Jak zapewnić odpowiednie odżywianie dziecka w domu wegetariańskim lub wegańskim?


10

Nie mam jeszcze dzieci, ale jestem wegetarianinem. Ciekaw jestem, jak wegetarianie i weganie rozwiązują problem żywienia. Jeśli to pomaga, jestem wegetarianinem bardziej z powodów etycznych niż zdrowotnych.

EDYCJA: Ups, literówka. Jestem wegetarianinem, ale zastanawiam się nad pójściem na weganizm.


3
Jesteś wegetarianinem czy weganinem? Jesteś jednym lub drugim, a nie jednym i drugim.
Erik B

Dobre oko, jestem wegetarianinem.
somehume

Pomijając jajka i nabiał, bardzo trudno jest uzyskać odpowiednie składniki odżywcze. Zobacz ten artykuł .

Odpowiedzi:


5

Dzieci potrzebują tych samych składników odżywczych, co dorośli, choć zwykle potrzebują ich więcej. Jeśli jesteś wegetarianinem od ponad roku, a twoje badania krwi są w porządku, mogą jeść to, co jesz i powinno być w porządku.

Wiele osób uważa, że ​​trudno jest uzyskać wystarczającą ilość białka lub żelaza bez jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsa i nabiału. To nie jest prawda. Jedzenie kombinacji ziaren (ryżu, pszenicy, owsa itp.) I roślin strączkowych (soczewicy, ciecierzycy, fasoli wszelkiego rodzaju itp.) Zapewni białko, żelazo i niektóre inne minerały (na przykład magnez).

Witaminy z grupy B występują naturalnie w awokado, a także we wszelkiego rodzaju orzechach. Istnieje szczególny problem z B-12, który nie jest łatwy do znalezienia ze źródła roślinnego. Osobiście biorę suplementy, bo jestem leniwy. Można go również znaleźć w prawie każdym wzmocnionym płatku śniadaniowym i wielu innych łatwo dostępnych dla dzieci.

Istnieje wiele powodów zdrowotnych, aby nie jeść produktów pochodzenia zwierzęcego, i są one podwójnie prawdziwe dla dzieci. Nie jest to trudne ani skomplikowane, o ile wiesz, co robisz.


Nic nie jest trudne i skomplikowane, gdy wiesz, co robisz. ;-)
Lennart Regebro

Koniec tego miesiąca to dla mnie 3 lata.
somehume

Miałem problemy z wczesnym pobieraniem składników odżywczych z powodu niezrozumienia szczególnych zalet niektórych pokarmów. Ta ścieżka sprawiła, że ​​zwróciłem większą uwagę na to, co spożywam ... wciąż się uczę. Właśnie dochodzę do punktu, w którym badam występowanie witamin. Miałem płynny kompleks B w soku z rodzynków, który wydawał się działać dobrze (choć nie smakował świetnie).
somehume

8

Czy jesteś odpowiednio odżywiony? Czy w ogóle bierzesz suplementy, aby zrekompensować sobie wybory żywieniowe, które powodują obniżenie poziomu wymaganych składników odżywczych? Czy twoja etyka obejmuje także suplementy pochodzenia zwierzęcego?

Są weganie lub wegetarianie, którzy jedzą bardzo dobrze, szeroko i zrównoważony, są mięsożercy, którzy jedzą źle, więc nie sądzę, że jest to jedynie kwestia tego, co zdecydujesz pominąć lub uwzględnić na poziomie ogólnym.

Ciężarne matki często odczuwają potrzebę jedzenia dziwnych rzeczy, a ich powszechną interpretacją jest to, że ich ciało mówi im, że czegoś brakuje. Mam przyjaciółkę, która jest podobnie etycznie wegetarianinem, ale jadła mięso podczas dwóch ciąż, ponieważ uzyskanie różnych minerałów i białek z mięsa było najłatwiejszym sposobem, a jej cel, jakim było zdrowe dziecko, był dla niej ważniejszy przez te kilka miesięcy niż jej wegetarianizm.

