Jak ojciec może nauczyć swoją córeczkę o miesiączce?


23

Zwykle w domu matka uczy córkę o miesiączce, ale weź pod uwagę następującą sytuację:

W domu mojego sąsiada ojciec opiekuje się córką (obecnie dziecko ma 10 lat), a jego żony nie ma. Ma obowiązek uczyć córki wszystkiego teraz. Martwi się, jak uczyć córkę o miesiączce.

Jaki jest najlepszy sposób, aby uczył córkę o cyklach menstruacyjnych?


Proszę zwrócić szczególną uwagę na odpowiedzi tutaj napisane przez kobiety. Mężczyzna nie powinien edukować swojej córki na ten temat; kobieta, której ufa, musi to zrobić. Sugeruję, aby poprosił pediatrę swojej córki (jeśli jest kobietą) o zrobienie tego podczas jej corocznej wizyty.
SAH

8
@SAH, jakie są powody, dla których mężczyzna nie powinien edukować swojej córki na ten temat? Jeśli jest jedynym rodzicem na zdjęciu, a ona mu ufa, dlaczego nie? Myślę, że to trochę w
przeszłość

@zanahorias Ponieważ jest to bardzo krępujące dla córki.
SAH

5
@SAH ... mój tata wraz z mamą rozmawiali ze mną o miesiączce i było dobrze. Tak długo, jak jest to prawdziwa, poważna rozmowa, nie jest krępująca. Rodzice (w tym tatusiowie) mogą nauczyć córki, że okresy nie powinny się wstydzić.
zanahorias

Odpowiedzi:


30

Jako mężczyzna, który wcześniej pracował w dziale obsługi klienta kobiecych produktów pielęgnacyjnych, myślę, że mógłbym tu udzielić porady.

Zapoznaj się z różnymi markami higieny kobiecej . Zakładając, że jesteś w Stanach Zjednoczonych, to jest Kotex, Always, Stayfree, Tampax, Playtex itp. Nie zakładaj, że rozmowa to koniec. Nastąpi okres dostosowawczy (bez zamiaru słów), gdy córka przyzwyczai się do noszenia wkładek i znalezienia, który z nich najlepiej pasuje do jej potrzeb związanych z przepływem. W międzyczasie mogą wystąpić krępujące przypadki wycieków, które trzeba będzie rozwiązać ze zrozumieniem i dojrzałością. Nie rób tego trudniej, niż jest to dla niej. Jeśli jest również głównym praczem, upewnij się, że jest w stanie zidentyfikować i odpowiednio wyprać zabrudzenia i resztki kleju, które prawdopodobnie wystąpią w przypadku niektórych jej ubrań podczas tego procesu.

Poświęć trochę czasu na kobiecy korytarz. Zrozum różnicę między różnymi produktami. Prawdopodobnie skończysz w przejściu, próbując znaleźć jeden produkt, który według twojej córki „działa” i nie jest fajnie wracać ze sklepu z niewłaściwymi.

Internet jest tu twoim przyjacielem. Oprócz wielu informacji o produktach, niektóre strony z produktami dla kobiet, takie jak marki Always i Kotex, zawierają również informacje na temat różnych problemów zdrowotnych kobiet, takich jak miesiączka, zmiany ciała w okresie dojrzewania, a także sugestie dla rodziców, którzy poruszają ten temat po raz pierwszy z ich córką. Niektóre z tych informacji można wydrukować, abyś mógł je podać bezpośrednio córce i pozwolić jej czytać we własnym tempie. Na stronie Kotex znajdują się również planery miesiączkowe i fora do zadawania pytań, na które dziewczyna nie jest wystarczająco wygodna w zadawaniu pytań osobiście.

Jeśli internet nie jest twoją rzeczą, podnieś telefon i zadzwoń bezpośrednio do działów obsługi klienta tych firm. Są ludzie, których jedynym celem jest sprawienie, abyś czuł się swobodnie przy wyborze, kupowaniu i stosowaniu produktów do pielęgnacji kobiecej.

Nie próbuj robić tego sam. W okolicy są ludzie, którzy chętnie Ci pomogą.


