Jak sobie radzisz w pierwszych miesiącach?


56

Jak radzisz sobie z bezsennością, stresem, strachem w pierwszych miesiącach?

Nasze dziecko właśnie wróciło do domu wczoraj. Był pięć tygodni przedwcześnie, więc przebywał na oddziale intensywnej terapii przez dwa tygodnie. Stres związany z robieniem rzeczy „dobrze” jest przytłaczający. Wziąłem wolne od pracy, aby pomóc mojej żonie, ale po dwóch tygodniach wrócę do pracy w ciągu dnia i tak bardzo martwię się o wyrozumiałość mojej żony.

Jak sobie poradziłeś w pierwszych miesiącach? „To też minie”? A może coś więcej?


1
Życzymy wszystkiego najlepszego, ponieważ moja żona i ja pracujemy teraz z naszym 3-tygodniowym dzieckiem. Z każdym dniem staje się to trochę łatwiejsze. Pierwsze dni to najbardziej ekstremalny stres powodujący drżenie nerwów, jakiego kiedykolwiek doświadczysz w dowolnym momencie swojego życia.
Doug T.

Odpowiedzi:


60

Nasze pierwsze miesiące były ... złe. Na podstawie tego doświadczenia mogę udzielić ci następujących rad:

  1. Uświadom sobie, że najprawdopodobniej nie jesteś w tym sam. Przyjaciele i rodzina to cudowna rzecz. Zwłaszcza te, które mają dzieci, będą wiedzieć i rozumieć. Jeśli jeden z nich zadzwoni, aby powiedzieć, że chce przyjść i zobaczyć dziecko, i zapyta, czy czegoś potrzebujesz ... nie mów automatycznie. Zatrzymaj się i pomyśl. Czy żyjesz od kilku dni z dostawą na wynos i mrożonych posiłków, masz portfel w portfelu? Poproś ich, aby zatrzymali się w sklepie, o którym wiesz, że przejeżdżają obok i po drodze zgarnęło 10 dolarów świeżych owoców. Te, które mają dzieci, będą prosić o pomoc, były tam już wcześniej, nie będą myśleć o tobie za przyjęcie tej oferty pomocy. Zrób to.

  2. Uświadom sobie, że żadne dziecko nie jest doskonałym pokazem podręcznika. Nie są też rodzicami. Przykładem jest pielęgniarstwo. W całej literaturze, którą otrzymaliśmy, jest jakaś postać na temat tego, w jaki sposób dziecko powinno karmić piersią przez 15 minut z każdej strony, aby karmić w dowolnym wieku, w którym byliśmy w tym czasie. (Myślę, że 1 tydzień po wypisie?) Wszystkie książki, lekarze, wszyscy to powiedzieli. Nie ma mowy, żebyśmy to dostali. My (zwłaszcza moja żona) czuliśmy się jak żałosne niepowodzenia jako rodzice. W trakcie jednej z takich prób karmienia, kiedy trzymała go na kolanach i próbowała uzyskać moją pomoc w ustawieniu go w pozycji pokazanej w książce, w której zadzwonił telefon, była to nasza douladzwonię, żeby zobaczyć, jak się sprawy mają. Wydaje mi się, że usłyszała załamanie w moim głosie, kiedy powiedziałem „nie tak gorąco”. Była w naszym domu za około 20 minut. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, a łzy przestały płynąć, książkę wyrzucono z przysłowiowego okna, przynajmniej metaforycznie, i przestaliśmy próbować sprostać przypadkowi książki z tekstem. Jest to podsumowanie / średnia, a nie forma, którą musisz dopasować. Okazuje się, co te wszystkie rzeczy, zapomniałem powiedzieć, że było 15 minut Całkowity był ważną częścią ... nie 15 minut stały ciągłe ssanie.

