Podawanie odciągniętego mleka o tej samej porze dnia, w którym zostało odciągnięte


20

Mój partner uważa, że ​​korzystne jest, aby nasze dziecko otrzymywało odciągnięte mleko o tej samej porze, w której mleko zostało odciągnięte, np. Mleko odciągnięte wieczorem najlepiej byłoby podać wieczorem innego dnia.

Jej uzasadnieniem jest przekonanie, że mleko zmienia się w zależności od pory dnia, w której jest ono wytwarzane, więc mleko wytwarzane w nocy będzie zawierać inną mieszankę chemiczną, która na przykład zachęci dziecko do snu.

Czy są na to jakieś dowody?

Odpowiedzi:


25

Według badań zatytułowanych Możliwa rola nukleotydów ludzkiego mleka jako induktorów snu opublikowanych w Nutritional Neuroscience , znaleziono związek między niektórymi poziomami nukleotydów zawartych w mleku matki w ciągu 24 godzin.

W części zawierającej wnioski stwierdzono, co następuje:

Wnioski

Test nukleotydów w mleku matki badanej populacji wykazał, że ich poziomy nie były stałe przez 24 godziny. Było tak szczególnie w przypadku 5'AMP, 5'UMP i 5'GMP, które wykazywały zwiększone stężenia w nocy i dlatego mogą być zaangażowane w indukowanie działania nasennego u niemowlęcia.

Aby uzyskać link do pełnego badania, kliknij tutaj

Aktualizacja

Chciałbym wyjaśnić niektóre błędne interpretacje, które wydają się występować. Zamierzałem opublikować artykuł i odnieść się do niego, aby pokazać, że mleko zmienia się w ciągu dnia. Artykuł nie dowodzi, że powoduje to sen u niemowląt, a jedynie stwierdza, że ​​jest to możliwe (zwróć uwagę na tytuł pracy). Proszę nie interpretować tego źle. Partner PO ma częściowo rację, a częściowo nieudowodniony.

Tak, mleko matki wydaje się podążać za rytmem dobowym. Nie jest jasne, czy te zmiany chemiczne wywołują sen u przyjmującego dziecka.


Komentarze zostały przeniesione do czatu .
anongoodnurse

4
Oczywiście mój partner HAS zinterpretował to jako słuszne :)
AGB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.