Mój syn ma 5 lat i jest aktywny seksualnie


43

Jestem 20-letnią studentką i mam 5-letniego syna, który jest naprawdę aktywny seksualnie. Na przykład całuje dziewczyny siłą, zmusza je do lizania swojego penisa, „palcami”, otwarcie mówi o seksie ze wszystkimi oprócz mnie, jego ojca i mojej rodziny.

Robi o wiele więcej, a najbardziej frustrujące jest to, że kiedy nauczyciele pytają go, gdzie widział te rzeczy, mówi, że nauczył się ode mnie. Nie mieszkamy nawet razem. Obecnie jestem w Kapsztadzie, gdzie robię dyplom, a on jest w KZN z moją matką.

Ponieważ miał 8 miesięcy, zamieszkał z ojcem, ponieważ musiałem ukończyć szkołę średnią. Nigdy nie mieszkaliśmy razem. Próbowaliśmy z nim porozmawiać i to nie pomogło. Ukaraliśmy go, ale wciąż się pogarsza. Co powinienem zrobić? Jestem naprawdę zły, zawstydzony i zdezorientowany. Jeśli się nie mylę, to jest jego trzeci rok takiego postępowania.


58
Łał. Mogą tu być ludzie z doświadczeniem w tym zakresie, ale polecam spotkanie z profesjonalistą. Uderza mnie to jako potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja na drodze.
Brian White

5
Masz na myśli „on je palcami”, a nie „on je wymyśla”? (Znaczenie 3 z en.wiktionary.org/wiki/fingering ) (Szkoda, że ​​nie musiałem tego pisać!)
Andrew Grimm

85
Niewłaściwa wiekowo wiedza o seksie jest oznaką wykorzystywania seksualnego. Poszukaj teraz poważnej pomocy.
Brandon Bertelsen

4
Kiedy mówi, że nauczył się tego od ciebie - czy jest szansa, że ​​ty lub jego ojciec w pewnym momencie zostaliście przyłapani na gorącym uczynku ? Równie dobrze mógł zobaczyć coś nieodpowiedniego z Internetu? To, że widział coś niestosownego i gra się, nie powinno automatycznie oznaczać, że jest molestowany (chociaż przez to, że krzywdzi innych). +1 do porady, by sprawdzić sytuację przez profesjonalistę.
James Snell,

4
Robi to, odkąd miał 2 lata ?! Przeczytałem to pytanie dopiero 3 lata po zadaniu, więc jestem ciekawy, co się z nim stało. Co zrobiłeś i jak się okazało?
Peter Raeves,

Odpowiedzi:


123

Musisz bezwzględnie poszukać profesjonalnej pomocy.

Fakt, że zmusza inne dzieci do wykonywania czynności seksualnych, wskazuje, że jest to BARDZO poważny problem, który należy natychmiast rozwiązać.

Spróbuj znaleźć psychologa, radnego lub pracownika socjalnego, który specjalizuje się w pracy z dziećmi. Jeśli uważają, że nie są odpowiednimi osobami, które mogą ci pomóc, przynajmniej mogą zapewnić ci polecenia, które pomogą znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże Twojemu synowi.


41
Zdecydowanie. Zrób to teraz! Dzieje się tutaj coś, co spowodowało takie zachowanie i musisz je zidentyfikować!
Rory Alsop

4
To. Zrób to teraz. To, co op opisuje, brzmi bardziej jak gwałt niż aktywność seksualna. Może nikt nie obciąży pięciolatka, ale to tylko kwestia czasu
gillonba

62

Nadmierne zachowanie seksualne u dzieci jest nienormalne i często jest oznaką wykorzystywania seksualnego. Musisz szukać profesjonalnej pomocy, a na podstawie jej wniosków może być konieczne zaangażowanie prawa.


2
Nie posunąłbym się jeszcze tak daleko jak policja. Prawie wszystkie odpowiedzi tutaj sugerują profesjonalną pomoc.
Shadow The Princess Wizard

20
Nie sugerowałem pójścia na policję. Powiedziałem, że szukaj profesjonalnej pomocy, ale bądź gotów, być może będziesz musiał zaangażować się w działania prawne w oparciu o ustalenia i wnioski dotyczące profesjonalnej pomocy.
JasonGenX

35

Cóż, skądś to przyszło . Ktoś w pewnym momencie pokazał mu te rzeczy w najlepszym przypadku lub zrobił to w najgorszym przypadku.

Nie można rzucać oskarżeniami i nie ma to teraz większego znaczenia - szkody zostały wyrządzone i muszą zostać jak najszybciej naprawione przez profesjonalną pomoc, zgodnie z sugestią zawartą w innej odpowiedzi .

Chciałem dodać, że w takim wieku jest mało prawdopodobne, aby dziecko miało już własną „seksualność” i cieszyło się tym, co robi w sposób seksualny. Bardziej prawdopodobne jest, że dla niego jest to gra, której się nauczył i polubił. Ale tak naprawdę nie możemy tego wiedzieć, chyba że zapytamy samego dziecka.

To powiedziawszy, w przyszłości może to powodować poważne problemy, więc lepiej jak najszybciej zająć się nim poważnie.


