Jak zapobiegać „incydentom na wolnym powietrzu”?


20

Mamy noworodka, który wydaje się lubić sikać, kiedy zmieniamy jego pieluchy. Wszelkie wskazówki, jak temu zapobiec?


3
Jeśli to jakaś pociecha, myślę, że wszystkie dzieci to robią.
Torben Gundtofte-Bruun,

1
Na szczęście stwierdziłem, że jest to problem tylko przez pierwszy miesiąc. Obie nasze córki przestały to robić stosunkowo szybko.
Mario,

1
Naprawdę nie możesz zatrzymać biologii. ;) Najlepiej jest upewnić się, że masz „pieluchę tarczową” w gotowości.
DA01,

To był problem z naszym pierworodnym na chwilę, a mój trzeci (który ma 3 miesiące) czasami zrobi to w wannie, ale ogólnie ustępuje stosunkowo szybko.
cwallenpoole,

Odpowiedzi:


26

Krótko mówiąc, musisz być ninja.

Chłopcy są znacznie lepsi w strzelaniu pieniędzmi niż dziewczynki (mój siostrzeniec dostał mnie do ucha, gdy odwróciłem głowę, żeby osłonić oczy). To, co musisz zrobić, to mieć ręcznik w jednej ręce, a drugą zdejmować pieluchę.

Umieść ręcznik (może to być po prostu nowa pieluszka, ale zwykle zdarza się, że zmieniasz się dwukrotnie) nad problematycznym obszarem podczas wyjmowania pieluchy. Przytrzymaj ręcznik na miejscu, nałóż wszystko, co trzeba nałożyć, a następnie zabezpiecz nową pieluchę. Na koniec zdejmij ręcznik.

Dopóki nie wpuszczasz „przeciągu”, zazwyczaj jesteś całkiem bezpieczny. Jeśli nadal będzie musiał odejść, zrobi to i łatwo to zrobić.

Ale nawet przy umiejętnościach ninja od czasu do czasu zmokniesz.


@Tim - donno ... Nie mam żadnych umiejętności innych niż Google-fu i żadne z moich 2 dzieci nigdy nie zdołało mnie przybić :) [Użyłem drugiej techniki pieluchy]
user3143

6

Kilka wskazówek, które otrzymałem przed laty: otwórz pieluchę, pozwól, aby powietrze wlotło do środka, poczekaj kilka minut, a następnie zmień. (Lub, jeśli się spieszysz, otwórz pieluchę i pozwól powiewowi na kilka sekund, ale bądź przygotowany na ponowne przykrywanie.) Powiedziano mi również, że zmiana dziecka na brzuchu działa, ale to oczywiste i może zresztą nie są dobrą praktyką pieluch.

Istnieje wiele innych sztuczek zachęcających do czynu, które można wykonać przed zmianą pieluchy.


2
+1 za „oszukiwanie”, otwierając pieluchę, a następnie zamykając ją ponownie, aż siusi :-) Nauczyliśmy się tego triku poprzez doświadczenie.
Torben Gundtofte-Bruun,

Podejrzewam, że istnieje powód incydentu na świeżym powietrzu. :)
Iterator,

2

Jedyne, co możesz naprawdę zrobić, to zmienić czas, kiedy go zmienisz. Spróbuj poczekać 15-30 minut, kiedy normalnie go zmienisz. Większość dzieci toleruje to, chyba że pielucha jest mokra lub poopijna. Poza tym upewnij się, że masz pod nim czystą pieluchę, zanim cofniesz brudną. W ten sposób, jeśli nie potrzebuje on wycierania ani maści, możesz zmniejszyć czas ekspozycji w ciągu sekundy dzięki ćwiczeniom, a jeśli on potrzebuje dłużej, masz tam pieluchę do zablokowania.


1

Jednym uroczym produktem, który pomaga zaspokoić potrzeby, jest Peepee Teepee . Każda tkanina będzie działać. Użyliśmy pieluch tkaninowych jako płótna bekającego i osłonek na siusiu.0

Jedną rzeczą, której szybko się nauczyliśmy, jest umieszczenie nowej pieluchy pod starą przed jej zdjęciem, usunięcie starej, a następnie czas na założenie nowej jest znacznie skrócony, co może pomóc pokonać sikanie na świeżym powietrzu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.