Jakie ryzyko wiąże się z publikowaniem zdjęć dzieci w Internecie?


17

Założyliśmy konto naszej córki na Twitterze, aby zainteresowane osoby (przyjaciele, krewni, starsze kobiety) mogły za nią podążać, dowiedzieć się, co robi i zobaczyć, jak urocza jest. Moja siostra to usłyszała i zaczęła panikować, jak bezpieczne to będzie, i wydawało się, że prześladuje ją bezimienny strach, którego nie mogła wyrazić.

Czy istnieje prawdziwe ryzyko związane z publikowaniem zdjęć dzieci w Internecie? Jeśli tak, to czym one są i co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko?

Odpowiedzi:


15

Chciałbym móc skomentować niektóre inne odpowiedzi, ale jestem noobem, więc nie mogę ...

W każdym razie nie ma absolutnie nic złego w publikowaniu zdjęć, nazwisk i wszystkich innych.

Kontynuowanie propagowania filozofii „dziwniejsze niebezpieczeństwo” i filozofii zabraniania komuś bycia dokuczanym i zabraniającej bycia komuś dowiadującym się o naszych błędach jest naprawdę głupie. Przejdźmy to wszystko i zacznijmy uczyć nasze dzieci rozsądku.

Tak, ludzie będą się śmiać z ich dziecięcych zdjęć. Prawdopodobnie są całkiem urocze. Tak, niektórzy nieznajomi mogą być niebezpieczni. Ale większość nieznajomych jest interesująca, a niektórzy nawet oświecają. I niech Bóg zabroni, żeby ktoś inny mógł się nauczyć z moich błędów. Jeśli nie jestem gotowy śmiać się z błędów i szaleństw, to jest to problem ze mną, nie problem z nimi lub problem z faktem, że mój błąd został udostępniony.

Uczenie osądu, nauczanie poprawności, nauczanie adaptacji, bądź dobrym przykładem, idź dalej, baw się dobrze. A przede wszystkim udostępnij to wszystkim.

Powodzenia!


2
+1, i prawdopodobnie będzie to zaakceptowane, ponieważ wiąże się z tym ryzyko, ale bardziej odpowiada moim odczuciom. Być może jest to generacja pokoleniowa, ale osobiście nie martwię się o ludzi, których znam, widząc moje zdjęcia dziecka. Łobuziaki, które naprawdę wpadają pod twoją skórę, nie używają 6-letnich zdjęć dla dzieci, za które możesz winić swoich rodziców, robią zawstydzające rzeczy, które robisz bez zastanowienia lub po prostu wymyślając coś. Przez 3 lata osobiście dokuczano mi, że podobno zakochałem się w fikcyjnym różowym jeżu. W pewnym momencie bycie dzieckiem byłoby o wiele łatwiejsze do zignorowania.
deworde

3
Teraz przyznane moje dziecko może nie dzielić się moją opinią, ale można ją dodać do listy rzeczy, o które obwinia cię nastolatek.
deworde

1
Muszę powiedzieć, że wcale nie lubię tej odpowiedzi. Gdy zdjęcia te będą już wolne w domenie publicznej / wyszukiwarki, stracisz wszelką kontrolę, by je ponownie przywrócić - dlaczego? Istnieją strony (np. SmugMug), które zapewniają pełną kontrolę nad udostępnianiem zdjęć (poprzez blokowanie dostępu do wyszukiwarek, opcję prywatności albumów, opcje blokowania albumów itp.) - lepiej byłoby użyć jednej z nich i naprawdę ograniczając dostęp (przez ludzi i wyszukiwarki) do tego rodzaju materiałów.
Ricibob

1
Nie zgadzam się również z tym postem. To nie odpowiada na pytanie. Nie można zdawać sobie sprawy z wszystkich implikacji posta online, ponieważ posty są linkowane w sieci koncepcyjnej, która wciąż się rozwija. Wynika to z tego, jak działa wyszukiwanie w Internecie. Rozwijam poniżej osobną odpowiedź.
5un5

-1: Ten post nie odpowiada na pytanie, ale ignoruje ryzyko na korzyść „Zobaczmy, co się stanie!” podejście. Istnieje ryzyko i do każdej osoby należy ustalenie, czy zależy im na tym ryzyku.
mmr

8

Zgodnie z moją polityką możesz publikować zdjęcia bez imienia lub nazwiska bez zdjęcia, ale nigdy razem. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie można nigdy usunąć z Internetu.

To mnie wkurza, gdy ludzie tagują moje zdjęcia moim imieniem lub wspominają moje dzieci w Internecie (ale nie na tyle, by im o tym mówić). Informacje o mnie są moje do ujawnienia lub nie, i nie podoba mi się to, że można budować duże firmy w oparciu o sprzedaż i odsprzedaż zbioru danych osobowych, które rosną z czasem (i nad którymi nie mam kontroli).

Każdy, kto urodził się po dniu dzisiejszym, będzie zawsze tak śledzony. Dzieciom wystarczająco trudno jest uczyć się na świecie i popełniać błędy, ale jeśli nigdy nie zapomnisz swoich błędów, zawsze będą wisiały nad twoją głową.

