Jak mogę zapobiec przeżuwaniu przez szczeniaka przedmiotów?


15

Mam 3-miesięcznego szczeniaka Labrador, który jest bardzo aktywny. Jest bardzo mądrym psem, może trochę przesadnym. Problem polega na tym, że próbuje żuć wszystko, co stanie jej na drodze. Czy to piłka, kamyk czy cokolwiek innego, ona po prostu próbuje to przeżuć. Zgaduję, że jest to sposób na złagodzenie bólu, który może być spowodowany przez przychodzące zęby. A może to nuda.

Jak mogę zniechęcić mojego szczeniaka do żucia przedmiotów?


W szczególności labradory są znane z gryzienia drewna, więc miej oko na swoją talię, jeśli ją masz!
cimmanon,

Spróbuj wcierać przedmioty w sok z cytryny. To działało dla mojego szczeniaka jakiś czas temu!
hd.

@HarryDenley Zwykle działa, ale może również przynieść odwrót. Próbowałem kiedyś sosu pieprzowego Tabasco, moje laboratorium szczęśliwie go polizało.
Ingo

Odpowiedzi:


15

„Kup nową parę butów i tokarkę do drewna”. powiedział do mnie stary człowiek, kiedy zacząłem pytać, co i jak mam przygotować się na mojego pierwszego psa (szczeniaka). Powiedziałem, że mogę sobie wyobrazić, dlaczego buty, ale po co jest tokarka? Jego szybka odpowiedź brzmiała: „widzisz, nie jest przyjemnie chodzić boso do sprzedawcy butów; dlatego kupujesz teraz nowe buty i ukryłeś je gdzieś wysoko. A tokarka do drewna jest przydatna, gdy ciągle potrzebujesz nowych nóg dla twoich krzeseł i gałek do szuflad, na dłuższą metę będzie również tańsze, jeśli będziesz mieć własną tokarkę do tego zadania ”.

Prosta odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie, nie można uniknąć żucia.

  • Żucie psa jest normalne dla każdego wieku psa.
  • Nadmierne żucie jest normalne dla młodego szczeniaka.

gałki do szuflad

W tym wieku jest dość normalne, że pies żuje po przeżuciu. To dla nowych zębów, a najgorsze żucie wkrótce się skończy. Po prostu karm swojego psa przedmiotami do żucia. Nie tylko zabawki i tym podobne, ale także patyki i kości do żucia. Nawet dorosły pies czasami będzie chciał coś przeżuć, ale dla szczeniaka jest to koniecznością. Dziwne jest to, że nie lubią żuć tylko czegokolwiek. Twoim zadaniem jest dowiedzieć się, co on będzie żuć, a co nie. Moja rodzina ma szczęście, że ma dwa psy, które nie będą żuć naszych butów, choć żuły prawie wszystko.

Możesz to wykorzystać w szkoleniu i utrzymywaniu kontaktów towarzyskich ze swoim szczeniakiem. Użyj kijów do żucia jako nagrody za pomyślne wykonanie polecenia „Tutaj”. W końcu to najważniejsze polecenie, które musisz wwiercić w układ nerwowy psa, więc równie dobrze możesz skorzystać z takich nagród, które Twój szczeniak będzie w tej chwili bardzo cenił.

Jest coś, czego nie jestem do końca pewien, ale uważam, że dobrze, że twój pies nie rysuje równego znaku pomiędzy „Jestem znudzony” a żuciem. Powinieneś zrobić dobrze, aby związał żucie z grą i treningiem oraz zabawą i nagrodami od ciebie. Później, kiedy jesteś w pracy, a Twój pies jest sam w domu i nudzi się, czekając, aż wrócisz - istnieje szansa, że ​​nie zacznie żuć mebli, jeśli nie połączy nudy i żucia.


7
Dobra odpowiedź. Jestem skłonny dodać, że samo wzmocnienie negatywne nie pomoże tutaj. Zapewnienie alternatywnego zachowania jest tutaj kluczowe, ponieważ pies nie może po prostu nie żuć rzeczy. Silne „NIE” z czymś innym do żucia jest idealne.
Chris

11

W wieku 3 miesięcy prawdopodobnie jest to ząbkowanie. Ale Labradory będą żuć wszystko i wszystko, to po prostu coś z rasy. Mój Labrador, jako dziecko, żułam dziurę w ścianie naszej drewnianej szopy, a następnie pewnej nocy gonił oposa. Jej ulubioną rzeczą do przeżuwania były te pączki z kości ze skóry surowej :

Kość psa pączka ( Źródło )

Prawdopodobnie dlatego, że były to jedyne rzeczy, które pochłonęłyby ją przez cały dzień. Istnieją nawet alternatywy, jeśli wolisz nie dawać psu surowej skóry; Tak jak ten pierścień zbierający Chase N Romp . Kong zabawka wypełniona smakołykami , lub nawet tylko karmy dla psów, będzie ją utrzymać rozrywkę, jak również.

