Jak mogę powstrzymać mojego kota przed wspinaniem się na biurko?


22

Mój kot uwielbia wspinać się na moim biurku w domu. Problem polega na tym, że ciągle zrzuca rzeczy (w tym tygodniu rozbił filiżankę i kilka innych rzeczy) i psuje rzeczy na moim biurku, wpadając na monitory itp.

Próbowałem spryskać go wodą, żeby zejść z biurka, starałem się go skarcić, próbowałem kłaść na biurku nieprzyjemne rzeczy, a także cielesne usuwanie go za każdym razem, gdy wchodzi na nie, gdy jestem w domu i widzę go. Nie mogę też wszystkiego zdjąć z biurka, w przeciwieństwie do, powiedzmy, stołu. Ma teraz trzy lata i bardzo frustruje mnie to zachowanie. Zaczęło się, odkąd jest jedynym kotem w domu (od około roku).

Wydaje się, że nic go nie powstrzyma.

Wiem, że trzymam jego smakołyki w jednej z szuflad biurka - czy to może być część problemu?

Jak mogę zabezpieczyć biurko od kotów, jednocześnie trzymając na nim swoje rzeczy?


9
Łatwo: nie używaj myszy :)
W pełnej miłości pamięci o Dyani

2
Powiedz mu: „Vamoose, ty mały warcie!” jak dane w TNG. Najwyraźniej działa.
allquixotic

@allquixotic, Vamoose = suplementive 1. liczba mnoga imperatyw „iść”: szybko odejść. „Robi się późno, więc lepiej mieć vamoose!” Pierwsze znane zastosowanie wamoozy: rok 1859. Pochodzenie w języku hiszpańskim i urdu. Urdu jest używany w Indiach, Pakistanie, Nepalu, Bangladeszu.
Esa Paulasto

4
Chciałem tylko zauważyć: to nie twoje biurko. To jest jego. Pozwala ci to trzymać. Tymczasowo.
Coronus

Odpowiedzi:


18

Czuje się samotny po utracie towarzysza. Pomoc w poszukiwaniu przygód na biurku bardzo mu pomaga. Każdy rodzaj uwagi, jaką poświęcasz kotowi, jest uwagą. Kot zostaje zauważony. Czy to tylko podniesienie biurka, czy coś, dostaje to, czego szukał.

Kiedy wiesz, że idziesz do pracy przy biurku, zacznij od zabawy z kotem. Po zdrowej sesji gry karmisz go. Jeśli ma stałą ofertę jedzenia, karmisz go tymi smakołykami. Ważne jest to, że po grze coś je. Po zjedzeniu powinieneś mieć zadowolonego kota leżącego na kanapie zamiast nękać cię na biurku.

Przede wszystkim wyjmij smakołyki z szuflady biurka. Zamiast tego włóż czosnek . Nieprzyjemny zapach czosnku powinien sprawić, że ciekawa wcześniej kryjówka smakołyków nie będzie już tak interesująca. Istnieje < wybór zapachów >, które podobają się kotom; na przykład cytrusy, lawenda, rozmaryn itp. Zapach czosnku sprawił mi cuda.

Istnieje również techniczne podejście do tego. Jest to uruchamiany przez czujnik ruchu spray bezwonnego płynu, który ma odstraszyć kota od określonego miejsca. W takim przypadku umieścisz urządzenie gdzieś na biurku i włączysz je, gdy wyjdziesz z biurka. Nie używałem tego sam, ale przyjaciel właściciela kota (posiadający dwa koty) mówi mi, że działa prawie idealnie. Nazwa produktu to „ssscat” w Amazon.com i możesz również zamówić butelki do napełniania.

ssscat automatyczny spray
fot. Maritta Arvilommi, użyta tutaj za zgodą.

