Noworodek wydaje się pluć całymi posiłkami. Powinienem być zaniepokojony?


12

Mamy dziecko, które ma nieco ponad tydzień i wydaje się, że po niektórych karmieniach wypluwa coś, co wygląda jak cały posiłek (karmienie piersią). Ważyłem ją, a ona wciąż wydaje się przybierać na wadze.

Jeśli nadal przybiera na wadze, czy to coś, o co powinienem się martwić, czy to tylko coś, co robią dzieci?


4
Zastanawiam się, czy to tylko przypadek nadmiernego karmienia. Jej mały brzuch nie jest taki duży. Mleko matki będzie zawsze produkowane w tempie wyższym niż to konieczne. Więc jeśli karmisz, dopóki nic nie zostanie, następnym razem twoje ciało wyprodukuje jeszcze więcej. Uważaj się za szczęściarza, że ​​dobrze się odżywia. Nie zmierzaj, co wychodzi, gdy pluje, ale co dzieje się w pieluszce. To najlepszy wskaźnik jej spożycia mleka.

Obecnie oceniamy naszą witrynę i na to pytanie oczekujemy opinii. Wszyscy, odwiedźcie to meta pytanie i weźcie swoje myśli i głosy!

Ach, posing . Nie ma się czym martwić, o ile przybiera na wadze z odpowiednią prędkością.
AE

Odpowiedzi:


15

To jest coś, co robią dzieci. Wygląda na to, że cały jej posiłek to bardziej ślinka i śluz, trochę kwasu żołądkowego i tyle mleka z piersi, żeby zabarwić go na biało. Są sytuacje, w których duża ilość mleka / mieszanki ulega zepsuciu, i zwykle jest to jedna z dwóch sytuacji; przepełniony żołądek (niektóre dzieci jedzą do rozerwania; zaangażowane odruchy mogą pozwolić na nic więcej) lub powietrze za dużą ilością mleka / mieszanki (zwykle dzieje się to podczas karmienia dziecka na plecach lub boku).

Niemowlęta, zwłaszcza nowiutkie, nie mają jeszcze wszystkich swoich systemów, które działałyby idealnie zgodnie. W ciągu najbliższych tygodni możesz zauważyć, że może nie kupować przez dzień, a nawet dwa, chociaż je dużo, a potem dozna masywnego wybuchu. To jej ruchy perystaltyki, próbujące wpakować się w ruchy i zacząć. Żołądek jest podobny; utrzyma przez jakiś czas formułę, nie przetwarzając jej tak naprawdę, a potem dostanie wybuchu kwasów żołądkowych, które spowodują zgagę, odbijanie i plucie. Wszystko uspokoi się i zacznie rytmicznie w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Dopóki twoje dziecko przybiera na wadze i wydaje się być zadowolone po karmieniu, nic ci nie jest. Po prostu trzymaj pod ręką koc odbiorczy lub ścierkę, aby przełożyć go przez ramię.

Co możesz zrobić, aby zmniejszyć plucie, to:

  • Częste bekanie; jeśli zwykle zmieniasz piersi w trakcie karmienia, beknij ją podczas zmiany.
  • Karmienie w bardziej pionowej pozycji; zamiast trzymania poprzecznego ciała lub piłki nożnej, spróbuj pochylić się około 30-40 stopni, a następnie ułóż ją wzdłuż brzucha na jej.
  • Upewnienie się, że ma dobrą zapadkę i nie zasysa powietrza podczas karmienia.
  • Oglądanie tego, co jesz; dziecko je to, co jesz, więc związki w twoim jedzeniu, które powodują odbijanie i gazy dla ciebie, pojawią się w mleku matki i powodują odbijanie i gazy także dla twojego dziecka.
  • Jeśli karmiłeś mieszanką, zaleciłbym wypróbowanie mieszanki przeznaczonej dla wrażliwych żołądków i / lub redukcji pluć. Zawierają białka, które są bardziej rozbite niż tradycyjne produkty na bazie mleka, i skrobie ryżowe, dzięki czemu formuła jest grubsza i mniej prawdopodobne jest, że się zwróci. Oni pracują; moja żona nie była w stanie karmić piersią, więc karmiliśmy butelką mieszankę napompowanego mleka matki i mieszanki, i zauważyliśmy, że kiedy używamy preparatów „dla wkurzania i gazu” i „plucia” to naprawdę pomaga.

