Dzieciak rzucający stożek lodów z powrotem do sprzedawcy


39

Opis sceny

Film, który widziałem, przedstawia dziecko w ramionach kobiety, która (jak przypuszczam) jest matką. Dzieciak ma może rok (moja naiwna ocena). Są w lodziarni, a sprzedawca oszukuje ich (teraz bardzo popularny wśród sprzedawców lodów), podając im pusty stożek, gdzie dzieciak spodziewał się również otrzymać lody. Klienci cieszą się oszustwem.

Dzieciak nie spodziewał się ani nie docenił pustego stożka lodów. Następnie rzuca pustym stożkiem u sprzedawcy i zaczyna płakać (fałszywy, IMO). W sklepie wszyscy się śmieją (w tym matka), a sprzedawca lodów szybko podaje lody dziecku.

Reakcja matki

Nie oceniam odpowiedzi kobiety, ale próbuję postawić się w tej pozycji i zastanowić się, jaka byłaby dobra reakcja. Doskonale zdaję sobie sprawę, że to tylko jedno nagranie i zdobycie lodów dla tego dzieciaka może być wyjątkowym momentem. Powiedziawszy to, ten film wydaje się być dla mnie złym rodzicielstwem (nie jestem rodzicem i niewiele wiem o rodzicielstwie)

Dzieciak wyraża gniew, rzucając stożkiem, a następnie płacze do matki, aby natychmiast dostać to, czego chcą. Może to nauczyć dziecko, że z powodu wszelkich kłopotów dobrą reakcją jest złość i płacz. Również reakcja matki na śmiech może skłonić dziecko do myślenia, że ​​jego matka nie dba o ich emocjonalny niepokój, a nawet, że lubi oglądać je w złości.

Pytanie

Jaka byłaby idealna odpowiedź ze strony matki?

Czy powinna ukarać swoje dziecko za rzucenie stożka? Jeśli tak, jaki rodzaj kary? Czy powinna odrzucić lody od sprzedawcy lub przynajmniej opóźnić odbiór lodów przez dziecko?


1
Komentarze nie są przeznaczone do szerszej dyskusji; ta rozmowa była przeniósł się do czatu .
anongoodnurse

Odpowiedzi:


116

Otrzymałeś już dobrą odpowiedź, na którą chcę trochę dodać.

Dzieci w tym wieku noszą swoje uczucia na rękawach, a choć fałszywy płacz jako manipulacja nie jest rzadkością, cała ta sprawa wydawała mi się prawdziwa. Prawdziwy smutek nie jest karalnym przestępstwem; to jest zawsze odpowiednia opcja (i ta, którą wybrałbym), aby pocieszyć dziecko w przypadku prawdziwego smutku.

Czy powinna ukarać swoje dziecko za rzucenie stożka?

Ukarany? Może rozmawiałem z nią o tym później, zakładając, że jest trochę starsza niż 1 rok. Dziecko borykało się ze swoimi emocjami i słusznie. Dobrze jest pomóc dzieciom nauczyć się przetwarzać emocje w społecznie akceptowalny sposób, ale nie dzieje się to szybko. Nie byłbym zaskoczony reakcją dziecka.

Jaka byłaby idealna odpowiedź ze strony matki?

Jako matka (ale niezbyt dobrze zorientowana w kulturze, w której odbyło się wydarzenie), powiedziałbym, że idealną odpowiedzią byłoby dla mamy słowo z dostawcą po tym, jak wszystko się uspokoi. Powiedziałbym po prostu, że moje dziecko było zbyt młode, by zrozumieć tego rodzaju żarty i proszę, aby tego nie robić w przyszłości.

Naprawdę, sprzedawca emocjonalnie wykorzystuje dziecko dla rozrywki dorosłych widzów. To jest - moim zdaniem - nieodpowiednie. Dzieci są wystarczająco bezsilne; nie potrzebują osoby dorosłej, aby pokazać im, o ile gorzej może być.