Jeśli to nie zadziała, myślę, że rezygnacja jest wskazana. Zrezygnuj, jakbyś był właścicielem tego miejsca: jeśli na twoim biurku jest półka, lub tuż obok niej, proponuję zrobić tam łóżko dla kota. Wiesz, coś, na czym wygodnie mu leży. Jeśli obecnie nie masz odpowiedniej platformy, kup coś. Twój kot powinien znaleźć platformę / półkę jako dobry punkt obserwacyjny, z którego można mieć oko na siebie i swój biznes. Pozostaje tylko problem, jak się tam dostanie.


Zapomniałem wcześniej zapytać, czy kot cały czas skacze na biurko, czy tylko wtedy, gdy pracujesz przy biurku?
Esa Paulasto,

Przeważnie, gdy jestem przy biurku - czasami skacze na niego, gdy mnie nie ma, jak w kuchni, ale zwykle dzieje się to, gdy pracuję nad czymś, gram w gry lub cokolwiek przy moim biurku.
Ash

2
@AshleyNunn O ile twój kot nie wejdzie do szuflady, czosnek nie może mu zaszkodzić. Czosnek jest naprawdę niebezpieczny tylko jako składnik pokarmów, które kot będzie jadł, ponieważ inne smaki / zapachy go maskują.
cimmanon,

1
Martwię się jednak trochę, że rzeczy na biurku mogą tak pachnieć.
Ash

3
Pozytywne, szczególnie za to, że dał mu SWOJE WŁASNE MIEJSCE na biurku. Przy wielu kotach i wielu łóżkach biurkowych zwykle możemy powstrzymać wszystkich od bycia bardzo irytującymi.
Zaralynda,

8

Koty nie znoszą zapachu cytrusów. Wyszkoliliśmy nasze koty, aby trzymały się z dala od naszych półek z książkami i mojego biurka, pozostawiając na nich skórkę pomarańczową na kilka dni - w razie potrzeby zastępując wysuszoną skórkę świeżą.

Zaletą tego podejścia jest to, że nie krzywdzi kotów i nie jest w nich zaangażowany spray, więc nie może wpływać na żadne elektroniczne elementy pozostawione na biurku.


7
 • Nie spryskiwać Nie radzę spryskiwać kota, gdy jest on na biurku, ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego jest zbyt duże.

 • Źródła żywności i napojów: wyjmij smakołyki z szuflady biurka, może to tylko pomóc. Trzymam wszystkie źródła żywności z dala od wszystkiego, czego nie chcę, aby zostały uszkodzone przez żywność, płyny, zwierzęta domowe, dzieci lub szkodniki (na przykład mamy inwazję na mrówki i niedawno zniszczyli mój ekspres do kawy - co spowodowało ekstremalne zmęczenie i kwaśne nastrój - ale nastrój byłby gorszy, gdyby zaatakowali mojego laptopa).

 • Wytrwałość , wszystko, co możesz zrobić, to ciągle mechanicznie podnosić go i mówić mu „nie”, gdy to widzisz.

 • Myszy będą grać, gdy koty będą daleko. Ostatecznie nie możesz kontrolować zachowania swoich kotów (poza wszelkiego rodzaju skomplikowanym elektronicznym sprzętem monitorującym), gdy jesteś nieobecny. Jest to zawsze dylemat dla właścicieli zwierząt domowych i rodziców nastolatków.

 • Odporne na kota biurko Biurko może przypominać maluchy i małe dzieci w domu. Oczyść swoje biurko. Koty są znane z przewracania się w swoich poszukiwaniach. Usuń ze swojego biurka wszystko, na co nie możesz pozwolić, aby przewróciło się. Może to oznaczać trzymanie długopisów w szufladzie, w przeciwieństwie do uchwytu na długopis. Zasadniczo nigdy nie trzymam drinka na tej samej powierzchni co komputer, zakładam, że można go przewrócić, zawsze mam swoje napoje na osobnej powierzchni w stosunku do sprzętu elektronicznego, a książki natychmiast złagodzą niektóre z twoich stresów ).

