Co kupić, aby przygotować się na przybycie nowego dziecka?


15

Nasze dziecko urodzi się za kilka miesięcy, co powinniśmy upewnić się, zanim tu dotrze?


8
Cokolwiek kupisz, zachowaj paragon na wypadek, gdyby okazało się, że w końcu go nie potrzebujesz. Najlepiej też nie otwierać opakowania.
JBRWilkinson

1
Wraz z tym, co powiedział JBRWilkinson, upewnij się, że znasz zasady zwrotu sklepów, w których robisz zakupy. Niektóre sklepy mają tylko 30-dniową polisę, więc jeśli kupujesz rzeczy, nie masz pewności, że będziesz potrzebować więcej niż miesiąc przed urodzeniem dziecka, możesz nie być w stanie je zwrócić.
Jason

1
Coś, czego nikt mi nie powiedział: zapakuj lunch dla ojca i weź go z torbą mamy, kiedy nadejdzie czas. Mógłby tam być przez wiele, wiele godzin, a szpital nie karmi ojców!
Marc

Odpowiedzi:


15
 • Pieluchy
 • Miejsce do spania
 • Siedzenie samochodowe
 • Pieluchy
 • Miejsce do zmiany pieluch
 • Burp szmaty / ręczniki odbiorcze
 • Pieluchy
 • Chusteczki nawilżone
 • Kawa
 • Pieluchy (w premierach i noworodków)

2
Trzymałbym fotelik samochodowy, dopóki nie dowiesz się, jaki ma rozmiar - niektóre foteliki samochodowe nie mają wkładki „małego dziecka”, a inne będą zbyt małe, jeśli będzie dużym sprężystym dzieckiem.
JBRWilkinson

6
@JBRWilkinson, względy dotyczące wielkości są ważne, ale będziesz potrzebować fotelika samochodowego, aby zabrać je ze szpitala do domu, co w zależności od lokalizacji może być bardzo szybkie - możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby je kupić i kupić, gdy matka i dziecko są w szpital. Niewiele, jeśli jakieś 0-6 miesięcy miejsca będą zbyt małe dla noworodka.
Unsliced ​​30.03.11

3
Trzymając się fotelika samochodowego (za pośrednictwem @JBRWilkinson), szpitale w Wielkiej Brytanii nie pozwalają zabrać dziecka do domu bez uprzedniego upewnienia się, że masz miejsce. Musisz więc albo kupić jednego, albo mieć przyjaciela, który już jest właścicielem (większość firm taksówkowych nie może / nie zapewni fotelików dziecięcych).
Kevin Lloyd

2
@Lloydie: W Stanach Zjednoczonych wiele szpitali nie pozwala rodzicom zabrać dziecka do domu bez obejrzenia fotelika samochodowego i uruchomienia numeru seryjnego w celu ewentualnego wycofania.
afrazier 30.03.11

2
@tnorthcutt: Wydaje mi się, że masz bardzo osobliwą odpowiedź na pytanie: Jak długo powinienem czekać, zanim pozwolę moim dzieciom na dostęp do kofeiny? .
Jaime Soto

15

Dobrym pytaniem mogą być niektóre rzeczy, których nie można kupić.

Unikałbym zbyt wielu mniejszych ubrań - szybko znajdziesz niedobór większych ubrań, gdy ich potrzebujesz, i nowe, mniejsze ubrania, które nie są otwarte, gdy dziecko już je przerośnie. Trudno też przewidzieć, w jakim sezonie może być dziecko w przypadku długich rękawów itp.

Unikałbym kupowania specjalnego stolika do przewijania - używaliśmy regularnych przewijaków na komodzie i bagażniku, a u dziadków po prostu używają ręcznika na łóżku.

Unikałbym wiader na pieluchy z fantazyjnymi torbami - po prostu użyliśmy prostej zapadni ze zwykłymi torbami kuchennymi.

Prawdziwe buty są w zasadzie bezcelowe, unikałbym marnowania na nie pieniędzy, dopóki nie będą mogły chodzić. Robee są dobre dla robotów. Nie kupiłbym niczego, dopóki go nie potrzebujesz - kto wie, jaki będzie sezon, kiedy będą takiej wielkości.

Będziesz potrzebował wózka, dostałbym taki, który działa z fotelikiem samochodowym. Będziesz go intensywnie używał przez pierwsze dwa lata, więc naprawdę zyskasz na tym swoje pieniądze.

Będziesz chciał bjorn, ale nie od razu.

Zakładając, że karmisz piersią, przez jakiś czas nie będziesz potrzebować butelek ani czegoś takiego, ale w pewnym momencie będziesz potrzebować laktatora i butelek. Nigdy nie używaliśmy specjalnego podgrzewacza do butelek ani podgrzewacza do ściereczek.

