, gdybyś mógł zapewnić jej kochający dom.

Pazury

Pazury są naturalną częścią kota. Nie mają pojęcia, że ​​mogą zranić ludzi. Dla kota ich pazury są po prostu sposobem na chwytanie rzeczy. Bądź cierpliwy! Nie pozwól jej zostać zdublowana. Declawing amputuje każdy palec / palec u nogi od ostatniej cyfry, okrutnie okaleczając kota. Uważam, że taka praktyka jest nielegalna w Australii i jeśli jest to opcja w twoim kraju, radzę w imieniu twojego kota, aby tego nie robić.

Im jest mniejsza, tym ostrzejsze będą jej pazury. Jednak większe koty są silniejsze, więc mogą nadal powodować niezamierzone obrażenia. Jeśli będzie w środku przez większość czasu, załatw jej drapak. Możesz również uzyskać trymer do pazurów, który odcina ostrą część pazurów. Niektóre koty bardzo dobrze to tolerują. Inne koty wariują. Nie przycinaj pazurów zbyt daleko do tyłu, bo skrzywdzisz ją i zaczniesz krwawić. Unikaj różowego obszaru (żywej tkanki).

Nawet jeśli przycinasz jej pazury, nadal będzie musiała drapać, czy to na zewnątrz na drzewach, czy w środku na drapaku (lub meblach, jeśli nie dostarczysz drapaka!). Drapanie usuwa zewnętrzną warstwę pazura, gdy się poluzuje, odsłaniając świeży, ostrzejszy pazur pod spodem. Świeży pazur stopniowo stępia się, gdy kot zajmuje się swoimi sprawami, dopóki inny nie jest gotowy.

Zachowanie

Będziesz musiał zastosować psychologię kota. Dlaczego ona wspina się na twoją nogę? Jeden z moich kotów robi to, kiedy chce się przytulać (i nie bierze odmowy na odpowiedź!) Jeden z kotów mojej matki zwykł to robić, gdy chciał jedzenia (człowieka lub kota!) Moja matka początkowo myślała, że ​​to słodkie dopóki nie zaczął ją regularnie ranić.

Zazwyczaj noszę dżinsy, więc pazury mnie nie ranią, ale ciągną za nici na moich ubraniach, czego wolałbym nie robić. Być może będziesz musiał założyć grubsze spodnie, próbując zniechęcić ją do wspinania się na ciebie. To zajmie trochę czasu i najprawdopodobniej nigdy nie przestanie tego robić całkowicie.

Koty uczą się grać jako kocięta. Ludzie albo nauczą ich gry szorstkiej (pazury, atak natychmiast) lub łagodnej (pazury w większości, bez ataku). Sztuką nie jest zachęcanie do zachowań atakujących i nie gwałtowne wycofywanie ręki, jeśli zostaniesz zaatakowany (zajmuje to trochę czasu!). Jeśli wycofasz rękę, stanie się to częścią gry, a ona będzie się cieszyć „wygrywaniem” poprzez złapanie ręki i przypadkowe drapanie się w tym samym czasie.

Jeśli zacznie cię atakować delikatnie i możesz to znieść, pozostaw dłoń całkowicie nieruchomą i bezwładną. To szybko staje się dla niej nudne (chce reakcji) i jeśli będziesz miał szczęście, nauczy się nie atakować cię w grze. Ze wszystkimi moimi trzema kotami mogę szybko sięgać w dół i pocierać ich brzuszki, gdy są na plecach, bez obawy o atak! Niektóre inne koty natychmiast zaatakowałyby, ale jest to głównie zachowanie wyuczone, a nie instynktowne. Im bardziej ufa ci w tym i cieszy się tym, tym mniej prawdopodobne jest, że użyje na tobie swoich pazurów, nawet w grze.