 • Druga odpowiedź jest całkiem słuszna, ponieważ on chce twojej uwagi, a ponadto jest to interesująca przygoda. Możesz przyjąć następujące podejście:

  • Realistyczne oczekiwania Zaakceptowanie faktu, że jest kotem, a ich naturą jest odkrycie. Dzięki możliwie jak największej liczbie prób, a tym samym ograniczeniu konsekwencji, jego zachowanie będzie mniej denerwujące.
  • Perspektywa To komplement, który chce być w twoim biznesie i mieć twoją uwagę. Zmieniając swoje nastawienie, pomożesz poradzić sobie ze stresem i odnowisz cierpliwość.

edytuj
Inną myślą jest zachęcenie kota do siedzenia na kolanach, kiedy wspina się na biurko, gdy ty na nim siedzisz.


Do Not Spray- Zależy od biurka (chociaż można bezpiecznie założyć, że w pobliżu znajduje się elektronika) ... Drugorzędne opcje obejmują pistolety nerfowe i inne różnorodne zabiegi przeciwwstrząsowe Desk = Bad.
WernerCD,

@WernerCD op stwierdza w pytaniu, że kot wpada na monitory. Sugeruję, że próbujesz odpowiedzieć na pytanie zawarte w komentarzu za pomocą dodanych pomysłów i naprawdę nie wchodzi w zakres komentarzy, aby kontynuować omawianie tego tutaj
W pełnej miłości pamięci o Dyani

1
@WernerCD Mógłbym spryskać biurko, ale nie chcę, żeby uderzyło w monitory. Pistolety Nerf i tym podobne mogą działać, chociaż nie chcę go skrzywdzić.
Ash

@AshleyNunn, a także chodzi o rodzaj relacji, które chcemy z naszymi kotami. Uważam, że akceptując, że może się w to wplątać, najlepiej nie zostawiać kurczaka na blacie kuchennym, niż trenować go, aby nie podskakiwał i nie zjadł go.
W pełnej miłości pamięci Dyani

1
Martwisz się, że uszkodzi twój komputer? I nie, demontaż komputera nie jest opcją. Nie widzę kota, który uszkadza komputer, jeśli monitor znajduje się daleko od krawędzi i nie ma nic, co można by przewrócić, np. Kawa
W miłej pamięci o Dyani

6

Czy próbowałeś dać mu własną przestrzeń na biurku lub w jego pobliżu?

Mój mąż miał ten sam problem. Pracuje w domu raz w tygodniu, a nasz kot cały czas leżał na nim, na klawiaturze, kradł mu krzesło itp. Wkrótce nasz drugi kot przyłączył się do zabawy i jego produktywność na cały dzień zaczęła rosnąć.

W końcu postawiłem kwadratowe pudełko, nieco większe niż pudełko na buty, tuż obok naszego okna i schowałem je w rogu biurka. Aby ich do tego doprowadzić, położyłem starą ściereczkę na dole, wrzuciłem do niej garść kocimiętki i przetarłem nią pudełko. Działało jak urok - walczyli o niego w ciągu kilku godzin, więc musiałem zrobić drugi.


Rozważ także postawienie pudełka na biurku w rogu. Kiedy twój kot ma swoje własne miejsce, prawdopodobnie pozostanie tam zadowolony podczas pracy i będzie znacznie mniej narażony na uderzenia lub uszkodzenia. Dodatkowo uważam, że widok kota podczas pracy jest bardzo relaksujący.
mhwombat

4

Oczywiście najskuteczniejsze rozwiązanie będzie zależeć od konkretnego kota, ale kilka rzeczy do wypróbowania (które sam zrobiłem) są dość proste:

 • Schowaj krzesło, gdy nie jest używane - oczywiście zależy to od zwinności kota i wysokości biurka (moja kotka używała go do przeskakiwania na biurko; bez niego nie może skakać wystarczająco wysoko).
 • Upewnij się, że w pobliżu nie ma innych przedmiotów, z których mogliby skorzystać (jej kot-kot był wystarczająco blisko, aby mogła wskoczyć na moje biurko; przesunięcie go nieco dalej naprawiło).
 • Usuń coś kuszącego z biurka (zwykłem trzymać na biurku torbę z kotami, więc oczywiście starała się do niego dotrzeć; usunięcie to usunęło motywację).

