Jaka musi być struktura życia dziecka?


11

W domu życie naszych dzieci (3 i 7 miesięcy) jest dość dobrze określone, jeśli chodzi o wydarzenia. Budząc się, posiłki, drzemki, kąpiel, pora snu - z wyjątkiem niewielkich przerw na poranki w weekendy (tylko przez 3 lata! Niemowlę wciąż dostaje mleko na czas), czasy, w których te rzeczy się zdarzają, niewiele się zmieniają.

Kiedy zabieram dzieci do rodziny, trudno mi utrzymać spójny harmonogram - zawsze jest coś, co chcemy zrobić lub gdzieś iść, co przeszkadza. Odnoszę też wrażenie, że uważają, że jestem nadopiekuńczy, zachowuję się analnie, czy coś w tym rodzaju, ponieważ staram się dotrzymywać jakiegoś harmonogramu.

Zatem moje pytanie brzmi: czy ktoś wie o jakichkolwiek badaniach, które badałyby, ile „struktury” (z braku lepszego terminu) dziecka potrzebuje w swoim życiu, aby być zdrowym? A jakie są skutki nie utrzymywania ich życia w dość stabilnym rytmie?


2
Dobre pytanie! Na marginesie (a więc komentarz) różne osoby mają różne preferencje dotyczące wakacji. Wolę moje luźne i nieustrukturyzowane. Moja żona woli harmonogram i strukturę. Nie jest to również złe, a krótkotrwałe zakłócanie harmonogramów podczas wizyty w rodzinie, na wakacjach itp. Nie cofnie żadnych korzyści, które dzieci mogą otrzymać z bardziej uporządkowanej „normalnej” rutyny.

Tak, jednym z moich wewnętrznych powodów, dla których nie martwiłem się zbytnio stresami podczas wizyty u rodziny, jest to, że dodaje pewnej różnorodności ich życiu, co jest ogólnie rzeczą dobrą, o ile nie jest (zbyt) szkodliwe.
Kricket

Podobnie, jesteśmy bardzo nieuporządkowani, ale z szeregiem spójnych zasad, dzięki czemu możemy w dowolnym czasie udać się wszędzie, np. Na kemping z dziećmi w innym kraju, i to wcale ich nie denerwuje. Pomogło to dwóm najstarszym być prefektami i liderami w ich szkołach, a także szczęśliwymi wyluzowanymi dziećmi.
Rory Alsop

Odpowiedzi:


5

Oboje pracują

To niewłaściwe pytanie: twoje dziecko może być zdrowe z dużą ilością struktur lub prawie wcale.

Chodzi o twoją sytuację

Jest to zbyt specyficzne dla twojej sytuacji, aby odpowiedzieć, ponieważ wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz struktury, aby żyć w swoich warunkach.

Podobnie, możesz potrzebować struktury w niektórych okolicznościach, a nie w innych (na przykład, jeśli nie pracujesz przez określony czas, weź urlop naukowy, idź na wakacje ...).

Czy ty sobie zawsze trzeba strukturę? Jeśli czujesz, że tak, prawdopodobnie dlatego czujesz, że potrzebujesz go dla swoich dzieci. Ale najprawdopodobniej potrzebujesz tej struktury z osobistego powodu, a nie z powodu większego powodu.

Rekomendacje

Biorąc to pod uwagę, z tego, co napisałeś, powiedziałbym, że musisz pozwolić nieco większej elastyczności w swojej rutynie, a przynajmniej w radzeniu sobie ze zdarzeniami zewnętrznymi. Na przykład nie powinieneś się martwić, jeśli coś ci przeszkodzi, zwłaszcza gdy się poruszasz, lub zaczniesz się bardzo martwić, a dzieci również to wyczują i będzie to dla ciebie mniej przyjemne. Ważne jest również wykazanie, że chociaż struktura pomaga, to adaptacja jest równie ważna.