Pasożyty

Na rynku dostępnych jest wiele zabiegów. Niektóre można uzyskać od weterynarza, niektóre ze sklepu zoologicznego. Choć początkowo są drogie, zwykle mają wiele dawek, więc koszt rozłożony jest na wiele miesięcy. Jednak to nie pomaga, jeśli masz teraz bardzo mało pieniędzy!

Pchły wolą koty i psy, ale gryzą ludzi, jeśli nie mogą znaleźć owłosionego żywiciela. Ukąszenia pcheł są bolesne. Wiem z własnego doświadczenia! Pchły to niezwykłe małe stworzenia o wielu strategiach przetrwania. Jeśli ona ma pchły, a ty masz dywan, w zależności od pory roku możesz już mieć jaja pcheł w swoim domu.

Jajka pcheł mogą przetrwać sześć miesięcy i zwykle są uśpione przez zimę, więc musisz mieć oko na sytuację. Odkurzanie jest dobrym sposobem na pozbycie się większości jaj, problem polega na tym, że nie wiesz, gdzie one są, więc musisz być bardzo dokładny. Mimo to możesz przegapić miejsca, do których pchły mogą się dostać, a nie możesz. Jeśli w ogóle wyjdzie na zewnątrz, będziesz musiał nadal leczyć ją na pchły. Moje koty dostały pchły od zagubionego kociaka, którego uratowałem (zanim znalazłem swój dom) i zajęło mi dwa lata, aby je całkowicie pozbawić pcheł.

Możesz uzyskać bezpłatne lokalne porady w sklepie zoologicznym, chociaż weterynarz może dać ci lepsze informacje (zależy zarówno od sklepu zoologicznego, jak i weterynarza).

Płynna wydzielina z oczu

Infekcje oka występują bardzo często u kotów. Niektóre są poważne, niektóre mniej. Mogłoby to samoistnie wyjaśnić lub wymagać leczenia. Musi zostać zbadana przez weterynarza, aby ustalić najlepszy sposób działania. Niektóre zabiegi są skutecznie bezpłatne w mniej poważnych przypadkach przy użyciu rzeczy, które masz już w domu. Może potrzebować lekarstw. Tylko weterynarz może ci doradzić.

Dziecko

Nie powinieneś pozwalać kotowi mieć bez nadzoru dostępu do dziecka, zarówno dla nich samych. Koty są ogólnie dobre dla dzieci, ponieważ są niemowlętami i nie są w pełni racjonalne. Dorastając mieliśmy najgorszego kota na świecie. Nie zawahałby się ugryźć cię ani zaatakować przy najmniejszej prowokacji. Jednak nigdy nie skrzywdził dziecka, bez względu na to, jak bardzo został sprowokowany.

Jeśli ten kot ma jakąś traumę, może spowodować, że twoje dziecko (lub ty) przypadkowo wyruszyło. Może minąć kilka miesięcy, zanim zostanie wyzwolona, ​​lub może być zdrowa psychicznie i to nie jest problem. Jest bardziej prawdopodobne, że zostanie wyzwolona, ​​gdy wszyscy poczujecie się bardziej komfortowo, a ty przypadkowo zrobisz coś niewinnego, co według ciebie byłoby w porządku, ale źle reaguje. Lub nie ma żadnych wyzwalaczy. Tylko czas powie.

Jeden z moich kotów (były zbłąkany) nie lubił, jak przez kilka lat dotykałem jej głowy (jakaś nieznana poprzednia trauma), ale teraz mam jej zaufanie i uwielbia to!

Sterylizacja

Upewnij się, że jest sterylizowana. Jeśli już została skończona, to wiesz, że pochodzi z czyjegoś domu, co wydaje się prawdopodobne, biorąc pod uwagę, jak przyjazny ją opisałeś. Oczywiście tylko weterynarz może to dla ciebie zrobić i nie chcesz, aby miała miot (lub wiele miotów) kociąt, dla których musisz znaleźć domy, więc jest to kolejny powód, aby dostać ją do weterynarza wcześniej niż później . Weterynarze w Australii nie odtrątują ciężarnego kota, ale twój kraj może się różnić (nie zaleca się).

