Jak bezpiecznie ewakuować się z kotami?


30

Od czasu do czasu, kiedy dochodzi do katastrofy naturalnej, w prasie widzę historie o porzuconych zwierzętach domowych lub ludziach odwożonych ze schronisk, ponieważ mają ze sobą zwierzęta, i myślę: „Nie chcę być tymi facetami”. Mieszkam w obszarze, który nie jest podatny na katastrofy, ale to nie znaczy, że nigdy nie znajdę się w takiej sytuacji.

Wiem, że tak samo jak ludzie, trzeba mieć zestaw ratunkowy z jedzeniem, wodą, (ściółka w przypadku kotów), wszystkim medycznie potrzebnym, zapasami i tak dalej. Nie pytam o zawartość zestawu ratunkowego. Chcę raczej wiedzieć: przypuśćmy, że dochodzi do katastrofy, a ja ładuję koty (przewoźników) i sprzęt w samochodzie i oddalam się jak najdalej. Co teraz? Jak znaleźć mieszkanie ratunkowe, które zabierze mnie i ich? Czy może najlepiej jest jechać tak daleko, jak to możliwe i szukać przyjaciół / krewnych / osób z internetu? Jeśli jest mroźna zima lub bardzo upalne lato, w końcu nie możemy po prostu mieszkać w samochodzie.

Więc moje pytanie brzmi: co powinienem zrobić (a) z góry i (b) w nagłych wypadkach, aby zapewnić bezpieczne miejsce dla moich zwierząt?


1
To wspaniałe, że myślisz o przyszłości, ale w prawdziwej katastrofie może to nie być łatwe. Mieszkam w Wirginii, kiedy trzęsienie ziemi uderzyło kilka lat temu moje koty przeraziły się i ukryły. Gdyby trzęsienie ziemi osiągnęło rozmiary katastrofy, nie sądzę, że byłbym w stanie wprowadzić moje koty do skrzyni w dowolnym czasie.
Keltari,

Odpowiedzi:


17

Planowanie

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest planowanie. Zaleca się przechowywanie zapasów materiałów eksploatacyjnych potrzebnych zwierzętom przez co najmniej tydzień w schronisku lub w jego pobliżu. W nagłych przypadkach powinieneś zaplanować sposób postępowania ze swoimi zwierzętami. Powinieneś również zdawać sobie sprawę, że podczas nagłego wypadku zwierzę prawdopodobnie zachowuje się inaczej niż podczas normalnych okresów spokoju. Jeśli masz zwierzę normalnie trzymane w klatce, które wyjmuje je z klatki, musisz upewnić się, że masz gotowy transportowiec lub klatkę, w której zwierzę może być bezpiecznie trzymane.

Jeśli masz więcej niż jedno zwierzę domowe, upewnij się, że każdy wie, co zrobić z każdym ze swoich zwierząt domowych w nagłych wypadkach, i ustal, kto ponosi główną odpowiedzialność za każde zwierzę. Pomoże to zapewnić zwierzętom bezpieczeństwo, zamiast próbować dowiedzieć się, które zwierzęta należy jeszcze uratować.

Wreszcie, jakkolwiek smutne jest utrata zwierzaka, twoje życie jest o wiele cenniejsze niż życie twojego zwierzaka. Nie narażaj się na wielkie ryzyko uratowania swojego zwierzaka. Wbiegnięcie do płonącego budynku w poszukiwaniu luźnego zwierzaka to przegrany zakład. Jeśli zwierzę było luźne, mogło już uciec i uciec. Jeśli zostanie uwięziony w środku, chyba że wiesz, gdzie jest szansa, istnieje większe prawdopodobieństwo, że odniesiesz obrażenia, niż będziesz w stanie uratować swojego zwierzaka. Powiedz strażakom, gdzie jest zwierzę, jeśli zdołają go uratować, zrobią to.

Odzyskiwanie po

Ostatnio obszar około 10 mil od mojego domu stracił ponad 1000 domów z powodu tornada F4. Lokalne kliniki weterynaryjne oferują tygodniowe bezpłatne wyżywienie zwierząt, aby pomóc ich rodzinom uzyskać szansę na wstanie. Jest to dość powszechne, ponieważ mój przyjaciel weterynarza zaoferował im to samo, gdy stracili dom z powodu pożaru. Polecam więc zadzwonić do weterynarza i sprawdzić, czy może on pomóc, czy może skierować cię do kogoś, kto może pomóc.

Istnieją również rodziny oferujące przybrane zwierzęta, dopóki rodziny nie wrócą do opieki nad swoimi zwierzętami. Jest to ryzyko, ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na wejście na pokład zwierząt w miesiącach, których odbudowa może zająć, może to być opcja. Oczekuję, że większość osób oferujących tę usługę robi to w dobrej wierze. Ale nadal chciałbym ich zweryfikować, zanim oddam którekolwiek z moich zwierząt.

Jest to również coś, co możesz zaplanować. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółmi i sprawdź, czy jest ktoś chętny do pomocy ci ze zwierzętami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest to również kwestia do przemyślenia na wypadek, gdybyś potrzebował kogoś, kto zaopiekuje się Twoimi zwierzętami, jeśli Ty i Twoja rodzina nie będziecie w stanie tego zrobić. Mamy porozumienie dla naszych psów z jednym przyjacielem, a naszych królików z drugim. Więc jeśli coś się stanie, wiemy, że zostanie to załatwione.


Dziękuję za dobrą radę. Ja również umówię się z przyjaciółką, jeśli coś mi się stanie (jest nawet wymieniona w mojej testamencie), ale zdałem sobie sprawę, że jeśli uderzy nas huragan lub trzęsienie ziemi, oboje zostaniemy dotknięci, więc to nie pomoże uderzanie w katastrofy (np. pożar domu, w którym pomagamy sobie nawzajem).
Monica Cellio,

5

Oprócz sugestii Czada polecam poszukać miejsc w zasięgu, które zabiorą zwierzęta i mieć listę w każdym kierunku, z którego prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać, uporządkowaną według odległości (prawdopodobna odległość ewakuacji dla huraganu jest zupełnie inna niż na przykład trzęsienie ziemi).

Wymienię też odległość do miejsc przyjaznych zwierzętom, ponieważ masowa ewakuacja zwykle wiąże się z zatkaniem autostrad i znacznie wolniejszym niż normalny ruch - miejsce oddalone o godzinę jazdy w normalnych warunkach podróży może zająć 8 godzin masowa ewakuacja.

Powinieneś również upewnić się, że lista jest aktualna, abyś mógł zadzwonić z wyprzedzeniem, aby powiedzieć hotele przyjazne zwierzętom i zarezerwować zakwaterowanie w nagłych wypadkach. Jeśli to konieczne, przygotuj się do biwakowania w samochodzie ze swoimi zwierzętami domowymi - będzie kosztować paliwo w mroźną pogodę, ale jest to wykonalne.

Dobrym pomysłem jest również lista osób, z którymi się wcześniej umówiłeś, wraz z numerami telefonów, wskazówkami dojazdu i odległościami, ponieważ wiele schronisk nie przyjmuje zwierząt domowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.