W jakim wieku należy zorganizować przyjęcie dla dziecka i zaprosić inne dzieci i rodziców?


8

W jakim wieku należy zorganizować przyjęcie dla dziecka i zaprosić inne dzieci z rodzicami na obchody jego urodzin?

Odpowiedzi:


7

Zrobiliśmy to dla mojego syna na jego 3 urodziny, a ostatnio na jego 4 urodziny i na pewno świetnie się bawił. Mój syn chodzi na opiekę nad dziećmi 4 dni w tygodniu i świetnie się bawi ze swoimi przyjaciółmi.

Na jego drugie urodziny mieliśmy tylko bliskich przyjaciół i rodzinę, a on był zdecydowanie zbyt mały, aby mieć bliskie więzi społeczne z przyjaciółmi, aby zorganizować dużą imprezę.

Coś, co może być również przydatne, są wciąż zbyt małe, aby grać w gry towarzyskie w tym wieku. Próbowaliśmy w te święta, żeby po prostu zagrać w szpilkę na osiołku i przekazać paczkę, ale nie byli zainteresowani.

Zarówno na jego 3, jak i 4 urodziny mieliśmy grilla na lokalnym placu zabaw, a dzieci bawiły się razem przez wiele godzin, a niektórzy nawet nie chcieli wracać do domu. Sprzęt do zabawy oznaczał, że nie było presji, aby skupili się na konkretnej czynności, którą mogliby po prostu cieszyć się grą.


1
+1 za umożliwienie dzieciom zabawy. Widzę, że zbyt wielu rodziców próbuje zaplanować imprezy, kiedy dzieci chcą po prostu biegać i bawić się razem.
Kevin Peno

10

Powiedziałbym, kiedy będzie w stanie odpowiedzieć na pytania typu „Kim są twoi przyjaciele?”, „Z kim lubisz się bawić?”, „Z kim chciałbyś zaprosić na przyjęcie urodzinowe?”.


5

Gdzieś przeczytaliśmy te wytyczne na imprezy dla małych dzieci i odkryliśmy, że jest to całkiem dobra zasada:

Ogranicz imprezę do jednego przyjaciela na rok.

Dziecko, które się zmienia, może bawić się z jednym przyjacielem i kilkoma rodzicami / krewnymi, ale nie są wystarczająco towarzyskie, aby docenić lub cieszyć się większą grupą, a sprawy mogą stać się przytłaczające. Gdy dzieci się starzeją, bardziej prawdopodobne jest włączenie większej liczby przyjaciół, a rodzice przyjaciół nie zawsze zostają. Posiadanie 7-8 przyjaciół na 7-8-letnią imprezę to o wiele więcej zabawy niż posiadanie 7-8-letnich dzieci!


2

W różnych kulturach mogą obowiązywać różne podejścia. Ale czy jest jakiś powód, aby nie organizować małej imprezy i zamieszania zaczynającego się od 1. urodzin? Rodzina na pewno będzie chciała się zaangażować, a większość niemowląt spodoba się uwagi i będą cieszyć się obserwowaniem emocji na twarzach dorosłych wokół nich. Oczywiście nie tak wielu dorosłych, że dziecko niepokoi się tłumem. I jedno lub dwoje małych dzieci (będą to dzieci i rodzina oraz bliscy przyjaciele).

Jeśli akurat nie masz rodziny ani przyjaciół z małymi dziećmi, to brak innych dzieci jest w porządku na pierwsze urodziny (a może na drugie urodziny). Do 3. urodzin będziesz chciał dotrzeć do kilku innych rodzin, które mają dzieci w tym samym wieku, co ty i zaprosić je, nawet jeśli nie są twoimi bliskimi przyjaciółmi.


2

Właśnie mieliśmy trzecie przyjęcie urodzinowe mojego syna w miejscu typu Little-Gym z jego przyjaciółmi ze szkoły i rodziny. Świetnie się bawił, ale z pewnością nie zauważyłby różnicy, gdyby upiec mu ciasto i zaśpiewać w domu „Happy Birthday”. Cztery lub pięć to prawdopodobnie lepszy wiek na zorganizowanie imprezy, która zrobi wrażenie. Jeśli jesteś młodszy, tak naprawdę chodzi o rodziców.


1

Przez pierwsze trzy lata organizowaliśmy imprezy rodzinne, w dużej rodzinie wielodzietnej szanse na nudę są mniejsze, ponieważ zwykle jest ktoś, z kim można się bawić. Po tym, jak dotarliśmy do przedszkola i zaczęliśmy grać, zaczęły się przyjęcia urodzinowe, które często były wyłącznie sprawami dla dzieci, oddzielonymi od imprezy rodzinnej. Teraz robimy przyjęcie dla dzieci, a potem rodzinne ... chociaż z letnimi urodzinami prawdopodobnie wkrótce zaczniemy się przeprowadzać na place zabaw i do parków, aby dzieci mogły dużo więcej biegać po pokoju. Jeśli czujesz, że dzieci są na to przygotowane, to jest to właściwy czas, ale myślę, że w większości rzeczy to zależy. Przy imprezach dla dzieci musisz zapewnić rozrywkę lub miejsce, w którym dzieci mogą się bawić, prawdopodobnie dlatego w Stanach Zjednoczonych miejsca na imprezy są popularne, więc po prostu musisz nadzorować, a imprezowicze zajmują się wszystkim.


0

Przyjęcia urodzinowe są nie tylko dla dzieci, aby zaprzyjaźnić się, to także świetny sposób dla rodziców, aby poznać nowych przyjaciół.

Zawsze zapraszaliśmy wszystkich, o których możemy myśleć, na przyjęcia naszych dzieci i oferowaliśmy im wszystkie dobre posiłki. Zaproś dziecko do gry w piłkę nożną i piłkę nożną i spotkaj się z innymi rodzicami, upewnij się, że są zainteresowani udziałem i zaproś je na imprezy dla dzieci.

Twoje dziecko nauczy się cennych umiejętności społecznych poprzez ciągłe otaczanie się nowymi ludźmi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.