Koszty

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, stanie się częścią twojej rodziny. Gdyby twoje dziecko było chore, czy czekałbyś, aż będzie cię stać na leczenie, aby zabrać je do lekarza? Sprawdź, w jaki sposób kot może teraz leczyć, zanim jakiekolwiek nierozpoznane problemy staną się poważne. Jak wspomniano w komentarzach, nie stać mnie na leczenie weterynarza, jakie są moje opcje? może ci pomóc. Długoterminowe posiadanie kotów było dla mnie dość przystępne. Wydaje mi się, że jedzenie wynosiłoby 20 AU $ miesięcznie, leczenie zapobiegawcze 10 AU $ miesięcznie, plus roczne kontrole zdrowia i sporadyczne choroby (jeden na trzy koty rocznie).

Powodzenia! Brzmi uroczo i ma szczęście, że znalazła rodzinę, która chętnie by ją przyjęła. Mam nadzieję, że przez wiele lat będzie dla ciebie owłosionym pakietem radości!


4

Niektóre koty nie przyjmą odpowiedzi odmownej. Moja babcia została adoptowana na początku tego roku przez (zdecydowanie w tę stronę!) Wspaniałego czarno-białego zabłąkanego kota; zauważyliśmy go siedzącego na końcu podjazdu przez kilka dni, powoli gromadzącego się na odwagę, by podejść bliżej, dopóki go nie zaprosiliśmy. Od tego czasu nie mogliśmy się go pozbyć! Odkryliśmy przez weterynarza, że ​​rzeczywiście był mikroczipem i chociaż weterynarz wypróbował wszystkie powiązane z nim numery telefonów, nikt nie odpowiedział. Stał się nasz i jest wspaniałym towarzyszem mojej starszej babci.

Chociaż masz rację, aby zachować ostrożność w pobliżu straszydeł, koty są zaskakująco odpornymi zwierzętami i wyjątkowo czyste. Aby wyleczyć to, czego kot nie może naturalnie, zastosuj dawkę pcheł i robaka, a zobaczysz różnicę - żel użyty na karku (Frontline SpotOn w Wielkiej Brytanii) jest tak skuteczny, że czasami możesz zobaczyć pchły porzucając kota, który będzie równie zaskoczony jak ty! Życie w stanie szorstkim może również dać kotowi pewne wymagania dietetyczne - nasz toleruje tylko jedną markę suchej karmy, ponieważ mokra karma powoduje alergię na uszy, co powoduje, że drapie ją, dopóki futro się nie zużyje.

Zabłąkane koty czasami mają pewne osobliwości w zachowaniu, na które trzeba uważać. Po energicznym głaskaniu nasz kot często, bez ostrzeżenia, gryzie i drapie, a następnie natychmiast ucieka. Moja siostra opisuje to jako „agresję pieszczoty”, w której uwaga kota jest nadmiernie pobudzona i rzuca się na nią, a następnie była z tego powodu wykorzystywana, dlatego nauczyła się uciekać, aby uniknąć bycia potrąconym. Musieliśmy być tolerancyjni wobec jego ostrzeżeń, ale w rezultacie przyzwyczaił się do uczuć i nie gryzie już. On również nie ucieka, ponieważ udowodniliśmy mu, że nie zostanie trafiony. Problem pazurów można rozwiązać za pomocą psychologii kota, jak sugerowano, lub jeśli chcesz wytrenować ją w wspinaniu się na ciebie, fizycznie podnieś kota i odsuń go kilka stóp, ilekroć spróbuje. Wkrótce otrzyma wiadomość.

Koty są często samotnymi zwierzętami i dość samolubnymi. Osiągnięcie kota, który chętnie zostanie z tobą, jest osiągnięciem! Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tego rodzaju koty oddadzą tyle uczuć, ile otrzymają i będą tworzyć wspaniałe zwierzęta, szczególnie z dziećmi. Są również bardzo niezależne i potrafią dbać o siebie - nasze koty miały bardzo, bardzo niewiele wizyt u weterynarza. To samochody są dla nich głównym zagrożeniem.