Komentarze nie są przeznaczone do szerszej dyskusji; ta rozmowa była przeniósł się do czatu .
anongoodnurse

108

Być może niepopularna opinia: oszukiwanie dzieci, zwłaszcza tych, które są zbyt młode, by je rozumieć i doceniać jako żart, jest w najlepszym razie nieuprzejme i może być wręcz złe, niezależnie od intencji. Dla dzieci, które rozumieją to jako żart, wciąż mogą być protekcjonalne. Pomyśl o tym, jak byś się czuł, nawet jako dorosły, jeśli sprzedawca to zrobił, ale nie robił tego samego dla osób o wyższym statusie (z perspektywy dziecka, dorośli są traktowani jako wyżsi, ale jako dorosły może sobie wyobrazić status społeczno-ekonomiczny lub rasowy). Prawdopodobnie ci się to nie spodoba.

Wyrażanie złości, gdy ktoś niewłaściwie potraktował ją, jest całkowicie normalną i zdrową odpowiedzią dla dziecka, a wyrażenie w tym klipie wideo nie było w żaden sposób nieproporcjonalne (nawet jeśli nie można oczekiwać, że takie małe dziecko zrozumie proporcjonalne odpowiedzi). W zależności od tego, jak dziecko je przyjmuje, odpowiednia reakcja będzie się wahać gdzieś od próby zachowania lekkości i humoru, a jednocześnie wyrażania, że ​​„popierasz” dziecko, aby mówić, że zachowanie dorosłego było niewłaściwe wobec dziecka.


6
Śmiech na własnych krewnych w stanie całkowitego zamętu jest po prostu zły. Nie rób tego i nie przynoś 1-letniego do lodziarni, w której połowa transakcji polega na tym, że jesteś spieprzony.
Mazura

17
Dlaczego miałaby to być niepopularna odpowiedź? Myślę, że to całkowicie dokładne. +1
anongoodnurse

4
@anongoodnurse: Dzięki. Wydaje mi się, że powiedziałem to, ponieważ wydawało mi się, że jest to sprzeczne z ziarnem myślenia OP o sytuacji, i graniczyłoby z odpowiedzią na „wyzwanie”, gdyby OP nie zapytało go w sposób, który byłby technicznie otwarty na przeciwne wartości.
R..

17
Wiek, w którym dzieci mogą zrozumieć i zaakceptować żart, jest bardzo zmienny. A kiedy może wziąć żart od rodzica lub dziadka, nie oznacza to, że może wziąć go od nieznajomego. Ocenianie „zbyt młodych” jest trudne, więc najlepiej unikać. Lepszy sprzedawca dawałby dziecku swoje i żartował rodzic (zakładając, że mają też lody) - większość animatorów dziecięcych wie o tym i ma oko na rodzica, który będzie dobrym sportem. +1
Chris H

3
@ DanAnderson: „ w najlepszym razie niemiły , i mogą bądź wredny, niezależnie od intencji „. Tak, możliwe jest uświadomienie sobie tego w środku sytuacji i podjęcie działań w celu złagodzenia tego, ale nie sprawia to, że zainicjowanie tego jest mniej błędne.
R..

26

Nie wydaje mi się, aby zmieniło się tutaj wiele rzeczy, nie można ocenić, w jaki sposób dziecko jest wychowywane w wyniku pojedynczego incydentu, który przypadkiem zostaje złapany na taśmie.

Zdobycie lodów dla dziecka w tym sklepie jest najprawdopodobniej ucztą / specjalną okazją, której celem jest jedynie uszczęśliwienie dziecka. W takiej sytuacji, z dzieckiem w tym wieku, nie jest to dobry moment na lekcje lub karcenie. Dla malucha jest już dużo stymulacji, nic nie zapadnie. Przynieś im lody i spraw, by znów się uśmiechali.