I dodać do kilku rzeczy już wspomnianych:

 • Usuń wszystko, co kruche. To jest dość oczywiste; jeśli kot dotrze tam pomimo twoich najlepszych starań, to nie będzie problemu, jeśli nie masz nic lekkiego lub kruchego, co można upuścić lub złamać.
 • Połóż okoń, łóżko lub coś w pobliżu, aby przejąć na własność i instynktownie tam pójść.

Te wskazówki dotyczą każdej powierzchni lub obszaru, z którego chcesz trzymać kota (lub inne zwierzę domowe) z dala. Na przykład nauczyliśmy się na własnej skórze, kiedy odkryliśmy, że nasz kot użył krzesła w piwnicy, aby wskoczyć na stół, na którym przez noc schładzamy kilka tac świeżo upieczonych mini-serników. Podobnie, kiedy wskoczyła na kilka rzeczy, aby dostać się do miski z przekąskami na półce w jadalni.

Teraz zawsze upewniamy się, że nie ma fizycznego dostępu do miejsca, w którym nie powinna być. Ponadto staramy się właściwie przechowywać wszystkie produkty, ponieważ nawet jeśli nie będzie w stanie się do nich dostać, okrutne byłoby zmuszanie ich do zapachu przez całą noc.


Podoba mi się pomysł posiadania w pobliżu okonia dla kota, świetny pomysł +1
W pełnej miłości pamięci o Dyani

4

Może pistolety nerf i butelki z wodą, zgodnie z moim komentarzem, nie zostaną dobrze przyjęte, ale istnieje wiele innych dobrych opcji:

Ssscat lub Stay Away . Bezwonny i „bezpieczny”. Filmy z tego w akcji. # 2 Trzymaj się z dala ma słyszalny element, który niektóre twierdzenia są tak samo skuteczne jak środek odstraszający (a niektóre roszczenia zostały usunięte z # 1 Ssscat, aby sprzedawać więcej wkładów do kanistrów).

Stay Off Matt lub Sofa Scram to kolejne dwie dobre, raczej dobrze ocenione opcje. Bez opryskiwania, wielokrotnego użytku w innych obszarach dla innych zwierząt.

Audible Deterent - cichy dla ludzi, wykrywanie ruchu. Może trudniej jest ustawić na biurku, ale nie powinno być niemożliwe. Ten wydaje się mieć złe recenzje, ale istnieją inne, które są lepiej odbierane.

Osobiście wolałbym coś automatycznego, wielokrotnego użytku, które działa, gdy nie jestem obecny i oczywiście nie jest niebezpieczne ani szkodliwe. ten artykuł zawiera jeszcze więcej pomysłów na szkolenie i repelenty w różnych sytuacjach.


4

Odpowiedź: połóż paski taśmy samoprzylepnej, lepką stroną do góry.

Problem polega na tym, że kot wie, że musi tylko unikać biurka, gdy jesteś w pobliżu z butelką ze sprayem. Jeśli dowie się, że złe rzeczy zdarzają się bez względu na to, kto jest w pobliżu, przestanie.

Wystarczy wziąć wiele długich pasków taśmy samoprzylepnej i położyć je lepką stroną do góry we wszystkich obszarach, w których kot może podejść do celu. Kot nadepnie na taśmę, potrząśnie stopą, a potem zda sobie sprawę, że taśma nie odpadła. Wtedy będzie bardzo niewygodnie i będzie biegał po domu, próbując zdjąć taśmę. Ponieważ jest to tylko taśma klejąca, jest stosunkowo słaba i można ją łatwo zdjąć z futra kota. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kot zwykle sam go usuwa po kilku minutach biegania i potrząsania stopą.

