Dlaczego mój kot klepie mnie po twarzy?


71

Mój kot ma zwyczaj losowo poklepywać mnie po twarzy - czasami, kiedy śpię, kiedy tuli się do mnie na kolanach lub gdzieś siedzę. Naprawdę nie mogę znaleźć wzoru i jest to trochę urocze, ale może być również denerwujące, szczególnie jeśli przypadkowo złapie mnie swoimi pazurami.

Dlaczego on to robi?


8
Jako facet trudno mi to powiedzieć, ale to po prostu zbyt słodkie! Mój kot to robił, ale już nie. W przeszłości odkryłem, że łapią się mocniej, gdy są ignorowane, więc jeśli chcesz uniknąć pazurów, po prostu zwróć uczucia.
gitsitgo

18
Zawsze interpretowałem to jako „Mogłem cię całkowicie wyciągnąć, ale nie zrobiłem tego, bo cię lubię”
Oldcat

Moja suczka pręgowana czasami łapie mnie w twarz lub ramię, gdy śpię, a nawet delikatnie gryzie mnie w ramię. Czasami chce po prostu wyjść na zewnątrz (jeśli drzwi są zamknięte). Ale innym razem chce się przytulać. I nie tylko nigdzie. Musi być w pewnym miejscu, zwykle blisko mojej twarzy i klatki piersiowej. Uderzy mnie w ramię lub ugryzie, dopóki nie przesunę go, aby mogła być dokładnie tam, gdzie chce. Mów o posiadaniu łóżka. Sheesh :)

1
Mój kot robi to cały czas! To jedna z moich ulubionych rzeczy! Patrzy mi w oczy z miłością dovey i delikatnie dotyka moich ust i policzka, gdy trzymam ją jak dziecko. Najlepsze uczucie kiedykolwiek! Tak bardzo kocham moją małą dziewczynkę Halle!

Odpowiedzi:


63

W ten sposób koty okazują uczucia lub starają się zwrócić na siebie uwagę. Jednak nie wszystkie koty to robią, ale mogą to pokazywać na inne sposoby, takie jak ugniatanie, delikatne drapanie i obdarowywanie itp. Koty wykazują również sympatię do innych zwierząt, ocierając się o nie

„Kiedy twój kot rzuca na ciebie swój zapach, mówi coś w stylu:„ Ty i ja należymy do siebie, ponieważ wącham cię we mnie i wąchasz mnie ”. Uzupełnia zapach ”.

Czule Pawing

Niektóre koty okresowo podchodzą do zrelaksowanego właściciela i wyciągają łapy, by delikatnie dotknąć twarzy właściciela. Kot powtarza to delikatne sięganie w nadziei, że właściciel go pogłaska, wyszczotkuje lub okaże jakieś uczucie. Alternatywnie, niektóre koty obmacują twarz właściciela, aby obudzić je ze snu; w tym przypadku kot prawdopodobnie chce uczuć lub zabawy.


19
prawdopodobnie chce uczuć lub zabawy - lub jedzenia.
yoozer8

4
Nasze koty budziły nas na jedzenie. Czytamy, że koty są aktywne przez godzinę przed śniadaniem, więc daj im śniadanie godzinę po przebudzeniu. Próbowaliśmy tego i działa to cuda!
Kaczka Mooing

1
Przedstawiłem mojego psa kotowi sąsiada. Ostrożnie dotknęli nosa, a potem kot powoli uniósł jedną łapę, zatrzymał się na pół chwili, a następnie uderzył w twarz psa. Nie sądzę, żeby miała pazury. Mimo to reakcja psa była mniej niż cywilna. Dobrą wiadomością jest to, że dobrze trzymałem jego kołnierz i żadne zwierzęta nie ucierpiały przy tworzeniu tej anegdoty.
Solomon Slow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.