  3. Ustal priorytet i nie przejmuj się drobiazgami. Nie możesz odkurzać domu przez kilka tygodni, chyba że jesteś naprawdę niechlujny, to nie będzie miało znaczenia. Naczynia mogą gromadzić się w zlewie nieco dłużej, niż normalnie byś im na to pozwolił, ponownie, to nie będzie miało tak naprawdę znaczenia na dłuższą metę. Możesz nawet nie golić się codziennie (zakładając, że jesteś typem, który to robi), więc co, jeśli poczujesz się trochę puszysty. W szczególności:

    1. Będziesz spożywać posiłki, które są szybkie i łatwe do zrobienia (i najlepiej w większej ilości, abyś mógł mieć resztki), abyś mógł nie jeść tak „ładnie” jak zwykle. Ale ważne będzie (dodatkowe wynagrodzenie dla mamy, jeśli karmi piersią) dobre jedzenie ... pamiętaj, aby uniknąć przejścia do śmieci, gdy wyjdziesz do sklepu. Zwykle nie cierpię, żeby mrożony sklep kupował posiłki, ale były one bardzo przydatne przez kilka pierwszych tygodni.

    2. Pralnia. Będziesz robił wiele małych ładunków w krótkim czasie, aby poradzić sobie z dziecięcymi bałaganami. Najpierw zeskrob jak najwięcej bałaganu do toalety (każdy rodzaj bałaganu, nie ma znaczenia ... jest spłukiwany). Następnie uruchom szybki cykl płukania ubraniami dla dzieci / szmatami urp itp. Ale potem, kiedy w rzeczywistości myjesz prawdziwy ładunek mydłem i wszystko ... wrzucasz kilka ubrań, aby zebrać ładunek ... tak, nie dostaną fantazyjnego płynu do płukania ani wybielacza, ale no cóż, będą bądź czysty, a znów będziesz mieć bieliznę w koszu z szufladami .

  4. Znajdź ramię do płaczu, które wie, co się dzieje, najlepiej takie, które niedawno miało dzieci. Ale oto dziwna część ... nie rodziny ani bliskich przyjaciół ... ale kogoś, komu możesz zaufać. Dla nas była to nasza Doula. Okazała się ogromnym ratownikiem życia, nie tylko z wyżej wspomnianym problemem pielęgniarskim, ale także kilkoma innymi górami z kretowisk tego dnia. Czy to była rozmowa, którą mogliśmy prowadzić z rodzicami lub bliskimi przyjaciółmi? Wątpię. Ale to była kobieta, która była z nami w pokoju LDRP przez prawie 12 godzin ... wszelkie zażenowanie z powodu jej pomocy, aby dowiedzieć się, dlaczego sutek nie pozostaje w ustach dziecka ... tak, całkiem niewielkie w porównaniu. Zdaję sobie sprawę z 5-tygodniowej premiery, że możesz nie mieć luksusu takiego związku.

  5. Śpij, gdy dziecko śpi. Nie obchodzi mnie, czy jest trzecia po południu, a ty masz milion rzeczy do zrobienia, jeśli nie spałeś 7 lub 8 godzin snu w ciągu ostatnich 24 godzin, połóż się i zdrzemnij.

Ostatnia uwaga zakończenia, która może zabrzmieć w sprzeczności z niektórymi z tego, co właśnie powiedziałem. Kiedy mówię, że powinieneś zaakceptować pomoc przyjaciół i rodziny, mam na myśli pomoc w utrzymaniu was dwojga i domu, którzy będą wspierać was i waszą żonę wspierającą dziecko. Staraj się trzymać całą opiekę nad dzieckiem na swoim własnym talerzu, we własnych rękach ... na dłuższą metę nie będziesz żałować, że mama upiekła tacę z lasagną, abyście wszyscy mogli zjeść obiad, ale będziecie żałować, że nie jesteście jeden, aby zmienić pieluchę, lub zanieść dziecko z kołyski do mamy na karmienie lub odbić je na ramieniu, aby urp po karmieniu.


+1 do czasu ukończenia przedmiotu nr 2, a gdybym mógł, dałbym więcej za resztę.
Saiboogu,

przechodząc przez to teraz i ta rada jest na miejscu
Doug T.,

4
+1 świetna odpowiedź! W kwestii mrożonych posiłków oraz pomocy rodziny i przyjaciół, zanim urodził się nasz syn, mieliśmy przyjaciół przez dwie lub trzy noce, aby pomóc w tworzeniu produkcji domowej produkcji posiłków, które można zamrozić, a następnie szybko podgrzać ( nadziewane muszle, zupy itp.). Następnie zebraliśmy te posiłki i wykorzystaliśmy je, aby przetrwać pierwsze tygodnie.