5
To jest wspaniałe. Jedyne, co chciałbym dodać, to zacząć od stwierdzenia, że ​​nie wiesz wszystkiego na ten temat i że będzie to proces uczenia się dla was obojga.
Charles,

1
Istnieje wiele książek z biblioteki, które mogą być bardzo przydatne.
Adam Davis,

18

Sugerowałbym następującą strategię:

  • Poznaj fakty. Przeczytaj trochę, aby poznać całą historię, być może rozmawiając z koleżankami.
  • Następnie opisz szczerze i uczciwie to, co dzieje się w ciele dziewczyny i dlaczego.
  • Upewnij się, że dziewczyna ma tampony lub wkładki na wypadek, gdy wydarzenie się wydarzy, i upewnij się, że umie ich używać.

Nie rób:

  • Opóźnij mówienie dziewczynie o tych faktach z życia. Wyobraź sobie, jak by się poczuła, gdyby miała okres, ale nie wiedziała, co się dzieje.
  • Nie sprawiaj, że miesiączka i tak wydaje się tajemnicza lub brudna (pomimo tego, co mówi Biblia) lub cokolwiek, czego należy się wstydzić lub co należy ukryć. To fakt z życia.

1
Rodzic może chcieć zapewnić klocki jako alternatywa dla tamponów ... (Czy pad właściwe słowo?)
Torben Gundtofte-Bruun

Odpowiedź dostosowana. Moja własna ignorancja jaśniała.
Dave Clarke

1
Pozdrawiam cię za choćby pisanie. Widziałeś moją odpowiedź? Ja też :-)
Torben Gundtofte-Bruun

7
Jako kobieta polecam podkładki dla początkujących!
Christine Gordon,

@Christine - absolutnie zajmie to trochę czasu, zanim większość dziewcząt rozgrzeje się do idei tamponu, a także zastanowi się, jak z niej wygodnie korzystać.
zrównoważona mama

10

Radzę, aby zdobyć książkę dla dzieci, która uczy o miesiączce.

Książka powinna być wypełniona niezbyt przerażającymi zdjęciami ludzkiego ciała w prostym do zrozumienia języku.

Powodem jest to, że czuje się zawstydzona, zadając pytania na ten temat swojemu ojcu. Dobra książka odpowie na jej pytania w swojej prywatności .

Ponadto powinna otrzymać kalendarz biurkowy / ścienny, w którym może zaznaczyć swoje terminy. Zapobiegnie to zapomnieniu daty następnego okresu, a tym samym uniknie kłopotliwych sytuacji, jeśli nie będzie jej w domu podczas następnej miesiączki.

Należy jej powiedzieć, aby zawsze miała przy sobie dwie torebki i ciasną bieliznę w torebce (wiele dziewcząt ma nieregularne miesiączki). To da jej poczucie pewności siebie, że nie ma się czym martwić, nawet jeśli okresy zaczną się tydzień wcześniej niż termin.

Myślę też, że ojciec powinien zapomnieć, że jest „dziewczynką” . Jeśli ojciec czuje się niezręcznie / wstydzi się mówić o krwi płynącej z pochwy , dziewczyna to wyczuje , a wtedy może również poczuć się zawstydzona i zawstydzona z tego samego powodu. To doda jej nieszczęść, ponieważ nie ma już nikogo, z kim mogłaby się dzielić bólem.

Ojciec powinien z nią rozmawiać, tak jak rozmawiałby ze swoimi męskimi przyjaciółmi. Jeśli czuje, że dziewczyna się przed nim ucieka, powinien zdecydowanie jej powiedzieć: „ Dlaczego się temu przejmujesz? Jest to normalne i jest oznaką, że jesteś zdrowy. W rzeczywistości, jeśli tak się nie stanie, to ty powinien zacząć się martwić. Zobacz, książka również mówi to samo "!