Ponadto, dla dziecka w tym wieku, utrata takiego uczucia jest najgorszą możliwą rzeczą, która może się zdarzyć. Wyobraź sobie, że stracisz wszystko, co kiedykolwiek chciałeś w mgnieniu oka. To jest emocja, z którą ma do czynienia dziecko. Jako dorosły lub nawet starsze dziecko możesz zracjonalizować i powiedzieć „och, to tylko niektóre lody”. Dziecko nie ma tej dojrzałości emocjonalnej, to wszystko lub nic dla nich.

Przy okazji, gdybym musiał zgadywać, powiedziałbym, że to babcia!


10

Zachowanie sprzedawcy było niewłaściwe, a jego niepowodzenie w zarządzaniu oczekiwaniami klientów zostało szybko wywołane i ukarane przez dziecko, tak jak powinno być.

Uważam tego rodzaju sprzedawcę lodów za osobę, która prawdopodobnie grała „świnkę w środku” z tornistrami młodszych dzieci.

Nigdy nie miałem wątpliwej radości z bycia obsługiwanym przez jednego, ale uważam je za żenujące i potworne. Fakt, że jeśli YouTube ma wierzyć, że wydaje się, że najczęściej atakują młode ładne dziewczyny, jest również bardzo nieprzyjemny.

Jestem facetem po czterdziestce i pod koniec większości dni zazwyczaj nie będę miał więcej cierpliwości niż dziecko tutaj: jeśli nie od razu szanował moje uniesione czoło i „bez bzdur dzisiaj, proszę”, to tak , Wzruszyłbym ramionami, rzuciłem mu stożkiem i wyszedłem. Ale młode dziewczyny często nie mają wystarczającej pewności siebie, by powiedzieć „przestań”, kiedy są prześladowane i wyśmiewane w ten sposób.

Z drugiej strony, jest to całkowicie OK, to część doświadczenia, kiedy klient jest przy nadziei przedstawienie lub rozumie znaczenie przedstawienia z kontekstu i nie sprzeciwia się. Wtedy jest to część umowy i możesz docenić sztuczkę ręki i magii.

Ale dziecko nie przyszło do sprzedawcy spodziewając się, że zostanie zranione, wyśmiewane i wyśmiewane: przyszło oczekiwanie na ucztę i nie miał kontekstu, aby zrozumieć przedstawienie lub sztuczkę, lub że wycofana uczta była tylko tymczasowa.

Na korzyść sprzedawcy wydawało się, że jest mu przykro z powodu dziecka i prawdopodobnie nauczył się ważnej lekcji o tym, jak ważne jest wybranie odpowiedniej publiczności do szaleństwa.

[Edytuj: Odpowiedź na pytanie brzmi: „matka, pocieszając dziecko, już działała w idealny sposób”.

Dziecko nie było tu winne, a płacz był właściwy, więc karanie dziecka byłoby arbitralne i bezsensowne, a oni nie nauczyliby się od niego niczego. Początkowa usterka była wadą dostawcy, ale raz stworzona, wszyscy działali w taki sposób, jak to tylko możliwe, aby było lepiej. Sytuacja, która mogła eksplodować w dramacie, została rozbita na kilka sekund zabawnego wideo.]


6

ten film wydaje się być dla mnie złym rodzicielstwem (nie jestem rodzicem i   niewiele wiemy o rodzicielstwie

Właściwie Laughing, tak jak matka w filmie, tak zareagowałaby większość rodziców, których znam (rodzina i przyjaciele) w tej sytuacji. I jest infact co zrobiłem, kiedy oglądałem wideo. Spojrzenie na twarz biednych chłopaków jest takie słodkie.

Jaka byłaby idealna odpowiedź ze strony matki?

Osobiście uważam, że śmiech był dobrą odpowiedzią. Dokuczanie było nieszkodliwe, zabawne i tymczasowe, jeśli nie bardzo rozczarowujące dla biednego dzieciaka.
Myślę, że wykonała dobrą pracę modelując swoje dziecko, jak najlepiej radzić sobie z rozczarowaniem. Wyśmiać się.

