Co powinienem wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o tym, czy mam uczyć w domu moje dziecko?


29

Jest to często kontrowersyjny temat, w którym łatwo jest znaleźć sprzeczne lub wprowadzające w błąd informacje. Jakie ważne kwestie należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zapisaniu się do szkoły z zaprawy murarskiej lub szkoły domowej?

Odpowiedzi:


43

Wady

Należy to wziąć pod uwagę, ale prosimy również o przeczytanie Plusów. Dla nas sprawiają, że wady są tego warte.

Ograniczenia dla rodziców.

Nauka poza środowiskiem szkolnym może pochłonąć dużo czasu mamy lub taty. Większość ludzi prawdopodobnie wyobraża sobie, jak spędzają czas przy stole kuchennym z podręcznikami i arkuszami, ale z tego, co czytałem, nie tak to działa w przypadku wielu rodzin. Wiele rodzin wybiera więcej praktycznych stylów uczenia się, które obejmują wycieczki terenowe, eksperymenty i zajęcia edukacyjne - z pewnością tak było w naszym domu. Jednak planowanie, prowadzenie i uczestnictwo w tych zajęciach (lub czekanie na ich zakończenie) często staje się najważniejszym dniem rodziców w domu. Istnieją wstępnie opracowane programy nauczania, które można kupić, aby złagodzić tę presję czasu, ale zwykle są one kosztowne (K12 to szkoła publiczna i bezpłatna opcja w wielu stanach www.k12.com).

Jedna samotna mama, która uczy się w domu, Mickey, napisała na poniższej stronie internetowej, aby powiedzieć, że samotni rodzice, którzy uczęszczają do szkoły, mają jeszcze większe ograniczenia czasowe: „Musimy być bardzo kreatywni, ponieważ pracuję i uczęszczam do szkoły. Na szczęście pracuję blisko domu i mieć dużo wolnego czasu, ale wciąż jest to wyzwanie ”. Ale niesamowita część - jest możliwa!

Mniej ekspertów w swojej dziedzinie

Możesz być najlepszym ekspertem od swojego dziecka, ale nauczyciele mogą być wspaniałym atutem i bardzo uspokajający, jeśli chodzi o pytania dotyczące tego, co jest „normalne” w danym wieku. Jako nauczycielka zapewniłem niezliczoną liczbę rodziców, że zapominanie jest w rzeczywistości objawem dojrzewania i jest całkowicie normalne, aby dzieci w wieku 12 i 13 lat mogły szczerze doświadczyć. Następnie daję im (dzieciom) narzędzia, które są potrzebne, aby poradzić sobie z ich zapomnieniem, a oboje rodzice i ja nalegamy na ich użycie. Jako rodzic miło było wiedzieć od nauczyciela, który ma wieloletnie doświadczenie z czterolatkami, że to normalne, że czterolatek ma obsesję na punkcie śmierci, kiedy zacząłem się martwić, że moja córka wydaje się zbyt skoncentrowana na ten temat. Istnieje jednak wiele grup wsparcia dla szkół i blogów itp.

Nauczyciele mają również dużo większe doświadczenie w metodach i mogą być lepiej przygotowani do prowadzenia zajęć dodatkowych, gdy uczeń utknie na temacie, który jest bardziej zgodny z daną modalnością lub stylem nauczania dla danej osoby. Ponownie wiele grup wsparcia dla rodziców uczących w domu może być w stanie zaoferować podobne wsparcie.

Ograniczenia finansowe.

Rezygnacja z pełnoetatowego zatrudnienia poza domem w celu podjęcia nauki w domu przez co najmniej jednego rodzica lub opiekuna jest powszechna w rodzinach, które korzystają z nauki w domu (ale niektórym udaje się do szkoły domowej, pracując w pełnym wymiarze godzin, więc jest to możliwe). To może być wielkie poświęcenie dla rodzin, które starają się zrównoważyć swój budżet (wiem, jestem w jednym z nich). Ponadto, w zależności od tego, w jaki sposób szkoła domowa, materiały, książki i itp. Edukacyjne mogą się szybko sumować. Jednak wysokość wydatków w szkole domowej nie ma dużego wpływu na sukces ucznia w tym domu - nie więcej niż dziecko w szkole z cegły i zaprawy o wysokich dochodach w domu ma przewagę nad swoim / jej rówieśnicy. Większość książek o nauczaniu domowym (z których wiele będzie dostępnych bezpłatnie w bibliotece publicznej) zawiera rozdział lub sekcję o nauczaniu domowym z ograniczonym budżetem. Istnieje również wiele zasobów online, które pomogą w minimalizacji tych wydatków, jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą. Dla tych z was w jednym z 30 dziwnych stanów objętych k12 (link w powyższym akapicie) jest to naprawdę wspaniały zasób, jeśli zapiszesz się do ich „Wirtualnej szkoły”.

