Jak mogę pomóc mojej kupce?


16

Mój noworodek (obecnie 6 tygodni) czasami przechodzi kilka dni bez wypróżnienia. Wygląda na to, że to sprawia, że ​​czuje się nieswojo i czasami wygląda na to, że próbuje coś załatwić (ma oczywistą kupkę), ale po kilku pchnięciach poddaje się. Czy jest coś, co możemy zrobić, aby jej pomóc?

Dodatkowe informacje. Jest karmiona piersią z dużą ilością suplementów do formuł, używamy formuły marki sklepowej Costco, która sprawia, że ​​dużo żelaza jest.

Dzięki


1
Nasze dziecko jest obecnie w 4-dniowym cyklu rufowym, o ile wiem, że jest to całkowicie normalne.
deworde

Możesz również delikatnie pocierać brzuch dziecka, ponieważ wiadomo, że to pomaga.
Tolga Ozses

Odpowiedzi:


20

Po pierwsze, niektóre dzieci nie muszą kupować codziennie, więc nie musisz się martwić na tym poziomie, ale jeśli wydaje się to niewygodne, możesz spróbować wykonać ruch jogi dla niemowląt, nauczyłem się, że działa cuda na naszym maluchu (sześć lat temu teraz). Połóż ją na plecach i mów do niej miękko i gruchocząco. Delikatnie zegnij kolana, aby były razem. Przesuń kolana - trzymając dolne nogi - zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Spraw, by kolana delikatnie przyciskały się do dolnej części brzucha. Nauczyłem się tego manewru z książki Itsy Bitsy Yoga . Kiedyś pomagała naszej Alicji w usuwaniu wszelkiego rodzaju gazu z drogi, a ona natychmiast poczułaby się lepiej, a potem niedługo potem kupiła.

Najlepsze życzenia dla Ciebie


8
Chociaż może to nie pomogło jej kupie. Pomogło jej uwolnić dużo gazu. To było jak pompowanie nóg na poduszkę whoopie. Sprawiało, że czuła się znacznie lepiej. Dzięki.
invertedSpear

Jesteś bardzo mile widziany - wiem, przez co przechodzisz.
zrównoważona mama,

Pomogło mi to również, gdy miałem konspirację. +1
2497

4

Moja córka ma prawie 5 miesięcy i czasami nie robi kupy przez tydzień. Mój pediatra zapewnia mnie, że jest to normalne dla dziecka karmionego wyłącznie piersią. Ale kiedy moje dziecko wydaje się tym niepokoić, używam czopka z gliceryną, aby wszystko działało i działa jak urok (mój pediatra powiedział, że zrobiłaby to samo ... zasugerowała również podawanie rozcieńczonego soku z suszonych śliwek 1 do 1). Moja matka, która jest pielęgniarką i pracowała na Post-Partum, powiedziała również, że mogę użyć różowego palca w rękawiczce i włożyć go trochę, aby wszystko działało (podobnie jak w przypadku termostatu).

Ale są to rozwiązania, które pracowały dla mojej córki od 4 miesięcy. Nie jestem pewien, czy jest OK dla 6-tygodniowego dziecka.

Powodzenia! Wiem, że ich kupa jest tak niepokojąca!


Unikałbym inwazyjnych metod, takich jak gliceryna, a nawet pinkie, chyba że jesteś pewien, że zaparcia powodują więcej niż niewielki dyskomfort. Jak powiedzieli inni, niektóre zaparcia są normalne u niemowląt, ponieważ ich brzuszki działają. To powiedziawszy, zadziałało cudownie, kiedy zastosowaliśmy czopek według sugestii lekarzy, gdy nasze 6mo nie kupowało przez ponad tydzień i rozwinęło się gorączka - wyniki były natychmiastowe: kilka pełnych pieluszek, gorączka zniknęła, a jedzenie znów stało się interesujące (:
drevicko

1

Moje dziecko nie kupowało dłużej niż 5 dni. Zadzwoniłem do jego pielęgniarki, a ona zasugerowała, żebym stymulował to, wkładając metalowy lub plastikowy termometr tak, jakbym sprawdzał jego temperaturę. Potem od razu kupił.

Czy nie użyć termostatu Szkło: można go złamać. Zamiast tego użyj termometru metalowego lub plastikowego.


6
Jest to kwestia, na którą należy bardzo uważać - kiedy urodziły się nasze dzieci, lekarze szczególnie zalecali tę metodę (pomiar temperatury) ze względu na niebezpieczeństwo pęknięcia termometru.
Krease

6
Jest to z pewnością możliwe dzięki szklanemu termometru. W przypadku metalowo-plastikowych, takich jak większość termometrów odbytniczych, nie stanowi to większego problemu. W każdym razie nie jestem pewien, czy to dobry pomysł (czy mogłoby to pogorszyć wpływ jelita?), Ale nie sądzę, aby normalny termometr odbytniczy pękł.
Joe

-1

[Edycja: Kucanie jest najlepszą i najbardziej naturalną pozycją robienia kupy dla dorosłych (źródło) , ale w tym momencie jest niemądre dla twojego dziecka.]

Jeśli chcesz pomóc kupce, zrób to we właściwym czasie : albo za każdym razem, gdy widoczna jest jej kupa, albo gdy jej jelita są najbardziej aktywne. (Niemowlęta różnią się, ale być może jelita twojego dziecka są najbardziej aktywne pięć minut po karmieniu. Również jelita twojego dziecka są prawdopodobnie aktywne tylko w ciągu dnia. Jelita ludzkie zwykle zamykają się na noc każdej nocy.)

Ale podejrzewam, że trzydniowy cykl kupy jest w porządku i całkowicie normalny . Więc nie sądzę, że to problem, że dziecko kupuje co trzy dni.


Nawiasem mówiąc, nadal uważam, że geny zegara mogą wpływać na ruchliwość jelit. Zobacz na przykład PMC2950682 .
unforgettableidSupportsMonica

-2

Jeśli to możliwe, zmniejsz formułę tak bardzo, jak to możliwe. Możesz pompować lub odciągać między karmieniami, aby zwiększyć podaż mleka.

Możesz zrobić herbatę z suszonych śliwek i dać jej trochę każdego dnia.


-3

Mój 5-miesięczny syn ma ten sam problem, mój dr powiedział mi, że 2 uncje wody zmieszane z 2 uncjami soku jabłkowego gerber działają jak urok


3
Witamy na stronie i dziękujemy za pomoc. Niestety sok jabłkowy jest ogólnie niedostępny dla dziecka, które ma zaledwie sześć tygodni, ale jest to interesująca rada dla starszego dziecka.
zrównoważona mama

-3

1) trzymaj ją nad toaletą w pozycji kucającej z kolanami przy brzuchu - gdy ma kupowatą twarz. Nacisk na brzuch pomaga opróżnić jelita

2) Masuj brzuch w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara lub naciskaj tuż pod żebrami, gdy dziecko wydycha powietrze.

3) Jeśli nic więcej nie pomoże, możesz podać lewatywę Microlax, która czyni niedopuszczalne dziecko bardzo kupą. :)


-1. Idea kucania jest zdecydowanie złym pomysłem; lekarz mówi, że to niemądre dla dziecka w tym wieku. Nie mogę ocenić twoich innych sugestii, ponieważ nie jestem lekarzem.
unforgettableidSupportsMonica
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.