Nie powiem, że była to najbardziej IDEALNA odpowiedź, ponieważ nie znając osobiście dzieciaka, naprawdę nie mogę tego ocenić. Ale z pewnością było to rozsądne.

Czy powinna ukarać swoje dziecko za rzucenie stożka?

Absolutnie nie. Był słusznie rozczarowany i to jest trudne emocje. Lepiej jest dla niego modelować prawidłowe zachowanie.

Czy powinna odmówić lody od sprzedawcy, a przynajmniej   opóźnić odbiór lodów przez dziecko?

Nie, serwer drażnił dziecko, które nie wzięło go dobrze. Powinien zostać zwrócony tak szybko, jak to możliwe, aby dziecko mogło nauczyć się Dokuczania nie powoduje trwałej szkody (lub w tym przypadku pozbawienia tego, co chcesz).


1
Dobre punkty, śmiej się i pozwól dziecku dowiedzieć się, czym jest dokuczanie. To na pewno nie jest przypadek „wykorzystywania emocji dzieci”.
CPHPython

1
@CPHPython Zgoda. Próbuję zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi uważa, że ​​to niewinne drażnienie jest równoznaczne z wyzyskiem. Po prostu nie rozumiem, skąd pochodzą.
Dan Anderson

2

Wyróżniają się dwie rzeczy:

  • Sprzedawca robił to, co robi tak wielu dorosłych, prawdopodobnie po to, by się śmiać: drażnić dziecko. Podczas gdy dziecko może bronić go jako „trochę niewinnej zabawy”, dla dziecka w ogóle nie czuje się tego w ten sposób, a z pewnością wykazuje ono lekceważenie, a nawet pogardę dla dziecka. Zastanawiam się, czy nie wszyscy przypominamy sobie sytuacje z naszego dzieciństwa, w których naprawdę chcieliśmy odpowiedzieć na jakieś pytanie, na przykład „Co tam jest?”, I otrzymaliśmy odpowiedź, taką jak „To jest rzecz” lub jakiś inny nonsens. Kiedy dzieci są traktowane z lekceważeniem, jedną z rzeczy, których mogą się nauczyć, jest bycie podłym dla innych, więc nie.

  • Inną rzeczą, na którą ludzie zareagowali w odpowiedziach, jest fakt, że matka się śmieje. Moim zdaniem, w połączeniu z pocieszającym, jest to właściwy sposób, aby sobie z tym poradzić. Ta kombinacja mówi dziecku, że to nie jest poważne - może być trochę zdenerwowany (stąd pocieszające), ale mama nie jest zła lub boi się, więc to nie jest wielka sprawa.


0

Muszę się nie zgodzić z większością odpowiedzi tutaj ... Sprzedawca jest nie tylko zobowiązany do obsługi produktu, ale również do wykonywania sztuczek i zaskakiwania klientów w ten sposób przyciągania widzów. On po prostu wykonuje swoją pracę i nie oczekuje się od niego, aby rozważał różne typy klientów przed rozpoczęciem „show”.

Fakt, że dziecko dostaje lody krzyki zepsutego wielki praktyki rodzicielskie. Nie tylko ona będzie uzależniona od cukru od bardzo młodego wieku, asortyment chemikaliów w (chińskich) lodach jest prawdopodobnie szkodliwy dla każdego dziecka. Nie jest to jednak kwestia poruszana przez PO.

W Chinach babcia się śmieje Chroń twarz żenującej sytuacji. Gdyby była sama ze sprzedawcą, mogłaby zbesztać dziecko zaraz po rzuceniu stożka. Ponieważ zdała sobie sprawę, że jest tłum, uśmiechała się kulturalny rzecz do zrobienia. The idealna odpowiedź cel, czy uczyć dziecko cennej lekcji przed publicznością, czy ratować rodzica przed publicznym wstydem, zależy od otaczającego środowiska.