Dziękuję Ci. Naprawdę NAPRAWDĘ potrzebowałem usłyszeć, jak ktoś inny to powiedział.
Mike B

1
Biorąc pod uwagę twoje stwierdzenie: „Staraj się trzymać całą opiekę nad dzieckiem na własnym talerzu, we własnych rękach”, pragnę z szacunkiem się z tym nie zgodzić. Ignorując różnice kulturowe (nie jestem pewien, czy istnieją), nigdy nie będziesz żałować, że ktoś zmienił dla ciebie pieluchę lub dwie (lub dwadzieścia), w rzeczywistości prawdopodobnie już dzielisz ten obowiązek z drugą osobą. Chodzi o to, aby powtarzające się zadania nie przeszkadzały w wykonywaniu bardzo potrzebnych czynności tylko dla dorosłych. Jak niektórzy inni tutaj napisali, będziesz musiał zadbać o siebie, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, to zaniedbanie zetrze ludzi wokół ciebie.
AlienFromCA

23

Karmienie piersią jest trudne

Mimo całej rozmowy o tym, jak „naturalne” jest karmienie piersią, nic nie przygotowuje cię do poczucia całkowitej i całkowitej porażki jako matki, zupełnie jak kłopoty z karmieniem piersią. To nie jest łatwe, nie „naturalnie” dokładnie wiesz, jak trzymać dziecko, a on „naturalnie” nie umie się zatrzasnąć. Jeśli twoje dziecko łatwo się zaczepia i nie ma problemów z karmieniem, poczuj szczęście. Moja żona miała problemy ze wszystkimi 3 naszymi dziećmi, ponieważ każde z nich potrzebowało różnych technik karmienia.

Twój szpital powinien mieć dostęp do doradcy laktacyjnego lub możesz odszukać lokalny rozdział Ligi La Leche. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z nimi - mogą pomóc.

(Późna edycja) Kolejna rzecz dotycząca karmienia piersią: Nie martw się ani nie czuć się źle, jeśli mama nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości mleka, aby nadążyć za wymaganiami dziecka. Po prostu uzupełnij formułę (lub przełącz się na nią całkowicie, jeśli musisz) i nie pozwól nikomu sprawić, że poczujesz się źle.


6
+1. Strasznie było patrzeć, jak moja partnerka myśli, że poniosła porażkę, ponieważ nie mogła od razu idealnie karmić piersią. Uzyskaj wszelkie informacje na temat lokalnych grup wsparcia i doradców.
tenpn,

Tak, nikt nie powinien oceniać, w jaki sposób ludzie karmią swoje dziecko. Karmienie piersią JEST bardzo trudne do opanowania. Zainwestowanie czasu i pieniędzy zajęło nam wiele czasu. Nie mam pojęcia, jak zrobiliby to biedniejsi / samotni rodzice i mieliśmy wiele chwil prawie absolutnej porażki, kiedy oboje ciężko pracowaliśmy. Nacisk / stres związany z karmieniem piersią jest bardzo wysoki. W końcu doszedłem do wniosku, że jest to całkowicie zrozumiałe i OK, aby niektórzy mogli usunąć mnóstwo niezdrowego stresu z całego doświadczenia wczesnego rodzicielstwa i po prostu karmienia mieszanką.
Doug T.

2
Karmienie piersią to najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem w życiu. Gdybym nie był jej oddany (a ostatnio bezrobotny), wiem, że bym się poddał. Tak się cieszę, że w końcu porzuciłem uczucie, że powinienem po prostu wiedzieć, co robić, i wezwałem konsultanta laktacyjnego. Chciałbym nie walczyć przez 3 miesiące, zanim do niej zadzwoniłem. Nie bój się prosić o pomoc!
Erin,

Downvoters: Byłbym wdzięczny za komentarze lub (proponowane) zmiany.
afrazier

15

Nie robisz tego źle, to takie złe!

