Jak wybrać pierwszego pediatrę?


10

Byłoby wspaniale móc korzystać z lekarza, z którym nas wychowano ... zakładając, że to niemożliwe:

Jak można nie tylko znaleźć dobrego pierwszego pediatrę, ale je ocenić? Na jakie dobre i złe rzeczy warto zwrócić uwagę? Jak zaplanować wizytę ewaluacyjną?


Chciałbym znać odpowiedź na to pytanie, zanim wybraliśmy nasze pierwsze ... niezbyt wspaniałe doświadczenie.
Orbita

Odpowiedzi:


5

„To zależy” od wielu różnych czynników. Nienawidzę sugerować czegoś tak negatywnego jak „próba i błąd”, ale wydaje się, że to najlepszy sposób. Aby przejść przez szkołę medyczną, a następnie wrócić do specjalizacji z pediatrii ... wygląda na to, że wyeliminuje tych, którzy po prostu nie są dobrzy w medycynie podstawowej. Więc tak naprawdę to, na czym musisz oprzeć wybór, są umiejętności ludzi. Niektóre kluczowe punkty, które odciągnęły mnie od pediatrów. (a jeśli o to chodzi, jeden z OB / GYN w rotacji ... byliśmy szczęśliwi, gdy moja żona poszła do pracy i dotarliśmy do centrum porodowego i nie zobaczyliśmy jego nazwiska na tablicy).

 • Czy wydaje się, że spędzają więcej czasu, patrząc na twoje dziecko lub jego tabelę? (ok, lubię mól książkowy ... ale nie w ograniczonym czasie, który mamy razem. I nie, jeśli jest jasne, że nie słuchasz odpowiedzi, którą udzielam na pytanie, które właśnie zadałeś. To jest to samo pytanie zapytała pielęgniarka i wpisała wykres, który właśnie czytasz ... w rzeczywistości widzę jej transkrypcję mojej odpowiedzi na ekranie pod twoją myszką.)
 • Czy nadal pamiętają imię twojego dziecka po 5 minutach egzaminu? Co powiesz na koniec? (Poważnie, jeden Dr był szczególnie zły z tego powodu ... „Chłopiec będzie w porządku za dzień lub dwa, jeśli nie oddzwoni.” Powiedział z takim samym zainteresowaniem, jakby jego żona zapytała, czy chce pieczeń czy wątróbkę na obiad ... „Pieczeń będzie w porządku kochanie.” Porównaj to z naszym obecnym pediatrą, który otwiera drzwi i natychmiast mówi „Cześć Q , jak się masz?” lub „Och nie Q , to mówi, że nie czujesz się no cóż! ”i kończy się mówiąc„ Do widzenia Q ! ”podczas wyprowadzania nas. (okazuje się, że jej biuro jest tuż za drzwiami do poczekalni, a ona zawsze wraca i pisze notatki z wizyty,

Nasz syn urodził się w szpitalu, który jest częścią tej samej sieci opieki zdrowotnej, z którą moja żona i ja spotykamy się z naszymi lekarzami, co było dość łatwe. Pierwszy pediatra, którego widzieliśmy, był w rzeczywistości, kiedy weszli do pokoju DLRP, moja żona i nasz syn zostali tam, aby dać mu 2-dniową kontrolę. (Testy z poprzedniego dnia zostały wykonane, gdy moja żona spała, a mnie tam nie było.) Obaj pediatrzy byli rotacyjni przez centrum porodowe z normalnych gabinetów pediatrycznych w swoich trzech klinikach. Podobało mi się tam dr, ale pracowała w ich północnej klinice (około 25 minut jazdy od naszego domu), więc kiedy zaplanowaliśmy jego pierwsze badanie na 1 miesiąc, powiedziałem recepcjonistce, żeby wybrała kogokolwiek oprócz Dr X (który wielu współpracownicy odradzali.) Nie był zbyt podekscytowany tym pediatrą, ale wydawał się być „w porządku”. Po może 5 lub 6 wizytach u niego musieliśmy spieszyć się z chorobą ... powiedzieli, że dr Y nie może nas widzieć przez 3 dni ... ale dr Z. może nas zobaczyć za 30 minuty. Skorzystaliśmy z tej okazji i po tym, jak pewnego razu spotkałem się z doktorem Z, poprosiliśmy recepcję o zmianę nas na nią jako „regularnego” pediatrę naszego syna. Od tego czasu widzieliśmy kilka innych osób, kiedy zachorował, a ona nie była dostępna ... ale nie wyobrażam sobie, żeby poprosić o innego lekarza.

Z ciekawości zapytałem przy biurku, czy zmiana pediatry stanowi problem, śmiali się i mówili „nie ma problemu”. następnie skomentował, że woleliby nas zmienić kilkanaście razy niż utknąć z pediatrą, który po prostu nie działa dla naszej rodziny. Najwyraźniej jest to dość powszechne, różni rodzice / dzieci po prostu lepiej pracują z różnymi lekarzami. Rozpoznają to i nie walczą z tym.

