Czy koty mogą bezpiecznie jeść surowe mięso?


45

Czy karmienie mojego kota surowym mięsem jest bezpieczne, czy też najpierw powinniśmy go ugotować? A może zamiast tego powinniśmy trzymać się wyłącznie karmy dla kotów produkowanej fabrycznie?


Odpowiedzi:


34

Możesz karmić koty surowym mięsem, w końcu są one obowiązkowe dla mięsożerców, ale przetworzone przez człowieka mięso może wprowadzić inne bakterie i zanieczyszczenia do mięsa, którego inaczej by nie było. Jeśli chcesz to zrobić, co rozumiem, powinieneś ostrożnie wprowadzać surowe mięso do ich diety i tylko ze źródła, któremu ufasz, takiego jak lokalny rzeźnik, który przestrzega dobrych praktyk (jeśli oszczędzają kości dla psów, to prawdopodobnie dobry znak).

Robiąc to, uważnie monitoruj swojego kota, a jeśli dzieje się coś, co Cię dotyczy, takie jak nietypowy stołek, wymioty itp., Natychmiast zatrzymaj się i potencjalnie zabierz go do weterynarza na badanie.

Nawiasem mówiąc, istnieją naprawdę dobre produkty dla kotów, które nie mają tak dużo (lub mało) wypełniania. Poświęć trochę czasu na czytanie etykiet i poszukaj produktów, które są wyłącznie mięsem lub bardzo, bardzo dużą ilością mięsa. Twoje koty to docenią. :)


8
Chciałbym dodać, że dieta z surowego mięsa, którą sam tworzysz dla swojego kota, musi być odpowiednio zbilansowana, co oznacza, że ​​musi zawierać kości i narządy. Podanie kotowi surowego steku lub skrzydełka z kurczaka nie wystarczy.
Cuthbert,

1
Każde mięso może być naprawdę zanieczyszczone. Powiedzmy, że kot łapie na przykład szczura z infekcją. Zaletą gotowania jest brak dyskryminacji co do tego, co może uczynić obojętnym, od wirusów poprzez zanieczyszczenia mikrobiotyczne do makrobiotycznych (np. Pasożyty lub ich jaja). Nie działa jednak na wszystko; patrz pets.stackexchange.com/q/1417/1062 .
Nick Stauner

8

Czy koty mogą bezpiecznie jeść surowe mięso?

Nie. Surowe mięso to straszny pomysł dla udomowionych kotów.

Wystarczy jedna porcja Salmonelli lub E. Coli, aby zarazić kota. Po zarażeniu lub po prostu zaszczepieniu i przenoszeniu chorób, twój kot może zarazić twoją rodzinę (patrz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat salmonelli i E. coli oraz na co zwrócić uwagę u kota, jeśli został zainfekowany).

Albo ugotuj mięso, które podajesz swojemu kotu, albo trzymaj się dostępnej w handlu karmy dla kotów. Tak, koty są „ zobowiązującymi mięsożercami ” (co oznacza, że ​​potrzebują lub „są zobowiązane” do jedzenia tylko mięsa)

Chociaż mogą spożywać niewielkie ilości materiału roślinnego, brakuje im fizjologii wymaganej do skutecznego trawienia materii roślinnej, aw rzeczywistości niektóre mięsożerne ssaki jedzą roślinność szczególnie jako środek wymiotny. Na przykład, kotowate, w tym kot domowy, są obowiązkowymi mięsożercami, wymagającymi diety przede wszystkim mięsa i narządów.

... jednak udomowione zwierzęta domowe różnią się zupełnie od niezamierzonych kotów. Twój domowy kot ma bardzo różne potrzeby i względy żywieniowe niż dziki kot.

Surowa ryba to także zły pomysł :

enzym surowej ryby niszczy tiaminę, która jest niezbędną witaminą B dla twojego kota. Brak tiaminy może powodować poważne problemy neurologiczne i prowadzić do drgawek i śpiączki.

Wątroba jest w porządku w bardzo małych ilościach, ale jest również okropnym pomysłem jako regularne źródło pożywienia:

jedzenie zbyt dużej ilości wątroby może powodować toksyczność witaminy A. Jest to poważny stan, który może wpływać na kości twojego kota. Objawy obejmują zdeformowane kości, wzrost kości na łokciach i kręgosłupie oraz osteoporozę. Toksyczność witaminy A może również powodować śmierć.

Zapoznaj się z tą stroną internetową, aby zapoznać się z „ Szkodliwymi pokarmami dla twojego kota ” i tym artykułem obejmującym „ 10 mitów na temat surowej diety kociąt ”.


czy powinniśmy trzymać się wyłącznie karmy dla kota produkowanej fabrycznie?

Tak. Trzymaj się dostępnej w handlu żywności, która została zatwierdzona przez AAFCO . W szczególności należy poszukać żywności, która przeszła testy żywieniowe AAFCO, a także testy składu. Testy żywieniowe polegają na karmieniu mieszanki i analizie wchłaniania składników odżywczych.

