Czy powinieneś dać miód noworodkowi?


16

Odwiedziłem przyjaciela rodziny w szpitalu wkrótce po tym, jak urodziły swoje nowe dziecko. Byłem zaskoczony widząc słoik miodu przy łóżku. Myślałem, że to rodzice jedzą herbatę lub tosty, ale ojciec wyjaśnił, że w ich rodzinie zwyczajowo ojciec zanurza palec w miodzie i wkłada go do ust noworodków.

Nie widziałem tego wcześniej. Czy to coś powszechnego? .. i czy to dobry pomysł?

Odpowiedzi:


33

Miodu nie należy podawać przed ukończeniem 1 roku życia. Może zawierać zarodniki Clostridium botulinum , co powoduje zatrucie jadem kiełbasianym . Przewód jelitowy osoby dorosłej może zapobiegać rozwojowi tych zarodników, ale u dziecka zarodniki mogą rosnąć i wytwarzać zagrażające życiu toksyny .


2
Bardzo prawdziwe. Miód jest jednym z produktów żywnościowych, który jest wyraźnie zabroniony, kiedy zaczyna się od jedzenia dziecka „pokarmem stałym”

Czy nadal tak jest w przypadku pasteryzowanego miodu?
Jon Purdy,

4
Zarodniki nie są zabijane przez pasteryzację. Z artykułu w Wikipedii: „Zarodniki mogą przetrwać w większości środowisk i są bardzo trudne do zabicia. Mogą przetrwać temperaturę wrzącej wody na poziomie morza”
Anna,

9

„Czasami miód zawiera bakterie, które mogą wytwarzać toksyny w jelitach dziecka, co prowadzi do bardzo poważnej choroby (zatrucie jadem niemowlęcym), dlatego najlepiej nie podawać dziecku miodu, dopóki nie osiągnie rocznego wieku. Miód jest cukrem, więc należy unikać pomoże również zapobiegać próchnicy zębów ”.

Za pośrednictwem brytyjskiej krajowej służby zdrowia.


1
Próchnica zębów dla zębów dziecięcych nie stanowi problemu ... utrzymuj zęby tymczasowe w dobrym stanie. Tak ...
WernerCD,

1
@WernerCD Myślałem tak samo, ale wydaje mi się, że warto unikać nawyków cukrowych;)
Jon Hadley

1
... i chociaż zęby mleczne wystarczają na około 7 lat, to mnóstwo czasu na nieprzyjemne wizyty u dentysty.
Torben Gundtofte-Bruun

Zgnilizna mleka (i towarzysząca jej halitoza) to naprawdę coś, czego należy unikać w zębach dzieci.
Darwy

@WernerCD - próchnica zębów jest trzecią najczęstszą przyczyną hospitalizacji dzieci w Wielkiej Brytanii. Nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego dziecko powinno zostać poddane bolesnemu ryzykownemu zabiegowi medycznemu, aby usunąć narządy, gdy zwykłe szczotkowanie i unikanie cukru zapewniłoby im zdrowie.
DanBeale,

-3

Tak, jest to bardzo powszechne na subkontynencie i w przeciwieństwie do nauk medycznych, nie widzieliśmy z tego powodu żadnej choroby dziecka.


O jakim subkontynencie mówisz o jakim kontynencie? Kim jest „my” - twoje osobiste doświadczenie?
Torben Gundtofte-Bruun

-1 Sugerowanie, że nauki medyczne są błędne, ponieważ osobiście nie widziałeś żadnych przypadków potencjalnego problemu, wydaje mi się potencjalnie niebezpieczną poradą.

Termin „subkontynent” jest zwykle używany w odniesieniu do Indii, Pakistanu i regionu Bangladeszu.
user1451111 10.04.13

Termin „subkontynent” jest zwykle używany w odniesieniu do Indii, Pakistanu i regionu Bangladeszu. PLUS W żadnym momencie nie wspomniałem, że nauki medyczne są błędne.
user1451111
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.