Ponadto wiele rzeczy możesz używać tylko przez 6 miesięcy do roku. Chyba że ktoś ci to da, z drugiej ręki. Rzeczy takie jak bramkarzy.

Fotel bujany może być zdecydowanie dobry (mamy jedną sekundę).

Upewnij się, że w pokoju dziecka masz sposób na stonowane oświetlenie za pomocą ściemniacza, lampy lub czegoś takiego. Może muzyka. Nie możesz powiedzieć, czego naprawdę będziesz potrzebować na tym froncie, więc nie kupiłbym niczego, dopóki nie zobaczysz tego, co dziecko jest stronnicze.

Te różne huśtawki i bramkarzy mogą być dobre, ale noworodki nie będą ich używać przez jakiś czas (kilka miesięcy). Dostaliśmy wiele nowych rzeczy i rozdaliśmy je, a innych z drugiej ręki i rozdaliśmy.


2
Myślę, że to bardzo dobra lista. Poleciłbym również boppy, szczególnie jeśli karmisz piersią. Jest bardzo wszechstronny. Użyliśmy naszego do wielu rzeczy, do których najbardziej przydały mi się karmienie piersią na krześle, a nasz mały facet miał problemy z przepływem kwasu, więc spał przez chwilę. Właściwie mam z tego więcej wykorzystania niż bramkarz. Próbowaliśmy cieplejszego ocieplacza. Wysuszył nasze chusteczki.
Kim

2
@Kim Nasz boppy ma o wiele mniejsze zastosowanie niż się spodziewaliśmy. Również różne nosidła mają znacznie mniejsze zastosowanie niż bjorn.
Cade Roux

Na przewijak kupiłem komodę IKEA Malm z 3 szufladami i położyłem na nim wyprofilowaną podkładkę. To była dokładnie odpowiednia wysokość. A teraz moi chłopcy używają go jako komody.
Chris Cudmore,

+1 za zakup używanego elementu dla dziecka. Wiele razy możesz dostać nowe lub praktycznie nowe przedmioty w sklepach konsygnacyjnych, ponieważ dzieci tak szybko przechodzą przez przedmioty „niemowlęce”.
Rachel

10

Pieluchy, fotelik samochodowy, body niemowlęce, płótno bekające, ściereczki. Otóż ​​to.

Ukradnij kilka pieluszek ze szpitala (zwykle dają ci je za darmo). Nie kupuj niepotrzebnych mebli: zmieniaj pieluchy na łóżku lub ziemi (nie musisz marnować pieniędzy na meble, które będą trwać tylko 6-8 miesięcy). Karmienie piersią, więc nie musisz kupować formuły.

Zapomnij o wszystkim innym, ponieważ możesz go kupić, kiedy jest to potrzebne.


2
+1 Myślę, że „kup to, kiedy go potrzebujesz” to najlepsza rada, jaką otrzymaliśmy. Nie tylko możesz rozłożyć koszty, ale daje ci to więcej czasu na znalezienie ofert, hand-me-downs itp.
David LeBauer

1
@David - Tak, a dostajesz tyle ubrań, ile prezentów, że kupowanie stroju jest prawie bezwartościowe. Noworodki rosną tak szybko, że otrzymasz stroje, które wciąż mają na sobie tagi, które przerosły, jeśli nie będziesz ostrożny.
Javid Jamae

Gdzie śpi dziecko?
Ze'ev chce SE zrobić teshuva

@ Ze'evFelsen Przez pierwsze 12-18 miesięcy przytulaliśmy się do wszystkich naszych dzieci, więc nie potrzebowaliśmy od razu łóżeczka. Ale mieliśmy łóżeczko i łóżeczko dziecięce, z którego później korzystaliśmy.
Javid Jamae

5

Kolejną dziwną rzeczą, którą chciałbym wcześniej przewidzieć, są „ Makaron basenowy ”. Są to kłody pewnego rodzaju tworzywa piankowego o wysokiej gęstości i są powszechnie stosowane do zabezpieczania siedzeń samochodowych. Prawidłowe zabezpieczenie fotelika samochodowego jest trudniejsze, niż pozwalają na to instrukcje obsługi. Możesz także użyć zwiniętych ręczników, ale z jakiegoś powodu makaron w basenie działa lepiej.


(źródło: images-amazon.com )

Jeszcze lepszym pomysłem jest znalezienie straży pożarnej lub podobnej instytucji, która zapewni kontrolę instalacji fotelika samochodowego.