Karmienie dorosłego kota: co musisz wiedzieć ”:

AAFCO stosuje dwie metody oceny adekwatności odżywczej karmy dla dorosłych kotów: test na skład i karmienie .

Metoda formułowania polega na przeprowadzeniu analizy odżywczej składników i porównaniu jej z profilami odżywczymi AAFCO dla konkretnego etapu życia kota. „Tej diety nie trzeba karmić żadnym żywym zwierzęciem przed sprzedażą”, mówi Larsen.

Metoda badania żywienia ocenia strawność i wchłanianie składników pokarmowych u żywych zwierząt. „Zdecydowanie wolę pokarmy, które przeszły testy żywieniowe AAFCO”, mówi Larsen.

Chociaż karma dla dorosłych kotów może zawierać szeroki zakres składników, Larsen twierdzi, że należy skupić się na składnikach odżywczych.

Zgadza się Mindy Bough, CVT, starszy dyrektor ds. Obsługi klienta w biurze Midwest American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA). „Obecność jednego lub dwóch składników może sprawiać, że karma wydaje się zdrowa, ale równowaga między białkami, tłuszczami, węglowodanami, witaminami i minerałami sprawia, że ​​zdrowa karma dla kotów”, mówi Bough.

Oceniając zawartość procentową składników odżywczych, należy pamiętać, że są one mierzone na podstawie „suchej masy”. Z tego powodu sucha karma dla kotów może na przykład zawierać więcej białka niż mokra karma, ale tylko dlatego, że zawiera mniej wody .

Zobacz także ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji na temat zrównoważonej pod względem odżywczym diety odpowiedniej dla Twojego kota i typowych błędów (np. Pamiętaj, aby upewnić się, że twój kot zawsze ma dostęp do wody!)


czy powinniśmy najpierw ugotować mięso?

Tak, jeśli masz zamiar karmić swoje kocie mięso, najpierw je ugotuj. Bez względu na to, co karmisz swoje koty, najważniejsze jest to, aby otrzymywały zbilansowaną dietę wystarczającą do ich stylu życia (w szczególności liczby wykonywanych ćwiczeń) i profilu zdrowotnego (który lekarz może zdiagnozować).

Z „ Kiedy surowa karma NIE jest odpowiednią karmą dla twojego zwierzaka ”:

niezrównoważona surowa dieta z wysokiej jakości świeżego mięsa stanowi moim zdaniem większe ryzyko dla twojego psa lub kota niż tanie przetworzone karmy dla zwierząt domowych.

Jeśli chcesz przygotować swojemu kotowi jedzenie, zdecydowanie zalecamy przynajmniej zapoznanie się z podręcznikiem WalthamEssential Nutrition For Cats And Dogs ”. Wyczerpujący przegląd potrzebnych witamin i minerałów znajduje się w „ Wymaganiach żywieniowych psów i kotów ” National Research Council . Jest to droga książka, ale przegląd wymagań żywieniowych można znaleźć w tabelach zaczynających się na stronie 13 artykułu AAFCO , „ Profile żywieniowe psów i kotów AAFCO ”.


Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa i nieodłącznie niebezpieczną praktykę karmienia kota surową karmą, bardzo dobrym pomysłem jest wiedzieć, na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się na to przyzwyczaić.

Koty mogą dostać salmonellozy z salmonellą obecnego w surowych mięs.

Oprócz powodowania zapalenia żołądka i jelit i posocznicy u kotów salmonelloza jest odzwierzęcą chorobą bakteryjną, co oznacza, że ​​może być przenoszona na ludzi.

Nasilenie choroby często określa objawy przedmiotowe i podmiotowe jawnie obecne u kotów. Objawy często obserwowane u kotów z salmonellozą obejmują:

Gorączka, wstrząs, letarg, biegunka, wymioty, jadłowstręt, utrata masy ciała, odwodnienie, choroby skóry, śluz w kale, nienormalnie szybkie bicie serca, obrzęk węzłów chłonnych, nienormalne wydzieliny z pochwy

Przewlekłe formy salmonellozy mogą wykazywać niektóre z tych samych objawów; będą jednak surowsze. Należą do nich objawy:

Gorączka, utrata masy ciała, utrata krwi, infekcje jelitowe, biegunka, która przychodzi i nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia, które może trwać do trzech lub czterech tygodni lub dłużej

Z Centrum Kontroli Chorób :

Zakażenie salmonellą nie zmniejszyło się przez 15 lat

Zmniejszenie zakażenia Salmonella jest trudne, ponieważ

  • Występuje w wielu różnych rodzajach żywności: mięsie, jajach, owocach, warzywach, a nawet żywności przetworzonej, takiej jak masło orzechowe.
  • Zanieczyszczenie może wystąpić wszędzie: od pól, na których uprawia się żywność, po deski do krojenia w kuchni.
  • Zmieniło się to, co jemy i jak jemy: żywność pochodząca z jednej centralnej lokalizacji jest szeroko rozpowszechniona, co oznacza, że ​​choroba może szybko się rozprzestrzeniać; jemy więcej posiłków poza domem; a więcej żywności i składników pochodzi z całego świata.
  • Wprowadzenie niektórych zasad i procedur, które mogą mieć wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia, zajmuje lata.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

* Te zanieczyszczone składniki lub pojedyncze pokarmy (należące do jednej kategorii żywności) były związane z 1/3 wybuchów Salmonelli.