1

Dużo plują. wzruszyłam ramionami. Przez kilka miesięcy trzymałam na ramieniu szmatkę (na którą czytałem: pieluchę z tkaniny) i cały czas robiliśmy pranie.

Cała czwórka naszych dzieci miała refluks, który się do tego przyczynił. Nasz pediatra powiedział, że wiele dzieci rodzi się z zastawką żołądkową, która nie jest prawie całkowicie zamknięta, a gdy dorastają po urodzeniu, kończy się dopiero rozwój. [uwaga: być może źle to pamiętam lub po prostu źle to wtedy zrozumiałem. W każdym razie ważną ideą jest to, że „często z tego wyrastają.”] Ale nie wydawała się zaskoczona ich pluciem przez pierwsze kilka tygodni, dopóki dorastali - co oglądaliście, więc prawdopodobnie jesteś dobry.

Keith też ma tam bardzo dobre, konkretne porady. Karmiliśmy butelkami (więc mogłem pomóc!), Ale idea dobrego odbijania i siedzenia w pozycji stojącej jest nadal aktualna.

Czy to twój pierwszy? Przerażające jest myślenie o rzeczach, których nie znasz. : 7) Spokojnie, nikt tak naprawdę nie wiedział. Poradzisz sobie świetnie!


1

Jak mówią, robią to dzieci i powinieneś spróbować wszystkich innych rad.

ALE, oto coś, co możesz wypróbować, co działa u niektórych osób, zakładając, że mama dziecka karmi piersią: niech mama wypije mleko Acidophilus lub spożyje coś innego zawierającego tę kulturę. Moja żona i ja spędziliśmy wiele nocy z jedną z naszych córek, gdzie obudziła się głodna, napiła się syta i zwymiotowała dziesięć minut później. Potem już nic jej nie nakarmiło. Okropny. Po kilku miesiącach przerwy przyjaciel dowiedział się o tym i polecił mojej żonie wypić mleko Acidophilus, ponieważ to dla niej zadziałało. Natychmiastowa naprawa dla nas. Nigdy nie dowiedziałem się dokładnie, dlaczego, ponieważ lekarz powiedział, że to szalone. Ale coś musiało brakować w jelitach niemowląt, ponieważ to naprawdę działało dla nas.


1

Moje doświadczenie: dzieci często plują, ale czasami mają refluks żołądkowy, co czasami prowadzi ich do jedzenia jeszcze więcej i wciąż przybrania na wadze. Możesz to sprawdzić za pomocą prostej echografii i możesz użyć bardzo nieszkodliwych leków, aby utrzymać przynętę. Moje drugie dziecko i tak przybierało na wadze. Co gorsza, miał zapalenie płuc z powodu kwasu drażniącego jej płuca.

Radzę zrobić więcej dochodzeń.


Refluks kwasowy występuje u niemowląt, a jeśli stanowi zbyt duży problem, można go leczyć lekami przepisanymi przez pediatrę. Jeśli jednak tak jest, nie należy się leczyć.
demongolem

Plucie Tattered Milk jest w rzeczywistości uważane za dobry znak w północnych Indiach, ale nie mamy na to żadnego medycznego dowodu.
Rishi

0

Niemowlęta plują, gdy są przekarmione lub jest możliwe, że dziecko beknie, co jest normalne przy każdym karmieniu. Moja kuzynka jest pielęgniarką, a ona powiedziała mi, że po karmieniu powinienem ustawić noworodka w pozycji bocznej lub do tyłu, aby mógł bekać. Powiedziała, że ​​to bardzo pomaga w trawieniu dziecka.

Jeśli plucie trwa nadal, skontaktuj się z pediatrą, aby mógł on ocenić sytuację Twojego dziecka. Pamiętaj też o regularnym sprawdzaniu i monitorowaniu masy ciała dziecka za pomocą kalkulatora percentyli masy ciała dziecka, abyś mógł monitorować postępy dziecka.


Proszę zwrócić uwagę na nasze zasady dotyczące autopromocji . O ile jest to dozwolone, o ile jest to bezpośrednio związane z pytaniem, musisz wyraźnie podać swoje powiązanie w odpowiedziach, których używasz do linkowania do swoich produktów / stron internetowych / artykułów.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.