Zabawka Kong z nadzieniem ( Źródło )

Graj dużo razy, daj jej dużo zabawek do żucia. Labradory są psem pracującym, więc będzie miała mnóstwo energii do wydania.


Przepraszam, to 3 miesiące, a nie 3 lata. Przepraszam za zamieszanie.
Amal Murali

Jest w porządku, nie zmienia się zbytnio z wiekiem. Ząbkuje, ale będąc Labradorem, nie przestanie żuć. Zachęć ją do żucia swoich zabawek, a wszystko będzie dobrze.
Spidercat

To samo tutaj. Kiedy masz Labradora, zapomnij o 90% zabawek dla psów w sprzedaży. Trwają 10 minut, a to wszystko, kupa strzępów. Oprócz Konga, który jest jedną z niewielu rzeczy, które mogą wytrzymać twoje laboratorium, możesz wyświadczyć mu przysługę, jeśli dasz mu coś do przeżuwania, co jest tak naprawdę jadalne i trwa przez chwilę, jak wysuszona skóra głowy wołowiny.
Ingo

Widząc, że OP mieszka w Indiach, obawiam się, że wołowiny nie można. Przepraszam za to! Alternatywnie możesz wypróbować niegotowane (!) Kości, na przykład owiec. Żadna świnia (z powodu śmiertelnej Leishmanose) i kurczak (kości się rozpadają). Niektóre psy bardzo dobrze trawią kości, inne nie. Ale nie przesadzaj.
Ingo

Dzięki, że o tym wspomniałeś. Dodałem alternatywę, która nie jest skórą surową.
Spidercat

8

Dwie małe rzeczy, zanim zacznę:

  1. Masz szczenię Szczeniaczki w jej wieku zaczynają odczuwać ból w zębach, gdy nowe zęby zaczynają wypychać stare. Pamiętaj, że ząbkowanie pozwala jej złagodzić ból - nie stara się być złym psem.

  2. Szczenięta będą zęby, aby uśmierzyć ból, dopóki się nie rozwiną - wtedy zrobią to dla zabawy. Tak robią psy. Gdy wszystkie dorosłe zęby są już całkowicie w środku (jeśli zaglądają, ale dziwnie się ząbkuje, sprawdź tył jej ust. Bowser, mój 7-letni mężczyzna, stara się wbić duże kości aż do tyłu jego usta, aby złagodzić ból nadchodzących zębów trzonowych), nadal będzie trochę zęby.

Ząbkowanie to naprawdę dobra okazja, aby rozpocząć szkolenie psa. Pierwszą zasadą jest, aby zawsze była nadzorowana. Kiedy zacznie mówić o rzeczach, których nie powinna robić, rażąco nie i rozpraszaj ją czymś innym. Kilka dobrych rzeczy, które mogą ją rozproszyć:

  • Szczenięta uwielbiają kostki lodu. Pomoże znieczulić dziąsła i złagodzi ból.
  • Postaraj się o czysty, stary ręcznik i zmocz go. Zawiń i wsuń krawędzie. Włóż do zamrażarki na noc, a kiedy zacznie żuć, wyciągnij ją. Jeśli zacznie odrywać zamarznięty, twardy ręcznik, weź go od niej (to także dobra okazja do treningu - nie pozwól jej warczeć!), Odetnij dodatki i oddaj go.
  • Bowser uwielbia nylonowe kości.
  • Ręczniki też są dobre. Widziałem psy bawiące się ręcznikami na dwa sposoby. Jednym z nich jest sposób „pozwól mi rozerwać to na strzępy”, a oni zaczynają jeść jak kość, znajdując najlepszy sposób na zniszczenie. Czasami jednak widziałem, jak gryzaki wkładają część tego do ust i po prostu zaczynają zaciskać się naprawdę mocno. Drugi sposób jest najlepszy. W obu przypadkach ręcznik w końcu rozerwie się, więc odetnij wszystko, co mogłoby zostać uwięzione w jej ustach / narządach.
  • Jeśli chcesz, biegnij do sklepu zoologicznego i zdobądź coś w rodzaju łobuza lub poroża jelenia.