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co może mieć wpływ na zdrowie twojego (i twojego dziecka), sugerowałbym regularne monitorowanie przed i podczas ciąży - i zdecydowanie powiedz o tym lekarzowi / położnej / itp. o tym, już to widzieli.


Staram się unikać suplementów pochodzenia zwierzęcego. Moje raporty zdrowotne wracają dobrze poza stwierdzeniem, że przydałoby mi się trochę ćwiczeń. Jestem również przekonany, że ciąża zwiększa dążenie do niektórych składników odżywczych. Jednak jedna z moich wszystkożernych przyjaciółek zrobiła całą ciążę jako wegetarianka; wydawało się to przeciwieństwem wszystkiego, co do tej pory słyszałem. Jej syn jest teraz jednym z najbardziej aktywnych i czujnych 5-latków, których spotkałem.
somehume

4

Przed podjęciem diety wegańskiej zapewniam fachową poradę. Osobiście widziałem wcześniej powyższy artykuł i kilka innych, wskazując, że trudno jest zapewnić dziecku wystarczającą ilość składników odżywczych, aby utrzymać zdrowy wzrost.

Moja żona była wegetarianką i podjęliśmy świadomą decyzję, że nasze dzieci nie będą, i że kiedy zrozumieją, dlaczego moja żona jest wegetarianką, mogą podjąć decyzję.

Znalazłem artykuły opisujące, że czasami wraz z rosnącym dzieckiem trudno jest im utrzymać wystarczająco dobrą wegańską dietę ze względu na samą wagę, ilość jedzenia, które muszą jeść, aby utrzymać zdrowy wzrost.

Nie staram się być tutaj zbyt moralistycznym, ale podobnie jak w przypadku religii i innych wyborów życiowych, proszę, upewnijcie się, że robicie to dla dzieci, a nie dla siebie.

Anegdotycznie dorastałem w szkole z wegańskim chłopcem i był wiecznie chory, podobnie jak jego osobliwie wegański pies.

http://www.vrg.org/nutshell/kids.htm

Zagrożenia żywieniowe

Wszelkie potencjalne ryzyko wegetarianizmu wydaje się być związane z rodzajem diety wegetariańskiej, tj. Z pokarmami, które są wykluczone. Diety wegańskie częściej wiążą się z niedożywieniem, podczas gdy dzieci stosujące dietę laktoowowegetariańską spożywają diety bliższe zaleceniom niż dzieci, których dieta obejmuje mięso. Ich wzrost przed pokwitaniem jest co najmniej tak dobry, jak dzieci jedzących mięso. Zasadniczo im większy stopień ograniczenia diety, tym większe ryzyko niedoboru żywieniowego. ” Http://www.health.vic.gov.au/nutrition/child_nutrition/vegetarian.htm

http://www.power4health.org/Principles/Nutrition/ChildVeggies.html


+1 za danie dziecku wyboru, ale tylko sprawiedliwy, anegdotyczny dowód nie ma miejsca w tej odpowiedzi.
Jon Hadley

+1 za profesjonalne porady. W Szwecji zdecydowanie zaleca się szpitalom stosowanie diety wegańskiej dla bardzo małych dzieci. Myślę, że możesz to zrobić, ale nie chcesz tego zrobić źle.
Macke

+1 za profesjonalne porady ORAZ informacje o wartości odżywczej.
zrównoważona mama

1

W tym artykule z Ehow.com - http://www.ehow.com/facts_5161650_proper-nutrition-vegetarian-kids.html autor przytacza przykłady, w jaki sposób zapewnić prawidłowe odżywianie wegetariańskich dzieci. Wspomniała również, jakie suplementy diety stosować i jak zapewnić dziecku odpowiednią ilość składników odżywczych.


Cześć Ayls - czy możesz zostawić podsumowanie zawartości pod tym linkiem? W tej chwili jest to odpowiedź tylko do linku i niezbyt przydatna tutaj.
Rory Alsop
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.