Bez względu na to, jak ostrzeżono cię, nic nie przygotuje cię na zmęczenie, na zmęczenie, na jeszcze więcej zmęczenia, a także na stres związany z nową odpowiedzialnością i utrzymaniem pracy.

Wszyscy rodzice, których poznałem po narodzinach ich pierwszego, dzielą się pewnym spojrzeniem, mówiąc o tym „szczególnym” czasie.

Poczujesz się jak w piekle, poczujesz, że nigdy się nie polepszy i prawie wszyscy też mamy problemy.

W końcu jest lepiej :)


2
„ten„ wyjątkowy ”czas - masz rację. Wszyscy ludzie, którzy mi to powiedzieli, należą do jednej z dwóch grup; a) rodzice (którzy wydawali się wiedzieć więcej, niż pozwolili), oraz b) osoby niebędące rodzicami (które wydawały się uważać, że byłoby to dla nas po prostu magiczne). ;-)
Ashe,

11

Nie obawiaj się nie karmić piersią.

Miałem bliźnięta i próbowałem je karmić piersią. Trwało to 2 tygodnie, a ja się poddałem i zacząłem pompować. Odzyskałem zdrowie psychiczne i nadal byłem w stanie karmić mlekiem moich chłopców. Robiłam tyle, że otrzymywali wyłącznie mleko matki przez 9 pierwszych 12 miesięcy. Miałem szczęście, że mogłem to zrobić. Ale jeśli nie możesz, to w porządku. Rozsądna matka, szczęśliwa i kochająca, jest ważniejsza niż cokolwiek innego.

Niech tata będzie karmił butelkę co najmniej raz dziennie

Wiem, że pierś jest podobno najlepsza, ale jeśli karmisz butelkę tatą raz dziennie, nie powinno to wszystko zepsuć. A jeśli tata karmi butelkę, mama może spać kilka godzin na raz. Przemieniliśmy się. Mama miała chłopców rano, oboje rodziców po południu i wieczorem, a tata zabierał chłopców w nocy. Pozwoliło nam to na uzyskanie 6-8 godzin snu i pomogło wszystkim zachować zdrowie psychiczne.

Twoim jedynym celem musi być twoje dziecko (dzieci)

Pozwól, by wszystko inne wpadło w chaos. Twoje dziecko (dzieci) jest w tym momencie najważniejszą rzeczą na świecie, a kochanie ich jest dla ciebie wyłączną pracą.

Dbaj o siebie

Wiem, że łamie to moją wcześniejszą zasadę, ale aby być szczęśliwym rodzicem, musisz poświęcić trochę czasu dla siebie. Po kolei wyjdź i idź do sklepu. Zdobądź opiekunkę i idź na obiad. Poświęć trochę czasu, aby zamknąć się w pokoju i trochę czasu.


2
„Pozwól, aby wszystko inne pogrążyło się w chaosie”. Tak bardzo, jak chciałbym to zrobić, za półtora tygodnia jestem zwolniony, a potem będę musiał zająć się pracą na pełny etat - co jest do bani dla mamy, ale jeśli tego nie zrobię, będziemy mieć większe problemy niż karmienie. (Nie znaczy, że nie kocham twojej rady, przy okazji Wystarczy wspomnieć Dziękujemy za Twoje wielkie słowa!..)
Ashe

2
Całkowicie rozumiem. Powrót do pracy jest najgorszy!
Amy Patterson,

Co sprawiło, że się poddałeś? Ponadto karmienie piersią nie jest „podobno najlepsze”, ale możliwe do udowodnienia. Światowa Organizacja Zdrowia o raporcie zatytułowanym „Dowody na długoterminowe skutki karmienia piersią” (2007): „Osoby karmione piersią doświadczyły niższego średniego ciśnienia krwi i całkowitego cholesterolu, a także wyższej wydajności w testach wywiadowczych. Częstość występowania nadwagi / otyłość i cukrzyca typu 2 była niższa wśród pacjentek karmionych piersią. ”
Alexander