Jak powiedzieli inni, koty i dzieci dogadują się bardzo dobrze. Nadzór jest oczywiście wymagany, ale w przeciwieństwie do psów, nie słyszałem żadnych historii o kotach losowo atakujących dzieci. Moi rodzice mieli koty, podczas gdy moja siostra i ja byliśmy dziećmi. Istnieje nawet szkoła myślenia, która sugeruje, że koty i psy mogą wzmocnić układ odpornościowy dzieci poprzez regularne wystawianie ich na działanie łagodnych mikroorganizmów.

Chociaż mówisz, że nie jesteś w stanie finansowo zająć się kotem, jest mało prawdopodobne, że infekcja oka będzie poważna, jeśli będzie nadal zabawna. Krótki cykl kropli do oczu będzie prawdopodobnie niedrogi, a krople pcheł i robak można kupić w supermarkecie. Wygląda bardzo podobnie do kota, który oddaje to, co możesz jej dać, więc mam nadzieję, że znajdziesz sposób, by ją przyjąć - może sprawić, że wszyscy będą prezentem świątecznym!


Dziękuję za wspaniałą odpowiedź wyciągniętą z osobistego doświadczenia. Zdecydowanie zastanawiam się nad wieloma proponowanymi tutaj opcjami!
Crazy Cucumber

3

Uwaga na temat wydzieliny z oka, jeśli jest czerwono / brązowa, a ostatecznie bardzo dobrze się skorupa, może być opryszczką kotów (FVR). NIE jest to związane z ludzką opryszczką, a koty mogą przekazywać je tylko innym kotom. Jeśli często kicha lub jej oczy są zaczerwienione, seria kropli do oczu z antybiotykiem doprowadzi ją do końca, ale może kiedyś wróci.

Zajrzyj do CareCredit, jeśli uważasz, że chcesz / musisz wydać więcej pieniędzy niż masz pod ręką, ale z czasem możesz płacić. Jest to linia kredytowa o niskim oprocentowaniu, przeznaczona do użytku przez lekarzy i dentystów, ale wielu lekarzy weterynarii również zaczęło ją akceptować.

Możesz nauczyć się przycinać jej pazury, ale jako dziki / ratunek zajmie ci to trochę czasu, bawiąc się nią i posługując się łapami, które pozwoli ci, ale większość weterynarzy zaoferuje ci obcinanie pazurów za niewielką opłatą. . To może być tego warte kilka razy.

Powodzenia z nowym członkiem rodziny!


2

Wytrenowałem mojego kociaka, aby lubił obcinanie pazurów. Dałbym mu nagrodę za każde kilka pazurów, które mi pozwolił zaciąć. Zajęło to kilka razy, ale teraz on wie, kiedy przychodzi, kiedy wyciągam maszynki do strzyżenia. Jest podekscytowany (więc zacznie się trochę kręcić po smakołyki), ale poza tym pozwala mi podciąć pazury.

Dziękujemy za zainteresowanie bezdomnym kotkiem! Twój lokalny ratunek może pomóc ci zrównoważyć koszty doprowadzenia kotka do weterynarza, aby uzyskać zastrzyki i tym podobne. Dostaję fortecę (rewolucję) dla pcheł i kleszczy z Wielkiej Brytanii lub Australii, ponieważ nie wymagają one recepty i jest to tańsze.


2

Jeśli musisz kupić sobie wystarczająco dużo czasu na wejście lub opuszczenie swojej nieruchomości, skorzystaj z opatentowanej humanitarnej pułapki na kota. Polega to na umieszczeniu dwóch kartonów w odległości około 4 stóp od siebie, tuż za drzwiami wejściowymi. Kot zbliży się do twojej nieruchomości, zobaczy jedno z pudeł i od razu usiądzie w nim. Jednak gdy to zrobi, zauważy drugie pudełko i przesunie się w jego kierunku, kiedy zobaczy pierwsze pudełko kartonowe, raz po raz przesuń się, aby usiąść w nim, ponownie, gdy ponownie zobaczy drugie pudełko i przesuń się, aby usiąść w tym itp. itd.