Bycie ze swoimi dziećmi 24/7.

Nie można temu zaprzeczyć - jeśli zdecydujesz się na szkołę domową, przez większość czasu będziesz z dziećmi. To może być błogosławieństwo i przekleństwo. Jeśli nie lubisz spędzać razem czasu, nauczanie w domu może pomóc w naprawie zniszczonych relacji i poprawić wzajemne relacje - lub może pogorszyć sytuację. Chociaż czasem może to być trudne, większość rodziców w szkole domowej, o których czytałem lub z którymi rozmawiałem, postrzega ich codzienne interakcje z dziećmi - wzloty i upadki - jako możliwości rozwoju osobistego i rodzinnego. Jeśli nie uważasz się za kogoś z dobrym poczuciem humoru, umiarkowaną cierpliwością i nie podoba ci się proces uczenia się nowych rzeczy i odkrywania tematów z dzieckiem / dziećmi, nauczanie w domu może nie być dla Ciebie odpowiednią opcją.

Ograniczone sporty drużynowe.

Podczas gdy zajęcia sportowe w społecznościach wypełniają pustkę młodszych dzieci, nastolatki często mają ograniczone możliwości dołączenia do drużyn sportowych, sporty klubowe istnieją w niektórych miejscach, ale nie wszędzie, i może to stanowić problem dla szczególnie wyczynowych. W zależności od miejsca zamieszkania nauczyciele domowi mogą, ale nie muszą, brać udział w zespołach z rówieśnikami ze szkół publicznych. Kilku rodziców wspomniało, że kilka rodzin pokonało ten problem, tworząc własne zespoły. Są też rodziny, które uczęszczają do szkoły do ​​lat młodzieńczych, a następnie z tego powodu przechodzą na zaprawę i cegły.

Życie poza normą.

Jak każda aktywność, która nie jest głównym nurtem, edukacja domowa będzie dla wielu wydawać się dziwną decyzją, a nawet niektórym zagrożeniem. Członkowie twojej dalszej rodziny, przyjaciele, a nawet znajomi prawdopodobnie będą mieli opinie, które odczują potrzebę wyrażenia - i nie zawsze w kochający i otwarty sposób. Wiele rodzin, o których czytałem, spotkałem się i rozmawiałem, zmaga się z tym przez pierwsze kilka lat. Na szczęście w większości udało nam się uniknąć tego problemu, ale jest kilka kluczowych rzeczy, o których warto wiedzieć, które mogą pomóc w tego typu rozmowach. Punkty te są omówione w części „profesjonaliści”. Członkowie rodziny, którzy są na początku surowi, często przychodzą do trzeciego lub czwartego roku, widząc, jak dziecko / dzieci uczone w domu rozwijają się normalnie lub rozwijają się z biegiem lat.


Profesjonaliści

Zahamowany rozwój społeczny? - Nie całkiem:

Powodem, dla którego mogę włączyć to do zalet, a nie do wad, jest to, że tak naprawdę jest to mit. W większości przypadków nauki w domu dzieci są narażone na znacznie bardziej różnorodne sytuacje społeczne. Więcej informacji na ten temat zawiera książki i linki wymienione poniżej.

Przekonanie, że dzieci, które uczą się w domu, wyjdzie z tego społecznie zacofane lub nieświadome, jest jedną z tych rzeczy, które „dysydenci” powszechnie twierdzą, jako powód, dla którego twoje dziecko powinno być w szkole. Podczas gdy dzieci mogą być „chronione” w środowisku edukacji domowej w taki sposób, aby zapobiec pewnym zmianom, jest to rzadkość, a nie norma.