1
Wracając do mgły mózgowej, w której się znalazłem, myślę, że jedynym powodem, dla którego zrezygnowałem z prób, było to, że próbowałem poradzić sobie z nowonarodzonymi bliźniakami, a pompowanie było łatwiejsze niż próba zmuszenia dwóch niemowląt do właściwego zatrzaśnięcia i wiedząc, że idę powrót do pracy po 12 tygodniach. Jeśli ponownie przeczytasz mój post, zobaczysz, że moi chłopcy dostali mleko matki prawie wyłącznie przez pierwszy rok. Chodzi mi o to, że nikt nie może zrobić wszystkiego i jeśli coś musi dać, wybierz coś, co poprawi życie twojej rodziny. Dla mnie to skłoniło moich chłopców do zatrzaśnięcia.
Amy Patterson,

10

To całkiem naturalne, że jesteś nieco spanikowany lub martwisz się utratą zdrowia psychicznego. Oto, czego nauczyłem się od pierwszych miesięcy bycia ojcem.

Zaakceptuj, że jesteś teraz w nowej sytuacji.

Zostanie rodzicami to największa jak dotąd zmiana w twoim życiu. Wiele z twoich nawyków (obowiązki, zainteresowania, hobby) będzie musiało zostać zaadaptowanych, a kiedy zastanawiasz się, które nawyki zmieniają się w jaki sposób, naturalnie będziesz się stresować. Uświadom sobie, że uczucie stresu nie oznacza, że ​​wykonujesz złą pracę!

Skoncentruj się na dziś. Nie martw się o przyszłość.

Tak, nie masz tyle czasu dla siebie, co kiedyś. Nadal musisz dbać o siebie w niezbędnym zakresie, aby móc opiekować się innymi (małżonkiem, dzieckiem). To czasami oznacza, że ​​dziecko płacze przez dwie minuty, kiedy idziesz do toalety. Może to również oznaczać, że niektóre prace wykonywane są rzadziej lub w większych odstępach czasu niż zwykle. W porządku. Musisz działać tylko teraz, dopóki nie wypracujesz nowej rutyny w domu.

Praktycznie każdy rozumie, że pierwsze dziecko jest dużą zmianą. Może to oznaczać, że jesteś mniej produktywny w biurze lub że poświęcasz mniej godzin niż zwykle; większość miejsc pracy to rozumie i akceptuje, więc używaj go na swoją korzyść i nie stresuj się tym. W dłuższej perspektywie nadrobisz zaległości.

Nie bój się prosić o pomoc.

Niektórzy mają szczęście być blisko swojej dalszej rodziny, która może pomóc w niektórych obowiązkach w nadchodzących tygodniach. Za dwa miesiące zrozumiesz swoją nową rutynę i nie będziesz już potrzebować pomocy / tyle. Jeśli nie masz rodziny w pobliżu, możesz od czasu do czasu poprosić znajomych o załatwienie spraw. Jeśli jesteś sam, nadal jesteś dwoje rodziców .

Harmonogram karmienia jest pomocny.

Spróbuj ustalić regularny harmonogram karmienia / przebudzenia / snu. Może to być co dwie godziny lub co cztery godziny. Pozwól dziecku karmić piersią w tych odstępach czasu, nawet jeśli początkowo nie chce. Posiadanie regularnego harmonogramu jest niezwykle pomocne i zdziwiłbyś się, jak wcześnie można to wytrenować. Gdy tylko ten harmonogram zostanie w przybliżeniu wprowadzony, oboje rodzice mogą nieco się uspokoić, ponieważ można zaplanować kolejną fazę snu.

Pozwól mamie spać.

Kiedy jesteś w domu, pozwól swojej żonie spać, gdy zajdzie taka potrzeba; najlepiej, gdy dziecko też śpi. Noworodki często nie karmią się jeszcze regularnym harmonogramem, więc żona może być bardzo męcząca w gotowości do karmienia piersią. Pozwól jej spać i naładować się, aby była gotowa poradzić sobie sama, gdy wrócisz do pracy.