Tylko ostrzeżenie, pamiętaj, aby przywiązać sznurek do jednego z pudeł, abyś mógł go usunąć po bezpiecznym przejściu. W innym przypadku natkniesz się na niezdecydowanego kota z obolałą szyjką wetkniętą między dwa kartonowe pudła, gdy następnym razem przejedziesz swoją nieruchomość. Dziękuję Ci.


1

Mam dużo doświadczenia z psami, a mniej z kotami. Ale jeśli kot chce być z tobą, sugeruję, abyś ją wpuścił i ostrożnie odciął jej pazury. Jeśli pozwala ci to robić bez strzępienia cię, to tworzona jest więź zaufania. Dla psów to jest klucz. Prawdopodobnie tak samo z kotami, ale każde zwierzę jest inne.

Miałem dwa psy i znalazłem bezpańskiego lub uciekającego, bardzo młodego szczeniaka w moim lesie na mojej farmie. Szczeniak był bałaganem - ale była szalona mądra i zdrowa. Wymagała kilku wizyt u weterynarza, aby otrzymać tabletki na odrobaczanie i zastrzyki wścieklizny. Państwo musi dostać strzały wściekliźnie dla kota, jeśli pozwoli jej go, jeśli jesteś w Ameryce Północnej, jak wścieklizna jest wszędzie.

Nasz szczeniak miał kleszcze i robaki. Pigułki przeciw odrobaczaniu zabiją robaki i można uzyskać obroże zabijające robaki, które zniszczą kleszcze. Powinieneś czesać jej futro, aby usunąć wszelkie inne rzeczy (zadziory roślin, brud, stare strupy itp.). Nie jestem lekarzem, ale uważam, że narażenie na zwierzęta i naturalne czynniki środowiskowe na zewnątrz - nawet jeśli powodują problemy - może być bardzo pomocne w zapobieganiu chorobom. Istnieją badania, które potwierdzają to twierdzenie.

Kot stanowi zagrożenie dla dziecka - ale może również przynosić korzyści, które mogą przewyższać ryzyko. Nasz „szczenię krzew” przyniósł nam wszystkim wielką korzyść. Zachowuje się jak „Momma Dog”, aby powstrzymać nasze dwa samce od walki, i jest pilnym stróżem i towarzyszem. Twoja kotka dokonała świadomego wyboru i może się okazać, że przynosi ona rodzinie korzyści, które mogą przewyższyć koszty.

Zadzwoń i uzyskaj kilka ofert od weterynarzy i znajdź taki, który jest opłacalny. Używamy weterynarza, który jest połączony z lokalnym kolażem weterynarza. Mają studentów-weterynarzy, którzy są dobrzy, a ich opłaty są niskie (więc zawsze są zajęci). Musisz upewnić się, że kot dostaje podstawowe strzały i ma dostęp do kogoś z umiejętnościami, na wypadek kontuzji lub gdy coś skomplikowanego pójdzie nie tak. Jeśli wpuścisz ją, przede wszystkim pokaż jej, gdzie jest kuweta, a jeśli sika lub kupuje gdzieś, nie powinna, podnieś ją i włóż do kuwety. Szybko zorientuje się, że jest to miejsce, w którym musi zrobić kupę.