A dzieci mogą być dla siebie okropne. Dorosłemu to nie przeszkadza, ale jeśli jedno dziecko znajdzie w Internecie zdjęcia innego dziecka, może i będzie wykorzystywane do drażnienia się. Dyrektor gimnazjum mojej córki napisał na początku tego roku artykuł o Facebooku. Zakończył to, wspominając, jak wiele sporów, które rozpoczynają się na Facebooku lub innych mediach społecznościowych, ingeruje w czas szkolny i że marnuje dużo czasu na ich mediację.

Przepraszam za ranting, ale ten problem mnie podnieca. Zacznij maluchy od razu. : 7)


1
Może tego mi brakuje, ale nie sądzę, że to odpowiada na pytanie. Jeśli nie lubisz zdjęć siebie lub swoich dzieci publikowanych online, to dobrze, ale jakie jest rzeczywiste ryzyko ? Nie kupuję drażniących rzeczy; dzieci droczą się ze sobą na długo przed wynalezieniem Internetu, a nawet jeśli nie mają zdjęć dzieci z twojego dziecka, znajdą inne rzeczy, z których mogą się droczyć. Mówisz: „Każdy, kto urodził się po dniu dzisiejszym, będzie zawsze tak śledzony”. Więc przed czym próbujesz chronić?
Graeme Perrow

Zapomnij o drażnieniu się w przyszłości. Co z kradzieżą tożsamości? Imię i data urodzenia, imiona rodziców i rodzeństwa. Całkiem ryzykowne jest połączenie tego wszystkiego w jednym miejscu.
Zestaw Z. Fox

7

Oto kilka moich przemyśleń na ten temat:

Jakie są zagrożenia?

 • Niektórzy dziwacy zbierają zdjęcia do własnych dziwnych celów. To godne pogardy, ale przynajmniej rzeczywiste ryzyko dla twoich dzieci jest tak małe, że nie istnieje.
 • Większy problem dotyczy, jak powiedziano, kolegów ze szkoły, którzy używają zdjęć do drwin i nękania. Może to być naprawdę problematyczne i jest to największy powód, aby mieć tylko najnowsze zdjęcia online, jeśli w ogóle.
 • Twoje dzieci mogą nie zgadzać się z wyborem zdjęć lub komentarzem (teraz lub później). Trzymaj się swojej decyzji lub wycofaj się.

Co można zrobić?
Nie pytałeś o to, ale ponieważ ty i inni wspomnieliście o konkretnych witrynach, ja też się do nich odezwę.

 • Twitter jest z założenia całkowicie publiczny. Jeśli prywatność stanowi problem, rozważ inną platformę.
 • Posty na Facebooku mogą być ograniczone do określonej grupy odbiorców, ale mają dość chwiejną historię ochrony prywatności.
 • Google+ to młoda platforma, która jeszcze się nie sprawdziła. Największym problemem jest to, że większość twoich znajomych prawdopodobnie tam nie ma i nie będą chcieli dodawać kolejnej sieci społecznościowej do swojego życia. Szkoda; byłoby idealnie dopasowane do twojego celu, imho, ponieważ możesz ograniczyć liczbę odbiorców i zapobiec ponownemu udostępnianiu.
 • Blog jest niepraktyczny, ponieważ nie można ograniczyć liczby odbiorców, z wyjątkiem rozdawania indywidualnych loginów, co jest zbyt uciążliwe dla odbiorców; prawdopodobnie nie będą zawracać sobie głowy.
 • Jeden fakt dotyczy wszystkich systemów: oddajesz kontrolę nad swoimi zdjęciami w ręce innych. Niektórym (firmom, użytkownikom) można ufać, innym nie. To Twoja decyzja. Gdy umieścisz coś cyfrowego w wielkim wielkim Internecie, nigdy więcej go nie wyjmiesz.

+1, ponieważ jasno i rozsądnie określa ryzyko, z zastrzeżeniami. Ale tak naprawdę powiedziałbym, że Twitter ma odpowiednią ochronę i bardzo przydatny idiom, że przeszłe dane są mniej ważne i trudniejsze do odzyskania.
deworde

6

Jedną z rzeczy, która jest możliwa i często bywa niepokojąca, jest to, że ktoś może zrobić twoje zdjęcia i wykorzystać je w materiałach marketingowych bez Twojej zgody.


To by było niesamowite . Pomyśl o wszystkich pieniądzach, które możesz zarobić, pozywając spodnie!
lambshaanxy

@jpatokal lub jakiś anon goon na 4chan lub coś okropnego zrobić bolesnego mema z jednego ze zdjęć ... i to staje się wirusowe
CaffeineAddiction

3

Zawsze istnieje ryzyko związane z czymkolwiek, co robisz online. Od ośmiu lat mamy witrynę dla naszej rodziny z tych samych powodów, które wymieniasz. Oto niektóre środki ostrożności, które podejmujemy.

