Czy są jakieś skutki uboczne pozwalające noworodkowi jeść czekoladki?


9

Moje 10-miesięczne dziecko polubiło czekoladę. Jej dziadkowie są odpowiedzialni. Poprosiłem moich rodziców, aby przestali podawać jej czekoladę, ale nadal robią to, gdy jestem nieobecny.

Teraz może rozpoznać słowo „czekolada” i podnieść rękę, by o to poprosić.

Do tej pory ma tylko dwa zęby. Czy będzie miała złe dziąsła lub jakieś komplikacje zdrowotne?


1
Ach, dziadkowie. Czy ich nie kochasz? :)
JBRWilkinson

Odpowiedzi:


21

Dieta bogata w cukier może mieć negatywny wpływ na rozwój. Praktycznie wszystko może mieć niekorzystny wpływ na rozwój w zależności od tego, z kim rozmawiasz. Karmienie dziecka za dużo lub za mało, pozwalając mu spać za dużo lub za mało lub iść spać za wcześnie lub za późno, przechodząc w mulisty pokarm, a następnie za szybko lub za późno, zaczynając dyscyplinować dziecko za wcześnie lub za późno, za dużo lub zbyt mało, jest gdzieś ktoś z badaniem, który mówi, że jest zły, a jeśli weźmiesz je wszystkie razem, dojdziesz do nieuchronnego wniosku, że wszystko, co robisz jako rodzic, bez względu na to , co robisz jako rodzic, jest źle. Jednak w jakiś sposób rasa ludzka wciąż produkuje ludzi w połowie przyzwoitych.

Przykładowo, o tym, że czekolada jest szkodliwa dla twojego dziecka, bardziej ostrożni twierdzą, że najlepiej poczekać do rocznej oceny, a przynajmniej dopóki nie pokaże, że nie jest uczulona lub nie toleruje nabiału, owoców lub „ orzechy drzewne ”(tj. migdały; alergia na którąkolwiek z nich może wskazywać na prawdopodobną alergię na czekoladę), a następnie czekoladę należy podawać oszczędnie w małych dawkach, aby upewnić się, że nie jest uczulona na kakao. Jednak alergie na czekoladę są niezwykle rzadkie (rzadziej niż alergie na orzeszki ziemne; większość pediatrów jest znacznie bardziej wściekła na karmienie dziecka masłem orzechowym przed 1. rokiem życia niż czekolada), szczególnie u dzieci rodziców, którzy nigdy nie mieli problemów z czekoladą lub innymi alergia pokarmowa. Choroby dziąseł itp. Również znajdują się dość nisko na liście zmartwień.

Bardziej niepokojące jest to, że regularne karmienie słodyczy dla dzieci daje jej dużo energii węglowodanowej w bardzo małym opakowaniu, co ogólnie zmniejsza jej głód, a dobry smak może sprawić, że przestanie jeść rzeczy, które nie są tak słodkie, jak żywność dla dzieci, naleganie tylko na słodycze (lub przynajmniej na słodsze pokarmy dla niemowląt, takie jak owoce). Prowadzi to do wielu problemów związanych ze wzrostem, rozwojem i nawykami żywieniowymi, ale ponieważ jako rodzic sprzeciwiacie się karmieniu jej słodyczami, nie jest to również problem.

Powinieneś mniej martwić się o dziecko, a bardziej o dziadków. Ich wyraźne ignorowanie twoich życzeń jako rodzica w kwestii opieki nad córką wskazuje na poważne problemy związane z granicami i dyscypliną, którymi należy się teraz zająć . Jeśli zechcą zignorować twój nakaz, aby nie karmić jej czekolady, co jeszcze są skłonni zignorować, co może być znacznie bardziej szkodliwe dla dorastającego dziecka? Jeśli wszyscy opiekunowie nie będą egzekwować konsekwentnej dyscypliny, twoja córka poczuje się urażona bardziej autorytarnym z nich (tobą) i będzie wolała ludzi, którzy dają jej wszystko, czego chce (gramatyka i grampy). Musisz wyznaczyć granice, z konsekwencjami. Jesteś teraz rodzicem, a nie nimi, co oznacza ciebiedyscyplinę. To idzie w górę, jak i w dół; możesz powiedzieć swoim rodzicom, co mają robić, a czego nie robić, jeśli chodzi o twoje dziecko.