6

Bądź cierpliwy

Bądźcie cierpliwi wobec siebie, do siebie nawzajem i do swojego dziecka. Po narodzinach naszego drugiego dziecka minęło trochę czasu, zanim zdekompresowałem jej poród, nie idąc zgodnie z planem, czując się jak porażka, ponieważ nie mogłem samodzielnie zająć się obojgiem dzieci, czuć się przytłoczony itp. ze wszystkich tych normalnych uczuć poradziłem sobie z depresją poporodową. Czułem się, jakbym był szalony i ogarnął mnie smutek, ponieważ miałem „idealną” rodzinę i dlaczego nie byłem szczęśliwy? Potrwało trochę czasu, zanim zrozumiałem, z czym mamy do czynienia, a dzięki niektórym ziołom udało mi się jeździć, aż wszystkie moje hormony ustabilizowały się i znalazłem się w lepszym miejscu emocjonalnie.

Mów dalej

Nasza położna powiedziała mi kiedyś, że lepiej jest pozwolić łzom płynąć niż próbować je powstrzymywać i być silnym. Można czuć się przytłoczonym, przestraszonym, szalonym itp., Ale musisz wyrazić te uczucia. Trzymanie ich w sobie nie oznacza radzenia sobie i nie jest zdrowe. Rozmawiajcie ze sobą, rozmawiajcie z rodziną lub przyjaciółmi, rozmawiajcie ze wszystkimi, którzy będą słuchać. Opowiedz swoją historię narodzin w kółko, ponieważ poród jest niesamowicie pięknym doświadczeniem, ale jest również traumatyczny i powinien mieć wyższy priorytet. Po narodzinach dziecka cała uwaga skupia się na dziecku. Ludzie zapominają, jak to wszystko się wydarzyło, i zakładają, że jesteś podniecony i masz wszystko pod kontrolą. Czasami nie będziesz i to jest w porządku!

Śpij z włączonym światłem

Kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko, musiałem wstać, aby go pielęgnować w nocy i mieć wszystkie poduszki w sam raz, a do tego czasu był sfrustrowany mną i miałby trudności z zaczepieniem się, a my nie mogliśmy się znaleźć i wtedy byłem sfrustrowany. Całe to napięcie utrudniało i utrudniało powrót do snu. Powiedziałem, że jeśli kiedykolwiek będę błogosławiony, aby to zrobić ponownie, będę spał z zapalonym światłem. Z moim drugim dzieckiem zrobiło to różnicę. Nie musieliśmy się zaskakiwać, zapalając jasne światło, dzięki czemu karmienie nocą i zmiany były o wiele łatwiejsze i wszyscy więcej spaliśmy.


Masz dobre punkty na temat emocji. Martwię się o moją żonę, ponieważ myślę, że od urodzenia płakałem częściej (z powodu stresu lub cokolwiek innego) niż ona! Zdecydowanie przekazując jej tę radę.
Ashe,

4
Z kilku powodów najlepiej jest użyć czerwonego światła. Jest to znajomy kolor dla noworodka. Nie ogranicza również widzenia w nocy i nie oślepia tak jak białe lub żółte światło. IKEA DIODER to jeden dobry produkt.
Torben Gundtofte-Bruun

3

Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że niektóre dzieci płaczą bardziej niż inne, a liczba płaczów niekoniecznie odzwierciedla to, jak dobrze / źle radzisz sobie jako rodzic. Przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy żadne podrywanie i uspokojenie dziecka nie zepsuje ich, więc zdecydowanie zaleciłbym to, kiedy możesz (w przeciwieństwie do „pozwól im się wypłakać”). Jeśli jednak czujesz się przytłoczony, pamiętaj tylko, że możesz odłożyć dziecko na bok i pozwolić mu płakać przez kilka minut podczas przerwy i zbierania się. W wielkim schemacie rzeczy nigdy nie będą pamiętać, że „je porzuciłeś” przez 15 minut, a to zdecydowanie zdecydowanie lepiej niż złość na dziecko lub załamanie nerwowe.


3

Jeśli możesz, skorzystaj z wakacji i weź środę z pracy. Zrobiłem to w ciągu pierwszych kilku tygodni po zakończeniu urlopu ojcowskiego. Skutkuje to tym, że masz mały „mini weekend” na zerwanie tygodnia, tak że są tylko 2 dni bez pomocy w domu przez drugą połowę, a nie 5 dni.