Jak zobaczycie poniżej, dzieci w wieku szkolnym mają więcej czasu na cenne interakcje pozalekcyjne, które angażują własną grupę rówieśniczą w ramach wspólnych zainteresowań. Te ustawienia są znacznie bardziej podobne do ustawień w miejscu pracy, ponieważ nawet w miejscu pracy członkowie tej społeczności mają co najmniej wspólny zestaw umiejętności. W środowisku zawodowym mogą mieć również pewne zainteresowania. Kiedy wybieramy karierę, brane są pod uwagę zarówno zainteresowania, jak i umiejętności. Ustawia także dzieci w pozytywnym otoczeniu, w którym zespół lub klub dąży do wspólnych celów, zamiast konkurować ze sobą o zaspokojenie potrzeb oraz odmienne wartości i cele.

Ponadto nauczanie w domu pozwala dzieciom spędzać więcej czasu w kontaktach z członkami społeczności w różnych rolach i grupach wiekowych. W rzeczywistości powoduje to, że nastolatki i młodzi dorośli są bardziej szanowani i uspołecznieni niż ich odpowiedniki z zaprawy i z cegły. Nauczyciele domowi są znani z dobrej etyki pracy, większej zdolności do samokierowania i większej zdolności do pracy z szefami i współpracownikami w środowisku pracy we wcześniejszym wieku (78% nastolatków w wieku szkolnym wykonuje prace poza środowiskiem domowym i odnoszą sukcesy w swoich miejscach pracy). Nastolatki uczące się w domu mają na ogół więcej czasu, aby spróbować wejść na rynek pracy i uczyć się z tego doświadczenia.

Kiedy uczyłem gimnazjum, osobiście spotkałem kilku uczniów, którzy uczyli się w domu, dopóki nie dotarli do gimnazjum i nie znaleźli się w mojej klasie. Wszyscy ci studenci byli faworyzowani przez swoich rówieśników, nauczycieli i mentorów prowadzących kluby, w których byli zaangażowani. Uczniowie ci odnieśli sukcesy akademickie, pozostając jednocześnie „fajnymi”. Ponadto znalazłem ten artykuł w Internecie, który jest krótkim podsumowaniem tego, co znalazłem, powtarzane w kółko w każdej książce, którą o nim czytałem. Artykuł, który tu przytaczam, podsumowuje to, co konsekwentnie stwierdzano we wszystkich książkach, które przeczytałem o edukacji domowej.

Sprawdź http://www.hslda.org/docs/nche/000000/00000068.aspza dostęp do bardziej szczegółowego i akademickiego podsumowania badań nad rozwojem społecznym u dziecka w szkole domowej. Sugeruję jednak pominięcie kilku pierwszych paragrafów, ponieważ autorzy wyrażają pewne negatywne twierdzenia o szkołach z cegły i zaprawy murarskiej, których NIE potrzebują czasu, aby poprzeć badaniami. Pozostałe informacje poniżej tych pierwszych paragrafów zawierają odniesienia do badań psychologicznych i statystycznych, które wspierają pogląd, że nauczanie w domu albo nie powoduje szkód w rozwoju społecznym dzieci, a nawet wspomaga rozwój społeczny. Było to najkrótsze podsumowanie akademickie, które znalazłem w Internecie. Ten artykuł zawiera podsumowanie opracowywania informacji na ten temat w bardzo przystępny sposób, który nie wbija w ziemię naszych zapraw i murowanych szkół.http://www.washingtontimes.com/news/2009/dec/13/home-schooling-socialization-not-problem/ Jest ich więcej, a dodatkowe informacje można znaleźć tutaj

Wybór edukacyjny i rozwojowy.

Do pewnego stopnia uczniowie uczący się w domu mają możliwość studiowania i uczenia się tego, czego chcą, kiedy chcą i tak głęboko, jak chcą i kiedy są przygotowani do rozwoju, a nie kiedy system mówi, że powinni być gotowi na podstawie średnich. Każdy stan ma zestaw podstawowych oczekiwań dotyczących pokrytego materiału, stąd „do pewnego stopnia”. Na przykład w większości stanów nie będziesz w stanie po prostu całkowicie zrezygnować ze sztuk językowych (czy chcesz?). Ale te podstawy mogą być objęte w wieku sześciu lat dla jednego dziecka, aw wieku dziesięciu lat dla drugiego, w zależności od zdolności i dojrzałości. Temat pomocniczy staje się jednak znacznie bardziej darmowy. Na przykład, jeśli masz początkującego muzyka, możesz uczyć ułamków, omawiając rytm i jego zapis, zamiast pizzy i kawałków ciasta.

Nigdy więcej ograniczeń czasowych.

