Jak właściciele kotów mogą chronić koty przed wtórnym zatruciem rodentycydami?


21

Nowoczesne rodentycydy to specjalnie zaprojektowane substancje chemiczne, które powodują śmierć robactwa poprzez zmianę jego metabolizmu. Często stosowaną grupą takich chemikaliów są antykoagulanty . Robactwo nie wykazuje żadnych objawów wcześniej niż kilka dni po pierwszym spożyciu przynęty zawierającej rodentycydy. Robactwo może jeść i trawić kilka przyjmowanych pokarmów, zanim wystąpią pierwsze objawy. Następnie robactwo zaczyna dezorientować się i staje się łatwą ofiarą dla kotów, a koncentracja gryzoni w ciele robactwa może wystarczyć do zabicia kota.

Jakie jest typowe podejście do tego problemu, z wyjątkiem powstrzymywania się od stosowania rodentycydów (czego trudno oczekiwać od całej okolicy) i trzymania kotów zamkniętych w domu?


5
Najlepszym podejściem do problemu są te, które wyeliminowałeś w poprzednim akapicie. Chciałbym zobaczyć, czy ktoś ma jakieś odpowiedzi na to pytanie. +1.
Ben Miller - Przywróć Monikę

Proszę rozszerzyć swoje pytanie, wymieniając (i jeśli to możliwe, łącząc) jedną lub dwie przykładowe marki rodentycydów, które powodują opisane efekty.
JoshDM

@JoshDM: Marki mają charakter lokalny, więc właśnie podłączyłem do sekcji artykułów w Wikipedii - to byłby lepszy początek niż nic.
sharptooth,

Przenieś się do inteligentniejszej i czystszej dzielnicy lub wyjdź na wieś.
Pan Kennedy

@ Mr.Kennedy Zatrute robactwo może przebyć dość duży dystans.
sharptooth

Odpowiedzi:


11

Nie jest to odpowiedź, której szukasz, ale najlepszym sposobem zapobiegania wtórnemu zatruciu rodentycydami jest trzymanie kotów w domu.

Trzymanie kotów w domu chroni przed WIELE problemami, które mogą spowodować, że Twój kot zachoruje lub umrze! Koty, które mogą pracować w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin, wędrują samodzielnie na zewnątrz, narażone są na następujące ryzyko:

  • Choroba (białaczka kotów (FeLV), AIDS kotów (FIV), FIP (zakaźne zapalenie otrzewnej kotów), nosówka kotów (panleukopenia), zakażenia górnych dróg oddechowych (lub URI))
  • Pasożyty (pchły, kleszcze, roztocza, robaki jelitowe, grzybica (zakażenie grzybicze))
  • Samochód uderza
  • Okrucieństwo wobec zwierząt (dzieci z sąsiedztwa)
  • Urazy od innych zwierząt (zarówno dzikich, jak i domowych)
  • Toksyny i trucizny (oprócz rodentycydów, środek przeciw zamarzaniu jest słodki i pyszny, ale zabójczy!)
  • Drzewa (jeśli kot nie może / nie chce zejść, stanie się odwodniony i osłabiony, w końcu upadnie)

Źródło: Indoor Cats vs. Outdoor Cats

Jeśli zdecydujesz, że twój kot powinien być wpuszczany na zewnątrz, najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie chronionej zagrody (często nazywanej „catio”). Istnieje mnóstwo zasobów online, w jaki sposób można je budować / kupować, wyszukując w Google „kot na zewnątrz” i „catio” pojawia się wiele zasobów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.