Z punktu widzenia chińskiej kultury odpowiedź babci była właściwa i być może idealna. Z punktu widzenia zachodniego kraju być może uśmiechanie się nie byłoby właściwe: bierność reakcji dziecka i przeprosiny dla sprzedawcy byłyby prawdopodobnie bardziej odpowiednie.


Ta rozmowa była przeniósł się do czatu , co jest dla niego bardziej odpowiednim miejscem.
anongoodnurse

-1

Widzę trzy rzeczy, które faktycznie lub potencjalnie były błędne w tej sytuacji:

  1. Dziecko było zachłanne i uprawnione, sięgając po stożek, gdy tylko zbliżał się do jego zasięgu. Młody wydaje się być nieco starszy niż 1 rok (domyślałbym się więcej niż 3 lub 4, nawet jeśli babcia jest dość mała) i powinien być wystarczająco stary, aby nauczyć się odpowiednio reagować i zachować swój temperament, ale wydaje się, rodzice / opiekunowie jeszcze go tego nie nauczyli.

  2. Sprzedawca dokuczał dziecku, które było prawdopodobnie zbyt niedojrzałe, by „dostać” żart (który dawał papierową owijkę stożkowi dziecku i utrzymywał sam stożek do napełnienia lodami). Jest to mniejszy problem, ponieważ jego płynne ruchy wskazują, że robił to wcześniej, prawdopodobnie z przyjemnym rezultatem, a jak zauważyłem w innej odpowiedzi, jego zadaniem jest bawić. Tak się składa, że ​​tym razem dzieciak wpadł w złość.

  3. Kobieta (babcia?) Śmiała się z wybuchu dziecka. Jak również zauważyłem w innej odpowiedzi, może to być po prostu praktyka kulturowa polegająca na „ratowaniu twarzy”, ale mimo to należy uważać (i powinno być) na nauczanie dziecka, że ​​taka reakcja jest niewłaściwa.


Jaka byłaby idealna odpowiedź ze strony matki?

Moim zdaniem babcia powinna upomnieć dziecko za wybuch, najlepiej natychmiast.

Czy powinna ukarać swoje dziecko za rzucenie stożka? Jeśli tak, jaki rodzaj kary? Czy powinna odrzucić lody od sprzedawcy lub przynajmniej opóźnić odbiór lodów przez dziecko?

Tak. Myślę, że odmowa lodów byłaby odpowiednią karą, przynajmniej dopóki dziecko nie przeprosi za złość i nie wyrazi wdzięczności za lody.


1
Zdobycie lodów od sprzedawców może być czasochłonnym przedsięwzięciem, ale twoja cierpliwość zostanie ostatecznie nagrodzona. Karanie dziecka lub wymaganie od dziecka przeprosin byłoby całkowicie niewłaściwe. Gdybyście chcieli zmienić to w moment nauczania, musielibyście przejąć część sfrustrowanego nabywcy. Pozwól dziecku obserwować grę.
jmoreno

1
„Dziecko było chciwe i uprawnione, sięgając po stożek, gdy tylko osiągnął swój zasięg”. Przepraszam?? Czego jeszcze można oczekiwać od dziecka w wieku do 3 lat? Czy spodziewałbyś się, że dziecko zwleka grzecznie i powie, że to naprawdę nie było konieczne? Oczywiście dziecko złapie lody, jeśli jest oferowane.
sleske

@sleske Nie mam problemu z tym, że dzieciak chwyta za oferowany stożek, jeśli był oferowany dziecku. 2 lub 3 lata jest zdecydowanie wystarczająco stary, aby dzieci nauczyły się, że nie mogą mieć wszystkiego, czego chcą, że nie powinny po prostu chwytać za rzeczy, które chcą, a które są w zasięgu, i zdecydowanie, że odrzucenie czegoś jest złą reakcją.
Jed Schaaf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.