Prawdopodobnie będziesz też musiał ją naprawić. Staraliśmy się nie naprawiać naszego małego szczeniaka, ale po kilku „rozgrzewkach” nie było takiej możliwości. Ponownie zadzwoń po cytaty. W przypadku psich psów, koszt jest wszędzie - od 1000 USD u weterynarza premium dla małych zwierząt do 85 USD w specjalnej klinice SPCA w innym mieście, około godziny jazdy samochodem. Zdecydowałem się na klinikę, w której zrobiliby wiele psów w ciągu jednego dnia. Podejrzewam, że możesz znaleźć taki sam układ dla kotów - ponieważ kotka w upale będzie czerpać tomy ze wszystkich stron - i będzie wydawać okropny hałas, jak dziecko płaczące głośno.

Ale nie musisz akceptować drogich weterynarzy - zadzwoń do lokalnego schroniska dla zwierząt i dowiedz się, kto z nich korzysta. Mogą nawet być w stanie skierować cię do kliniki, gdzie koszty są często znacznie niższe.

Posiadanie kota (jak w przypadku każdego zwierzaka) nie będzie kosztować zero. Ale prawdopodobnie przekonasz się, że korzyści są znacznie większe. W trakcie pisania mój najstarszy pies (mały Jack Russel) śpi na moich kolanach. Był drogim przyjacielem i pomocnym towarzyszem. Twój kot prawdopodobnie będzie taki sam, zwłaszcza że brzmi, jakby już dokonał wyboru.


1

musisz obcinać zarówno paznokcie przednie, jak i tylne obcinaczami do paznokci. Odkryłem, że młodzi robią to, gdzie nie zależą od nich tak bardzo, jak POTRZEBUJE naprawić 20 $ tutaj w tanim miejscu. wejdzie w ciepło. będzie potrzebowała swoich zdjęć do zdrapek i dwóch kuwet. Jeśli jest przyjazna, najprawdopodobniej pozostanie. Jeśli możesz to zrobić, uratowałeś ją ze smutnego życia. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą dla kota jest terytorium, więc nie rób tego zbyt lekko. może być najlepszą przyjaciółką twojego dziecka na całe życie. Ucieka .. Walmart tworzy zbroję dla zwierząt domowych na podstawie Advix 2. 4 paczki dla byłego dużego kota, a następnie zrób matematykę i daj jej to samo, co dla jej mniejszej wagi, aby zaoszczędzić pieniądze. Purina karma dla kotów i mokre jedzenie 1 lub 2 razy w tygodniu. przypominacie jej pierwszą rodzinę, za którą bardzo tęskni. Myślę, że z czasem będziesz bardzo zadowolony z tego, co otrzymasz od niej. Tak wielu ludzi po prostu się porusza i zostawia kota na boku, a biedny kot będzie czekał tygodnie, zanim się podda. nie są jednorazowe. Więc dziękuję za próbę pomocy i poświęcenia czasu na naukę zachowania kota, bardziej ci się spodoba. Tail UP = Happy I załatw ją Asap Asap Asap Ona przyjdzie w upale stanie się wokalem i nie polubisz jej w tym czasie, ale to nie jej wina, że ​​jest dla niej bolesna i niepokojąca, a ona będzie wracać w upale, dopóki kocięta nie będą w drodze .


-1

Powiem, że nie lubię kotów i uważam, że takie miejsca, w których 50 domków, o których mówisz, są tylko jaskinią zła i powinny zostać zamknięte. Chciałem to usunąć, żebyś wiedział, skąd pochodzę i jakie jest moje uprzedzenie.

Przede wszystkim TNVR. Pułapka, kastrat, zaszczepić i zwolnić. Raczej trzymaj kota, czy nie, zrób to, jeśli jeszcze tego nie zrobiono. Większość miejsc oferuje zniżki i programy pomagające w pokryciu kosztów.

Teraz trzymaj kota.