Zależy to również od tego, co masz na myśli, że coś „przeszkadza”. Jeśli to tylko „obiady rodzinne trwają dłużej niż planowano, a Mary spóźnia się na drzemkę” lub inne czynności rodzinne, które „opóźniają” lub „odwołują” element codziennej rutyny, pomyślałbym (ale to sprawa osobista, a oni to twoje dzieci, więc wiesz najlepiej), to przesadza. Różne interakcje są dobre, a różnorodność jest świetna dla małych dzieci i niemowląt do odkrywania świata. Niech więc na to spojrzą.

Baby Blues - 2000-04-20

Twoje dzieci, Twoje życie, Twoje zasady

Teraz o byciu nazywanym analnie-retentywnym i takich rzeczach, których rodzice nigdy nie chcieliby usłyszeć

  • Jeśli nikt nigdy tego nie powiedział i nie usłyszałeś go pośrednio, to martwienie się o to prawdopodobnie oznacza, że ​​już czujesz, że możesz potrzebować go trochę popchnąć.
  • Jeśli ktoś ci kiedyś powiedział, to może zaakceptuj krytykę, cały czas wiedząc, że to twoje życie, twoje dzieci i że musisz żyć tak, jak dla ciebie działa.

No tak, „twarde” dane

Uwaga: wziąć odrobinę soli i dokładnie przeczytać przed osądzeniem na podstawie tytułu lub streszczeń ... Chociaż możesz skorelować techniki rodzicielskie z zachowaniami i sukcesami pojawiającymi się w późniejszym życiu, kontekst i środowisko są zbyt trudne do kontrolowania, aby sugerować silny związek przyczynowy. To, a także wszelkie inne możliwe badania tendencyjności, które zawsze mogą mieć, i że musisz się rozglądać (lobbing, uprzedzenia osobiste, jakość i różnorodność próbek do badań itp.)

Ponadto niektóre z nich nie odpowiadają bezpośrednio na twoje pytanie, ale odnoszą się do tematu i jego wpływu na inne rzeczy, więc je załączyłem.


2

Głównymi złymi skutkami są poczucie stresu spowodowane zakłóceniem rutyny oraz głód lub zmęczenie z powodu niejedzenia lub odpoczynku, gdy ich ciało jest przyzwyczajone. Jednak różne dzieci mają różne tolerancje dla zmian. Jedna z naszych córek bardzo potrzebuje rutyny, ale wydaje się, że nasz syn prawie nie ma poczucia czasu. Nasza druga córka jest gdzieś pośrodku.

Nawet z naszą surową córką zwykle możemy przenosić rzeczy o godzinę lub dłużej. Dla niej kolejność i sposób, w jaki robimy rzeczy, są ważniejsze niż dokładny czas. Dzieci nie oglądają zegara, zwracają uwagę na wewnętrzne sygnały. Powinieneś również zwrócić uwagę na ich sygnały. Jeśli zmusisz dziecko do jedzenia na godzinę, zanim będzie wystarczająco głodna, ona też nie będzie jadła, nawet jeśli za każdym razem dokładnie to robisz. Harmonogramy muszą być oparte na potrzebach dzieci. Powinny być narzędziem do planowania, a nie zasadą niepodważalną.

Nie wszyscy wiedzą, jak to jest rodzić małe dzieci, a dziadkowie często zapominają. Niektóre osoby mają inny styl rodzicielski. Wyjeżdżając na wakacje, pamiętaj i przekaż przyczyny leżące u podstaw harmonogramu.

Na przykład większość małych dzieci potrzebuje drzemki, ale nie musi to być dokładnie o godzinie 13.00. Czas, który wybrałeś na harmonogram, zależy od innych czynników, takich jak kiedy się obudziłeś, kiedy zjadłeś lunch, kiedy musisz odebrać inne dzieci ze szkoły itp. Po zmianie lub usunięciu tych innych czynników drzemka wcześniej lub później w ciągu dnia może być wygodniejsza dla grupy i równie dobrze zaspokajać potrzeby dzieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.