Zanim się urodził, poprosiłam wielu współpracowników z dziećmi o rekomendacje, którzy niemal powszechnie powiedzieli, że są dwaj lekarze (zespół męża i żony), którzy są najlepszymi pediatrami w grupie. I był jeszcze jeden, który otrzymał bardzo przychylne komentarze od wszystkich. Wszystkie trzy są tak popularne, że nie przyjmują nowych pacjentów. (chyba że masz już dziecko, które widzi, nowe rodzeństwo było mile widziane).


5

Jednym z moich pomysłów jest rozmowa z członkami społeczności, którzy są rodzicami z małymi dziećmi, i poproszenie ich o podzielenie się zaleceniami, jeśli uważają, że mieli bardzo pozytywne doświadczenia ze swoim pediatrą, a jeśli nie, poproś o flagi.

Jeśli chodzi o znaki ostrzegawcze, mogę mówić tylko z własnego doświadczenia, ale niektóre flagi, które powstały dla mnie podczas naszej pierwszej próby pediatry, to:

Młody, nieprofesjonalny personel - gabinet lekarski wydawał się być pełen 15-letnich asystentów, którzy robili wszystko, od ważenia naszego dziecka po przygotowywanie szczepionek. Co gorsza, często źle wykonywali swoje zadania. Przykładem może być ważenie asystenta, wchodzenie lekarza, patrzenie na karty z trudem łapiące powietrze i wykrzykiwanie „Och, on stracił tyle na wadze”, a potem wyglądanie na zdezorientowanego, ważenie naszego dziecka i stwierdzenie, że asystent nie wiedział, jak to zrobić. przeczytaj w ogóle skalę, a następnie wyjaśnij przed nami, jak powinna ją odczytać. Powtórz dla wielu spotkań.

Brak poczucia doktora naprawdę opiekuńczego (bezosobowego) - Sprawdź flagę, jeśli lekarz traktuje twoje dziecko jak przedmiot nieożywiony zamiast człowieka. Jeśli zamiast tego możesz rozpoznać pasję i troskę, może to być dobry znak.

Nie dzielenie się przemyśleniami - to może nie być dla wszystkich, ale chcę wiedzieć, co się dzieje! Wrażenie lekarzy z mojego doświadczenia może być bolesne, więc jeśli natkniesz się na kogoś, kto chętnie poinformuje cię, co naprawdę myślą, może to być dobry znak.

Zardzewiałe biuro i / lub nie wygląda tak czysto - Ogromna flaga dla mnie, łatwa do zauważenia od razu. Z drugiej strony, jeśli zarówno przestrzeń, jak i lekarz są bardzo dobrze utrzymane, może to być dobry znak.

Oceniając, próbowałbym zmierzyć „przestrzeń jako całość”, a także lekarza, ale szczerze mówiąc, dla laików jest to trudne zadanie w locie. Na szczęście szkoła medyczna jest dość trudna, więc wyobrażam sobie, że większość pediatrów zna się na tym. Ufając temu, przyjrzę się temu, jak bardzo lubiłem je jako osobę.

Gdyby uznali mnie za autentyczne, inteligentne, pełne pasji, opiekuńcze, przyjazne osoby, które uwielbiają to, co robią, byłby to dla mnie dobry znak.

Udanych łowów!


+1 za rozmowę z członkami społeczności ... szczególnie jeśli możesz rozmawiać z przyjaciółmi, sąsiadami lub kimś, z kim dzielisz dodatkowy poziom zaufania i zrozumienia.
Daniel Standage,

3

Przeszukaliśmy dwóch pediatrów, zanim znaleźliśmy tego, którego używamy teraz. Pierwszy prześladował mnie i poniżał, bo jak się okazało, nie mogłem karmić piersią. Drugi nie był zły, ale inni w jego praktyce byli okropni i rzadko miał godziny pracy w naszej lokalizacji.