Rodzice, którzy uczęszczają do szkoły domowej, twierdzą, że doświadczają prawdziwego poczucia wolności. Ponieważ ich życie nie obraca się już wokół godzin szkolnych, prac domowych i kalendarza szkolnego, rodziny te planują wakacje poza sezonem, odwiedzają parki i muzea w tygodniu, gdy takie miejsca są mniej zatłoczone, i żyją zgodnie z tym, co im odpowiada. niż to, co działa w szkole. Powoduje to również większy dostęp do programów dodatkowych. Ponieważ wymaga mniej czasu na naukę umiejętności i przedmiotów w środowisku szkoły domowej niż w moździerzu i cegle, Twoje dziecko będzie miało więcej czasu na harcerstwo, 4-H, kluby, zajęcia sportowe i artystyczne, takie jak śpiew, gra aktorska lub naucz się grać na instrumencie muzycznym.

Wolność emocjonalna i społeczna.

Niestety presja otoczenia, rywalizacja, nuda i znęcanie się są częścią typowego dnia w szkole. Może to być szczególny problem dla dziewcząt. Według badań, samoocena spada u dziewcząt w gimnazjum. Nawet najlepiej przystosowane dziewczęta z najbardziej wspierającymi rodzicami i rodzinami mogą mieć poważne trudności w poruszaniu się po środowisku społecznym szkoły (co wbrew przekonaniom NIE jest jak w prawdziwym świecie). Jednak podobne badania dziewcząt uczących się w domu wykazały, że samoocena pozostaje nienaruszona i że dziewczęta te nadal się rozwijają. (Przeczytaj Sense of Self: Listening to Home-Schooled Adolescent Girls autorstwa Susannah Sheffer.) Dzieci w wieku szkolnym w domu mogą się ubierać, zachowywać i myśleć tak, jak chcą i są dla nich odpowiednie, zamiast musieć „dopasowywać się” do ubioru i wartości swoich przyjaciół w szkole bez obawy przed ośmieszeniem.

Żyją w prawdziwym świecie, w którym życie nie jest podyktowane trendami nastolatków i niebezpiecznymi eksperymentami. Nawet zakupy spożywcze oferują pewne możliwości socjalizacji, ponieważ zapewniają dzieciom model interakcji z innymi w obrębie układu sklepu, a także kasjera lub innych pracowników, którzy mogą pomóc w znalezieniu określonego produktu. Większość dzieci uczących się w domu ma o wiele więcej takich spotkań w „prawdziwym świecie” niż ich szkolne odpowiedniki z zaprawy murowanej. Dzieci w wieku szkolnym w domu zwykle mają też dużo więcej do powiedzenia, z kim spędzają czas, i kończą, mając przyjaciół, którzy są przyjaciółmi na podstawie wspólnych umiejętności lub zainteresowań, a nie tylko ich wieku.

Wolność religijna.

Wiele rodzin uważa, że ​​ich przekonania religijne i duchowe są ważną częścią tego, kim są. Edukacja domowa, a także zaprawy parafialne i cegły dają rodzicom możliwość włączenia ich przekonań do codziennego życia ich dzieci.

Być z dziećmi 24/7: bliższe relacje rodzinne.

