Jak pomóc mojemu noworodkowi przepuścić gaz


10

Mam noworodka (10 dni). Wydaje się, że boryka się z dużą ilością gazu kilka razy dziennie (pierwsze pytanie, czy to za dużo !?). Jak pomagamy jej szybciej i łatwiej przepuszczać gaz? W końcu to wychodzi, ale czujemy się trochę bezradni. Próbowaliśmy poruszyć jej nogami i przycisnąć je do mięśni brzucha, ale wydaje się, że to naprawdę nie działa. Jakieś wskazówki? Wydaje się, że sprawia jej to trochę bólu. Aha, i żeby uzyskać więcej informacji, jest karmiona piersią, a jej stolce są musztardowo żółte i niezbyt solidne. Ona ma kilka pieluch stołkowych dziennie, a także mokrych.


Nałożyłem olej rycynowy na brzuch dziecka i otarłem go po plecach. To naprawdę pomoże.

Odpowiedzi:


15

Niepotwierdzone dowody od mojego dziecka (teraz 9 tygodni):

  1. Twoje problemy z pieluchami i stołkiem są całkowicie normalne.
  2. Poruszanie nogami ma pomóc, trochę ruchu na boki również powinno pomóc.
  3. Wyszukaj „Masaż dziecka”, aby pomóc jej się zrelaksować.
  4. Wewnętrzna hydraulika Babies wciąż się zaczyna. Nie oczekuj, że wszystko zadziała idealnie od razu!

W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.


11

Może to być oczywiste, z wyjątkiem nowych rodziców, ale pamiętaj, aby pieścić dziecko po każdym karmieniu. Niektóre dzieci muszą być również odbijane raz lub dwa razy podczas karmienia. Chodzi o to, aby wydostać powietrze z żołądka, zanim dostanie się do jelit.

Często pomaga również masaż dla niemowląt: delikatnie pocierać brzuch kolistym ruchem; zgodnie z ruchem wskazówek zegara, twarzą do dziecka. Pomaga to w przemieszczaniu jelit we właściwym kierunku.


Z pewnością tak, chociaż część gazu jest spowodowana trawieniem (moje pedi powiedziały zwłaszcza przed 3-4 miesiącami, kiedy jelita dojrzewają), a odbijanie nie będzie miało wpływu na ten gaz. Również wiele dzieci karmionych piersią tak naprawdę nie czka aż tyle.
justkt

2
@ justkt, dzięki za ten ostatni kawałek. Nasze dziecko nie bzyka dużo (ona robi, ale nie tak bardzo, jak się spodziewałem). Twój komentarz jest więc uspokajający :)
kentcdodds

4

Podobnie było z naszym maluchem. Oto co zrobiliśmy:

  • delikatny masaż brzucha, zgodnie z ruchem wskazówek zegara
  • bekanie, może bekać po 5-10 minutach po karmieniu
  • w 0,5 godziny po zjedzeniu lub później, nieść go w ramieniu na brzuchu, aby jego brzuch był w twojej dłoni.
  • ponieważ karmisz piersią - sprawdź swoją dietę. Pamiętaj, aby nie jeść rzeczy takich jak fasola, świeży chleb, wszystkie rodzaje kapusty (w tym brokuły i kalafior). Przetworzone jedzenie też nie jest dobre.

Dieta: mogą to być również przetwory mleczne ...
Torben Gundtofte-Bruun

3

Zgadzam się z @Torben, o wiele łatwiej jest zapobiegać nadmiernemu oparzeniu się dziecka przez odbijanie, ponieważ gdy dziecko ma opary, nie można wiele zrobić, aby mu pomóc. Istnieje kilka środków, które możesz spróbować pomóc dziecku beknąć lepiej, takich jak infocol i dentinox (w Wielkiej Brytanii, nie jestem pewien co do innych miejsc) i mogą one działać, ale chodzi o technikę i upór. Moje pierwsze dziecko zajęło 45 minut, aby uzyskać beknięcie przy użyciu wszystkich znanych i niektórych wymyślonych technik, podczas gdy moje drugie zajmuje 45 sekund i nawet nie muszę próbować!

Miałem też szczęście z małymi probiotykami w wspomaganiu trawienia, ale kluczem jest naprawdę bekanie. Niektóre dzieci wymagają czasu, więc bądź cierpliwy i poczuj się dobrze . Ustaw się w wygodnym miejscu z kilkoma poduszkami i osiedl się tak długo, jak to zajmie. Pomyśl o tym mniej jako uciążliwości, a bardziej o pewnym czasie przytulania się między tobą a dzieckiem. Powodzenia i ciesz się, zanim się zorientujesz, że chodzą i rozmawiają!


3

Jak wspomniano powyżej, dopływ gazu = wypływ gazu. Upewnij się, że złapałeś swojego malucha zaraz po posiłku, aby pomóc. Moja siostra z radością zastosowała dla niemowląt coś w rodzaju gasX, ale muszę się z tobą skontaktować o tym, jak to się nazywa.

W dni, kiedy gaz na drugim końcu jest nadal problematyczny, możesz spróbować ruchu jogi dla niemowląt, którego nauczyłem się, który działał cuda na naszym małym (teraz sześć lat temu). Ma również pomóc w zaparciach. Może to być podobne do tego, co już próbowałeś, ale pomagało naszej Alicji w usuwaniu wszelkiego rodzaju gazu z drogi, a ona natychmiast poczułaby się lepiej, a potem kupiła niedługo po zaparciach.

Połóż ją na plecach i mów do niej miękko i gruchająco, aby ją rozluźnić. Delikatnie zegnij kolana, aby były razem. Przesuń kolana - trzymając dolne nogi - zgodnie z ruchem wskazówek zegara . Spraw, by kolana delikatnie przyciskały się do dolnej części brzucha. Część zgodna z ruchem wskazówek zegara jest NAPRAWDĘ ważną częścią i jeśli pocieranie brzucha dziecka nie działa, często działa to na koło nóg .

Ruch pochodzi z książki „Itsy Bitsy Yoga”


2

Wszystkie powyższe próby wypróbowałem z moim małym facetem. Pewnego dnia spróbowałem czegoś nowego: położyłem go na plecach (spróbuj, aby dziecko mogło się zrelaksować, jeśli możesz, działa o wiele lepiej), wziąłem go za kolano i skrzyżowałem na łokciu. Lewe kolano prawy łokieć, prawe kolano lewy łokieć. Działa za każdym razem. Pierdy wychodzą natychmiast, to niesamowite.


0

Masaż, który opisało kilka innych plakatów (i które działały dla nas), nazwano masażem „I love U” - pod tym nazwiskiem na YouTube jest kilka demonstracji , jeśli film z techniką może pomóc.

Możesz także spojrzeć na Windi . Jest to cewnik, który dociera do mięśnia, który zapobiega uwalnianiu gazu za pomocą wbudowanego korka, aby zapobiec zbyt dużemu wjechaniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.