Jak mogę zapobiec przeżuwaniu drutów przez moje fretki?


10

Fretki mają tendencję do żucia drutów i wszelkiego rodzaju gumowatych rzeczy. Połknięcie kawałków tego niestrawnego materiału może prowadzić do kosztownych operacji w celu usunięcia obcego obiektu lub śmierci.

Chcę dać moim fretkom bieg w pokoju, ale muszę też trzymać mały klimatyzator (nie mamy centralnego powietrza; mieszkamy w starym mieszkaniu z oknowymi klimatyzatorami) tam, gdzie jedyny wylot jest w ich zasięgu . Lubię też trzymać tam telewizor, żeby móc oglądać telewizję i grać, kiedy jestem z nimi. Jak mogę ich zniechęcić do żucia wtyczki lub jakichkolwiek drutów?


1
Nie jest duplikatem, ponieważ jest specyficzny dla królików, ale niektóre odpowiedzi można znaleźć na stronie Dlaczego króliki żują przewody elektryczne?
JoshDM

Ta odpowiedź na pytanie W jaki sposób masz dowód królika za kanapą? może również działać dla fretek.
starsplusplus

Odpowiedzi:


5

Dla mnie bardzo dobrze działała kombinacja kilku rzeczy.

Ograniczam liczbę drutów, do których fretki faktycznie mają dostęp. Listwa zasilająca do telewizora jest zawieszona na spodzie stołu za pomocą dużych pasków sterujących . Stół ma nieco ponad dwie stopy wysokości i nie kładę niczego pod nim, aby fretki nigdy nie były w stanie skakać / wspinać się na druty. Bezpłatne stosowanie opasek kablowych utrzymuje przewody telewizora i konsoli na blacie.

Przewód listwy zasilającej jest trzymany wzdłuż obwodu ściany za pomocą haków dowodzenia, poza zasięgiem fretki.

Część sznurka, do którego mają dostęp, wokół wylotu, jest pokryta gorzkim sprayem . Jest dostępny w Petco i innych sieciach sklepów zoologicznych. Smakuje okropnie (wypróbował to podczas jazdy samochodem do domu; wielki błąd), a kiedy fretki polizają, zwykle są bardzo niezainteresowane tym, co właśnie próbowali.

Ogólnie rzecz biorąc, nie dawałbym moim fretkom żadnych zabawek wykonanych z gumy lub podobnie niestrawnego materiału, z którego mogłyby ukąsić kawałek. Kongresy fretek są dobrym przykładem tego, czego im nie dać. Mogą odgryźć kawałek, połknąć go i uzyskać niedrożność jelit. Odporność na fretki jest ważna.

Konieczne jest czujne „zabezpieczenie fretki” w domu, szczególnie ostrożnie usuwając wszystkie elementy gumowe i piankowe, które fretki szczególnie lubią.

Ostatnia część wymaga odrobiny staranności. Obserwowałem moje fretki i za każdym razem, gdy szły po drut, szarpałem je i odciągałem od drutu. Przeciąganie jest czymś, co fretki zrobią sobie nawzajem, próbując ustanowić dominację. Jest to przydatne do trenowania wszelkich złych zachowań u fretek (takich jak szczypanie, jak wspomniano w filmie). Musisz być konsekwentny i upewnić się, że dostajesz je za każdym razem, gdy robią to natychmiast po tym, jak to zrobią, w przeciwnym razie nie uzyskają właściwego pomysłu. Przy wystarczającym czasie można je całkowicie zignorować.


1

Fretki uwielbiają gumowate rzeczy. Jeśli nie możesz trzymać przewodów poza ich zasięgiem lub ukryć, spróbuj znaleźć okładzinę lub przewód, który możesz umieścić wokół przewodów. Spróbuj polować w pobliżu lokalnego sklepu domowego lub sklepu samochodowego. Widziałem elastyczne sztywne osłony z tworzywa sztucznego na druty, które mogą pomóc uratować druty.


1
Masz na myśli tory kablowe ?
Spidercat

Tak, dziękuję! Zastanawiałem się, czy mają właściwe imię. Białe modele „Zarządzanie kablami” wyglądają tak, jakby nie były przyjemne do żucia.
Beo

Tak właśnie zgadywałem, musiałem odszukać słowo „okładzina”, ponieważ nie wiedziałem, co to znaczy.
Spidercat

Czy uważasz, że nylonowe rękawy byłyby skuteczne? Czy też byłoby to zabawne do przeżuwania?
Spidercat

1
Trudno powiedzieć Matt. Myślę, że powinni pomóc, ponieważ nylon nie jest bardzo gumowaty. Plecionka może nie być dla nich przyjemną teksturą. Będziesz musiał spróbować.
Beo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.