Pamiętaj, aby nie nagradzać złego zachowania. Jeśli poświęcisz pięć minut na to, by pies przestał żuć meble, to czas na uwagę. Ona to pokocha. Jeśli rozpowszechnisz „nie” i przejdziesz bezpośrednio do przekierowania i wymiany, wtedy wynagrodzenie, dowie się, na co zwraca uwagę, a czego nie.


1
Osoba, która nauczyła mnie sztuczki z zamrożonym ręcznikiem, kazała mi zanurzyć ją w bulionie z kurczaka, aby zachęcić szczeniaka do żucia.
Cucamonga

@Camamonga Nigdy o tym nie słyszałem. Brzmi jak dobry pomysł.
jeremy,

1
Szczerze mówiąc, czy nie powinniśmy dodać, że w ten sposób możesz nauczyć psa, że ​​ręczniki (a może inne ubrania) są zabawkami i mogą zostać zniszczone? Uważam, że należy wcześnie wyraźnie rozróżnić „moje rzeczy” i „twoje rzeczy”.
Ingo

2
@Ingo To sprawiedliwe. Jednym ze sposobów na powstrzymanie tego byłoby po prostu pozytywne wzmocnienie. Na przykład, postaw bramy w kuchni i pozbądź się wszystkich innych zabawek oprócz 2 ręczników: jednego zamrożonego kość, a drugiego normalnego ręcznika. Umieść oba przed psem. Nagroda, gdy idzie po kość. Daj surowe „nie” i przekieruj, gdy idzie po ręcznik.
Jeremy,

5

3-miesięczne szczenięta laboratoryjne powinny znajdować się w skrzyni lub kojcu, gdy nie są nadzorowane. Użyj gorzkiego jabłka jako środka odstraszającego smak na nogach stołu, jeśli w tym miejscu wydaje się, że szczenię chce się skupić. Zastąp odpowiednie zabawki do żucia, jeśli szczenię pójdzie po nogę stołową. Inne zabawne rzeczy do żucia: kostki lodu lub duża kostka lodu wykonana w plastikowej wannie z masłem - zabawka wielkości krążka hokejowego. Możesz zamrozić kilka kawałków krokiety w kostce lodu, aby była bardziej interesująca. Spróbuj także umieścić trochę nylabone w zamrażarce. Zimno jest przyjemne dla ząbkujących dziąseł. Jeszcze jedna myśl: najlepsza zabawka do żucia, którą znalazłem dla laboratoriów na http://www.goughnuts.com/ Ta firma produkuje prawie niezniszczalne zabawki do żucia, a firma zastępuje je, gdy się zużyją. Zielony rozmiar 3/4 jest dobry dla szczeniąt laboratoryjnych, ale osiągną one pełny rozmiar w wieku 7-9 miesięcy. Czarne zabawki są przeznaczone do super mocnych gryzów, którymi okazuje się większość moich laboratoriów. Jeśli naprawdę skupiasz się na problemach żucia, gdy szczeniak jest młody, powinieneś przejść ten etap za kilka miesięcy.


2
„powinieneś przejść ten etap za kilka miesięcy” - powiedziałbym ostrożnie. Żucie nie jest czymś, co zniknie za kilka miesięcy. Psy będą zęby, aż ich usta będą całkowicie dojrzałe, a to potrwa dłużej niż kilka miesięcy.
Jeremy,

1

Jedną z rzeczy, których próbowałem, było nauczenie mojego psa, jaka była ich zabawka, aby mogli ją przeżuć, a co nie było zabawką.

Z czasem zrobiliśmy to za pomocą powtórzeń. Dajemy im zabawkę, bawimy się nimi, ekscytujemy się tym, dużo im mówimy „tak”. W przypadku innych zabawek, takich jak koszule, buty itp., Postawilibyśmy je i powiedzielibyśmy „nie” - nie w złośliwy sposób, ale stanowczo.

Podczas jednej gry graliśmy naprzemiennie między zabawkami: „tak !!!!” a nie zabawki: „nie” i byli w stanie nauczyć się różnicy.

W końcu nasze psy uświadomiły sobie różnicę między zabawką a nie-zabawką. Tak bardzo, że kiedy nasz przyjaciel trenera psów zaoferował naszym psom czapkę do żucia, nasze psy nie wzięły go pod uwagę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.