Czy powinienem martwić się o niemowlę (preemie), które nie chce być trzymane?


9

Mój syn ma 30,5 tygodnia, 14,5 tygodni dostosowany (był 24-tygodniowy) i zaczął robić się naprawdę wybredny, dopóki nie postawiliśmy go na huśtawce lub łóżeczku. Nie dzieje się to cały czas, ale rośnie częstotliwość.

Gdyby nie był preemie, nie martwiłbym się. I nie martwię się teraz, ale bardziej ciekawi mnie, czy jest to problem rozwojowy, czy wskaźnik problemów rozwojowych.

Mój syn uczestniczy w klinice kontrolnej NICU, więc zapytam o to przy następnym appt. i dodaj nową odpowiedź, jeśli w istniejących odpowiedziach nie ma jeszcze żadnych informacji.


To figury. Jak tylko opublikuję pytanie ... przestaje to robić.
Jay Cummins

Odpowiedzi:


4

Pierwszą rzeczą, w trybie pilnym, byłoby wykluczenie wszelkich schorzeń, które mogą się rozwijać u twojego syna. Awantura może być oznaką infekcji lub innej choroby, która może powodować dyskomfort lub ból.

Czy były jakieś inne ostatnie zmiany? Czy twój syn karmi się normalnie? Czy on normalnie psuje / sika? Czy miał jakieś gorączki? Czy w rodzinie były jakieś choroby?

Zawsze warto poprosić lekarza o kontrolę nad dzieckiem. Wcześni wrogowie są bardziej wrażliwi niż dzieci urodzone w terminie i są bardziej podatni na szereg różnych warunków, szczególnie w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Pośpieszmy się do A&E na pierwszy znak czegoś dziwnego i chociaż czujemy się trochę głupio, kiedy przez większość czasu mówią nam, że ma trochę zimno i nie ma się czym martwić, z pewnością jestem wdzięczny za zapewnienie a lekarze rozumieją nasz niepokój po tym, jak całe nasze dziecko przeszło.

Poza warunkami zdrowotnymi wcześniaki rozwijają się inaczej niż dzieci urodzone o czasie.

Okresowe dzieci spędzają trzeci trymestr w łonie matki, w cichym i ciemnym miejscu. Wcześniaki spędzają to w inkubatorze, który jest głośny i jasny. Regularnie wykonują na nich wszelkiego rodzaju procedury inwazyjne. Wpływa to na rozwój ich ścieżek neuronowych.

Przedwczesne dziecko nie toleruje stymulacji tak samo jak normalne dziecko. Trudniej im też samoregulować emocje. Jeśli dzieje się dla nich za dużo, łatwo może się drażnić, a dziecku będzie trudniej uzyskać kontrolę nad sobą.

Łatwo jest nadmiernie stymulować, a później trudniej się uspokoić.

Jeśli twoje dziecko staje się wybredne, warto spojrzeć na stymulację, którą otrzymuje. Czy otoczenie jest jasne i hałaśliwe, a dzieje się tak dużo? Może być warto stonować rzeczy. Spraw, aby otoczenie było prostsze, mniej jasne kolory i mniej patrzeć.

Jaki czas na zabawę ma dziecko? Czy to hałaśliwe z dużą ilością rzucania się i aktywności? Być może stonuj to, łagodniejszą grę i mniej aktywności.

W tym artykule podano bardziej szczegółowe informacje: Zrozumienie neurorozwojowych wyników wcześniactwa: priorytety edukacyjne dla rodziców OIOM

Zaleca proces łagodnego zwiększenia stymulacji dziecka poprzez:

Rodzice mogą potrzebować dodatkowego wsparcia, aby upewnić się, że ich dziecko nie jest nadmiernie pobudzone, i aby zachęcić do spokojnych, przebudzonych i czujnych stanów, w których może wystąpić wzajemne spojrzenie i początkowe interakcje społeczne. Rodzice mogą zacząć delikatnie „bawić się” w bezpośredniej komunikacji poprzez śpiewanie, naśladowanie dziecięcych dźwięków i komentowanie zachowań niemowląt w celu modelowania rozmowy. Powtarzanie i tego rodzaju procedury nie są nudne dla dziecka51,52 Stopniowe zwiększanie złożoności mowy skierowanej do dziecka w różnych kontekstach, angażowanie się w gry rymowane oraz powtarzanie i przepowiadanie wokalizacji niemowląt będzie budowało umiejętności językowe. We wszystkich tych interakcjach szczególnie ważne jest ustanowienie wzajemnego spojrzenia, wspólnej uwagi i zwrotów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.