Z mojego punktu widzenia, trzymane koty są w porządku, nie są moim biznesem, o ile są trzymane w domu. „Poza kotami” Wydaje mi się, że strzelanie na miejscu powinno być legalne. Rozumiem, że są urocze i ludzie je lubią, ale stanowią one ogromny problem. Jestem miłośnikiem psów i podobnie myślę o psach. Problem polega na tym, że ludzie bardziej boją się psów niż kotów. Ale koty z zewnątrz również stanowią poważny problem. Więc jeśli zdecydujesz się „zatrzymać” kota, bądź przygotowany na jego wprowadzenie i wyszkolenie go, aby pozostał w środku. Nie „zatrzymuj” kota i pozwól mu przyczynić się do istniejącego problemu kota, pozwalając mu wędrować.

Przejdźmy teraz do konkretnych problemów.

Jak powiedziałem, ten kot mieszkał z około 50 innymi kotami. Więc prawdopodobnie ma pchły, kleszcze i cokolwiek innego.

Tak, ale w porządku. Niech weterynarz sprawdzi kota przed zabraniem go do domu. Niewiele kot może przekazać bezpośrednio człowiekowi, ale jest kilka rzeczy. Dobrą wiadomością jest to, że te prawdopodobne są bardzo łatwe do przetestowania i leczenia.

Mamy 16 miesięcy, które tak naprawdę nie wiedzą, jak być miłym dla kota. Kot jest niesamowicie cierpliwy, ale nie próbuję go naciskać.

Tak, będziesz musiał tam zadzwonić. Większość zwierząt celowo nie skrzywdzi większości dzieci, ale niewytrenowany, nieznany kot stanowi ryzyko. Sądzę, że poradzisz sobie, ograniczając kota na początku. Ale raczej warto, to twój telefon

Mamy 16 miesięcy i nie chcemy ryzykować, że dziecko dostanie kleszczy, pcheł lub czegoś innego od tego kota.

Pchły - pokonaj to. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale pozwól swojemu dziecku być narażone na pchły, to wcale nie zaszkodzi. Będzie swędzić, ale nie ma tam prawdziwej szkody. To nie znaczy, że nie traktujesz problemu pcheł, tylko to, że każde dziecko gdzieś będzie narażone na pchły. Twój dom, dom rodziców, dom przyjaciół. Nawet szkoła. Pchły są bardzo powszechne i nie powinny stanowić problemu jak wszystkie.

Kleszcze i wszystko inne - Tak, to jest problem. Zwłaszcza jeśli twoje dziecko jest w wieku „Chcę spróbować kupy kotów” (brzmi głupio, ale one przez to przechodzą). Tak długo, jak kuweta jest utrzymywana w czystości i z dala od dziecka, powinno być w porządku. Pamiętaj, że wizyta weterynarza, zanim wprowadzisz nowego kota do domu, złapie 99% wszystkiego, co stanowi problem dla zdrowia twojego lub twoich dzieci.

Tak naprawdę nie mamy dużo pieniędzy na wydatki na zdrowie kota.

Sprawdź u SPCA. Zwykle mają jakiś program. W okolicy jest 10 kastracji i darmowe podstawowe leki (w granicach) i karma dla kotów, jeśli zamierzasz zapewnić sobie stały dom.

Moje pytania:

Czy mogę pójść do domu towarowego lub apteki i wybrać coś, co oczyści wszystko z kota?

Nie, celem są najlepsze „środki czyszczące”. Twój weterynarz może ci w tym pomóc, ale na przykład preparat do usuwania kleszczy zwykle nie robi wiele dla pcheł.

NIENAWIDZĘ deklawowania i nie zrobiłbym tego. Czy istnieje mniej okrutny proces, dzięki któremu ich pazury nie są tak ostre?

Zapisz je. Zdobądź drapak. Zabierz ją do groomera. Nie ma powodu, aby kocie pazury musiały być tak ostre, i nie ma powodu, aby je tak trzymać, jeśli ją przyjmujesz. Jeśli nie zamierzasz adoptować, to zostaw je w spokoju, nie zadzieraj z jej zdolnością do polowania.

Kocie oczy zawsze wyciekają z nich. Co to może być i co mogę z tym zrobić?

Czas na weterynarza. To może być nic, to może być poważne. Nie sposób powiedzieć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.