Bezpieczeństwo zabawek w wieku 3 lat - jakie są przyczyny?


22

Co motywuje 3-letni limit bezpieczeństwa zabawek?

Aby to wyjaśnić, nie mówię o samym ryzyku zadławienia . Oczywiste jest, że małe części stanowią zagrożenie i mogą wystąpić wypadki, gdy małe dzieci bawią się zabawkami przeznaczonymi dla starszych dzieci.

Moje pytanie dotyczy raczej tego, co kryje się za 3-letnim limitem. Czy jest to motywowane rozwojem biologicznym / anatomicznym , tj. Czy> 3-latkowie są w stanie kaszleć, aby oderwać małe kawałki od gardła? A może jest to zachowanie , tzn. 3-latkom można ufać, że nie wkładają do ust małych kawałków? Albo coś innego? Innymi słowy, dlaczego standard mówi 3 lata?


3
To jest osobista opinia, nie poparta żadnym oficjalnym dowodem. Wierzę, że motywacją jest zwykły strach przed procesami sądowymi. Jeśli jego zabawka jest wyraźnie oznaczona dla osób powyżej 3 roku życia, ale młodsze dziecko otrzymuje zabawkę i dusi się, wówczas producent nie ponosi odpowiedzialności.
pojo-guy

6
@ pojo-huy: Dotyczyłoby to każdego dowolnego wieku. Moje pytanie brzmi: dlaczego dokładnie 3 lata? Dlaczego nie 4? Dlaczego nie 2?
iulia,

1
Jestem pewien, że pojo jest poprawne. 3 Po prostu być może jednostką statystyczną w momencie decydowania o zastosowaniu sugestii dotyczących wieku na opakowaniu. Ostatecznie celem jest prawie pozytywnie ograniczenie odpowiedzialności w przedziałach wiekowych notorycznie za umieszczanie rzeczy tam, gdzie nie należą, a także w przedziale wiekowym, kiedy rodzice są najbardziej szaleni o swoich dzieciach. Jeśli chodzi o bzdury na etykietach, jedyne ważne statystyki to te, które kosztują pieniądze firmy.
Kai Qing,

W tym momencie powiem ci, dlaczego mam teraz ojca 2-letniego i 3-letniego. Wygląda na to, że wiek odgrywa istotną rolę w zrozumieniu tego, co dzieje się w ustach, a co nie. Ostatnio mój 2 lata złapał trochę bardzo małych legos i zaczął się dusić pewnego dnia. Przyjdź i przekonaj się, że włożyła do ust te małe „babeczki” z klocków Lego i dzięki Bogu udało nam się ją zmusić do odkrztuszania (również zwymiotowała). Moja wina za to, że grali razem i nie zdawała sobie sprawy z tego, że 3-latka oddała część swojego legos temu 2-latkowi. 3-latka nigdy jej tego nie wkłada.
JonH

... (ciąg dalszy) w jej ustach. Wygląda na to, że 3-latka ma wyraźne zrozumienie (mimo że jest tylko o 1 rok starsza od 2-letniej), co należy, a czego nie należy wkładać do ust dziecka. 2-latek najwyraźniej nie wie. Nie musieliśmy też uczyć naszej 3-latki tego ... ona po prostu wie. Zakładam, że różnica wieku i rozwój są potrzebne, aby zrozumieć zagrożenia.
JonH

Odpowiedzi:


22

W USA komisja ds. Bezpieczeństwa produktów konsumenckich ( CPSC ) ustala te limity. W artykule „Które zabawki w wieku dziecięcym rodzą do piątego roku życia” (tylko plik PDF do pobrania) wyjaśniono uzasadnienie.

Krótko mówiąc, powód (s. 3):

Małe dzieci badają przedmioty w ich otoczeniu, „wypuszczając je”. Dzieci mogą zadławić się takimi przedmiotami.

Następnie, dla każdej grupy wiekowej / kategorii, wyjaśniono umiejętności i zainteresowania oraz odpowiednie zabawki. Najbardziej interesujące dla Ciebie mogą być „Starsze małe dzieci (2-latki)” na str. 19 i „Przedszkolaki w wieku 3, 4 i 5 lat” na str. 24, ponieważ dotyczy to ograniczenia wiekowego.

Przedszkolaki:

zwiększona kontrola palca - może podnosić małe przedmioty, ciąć na linii nożyczkami, trzymać ołówek w uchwycie dla dorosłych, sznurować małe koraliki (większość dzieci w tej grupie wiekowej może zacząć używać zabawek z mniejszymi elementami. Jeśli dziecko nadal porusza przedmiotami, wybierz zabawki bez małych części.)

Na tej podstawie wydaje się, że zwiększenie kontroli palców sprawia, że ​​usta u dzieci w wieku powyżej 3 lat zwykle nie są konieczne, podczas gdy u dzieci poniżej tego wieku ustami pozostaje preferowaną metodą badania małych obiektów. Jeśli są za małe, mogą się nimi zadławić.