Użyłem tego, aby zabezpieczyć roślinę na biurku, w którą kot ciągle się wchodził. Kot zrobiłby to tylko wtedy, gdy mnie nie było, ponieważ dowiedział się, że zatrzymałbym go, gdybym tam był. Taśma wreszcie położyła kres jego atakom roślin.


2

Wolę tę metodę, ponieważ prawie wszystkie koty w ogóle nie reagują na negatywne wzmocnienie. Wszystkie koty reagują na naturalne instynkty.

Felines (felidae) mają różnorodne zachowania społeczne. Koty domowe, Felidae Felinae Felis F. Catus, pochodzą od podrodziny Felidae Pantherinae. Do tej podrodziny należą: lwy, tygrysy, jaguary, lamparty, pantery i inne kocie pantery.

Przez wiele lat udomowienia koty domowe przystosowały się do interakcji międzyludzkich, zachowując jednak różnorodne instynkty przodków Pantherinae. Tomowie zazwyczaj towarzysko bardziej przypominają pantery; skłaniają się ku dominacji, terytorialności (oprysk), mniej towarzyskim, samotnym zwierzętom. Królowe zazwyczaj towarzysko jako lwica; dumne zwierzęta, samotni łowcy, dostawcy i obrońcy. Poinformuj, że znaki przypominające panterę to: bardzo cię ignoruje, kot decyduje, kiedy ma być zwierzęciem i zostaje sam, nie przynosi martwych myszy. Opowiadaj znaki dumy, takie jak skłonności: spanie z tobą, budzenie cię rano, nadmierne miauczenie.

Mam kotkę, odkąd skończyła 8 tygodni. Byłem w stanie wychować kota, aby był uległy. Jeśli twój kot dominuje w gospodarstwie domowym, ostrożnie zastosuj następującą technikę, ponieważ jego nadużywanie może spowodować, że kot cię nienawidzi. Może również sprawić, że kot poczuje, że nie jest już mile widziany i musi znaleźć nową rodzinę.

Kiedy mój kot próbuje dostać się na biurko, chwytam ją za kark (jest to w porządku dla kotów w każdym wieku, o ile nie mają nadwagi). To pokazuje pierwszą oznakę dominacji, ponieważ w ten sposób matki noszą młode. Odwracam się, stawiając między biurkiem a kotem, tworząc barierę. Następnie inicjuję „Stare Down” z tym kotem, tak jak można zobaczyć na kanale odkrywania, gdy dwa nieznane koty walczą o terytorium. Ten krok może chwilę potrwać, ponieważ jest to część ich przodków. Pozostań nieruchomo i utrzymuj kontakt wzrokowy. Jeśli mrugniesz, zrób to szybko, powolne mrugnięcia to wygodny / czuły znak. Dominujący kot odwraca głowę na bok i ODWRACA udawanie, że nic się nigdy nie wydarzyło. Uległy kot odwróci głowę i wróci. Jeśli posłuszny kot odwraca głowę na bok i się nie wycofuje, jest to odpowiednik „Nie chcę cię rzucać, ale nadal chcę tam być, więc zostanę i zobaczę, czy zmienisz swoje umysł". W takim przypadku nie dostosowuj swojej pozycji, aby spojrzeć kotom w oczy, ale kontynuuj wpatrywanie się w kota, dopóki nie ustąpi i odejdzie.

Następnie zwrócę uwagę kota i pocieram głowę o biurko, zaznaczając terytorium, tak jak robią to koty, gdy zdejmują feromony w celu oznaczenia terytorium. To ustanawia wyraźne granice terytorialne i dominacji, a nadgodziny przekształcą dominującego kota. Robiąc to, ważne jest, aby pozwolić kotowi mieć swoje prywatne terytoria, których nie najeżdżasz, aby zapewnić mu komfort.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.