 • Spójrz na swoje plany dotyczące karmienia, wyobraź sobie, że mogą się zmienić (zrobiły to dla mnie!) I zapytaj potencjalnego pedagoga, jak się czuje na temat karmienia piersią (w tym pompowania) i mieszanki. Nawet wtedy możesz nie otrzymać dokładnej oceny. Nasz pierwszy wyjaśnił, że był laktivistą, ale nie do tego stopnia, że ​​odmówił odbierania naszych telefonów, ponieważ musieliśmy przejść na formułę - musieliśmy się tego nauczyć sami.
 • Dowiedz się, na czym polega szczepienie. Zapytaj lekarza o jego / jej opinie. Nie wybieraj tego, który cię poniża. Może on do pewnego stopnia się z tobą nie zgadzać, ale powinien także mieć świadomość, że to twoje dziecko jest ostatecznym decydentem w takich sprawach.
 • Zapytaj lekarza o żywienie dzieci i czy mają związek z dietetykiem. Jeśli twoje dziecko ma alergie, możesz jej potrzebować.
 • Zapytaj lekarza ogólnie o alergie, czy praktyka leczy wiele dzieci z alergiami lub czy skierowałyby się do alergologa dziecięcego.
 • Przynieś ogólny wywiad rodzinny dla obu stron i zadaj lekarzowi kilka pytań na temat istotnych chorób występujących w rodzinie - np. Astma, słaby wzrok, problemy ze słuchem itp.
 • Jeśli używasz medycyny alternatywnej (np. Chiropraktyki, akupunktury, masażu itp.), Poczuj, co lekarz sądzi o tych rzeczach, na wypadek, gdybyś poczuł potrzebę korzystania z nich u swojego dziecka.
 • Ustal godziny pracy lekarza w tej lokalizacji. Jeśli nie ma ich wielu, rozważ rozmowę z innymi kolegami lekarza, abyś nie skończył tak, jak my z naszym drugim pedałem i nie będziesz musiał znaleźć innej praktyki, ponieważ koledzy nie powinni mieć licencji na praktykę medyczną.
 • Uzyskaj ogólny klimat biura. Czy to jest czyste? Wygodny? Pełno chorych dzieci robiących wszędzie smarków? Możesz spędzać tutaj dużo czasu.
 • Uzyskaj ogólną atmosferę dla personelu. Jeśli wyglądają na naprawdę zajętych, rozważ inną praktykę.
 • Zapytaj o innych lekarzy w gabinecie lub na telefon, czy jest to lekarz solo. Jak w, powinny być inne. Z tego powodu mieliśmy problemy z naszym drugim pedałem. Jego dyżurny kolega był całkowitym znachorem.
 • Zapytaj o usługę sekretarki. Tak jak powinno być.
 • Zapytaj o przyjęcie dziecka na wizytę chorobową tego samego dnia. Zasadniczo powinieneś być w stanie to zrobić.
 • Zadaj recepcjonistce kilka pytań, ale nie jako wywiad - tylko w swobodnej rozmowie. Recepcjonista jest bramą do lekarza. Jeśli go nie lubisz, nawet jeśli jest to reakcja na pogodę, zastanów się nad inną praktyką.
 • Oczywiście, weź pod uwagę opinie innych, a nawet miejsca takie jak Yelp. Ale priorytety każdego są inne; nasz pierwszy pies był wysoce zalecany, a jednak był całkowitym palantem, który lekceważył zdrowie mojego dziecka, ponieważ zabierał moją historię medyczną i jej wpływ na karmienie piersią.

Powodzenia!


Wszystkie doskonałe punkty! Szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że pedał porusza się zgodnie z twoim szczególnym stylem medycznym. Nasze stare biuro było BARDZO zdecydowanie pro-vax i ostatecznie poprosiłoby cię o opuszczenie gabinetu, jeśli odmówisz szczepienia dziecka lub zaszczepisz je zgodnie z harmonogramem. Było to dla nas w porządku, ponieważ przestrzegaliśmy standardowego harmonogramu szczepień, ale dla rodzica, który szukał innego lub bardziej elastycznego harmonogramu szczepień, to w ogóle by nie zadziałało.
Meg Coates

2

Oprócz proszenia osób z dziećmi o rekomendacje, spróbuj poprosić OB / GYN. Widzą wiele nowych matek i znają wielu innych lekarzy, a słowo rozchodzi się.

W naszym przypadku OB / GYN mojej żony (którą odwiedzała od kilku lat i której ufała bezgranicznie) również okazał się ojcem ośmiorga. Polecił lokalne biuro pediatryczne, powiedział, że każdy z lekarzy w tym biurze będzie w porządku, a także powiedział nam, że jeśli jeden konkretny lekarz ma jakieś otwory, powinniśmy go wybrać. Zrobiliśmy to i byliśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru. Od tego czasu opuściliśmy kraj, ale nadal dzwonimy do tego samego biura po poradę.


2

Inną strategią jest badanie personelu pielęgniarskiego w szpitalu z pytaniem, kogo używają dla swoich dzieci. Jeśli nie mają dzieci, zapytaj, kto by polecił. Ponieważ znają pracę w terenie, prawdopodobnie wiedzą więcej o reputacji pediatrów. Często (przynajmniej w szpitalach, w których pracuję) pielęgniarki nie są wykorzystywane jako zasoby i chętnie dzielą się z tobą informacjami.


0

Znaleźliśmy nasz sposób na umówienie spotkania z kimkolwiek, kto dzwonił w dniu, w którym zadzwoniłem, aby umówić się na spotkanie. Nie podobał nam się pierwszy pediatra, który dostaliśmy, więc kiedy umówiłem się na kolejną wizytę, zrobiłem to samo. Drugi pediatra, którego mamy, to naprawdę miły facet, który jest wyluzowany, ale zna się na rzeczy. Dał nam swój numer biurkowy, pod który możemy zadzwonić, jeśli mamy pytania, abyśmy nie musieli próbować nawigować w systemie telefonicznym kliniki, aby go złapać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.