12
Należy pamiętać, że w tych zaleceniach istnieje prawdopodobnie duży margines bezpieczeństwa. Przeciętne dziecko przestaje mówić o przedmiotach na długo przed osiągnięciem wieku 3 lat; podawanie ich po tym wieku byłoby rzadkie i może patologiczne.
ReinstateMonicaSackTheStaff

5
„Zwiększenie kontroli palca” u mojego 3-latka oznacza wbicie mu nosków, takich jak małe koraliki! Na szczęście nie zagraża życiu.
davidjwest

3

Chociaż istnieją uzasadnione powody dla standardów bezpieczeństwa zabawek, ten komentarz autorstwa pojo-guy jest również częścią prawdy:

Wierzę, że motywacją jest zwykły strach przed procesami sądowymi.

Widziałem te ostrzeżenia „nie dla dzieci poniżej 3 lat” na książkach i innych przedmiotach, które nie wydają się stwarzać żadnego szczególnego ryzyka zadławienia, a nawet wtedy, gdy bardzo podobne zabawki są sprzedawane z oznakowaniem powyżej 1 roku.

Powodem jest prawdopodobnie to, że odpowiednie standardy zabawek zawierają znacznie więcej testów bezpieczeństwa, które należy wykonać dla zabawek przeznaczonych dla dzieci poniżej 3 lat. Cytując z EN71, która jest normą bezpieczeństwa zabawek dla obszaru rynku UE:

Zabawki przeznaczone dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy powinny, oprócz odpowiednich wymagań klauzuli 4, spełniać następujące wymagania ...

a) Zabawki i wyjmowane elementy zabawek, bez względu na ich położenie, nie mieszczą się całkowicie w butli podczas badania zgodnie z 8.2 (butla na małe części)

b) Podczas badania zgodnie z 8.3 (próba momentu obrotowego), 8.4.2.1 (próba rozciągania, ogólnie), 8,5 (próba spadania), 8,7 (próba udarności) i 8.8 (próba ściskania), ...

...

Lista jest kontynuowana do g), i to są tylko wymagania ogólne, a kolejne wymagania dotyczą zabawek z miękkim wypełnieniem, zabawek ze sznurkami itp. Wymagane testy są dość kompleksowe i prawdopodobnie dość drogie, jeśli kupisz je jako usługę od certyfikowana firma testująca.

W porównaniu z tym wymagania zawarte w „klauzuli 4”, które mają zastosowanie do wszystkich zabawek, są w większości rozsądkiem i większość z nich nie ma obowiązkowych testów . Jeśli więc umieścisz na produkcie etykietę „ponad 3 lata”, o wiele łatwiej będzie spełnić wymagania normy. Natomiast jeśli chcesz legalnie sprzedawać zabawkę dla dzieci poniżej 3 lat w Europie, zwykle musisz przeprowadzić długą serię testów.


2
Fascynujące, ale nie odpowiada na pytanie. Dlaczego właśnie trzy lata.
AndyT,

Uwaga: książki mogą być bardzo niebezpieczne dla zadławienia lub w inny sposób niebezpieczne, jeśli zostaną wydane ustami, a następnie części tektury / papieru odpadną i zostaną połknięte; papier książkowy jest na ogół nietoksyczny, ale w końcu nie jest przeznaczony do spożycia, więc standardy bezpieczeństwa dotyczące tego, co jest w normalnych, dorosłych / starszych książkach dziecięcych, nie są wystarczające.
Joe

@AndyT To odpowiada na pytanie z punktu widzenia producentów zabawek - ponieważ standardy mówią, że 3 lata. Standard mógłby równie dobrze powiedzieć 4 lata, ale tak nie jest, więc każdy produkt ma również limit na 3 lata.
jpa

2
@jpa - Ale dlaczego standard mówi 3 lata? To cały sedno tego pytania.
AndyT,

@AndyT Ten widoczny cytat pojawia się najpierw na stronie w twoim komentarzu w tym momencie.
Yakk,

1

Wszystko, co czytam podczas badania tego, mówi 3, to średni wiek, w którym babys przestają mówić.

https://www.babycentre.co.uk/x6721/why-does-my-baby-put-everything-in-her-mouth

Zanim skończy dwa lata, twoje dziecko będzie przez większość czasu używać palców. W wieku trzech lat większość dzieci przestała wkładać przedmioty do ust.


4
To nie jest średnia. Nawet twój cytat wskazuje na to. Zazwyczaj jest to górna granica. Dlatego właśnie tam znajdują się wskazówki bezpieczeństwa.
Tom.Bowen89,

4
@WendyG Spodziewam się, że nawet średnia modalna wynosi 2 lata, a nie 3 (zakładając, że grupujesz według pełnych lat)
Dmitrij Grigoriew

@DmitryGrigoryev dokonuje mojej edycji mojej pomocy.
WendyG,

@WendyG - Nie. Zobacz moją (sugerowaną) edycję.
AndyT,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.