† Inne obejmują: kiełki, warzywa liściaste, korzenie, ryby, ziarna zbóż, skorupiaki, cukier olejowy i nabiał.


Chociaż na ogół obserwuje się to tylko u kociąt, koty mogą również dostać Colibacillosis z Escherichia coli (powszechnie znanej jako E. coli) w surowych mięsach. Podobnie jak salmonella, E. coli jest również odzwierzęca i może być przenoszona ze zwierząt na ludzi.

Z Centrum Kontroli Chorób na E. Coli :

Jak rozprzestrzenia się E. coli O157: H7? Ogniska często są powodowane przez żywność, w której znajdują się bakterie E. coli. Bakterie mogą przypadkowo zmieszać się z mieloną wołowiną przed zapakowaniem. Jedzenie niedogotowanego mięsa może rozprzestrzeniać bakterie, nawet jeśli mięso wygląda i pachnie normalnie. E. coli może również żyć na wymionach krów. Może dostać się do mleka, które nie jest pasteryzowane.


+1 wykonałeś dobrą robotę, prezentując swój pogląd i ryzyko. Nie wspominasz o dziko złowionej surowej żywności na zewnątrz, wydawałoby się, że trzymanie kota w pomieszczeniu byłoby kluczowe dla zapewnienia mu bezpieczeństwa. Może dodaj akapit o ryzyku dla kota związanego z jedzeniem dzikiej przyrody Nie jestem pewien, czy mamy o to pytanie. Najbliższe, jakie mogę znaleźć, to Jak mogę powstrzymać mojego kota przed wprowadzeniem myszy do domu? I Jakieś doświadczenia związane z karmieniem kotów żywymi myszami?
James Jenkins


@JamesJenkins pytanie nie dotyczy pytania „na zewnątrz dziko złowionego surowego jedzenia”. Zobacz moją odpowiedź na twoje pytanie i zastanów się, że ryzyko związane z jedzeniem przez koty zwierząt domowych wynika z wielu czynników, w tym chorób, które mogą być przenoszone ze źródła „surowej karmy”.
Pan Kennedy

3
-1 Nie jestem przekonany, czy dostarczasz wysokiej jakości, a nawet odpowiednie referencje dla swojego argumentu. Na przykład jeden artykuł, który łączysz ze stwierdzeniem: „Idealnym pokarmem dla najbardziej zdrowych zwierząt domowych jest oczywiście zbilansowana, odpowiednia gatunkowo surowa żywność przygotowywana w domu lub kupiona od jednej z kilku małych firm, które produkują wysokiej jakości surowe diety dla ludzi. dla psów i kotów ”. To ma też powiedzieć, że mięso tylko mięsień nie jest zbilansowana dieta, ale to w żaden sposób argument przeciwko zbilansowanej diecie surowej żywności.
Wysoce nieregularny

3
-1 koty mogą jeść surowe jedzenie ... nie wiesz o czym mówisz, prowadzisz badania, karmienie surowych kotów / psów jest prawdopodobnie dla nich lepsze niż cokolwiek innego, o ile jest to zbilansowana surowa dieta
Daniel

1

Tak, jest to przecież naturalna dieta dla obowiązkowego mięsożercy, jednak upewnij się, że nie ma kości, ponieważ mogą one spowodować uderzenie i wewnętrzne krwawienie. Konieczne będzie jednak uzupełnienie, aby upewnić się, że zwierzę otrzymuje wszystkie wymagane składniki odżywcze.


0

„Koty mogą jeść surowe mięso i nie chorować” to nie to samo, co „koty mogą jeść surowe mięso i nigdy nie zachorują”.

Ludzie mogą również jeść surowe mięso i nie zachorować, jednak wystarczy tylko jeden zanieczyszczony kawałek mięsa - o którym nie można by powiedzieć, dopóki go nie zjesz - aby zrujnować tydzień lub gorzej.

„Syn żony kuzyna przyjaciela mojego wujka, kiedyś dał kotowi surową wołowinę i wszystko było w porządku!” nie jest obiektywnym dowodem.

Dieta z surowego mięsa stanowi zagrożenie dla zdrowia, niezależnie od ludzi i kotów. Jeśli chcesz uchronić swoje zwierzęta przed zachorowaniem, najpierw ugotuj mięso. Infekcje salmonellą mogą być śmiertelne.


Witamy w Pet Exchange Skiittz, czy masz jakieś źródła do poparcia swojego postu? W przeciwnym razie jest to dobra odpowiedź.
SerenaT
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.