2
Nie polegałbym na nich, żeby zabezpieczyć fotelik samochodowy. W większości miejsc możesz wypróbować foteliki samochodowe w samochodzie, aby upewnić się, że można je bezpiecznie zamocować. W rzeczywistości większość nowoczesnych siedzeń i samochodów (przynajmniej w Wielkiej Brytanii) jest zgodna z ISOFIX. childcarseats.org.uk/standards/isofix.htm
Rory Alsop

1
Rory, kontury siedzeń prawie nigdy nie pasują do konturów fotelików samochodowych dla dzieci, a ty musisz wypełnić te luki czymś. Instrukcje Carseat zalecają ręczniki, ale wiele programów bezpieczeństwa samochodowego w USA używa tych rzeczy. Poza tym brytyjski fotel samochodowy jest prawdopodobnie wykonany z litej stali nierdzewnej i można go przyspawać.
deadprogrammer,

Nigdy nie słyszałem o makaronach do fotelików samochodowych! Ale to ma sens. Jeśli chodzi o isofix, pamiętaj, że nie jest to lekarstwo na wszystko. Trzeba jeszcze upewnić się, że wszystko jest w porządku. Tam, gdzie dorastały nasze dzieci, możesz również udać się do dowolnej straży pożarnej, a one wychodzą i dokładnie sprawdzają za darmo instalację fotelika samochodowego.
DA01

3

Kup montowany na ścianie dozownik dezynfekujący do szpitala lub dwa. Mam dwa dozowniki marki PURELL NXT i korzystam z nich całkiem nieźle. W pośpiechu nieco zdezynfekowane ręce są lepsze niż nic.


(źródło: images-amazon.com )


Jeśli martwisz się zarazkami, możesz ponownie rozważyć posiadanie dzieci.
virtualxtc

2

Jednym z popularnych przedmiotów jest niania elektroniczna. Jednak większość bezprzewodowych systemów telefonii domowej ma wbudowaną funkcję monitorowania pokoju, której można użyć z tym samym efektem. Przekonałem się, że było to znacznie wygodniejsze niż nianie elektroniczne, ponieważ dużo łatwiej było przenosić słuchawki z pokoju do pokoju. Nie wspominając o oszczędzaniu pieniędzy.


+1 za sztuczkę na telefon bezprzewodowy w domu. Nadal możesz chcieć mieć nianię do dziecka podczas podróży.
milesmeow


1

Jestem trochę zaskoczony, że do tej pory nikt nie stwierdził jednej z oczywistych rzeczy, których będziesz potrzebować - odzieży i wielu z nich (tak, ludzie dadzą ci odzież jako prezenty, ale nie wszystkie z nich będą dostępne, gdy będziesz potrzebujesz ich, a nie chcesz polegać na prezentach innych ludzi, zwłaszcza jeśli dadzą prezenty późno).

Niemowlęta rzygają na własnych ubraniach. Niemowlęta również bardzo szybko wyrośnie z ubrania. Będziesz chciał upewnić się, że masz ubrania dla noworodków i rozmiar 3-6 miesięcy na początek. Możesz również zdobyć większe ubrania, ale noworodek jest niezbędny.

Jakie rodzaje odzieży powinieneś dostać?

 • Onesies - to rodzaj koszuli, którą zapinasz pod talią.
 • Koszule, spodnie i skarpetki. Chcesz mieć pewność, że twoje dziecko jest odpowiednio ubrane, zwłaszcza, że ​​na początek nie może regulować własnej temperatury.
 • Płaszcze i czapki, szczególnie jeśli mieszkasz w zimnym klimacie (a nawet jeśli mieszkasz na Florydzie, wiadomo, że śnieg padał tam kilka razy w zimie.
 • Stroje do piżamy - coś w rodzaju tych samych, ale obejmują całe ciało od szyi w dół.

W przypadku ubrań dla dzieci należy je szybko umyć w pralce, aby pozbyć się wszelkich pozostałości po siedzeniu na półce.

Inną rzeczą, którą możesz rozważyć, jest butelka wody i pokrowiec na nią. Nie wiem, czy mają je w Ameryce (zakładam, że mają, ale nie robiłem dla nich zakupów, kiedy tam byłem), ale w zasadzie chcesz coś, co możesz położyć na łóżeczku swojego dziecka, aby zatrzymać prześcieradło ciepło, gdy nie ma dziecka. Kluczem tutaj jest jednak ciepło - nie gorąco.


1

Nie powiedziałbym, że była to absolutna konieczność, ale absolutnie uwielbiam mieć wideo niania. To sprawia, że ​​czuję się o wiele lepiej, ponieważ mogę po prostu rzucić na to okiem i zobaczyć, jak się czuje dziecko. Naprawdę go używam teraz (około 6-18 miesięcy) o wiele więcej niż zaraz po urodzeniu, ponieważ teraz śpi we własnym pokoju.