3
+1 za zasugerowanie unikania traktowania jest żenującym tematem. To normalne i nie powinno być niezręczne. (Chociaż oczywiście tak jest.)
Torben Gundtofte-Bruun

+1 z wyjątkiem kalendarza nie jest konieczne
SAH

7

Przez wiele lat uczyłem zdrowia w gimnazjum i musiałem rozmawiać z chłopcami i dziewczętami. Oprócz cudownej odpowiedzi Zoota , proponuję temu twojemu sąsiadowi, mając kilka dodatkowych zasobów pod ręką. Pierwszym z nich byłaby dobra książka „dziewczęca”. Firma American Girl oferuje wiele wspaniałych książek dla dziewcząt, które dotyczą nie tylko miesiączki, ale WSZYSTKICH osobliwości bycia dziewczyną w społeczeństwie amerykańskim. Nie jestem pewien, kto już tworzy „The Care and Keeping of You”, może nawet American Girls, ale jest to wspaniałe źródło, jeśli chodzi o higienę kobiecą.

Drugim zasobem byłaby mentorka. Jak zaleca Zoot, nie idź sam. Czy ma „matkę chrzestną”, ciotkę, z którą jest naprawdę blisko, czy też sąsiadkę, której ufasz i czuje się swobodnie rozmawiając o dziewczynach i rozmawiając z nią? Pojawią się inne problemy niż rozpoczęcie okresu, które prawdopodobnie będzie postrzegać jako „dziewczęce rzeczy”, o których prawdopodobnie będzie chciała rozmawiać z kobietą. Chłopcy, makijaż, frustracje na temat ról i oczekiwań związanych z płcią, na decyzje finansowe czasami wpływa nasza płeć, moda, a nawet decyzje dotyczące kariery mogą czasem mieć aspekty związane z byciem dziewczynką. Ojciec powinien spróbować połączyć ją z mentorką, z którą może mieć otwarty związek, podobnie jak ojciec (mam tu na myśli platonikę). W ten sposób, jeśli naprawdę chce dla czegoś dziewczyny, ma dorosłego, do którego ojciec ufa, a nie tylko jej przyjaciółki (może to mieć bardzo niedokładne lub nieproduktywne informacje). Relacja może rozpocząć się od kilku podróży po paznokcie, zakupów odzieży szkolnej lub innych „dziewczęcych” rzeczy. Być może ona i ta postać mentora mogą nawet pójść razem do kilku filmów o „dziewczęcej mocy” w latach licealnych, których ojciec nie będzie zainteresowany oglądaniem, ale ona będzie.


6

Oprócz innych wspaniałych zaleceń, proponuję ojcu kultywować atmosferę otwartej rozmowy w jego domu:

Nie rób menstruacji jedynym tematem, o którym rozmawiasz z córką, ponieważ wtedy będzie to dziwne i niewygodne dla was obojga. Zacznij od rozmowy o tym, jak się czujesz i jak żyjesz ogólnie. Niech nawyk będzie dzielić się przemyśleniami z dzieckiem. Nie chcę obciążać twojego dziecka zmartwieniami dorosłego życia poprzez wykorzystywanie go jako źródła emocji. Po prostu pokaż jej, że postrzegasz ją jako osobę rosnącą, godną dzielenia życia zamiast życia obok siebie w różnych światach. Mówiąc o polityce, chcesz znaleźć nowego partnera i problemy, które napotykasz, co lubisz w swojej pracy itp., I uczyń z seksualności, poczęcia i miłości jeden z wielu tematów, o których mówisz.

W ten sposób twoja córka opowie ci o swoich zmartwieniach i aspiracjach, a ty nie będziesz musiała narzucać jej swojej wiedzy ani wyciągać z niej sekretów.

Zaakceptuj również, że niektóre rzeczy, o których twoja córka może nie chcieć z tobą rozmawiać, zachęcaj ją do rozmowy z rówieśnikami lub dorosłymi kobietami, którym ufa, jeśli są rzeczy, z którymi rozmawia z kobietą bardziej swobodnie. Tak jak chłopiec potrzebuje mężczyzn, aby wyrósł na mężczyznę, tak dziewczęta potrzebują kobiet, aby wyrosły na kobietę. Żaden rodzic nie może być wszystkim dla swojego dziecka, ale możesz pomóc dziecku znaleźć pomoc, której potrzebuje, poprzez otwartość i ogólne wsparcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.