3
Nie jest konieczne, choć jest całkowicie możliwe, że nauczono go takich rzeczy od innej osoby. Istnieje wiele zaburzeń, które powodują zachowania o charakterze jednoznacznie seksualnym - tourrettes, schizofrenia i in.
Kato

3
@Kato trudno w to uwierzyć, ale bycie profesjonalistą nie jest pewne.
Shadow The Princess Wizard

2
W pełni się zgadzam, trudno uwierzyć, że dostał je znikąd (ale może to być również np. Telewizja).
AD.

5
Pomimo mojej wiedzy i doświadczenia z wieloma zaburzeniami behawioralnymi, społecznymi i uczącymi się w dzieciństwie, nie mogę wymyślić takiego, który stworzyłby sytuację, w której bez innych okoliczności łagodzących dziecko zmusiłoby akcję seksualną na inną. Niektóre zaburzenia mogą zwiększyć prawdopodobieństwo, że dziecko odtworzy zachowania widziane (osobiście lub w telewizji) bez zrozumienia zachowań (takich jak autyzm), ale nawet to jest dość rzadkie.
zrównoważona mama

2
Powiedziałeś: w takim wieku dziecko nadal nie ma własnej „seksualności”; to nie jest tak, że lubi to, co robi w sposób seksualny. ”Czy prowadzisz jakieś badania, które by to potwierdzały? Myślę, że to niedorzeczne twierdzenie. Dzieci mogą nie rozumieć seksu w pełni, ale z pewnością mogą czerpać z tego erotyczną przyjemność seksualną, w tym orgazmy. Sądzę, że takie nieodpowiedzialne twierdzenia bez odpowiednich dowodów są nieodpowiedzialne
Ready To Learn

14

To najbardziej niepokojące pytanie. W Australii (gdzie mieszkam) obowiązują sprawozdania dla wielu zawodów, niezależnie od tego, czy słyszą coś takiego w trakcie zatrudnienia, czy nie. Na przykład zgłosiłbym takie problemy behawioralne odpowiednim służbom dla dzieci.

Będę mówić szczerze, ale brak wykształcenia, który wydaje się oczywisty na temat rozwoju dziecka i wczesnej seksualności, jest niepokojący.

Jako rodzic lub inny główny opiekun mamy obowiązek być informowany. Edukować się na temat naszych dzieci i ich potrzeb. Dla niektórych dzieje się to naturalnie, jak uczy tego kochająca i stabilna rodzina (a żadna rodzina nie jest idealna, mówię o wnętrznościach rodziny). Dla tych, którzy nie mieli takich początków, podróż może być nieco trudniejsza, ale równie satysfakcjonująca.

Kiedy widzę młodość w połączeniu z ignorancją, drżę, widząc, że cykl się utrwala.

Trzeba powiedzieć; to dziecko wykorzystuje seksualnie inne dzieci.

Uznanie dla ciebie za opublikowanie tutaj, mam szczerą nadzieję, że to dziecko nie zostanie ukarane, ale otrzymają pomoc kompetentnych specjalistów (teraz jest to kolejna dyskusja) .. Nie jestem pewien, dlaczego nawet to publikuję ... w mgnieniu oka, że to może gdzieś pomóc komuś.


4

Osobiście zaangażowałbym policję wcześniej niż później.

Zakładam, że południowoafrykańskie władze policyjne mają szczególne kompetencje do zajmowania się przemocą wobec dzieci i wiedzą, jak ostrożnie radzić sobie z sytuacją.


3

Pamiętaj, że ta odpowiedź była na inne, mniej niepokojące pytanie. W takim przypadku PO odnotował aktywność seksualną między 2 małymi dziećmi w tym samym wieku.

Myślę, że jest to normalna część rozwoju dziecka, a my jako rodzice często staramy się przekierować na inne zajęcia. Jeśli drugie dziecko jest z tego powodu niezadowolone, to inna sprawa. Musimy dać naszym dzieciom trochę zrozumienia i wyjaśnienia na temat prywatności oraz kiedy powiedzieć mamie i tacie lub jak zareagować, jeśli poczują się nieswojo. Myślę, że rodzicom nie można powiedzieć, co powinni zrobić, ale zbadanie tego i wyciągnięcie własnych wniosków jest dobrym pomysłem. Dzieje się to wcześniej, niż nam się wydaje!

Chociaż rozmawianie z dziećmi o zmianach cielesnych i sprawach seksualnych może wydawać się niezręczne, przekazywanie dzieciom dokładnych, odpowiednich dla wieku informacji jest jedną z najważniejszych rzeczy, które rodzice mogą zrobić, aby zapewnić dzieciom bezpieczne, zdrowe i bezpieczne ciało.

LINK - pdf

Dla rodziców niemowląt i małych dzieci rozwój seksualny ich dzieci może wydawać się bardzo odległy. Ale tak naprawdę rozwój seksualny zaczyna się już w pierwszych latach życia dziecka. Niemowlęta, małe dzieci, przedszkolaki i małe dzieci w wieku szkolnym rozwijają emocjonalne i fizyczne podstawy seksualności na wiele subtelnych sposobów w miarę dorastania.

POŁĄCZYĆ

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.