Nigdy nie używamy nazwisk. Nie oznaczamy zdjęć w żaden sposób. Nie reklamujemy naszej strony internetowej za pośrednictwem poczty e-mail ani innych środków komunikacji online. Bezpośrednio podaliśmy adres strony osobom, które chcieliśmy ją mieć, i powiedzieliśmy, aby NIE udostępniać.

Wierzę, że dzięki twitterowi możesz ustawić go jako prywatny, aby tylko zaproszenia mogły śledzić twoją córkę.

Zrobiłbym to, ważne jest, aby dzielić się z rodziną i przyjaciółmi, jednak ograniczyłbym liczbę przyjaciół.


Dostaję uzasadnienie kontrolowanego dostępu, ale jakie jest uzasadnienie zakazu etykietowania.
deworde

1
@deworde prawdopodobnie dlatego, że wyszukiwarki takie jak Google nie
skojarzą

Tak, cenią tylko dane, które korelują z innymi danymi.
Czy E.

3

About.com wymienił niektóre z ryzyk związanych z publikowaniem zdjęć dziecka w Internecie:

 1. jeśli zdjęcie Twojego dziecka jest wykorzystywane w inny sposób bez Twojej zgody. Jest historia dziewczyny, która dowiedziała się, że jej zdjęcie zostało wykorzystane w firmie mobilnej w połowie świata bez jej pozwolenia. Inna rodzina również dowiedziała się, że ich zdjęcie rodzinne zostało wykorzystane jako reklama w sklepie w innym kraju
 2. Niektórzy martwią się także o swoją prywatność, na przykład niektóre osoby (pedofile) mogą zainteresować się swoim dzieckiem i polować na niego (może się to zdarzyć, ale nie musi, ale rodzice muszą się tym przejmować).

Co zrobić, aby zmniejszyć ryzyko:

 1. Jeśli obawiasz się o swoją prywatność - ustaw zdjęcia jako prywatne i udostępniaj je tylko znajomym lub rodzinie, na przykład podaj im prywatne linki, które mogą śledzić
 2. Przed opublikowaniem zapoznaj się z warunkami korzystania z witryny - niektóre witryny automatycznie publikują zdjęcia w innych witrynach, aby móc je wykorzystywać
 3. nie podawaj pełnych informacji, takich jak imię i nazwisko, adres itp., aby osoby, które Cię nie znają, nie byłyby łatwo zlokalizowane
 4. Unikaj publikowania zdjęć, które później zawstydzą twoje dzieci

http://familyinternet.about.com/od/computingsafetyprivacy/a/Safe_to_post_photos_of_kids_online.htm


1 - czy to ryzyko? Czy możesz wyjaśnić, jakie jest ryzyko. Może to naruszać prawo dozwolonego użytku, ale jakie jest ryzyko dla Ciebie / Twojego dziecka. oraz 2) realne ryzyko tego jest znacznie niższe niż ryzyko, że twój sąsiad poluje na nich - czy zakazujesz sąsiadowi patrzenia na ogród?
Rory Alsop

+ 1 za identyfikację ryzyka. Niektórzy mogą, ale nie muszą, martwić się wspomnianymi zagrożeniami, ale ich przemyślenie jest przydatne.
NWS,

3

Główne ryzyko polega na tym, że publikując wiadomość, znasz obecny kontekst i nie możesz połączyć go z przyszłością - ponieważ przyszłość jeszcze nie istnieje. Ale komputery mogą. Oprogramowanie komputerowe może łączyć tożsamość osoby, wizerunek jej twarzy lub imienia i nazwiska z każdą koncepcją (strona internetowa, tag na blogu, inni ludzie, wyrażane przez nich pomysły, podejmowane działania itp.), Które są widziane z przeszłością lub teraźniejszością. Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy może łączyć wszystkie zdjęcia danej osoby ze sobą oraz z koncepcjami, z którymi są powiązane.

Komputery świetnie sprawdzają się w wyszukiwaniu i przechowują linki między informacjami. Komputery mogą tworzyć koncepcyjne strony internetowe, które łączą pomysły, twarze, nazwiska. Oto przykład człowieka, który zdał sobie sprawę z historii swojego życia, może być narysowany na podstawie czystych danych, z którymi nie próbował opowiedzieć swojej historii.

Nawet jeśli jesteś ostrożny, aby nigdy nie publikować swojego zdjęcia ze swoim imieniem, jeśli jeden z twoich znajomych zrobi to raz, zdjęcia można połączyć z imionami.

Podsumowując, ryzyko polega na tym, że opowiadasz historię, której nie widzisz. Tworzysz połączenia, które umożliwiają agencjom dostęp do informacji, których Ty lub Twoje dziecko może nie chcieć mieć w przyszłości. Drobny druk o polityce prywatności stron zmienia się również z czasem. Mimo to większość witryn zachowuje prawo do udostępniania danych agencjom, na które Twoje (przyszłe) dziecko może nie wyrazić zgody.

Utrudnia to dostrzeżenie ryzyka, ponieważ nie widzimy powiązań między danymi. Ale przyszli pracodawcy, partnerzy, przyjaciele i współpracownicy Twojego dziecka mogą mieć do nich dostęp.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.