To, jak popierasz te zasady za pomocą środków dyscyplinarnych, jest z twojej strony wezwaniem do oceny opartym na twojej sytuacji, ale jedno jest pewne, musisz uświadomić im, że to nie znaczy nie, podobnie jak musisz tego nauczyć swoje dziecko. O ile nie lubię tego polecać, być może będziesz musiał narysować granicę i powiedzieć, że jeśli dowiesz się, że dali jej czekoladę, nie będą już dłużej mile widziani, aby ją mieć lub przyjechać do niej .


5
+1 za porady żywieniowe i dozorca! Bardzo dokładna i całkowicie się zgadzam: dziadkowie muszą słuchać!
Acire

3
Absolutnie! Jest to bardziej kwestia graniczna niż problem zdrowotny. Czasami dziadkowie biorą rodziców na poważnie - coś drastycznego - nie mogę powiedzieć argumentów, które moja mama i ja mieliśmy wokół otaczających problemów.
Meg Coates

4

Inni zajmowali się kwestiami dietetycznymi, po prostu skomentuję zęby i dziąsła.

Nie ma nic gorszego dla zębów i dziąseł twojego dziecka z czekoladą (lub innym słodkim) niż jakikolwiek inny fermentowalny węglowodan. Może zająć więcej miejsc w jej ustach niż, powiedzmy, chleb, ale nic nie będzie gorsze niż sok jabłkowy lub mleko / mieszanka, którą już dostaje.

Co nie ma na celu dać czekoladzie szansy na potencjalne negatywne konsekwencje, ale są to konsekwencje, które prawdopodobnie będą miały miejsce w wyniku innych pokarmów, które zapewnicie jej z radością. Więc musisz pozostać na szczycie pielęgnacji jamy ustnej, powinieneś zacząć już od szczoteczki do zębów dla dzieci i przyzwyczaić ją do idei szczotkowania.


Suszone owoce są bogate w cukier i lepkie, więc szkodzi zębom. Nierozcieńczony sok owocowy ma bardzo wysoką zawartość cukru i jest znacznie gorszy dla zębów niż mleko. A butelka używana do napojów również robi różnicę. oto kilka informacji na temat higieny jamy ustnej: nhs.uk/Livewell/dentalhealth/Pages/Goodhabitskids.aspx nhs.uk/Livewell/dentalhealth/Pages/Careofkidsteeth.aspx
DanBeale

Nie jestem pewien, czy zgodziłbym się na „gorsze”, jeśli chodzi o mleko w porównaniu do soku owocowego. Pozostawienie węglowodanów ulegających fermentacji, niezależnie od źródła, jest szkodliwe dla zębów. Nie jestem również przekonany, że po pewnym czasie - który albo uderzy - że ilość cukru ma znaczenie, pod warunkiem, że zaangażujesz się w odpowiednią opiekę dentystyczną. Jak powiedziałem powyżej, kwestie dietetyczne to zupełnie inna sprawa. Staramy się całkowicie unikać soków owocowych, ponieważ są one zbędne i nie zawierają błonnika, który zawiera prawdziwy owoc.
Don

Fajnie, ale dostarczyłem referencje i mówią bardzo wyraźnie, że mleko lub woda są w porządku, i że nierozcieńczony sok owocowy jest zły, a rozcieńczony sok owocowy jest w porządku tylko w ograniczonych sytuacjach. Twierdzą również wyraźnie, że ilość cukru ma znaczenie, dziwi mnie, że tak nie jest. Czy masz jakieś cytaty?
DanBeale,

-2

Jeśli czekolada jest w małych dawkach, a Ty / dziadkowie odpowiednio myjecie zęby, nie będzie problemu. Jestem pewien, że jesz czekoladę i prawdopodobnie robisz to przez wiele lat. Czy masz złe dziąsła lub inne komplikacje zdrowotne?

Kopanie rodziców (lub teściów) do krawężnika, ponieważ dają dziecku czekoladę, nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Udało im się wychować ciebie (lub twojego partnera), więc jestem pewien, że nie zrobią nic, aby skrzywdzić twoje dziecko.

Oczywiście, porozmawiaj z nimi i powiedz im, że nie jesteś szczęśliwy, ale nie odcinaj ich!


4
Nigdy nie sugerował, aby je odciąć lub kopnąć do krawężnika. Również National Institutes for Health w USA zaleca odczekanie, aż dzieci będą miały co najmniej rok, zanim zaczną jeść
smillig

@smillig Bardzo fajny link z dużą ilością informacji. Dziękuję Ci!
Namshum
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.