Aby rozwinąć odpowiedź tnorthcutt:

 • Pieluchy - dziecko może bardzo szybko wyrosnąć noworodka.
 • Miejsce do spania - miejsce do spania w hamaku, które można ustawić obok łóżka, jest świetne przez pierwsze kilka miesięcy. Następnie będziesz potrzebować łóżeczka.
 • Siedzenie samochodowe
 • Miejsce do zmiany pieluch - Lubię mieć przewijak, ale jak wielu innych powiedziało, nie jest to konieczne.
 • Burp szmaty / ręczniki odbiorcze
 • Chusteczki dla niemowląt, pasta pośladkowa, dezynfekcja rąk

Ubrania - dzieci rosną tak szybko. Pierwszy rozmiar, który wydawał się nam trwać dłużej niż tydzień, to 3–6 miesięcy, ale nasze dziecko było duże. Szybko wyrośnie z noworodka, więc po prostu upewnij się, że masz około 6 sztuk w małych rozmiarach i zdobądź więcej, ile potrzebujesz, jeśli nie dostaniesz dużo jako prezentów.

Piżama - Polecam poszukiwanie piżamy, która zapina się na zamek zamiast na zatrzaski. Próba dopasowania wszystkich zatrzasków z przodu i nogawek piżamy w środku nocy nie jest zabawna. Ponadto dzieci mogą przez pewien czas żyć w piżamie.

Przewoźnik - podobało mi się Moby Wrap. Trudno to rozgryźć, ale bardzo wygodne z małym.

Jeśli nie masz kościoła, innej grupy lub rodziny, która planuje spożywać posiłki, zacznę chować karty upominkowe w restauracji, aby dostać posiłki na wynos. Lub zacznij gotować zapiekanki, które możesz po prostu włożyć do piekarnika.


1

Może to zabrzmieć głupio, nie jest specjalnie dla twojego dziecka, ale pomoże ci w tych ostatnich miesiącach, w których twój brzuch robi się naprawdę duży. Kupiłem mojej żonie bardzo tani plastikowy reacher i często go używał do zbierania ubrań lub innych rzeczy z podłogi lub z pralki / suszarki (oczywiście, kiedy mnie nie było w pobliżu). Oszczędza Ci bólu związanego z klęczeniem lub zbytnim wysiłkiem, aby dotrzeć do rzeczy, które mogą sprawić, że Twoje dziecko będzie niekomfortowe.

Hand Reacher

Innym gadżetem, który uznaliśmy za niezwykle przydatny, był itzbeen . Jest to wielofunkcyjny zegar, który kosztuje około 17-20 dolarów i pomaga śledzić, kiedy ostatnio karmiłeś dziecko, zmieniałeś pieluchy lub zasypiałeś. Pozwala również ustawić alarmy dla każdej kategorii i jest bardzo łatwy w użyciu, ma również bardzo jasną wbudowaną lampę, która pomaga znaleźć drogę do dziecka w nocy. Ta rzecz jest bardzo mała i ergonomiczna i ma klips, który można przymocować do spodni lub dowolnego ubrania.

Itzbeen

Wiem, że jako rodzice chcemy zaoszczędzić jak najwięcej, więc możesz znaleźć aplikację na smartfona, która robi to samo za znacznie niższą cenę. Kupiliśmy ten, ponieważ nie mamy smartfonów, a nasz iPad jest za duży, aby go nosić ze sobą. Więc ta kieszonkowa rzecz była właściwą drogą. Ważne jest, aby wspomnieć, że w ciągu pierwszych tygodni życia naszego dziecka pamięć mojej żony i mojej pamięci bardzo ucierpiała, dlatego możesz potrzebować pomocy.

Wreszcie unikałbym zakupu gondoli. Mimo że są bardzo fajne, ich rzeczywisty czas użytkowania wynosi zaledwie kilka tygodni. Zamiast tego poleciłbym zakup dobrego i niedrogiego wielofunkcyjnego zestawu typu „zagraj i zagraj”, takiego jak Napper and Changer z Graco . Mieliśmy jeden z nich i umieściliśmy go tuż obok łóżka, bardzo przydało się spanie i zmiana dziecka, wystarczy nacisnąć przycisk i zmienić napper w zmieniacz, a kiedy się zestarzeje, można użyć go jako normalnej gry dziedziniec. Zamiast płacić 100 $ + w gondoli + 100 $ + na placu zabaw + przewijak płacisz tylko połowę i jest to świetny produkt, aby przejść między dzieckiem śpiącym w pokoju rodziców a snem we własnym pokoju.


+1 za itzbeen - nie jest konieczne, ale wygodne.
Torben Gundtofte-Bruun,

1

Nikt nie wymienione klocki piersi - co może być przydatne, jeśli karmisz piersią. Moja żona używa około 2 par dziennie.

Kilka koców rozrzuconych po domu naprawdę pomaga upewnić się, że dziecko ma czyste i wygodne miejsce do leżenia. Mamy 4 z nich, ale chyba 3 wystarczy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.