2

Trzymaj muślin przy każdym siedzeniu - poradzisz sobie z kilkoma w ciągu dnia, a chusteczki dziecięce staną się twoim najlepszym przyjacielem, zaakceptuje wszelkie oferty kamizelek i babygro, ponieważ prawdopodobnie będą zmieniane prawie co godzinę - upewnij się, że masz pralkę i bębnujesz suszarka / przestrzeń do suszenia, ponieważ będzie działać prawie codziennie.

Nie pobijaj się za to, że czujesz się urażony - jest to naturalne dla was obojga i stanie się to, gdy dostosujecie się do nowego stylu życia, po prostu pamiętajcie, że opieka nad dzieckiem jest o wiele bardziej męcząca niż przeciętna praca na pełen etat, ponieważ nie ma realnej szansy na przerwę na odpoczynek ani rozproszenia; staraj się o tym pamiętać, jeśli dostaniesz się z pracy, a ona natychmiast poda ci dziecko, aby mogła iść i ukryć się w sypialni / łazience.

3 to liczba, na którą należy uważać

Trzeci dzień jest jednym z najgorszych, ponieważ wszystko zaczęło się zapadać i czujesz się przytłoczony, nieszczęśliwy, bezradny, bezużyteczny i najgorszy rodzic KIEDYKOLWIEK; to uczucie może utrzymywać się przez kilka dni (jeśli dłużej niż to, szukaj pomocy, ponieważ może to być początek depresji poporodowej)

3 tygodnie - wzorzec żywienia zaczyna się znowu zmieniać w miarę wzrostu zrywu, a dziecko NIGDY NIE PRZESTAJE JEŚĆ - ani płakać… w tym momencie muszę całkowicie zgodzić się ze wszystkimi komentarzami dotyczącymi karmienia piersią; naziści karmiący piersią nie dyktują tego, to jest CIĘŻKA PRACA: powiedz jej, aby odciągała mleko, jeśli może lub uzupełnia mieszankę, ale upewnij się, że (tata) zarządzasz przynajmniej jednym karmieniem dziennie, w przeciwnym razie cała radość dziecka może być (dosłownie) odsysane przez uczucie bycia niczym innym jak maszyną do karmienia.

Co za bałagan?

inwestować w ręczną zamiatarka dywan / podłoga przykład może poczuć się jak za dużo kłopotów przeciągnąć Hoovera (a hałas ma tendencję do przestraszyć dziecko), ale będziesz zaskoczony przy wyciągu dostaniesz jeśli można dać miejsce szybkie sprzątanie, gdy wchodzisz każdej nocy.

.. mając to na uwadze, nie zabijaj się, czyniąc to miejsce nieskazitelnym, ale jeśli możesz go zachować, aby zobaczyć dywan i większość powierzchni, pomożesz poczuć się bardziej kontrolowanym i mniej skłonnym do ulegania wyżej wspomnianym beznadziejnym / przytłoczonym uczuciom.

małe rzeczy się układają

Wskazówki takie jak powyższe pomagają, ale dodają do tego nawyki, takie jak zawsze używanie tego samego kubka / szklanki i płukanie, aby zaoszczędzić na zmywaniu, gotowaniu wsadowym i zamrażaniu posiłków na następny tydzień, przekąszeniu owoców, orzechów i nasion przez cały dzień zamiast na przemian głodować i jeść duży posiłek; regularne wyjmowanie nocy oszczędza zarówno czas, jak i energię i daje obojgu „przyjemność”, na którą czekasz.

Po prostu spróbuj robić nieistotne rzeczy w „leniwy sposób”. Pod koniec pierwszych 6-8 miesięcy będziesz rzucał dziecko w tę iz powrotem, jakby był workiem szlamu, i będziesz wiedział, co oznaczają wszystkie jego małe dźwięki i może się zrelaksować i weź luz z rzeczami, które naprawdę cię zepsuły.

Do tego czasu po prostu trzymaj się tam, jak możesz najlepiej, wiedząc, że masz sympatię i najlepsze życzenia każdego innego rodzica, który był tam przed tobą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.