Prawie każda rodzina ucząca się w domu, z którą przeprowadzono wywiady w związku z mnóstwem książek i artykułów, które czytałam podczas miesięcy badań i rozważań przed wybraniem tej drogi dla mojego dziecka, podkreśla ważną rolę, jaką odgrywała nauka w domu, pomagając im znaleźć czas na podtrzymanie miłości między wszyscy członkowie rodziny. Zmniejsza się rywalizacja o czas między pracą domową a czasem rodzinnym, czasem na prace domowe itp. Dzieje się tak, ponieważ w pewnym sensie wszyscy stają się jednością w sobie. Wydaje się, że nastolatki czerpią ogromne korzyści z tej interakcji, a zbuntowane, destrukcyjne zachowania często zaczynają zanikać wkrótce po rozpoczęciu nauki w domu dla rodzin, które w późniejszych latach szkolnych znajdują się w sytuacji, w której się uczy. W rodzinach, które rozpoczęły naukę w domu przed rozpoczęciem lat młodzieńczych, bunt jest mniejszy (naprawdę przepraszam, Nie pamiętam, które źródła to zilustrowały, ale wierzę, że unschooling.com ma coś na ten temat). Chociaż należy poświęcić osobny czas na naukę, aby poświęcić się wyłącznie procesowi uczenia się i ćwiczyć nowe informacje i umiejętności, wiele tematów szkolnych można nawet omawiać i nauczać, gdy członkowie rodziny gotują obiady lub zmywają naczynia. Możesz także łatwiej wprowadzić efektywne jednostki nauczania o charakterze interdyscyplinarnym. Na przykład, studiując starożytną Grecję, możesz także uczyć się Homera (literatura), bogatej i różnorodnej sztuki epoki oraz różnych zasad i wynalazków w matematyce i geometrii (Euklides, śruba Archimede'a itp.) Chociaż należy poświęcić osobny czas na naukę, aby poświęcić się wyłącznie procesowi uczenia się i ćwiczyć nowe informacje i umiejętności, wiele tematów szkolnych można nawet omawiać i nauczać, gdy członkowie rodziny gotują obiady lub zmywają naczynia. Możesz także łatwiej wprowadzić efektywne jednostki nauczania o charakterze interdyscyplinarnym. Na przykład, studiując starożytną Grecję, możesz także uczyć się Homera (literatura), bogatej i różnorodnej sztuki epoki oraz różnych zasad i wynalazków w matematyce i geometrii (Euklides, śruba Archimede'a itp.) Chociaż należy poświęcić osobny czas na naukę, aby poświęcić się wyłącznie procesowi uczenia się i ćwiczyć nowe informacje i umiejętności, wiele tematów szkolnych można nawet omawiać i nauczać, gdy członkowie rodziny gotują obiady lub zmywają naczynia. Możesz także łatwiej wprowadzić efektywne jednostki nauczania o charakterze interdyscyplinarnym. Na przykład, studiując starożytną Grecję, możesz także uczyć się Homera (literatura), bogatej i różnorodnej sztuki epoki oraz różnych zasad i wynalazków w matematyce i geometrii (Euklides, śruba Archimede'a itp.)

Stabilność podczas ruchów.

Edukacja domowa to wspaniała opcja dla rodzin w drodze. Przeczytałem opisy tego, jak stabilne może być nauczanie w domu (ponieważ program nauczania pozostaje spójny) dla tych rodzin. Z tego powodu rodziny wojskowe szczególnie skorzystają.

Dobrze wypoczęte dzieci.

Jak pokazuje coraz więcej badań, sen ma zasadnicze znaczenie dla emocjonalnego i fizycznego samopoczucia dzieci, zwłaszcza nastolatków i nastolatków. Preteens w rzeczywistości potrzebują prawie tyle samo snu, co przedszkolak, ponieważ rośnie ich ilość w zmieniających się ciałach. Efekty zajęć wcześnie rano mogą być druzgocące dla wielu dzieci. Za późno i za wcześnie następnego ranka te dzieci nie są w stanie psychicznym odpowiednim do skutecznego uczenia się. W środowisku szkoły domowej nadal ważne jest, aby wykonać całą pracę, co może oznaczać godziny pracy, ale jeśli coś dzieje się w życiu, co oznacza, że ​​sen jest najzdrowszym wyborem, można wprowadzić zmiany w harmonogramie i spać i potrzeby akademickie mogą zostać zaspokojone. Ważne jest również, aby zbyt często nie dopuszczać do tych wahań, zbyt długo, ponieważ zmieniające się wzorce snu mogą mieć głęboki wpływ na stopnie, samopoczucie emocjonalne, nastrój i samopoczucie społeczne preteen lub nastolatka z rówieśnikami. Jednak w szkole domowej harmonogram należy do ciebie i należy wziąć pod uwagę tylko potrzeby członków rodziny, a nie potrzeby dostępnych mas.

Little to No Busywork.

Dzieci uczone w domu mogą osiągnąć w ciągu kilku godzin, co zajmuje typowa klasa w ciągu kilku dni lub dłużej. W ostatnim wywiadzie John Taylor Gatto, nauczyciel roku z Nowego Jorku i 26-letni weteran nauczania, powiedział, że w wielu klasach mniej niż jedna godzina każdego dnia szkolnego jest poświęcana na naukę „na zadaniu”. Nawet w najbardziej wydajnych klasach nauczyciele starają się omawiać materiały w jak największej liczbie stylów uczenia się, biorąc pod uwagę ograniczenia budżetowe, prawne, administracyjne i umiejętności. Nawet gdy „na zadaniu” wiele rzeczy i czynności, które są wykonywane, nie sprzyja stylowi uczenia się dziecka i jego nauce materiału. Nic dziwnego, że te dzieci mają tyle pracy domowej. I to prowadzi nas do głównego „profesjonalisty” w zakresie edukacji domowej: koniec pracy domowej! (Dobrze,

Na ostatnią notatkę

Od czasu do czasu mówiłem tu o szkolnictwie w szkole publicznej lub prywatnej jako o „tradycyjnym szkolnictwie”. Znane nam szkoły są naprawdę czymś, co rozwinęło się w tym kraju w ciągu ostatnich 100 - 150 lat. Wcześniej większość uczniów uczęszczała do jednopokojowych domów szkolnych o zróżnicowanym wieku i umiejętnościach lub uczyła się w domu. Wielu naszych pionierów musiało chodzić do szkoły domowej z powodu izolacji geograficznej (mój ojciec był jednym z nich we wczesnych latach na Alasce, gdy był jeszcze terytorium). Kraj ten został założony na plecach wielu kobiet i mężczyzn, którzy uczyli się w domu. Wielu naszych ojców-założycieli uczyło się w domu. Zmiana w kierunku kładzenia nacisku na bardziej ustrukturyzowaną i ustandaryzowaną edukację, która miała miejsce w tym kraju, była głównie wynikiem postępu naszego społeczeństwa i zgadzam się, że zarówno szkoły publiczne, jak i prywatne mają wiele zalet do zaoferowania. Jednak w rzeczywistości nie są one ani bardziej tradycyjne niż nauczanie domowe, ani wyłącznie i zawsze są lepsze dla wszystkich.

Przeczytaj więcej o FamilyEducation

  • http://school.familyeducation.com/home-schooling/parenting/29861.html#ixzz1CY2zNKc7
  • Pierwszy rok nauki w domu Twoje dziecko: Twój kompletny przewodnik do właściwego rozpoczęcia pracy przez Lindę Dobson (24 maja 2001)
  • DLACZEGO WARTO Ci Home School? autor: Mimi Davis (2 listopada 2005)
  • Homeschool Twoje dziecko za darmo: ponad 1200 inteligentnych, skutecznych i praktycznych zasobów do edukacji domowej w Internecie i poza nią LauraMaery Gold i Joan M. Zieliński (3 sierpnia 2000)
  • Przewodnik po edukacji domowej
  • Homeschooling: The Early Years: Your Complete Guide to Successful Homeschooling the 3--8-let-child by Linda Dobson (11 sierpnia 1999)

2
Bardzo dokładna odpowiedź! Dałeś mi rzeczy do przemyślenia. Dziękujemy za podanie wszystkich szczegółów i źródeł; Jestem pewien, że zajęło to trochę czasu!
Christine Gordon

4
Byłem w domu do szkoły średniej i starałem się przystosować do tego nowego środowiska społecznego. Moi rodzice uczyli się w domu ze względów religijnych, więc do liceum większość moich zajęć pozaszkolnych prowadził kościół. Oznaczało to, że było tak wiele rzeczy (konwencje społeczne itp.), Których zupełnie nie znałem, i że naiwność szybko zmieniła mnie w pariaję przez następne 4 lata. Pomijając wszystkie korzyści, wolę chodzić do tradycyjnej szkoły, niż uczęszczać do domu.
cmorse

2
Przepraszam, że miałeś tak okropne doświadczenie! Ważne jest, aby wystawiać swoje dziecko na różne sposoby robienia rzeczy, myślenia o nich i reagowania na świat, w domu lub w szkole. Znałem kilka dzieci ze parafialnych szkół podstawowych, które z trudem przystosowały się do świeckiego gimnazjum z powodu środowiska, które wystawiało je tylko na jeden system przekonań.
zrównoważona mama

5
Chciałbym móc to głosować więcej niż raz. Jest to prawdopodobnie najdokładniejsza i najtrafniejsza odpowiedź, jaką przeczytałem na dowolnej stronie stosu wymiany. Moja żona i ja rozmawialiśmy o edukacji domowej naszego malucha, a będzie to spektakularny zasób. Dziękuję bardzo.
StyxRiver

Po prostu rozszerzenie sekcji „Edukacyjny i rozwojowy wybór” z mojego doświadczenia w uczeniu się w domu - nigdy tak naprawdę nie „wyłączałem” przedmiotów, jak większość, jeśli nie wszystkie, moich szkolnych przyjaciół. Myślę, że możliwość wyboru nie studiować coś w określonym czasie jest kluczowym pro sama w sobie.
Jeff
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.