Jakie dane są dostępne, aby zidentyfikować opiekunkę jako godną zaufania?


3

Śledzenie po piętach Jakie są dobre miejsca, aby znaleźć godne zaufania opiekunki? , po przeprowadzeniu wywiadu z potencjalnymi opiekunami, czego powinniśmy szukać, aby zidentyfikować ich jako godnych zaufania?

Oczywiście istnieje „chemia”, w której po prostu mierzysz klimat, jaki uzyskujesz dzięki rozmowie z daną osobą i jak dobrze twoje dzieci lubią je podczas wywiadu; ale to jest bardzo subiektywne i będzie się różnić w zależności od osoby.

Bardziej interesują mnie rzeczy, które może zrobić dedykowana opiekunka, aby zapewnić rodziców, że ich dzieci są w dobrych rękach:

  • Certyfikaty resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy sprawią, że poczuję się lepiej, ale wątpię, że poświęciłbym czas na ich uzyskanie w tym wieku
  • INA - International Nanny Association (o którym wspominam tylko dlatego, że jest wymieniony na sittercity.com)
  • Sprawdzenie w tle byłoby miłe, ale wykonanie go samodzielnie lub za pośrednictwem usługi może być kosztowne / inwazyjne / czasochłonne i byłoby miło, gdyby było to coś oferowane przez usługę.

Czego jeszcze należy szukać?

Odpowiedzi:


9

Myślę, że najważniejszą rzeczą jest odniesienie.

Odniesieniami powinny być nazwiska i liczby osób, dla których pracował opiekun niedawno i powinni to być ludzie, którzy chcą rozmawiać o swoim związku z opiekunką.

Nie akceptuję pisemnych referencji. Jeśli rodzice czują się dobrze w związku z opiekunką dziecka do nich i ich dzieci, powinni być gotowi poświęcić trochę czasu, aby pomóc opiekunce uzyskać więcej pracy. Rozmowa osobista daje Ci możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat zwyczajów i stylu opiekunki z perspektywy rodzica.

Oczywiście uzyskanie referencji nie jest dla ciebie dobre, jeśli tak naprawdę nie jest połączenie referencje i kontynuacja.


Zdecydowanie - referencje. A tutaj, w Wielkiej Brytanii, możesz wymagać od nich złożenia wniosku o sprawdzenie „ujawnienia” - w zasadzie sprawdzenie przeszłości i kryminalne.
Rory Alsop

Nie jestem pewien, czy podążam za twoją logiką w trzecim akapicie. Twoje pierwsze i drugie zdanie wydają się być ze sobą sprzeczne. Spodziewałbym się, że skomponowanie listu zajmie co najmniej tyle samo czasu, co rozmowa twarzą w twarz. Tam, gdzie jestem, list polecający jest jedną z najwyższych form pochwały, którą możesz dać komuś za prawie wszystko, poza uznaną nagrodą. Zakładam, że to głównie dlatego, że jest nagrywane, a nie tylko rozmowa, której można odmówić. Wydaje mi się, że ktoś chętny do nagrania z „Ufam tej osobie z moim dzieckiem” złoży DUŻE oświadczenie.
corsiKa

Nie widzę żadnej sprzeczności. Jeśli chodzi o literę kontra telefon (nie myślałem o tym twarzą w twarz), bardzo fajny list może zająć 20 minut. Rozmowa telefoniczna z osobą zainteresowaną zatrudnieniem zajęłaby więcej lub mniej niż 20 minut ... dla każdej osoby zainteresowanej zatrudnieniem rekomendowanego . Jest to jednorazowa inwestycja w wysiłek i ciągłe zobowiązanie do bycia dostępnym w celu zapewnienia osobistego poświadczenia. Najważniejsze jednak, że będziesz miał bardzo mało szczęścia zadając konkretne pytania dotyczące listu polecającego.

Powinienem również wspomnieć, że słyszałem o sytuacjach, w których ktoś był gotów napisać list polecający na zakończenie stosunku pracy, po prostu w celu ułatwienia przerwy, a nie z powodu jakiejkolwiek prawdziwej satysfakcji ze związku. List mówiący po prostu „Ja, wpisz tutaj nazwę , polecam takie i takie jest dla mnie mniej przekonujący niż ktoś, kto byłby skłonny do ciągłego opowiadania o wszystkich wspaniałych doświadczeniach, jakie mieli z tą osobą. Oczywiście bardzo dobrze napisany, szczegółowy list miałby większą wagę niż minimalna litera.

Nie wspominając o tym, że sfałszowanie listu nie jest strasznie trudne, o ile jesteś pewien, że odbiorca listu nie wyśledzi i nie zadzwoni do osoby, która rzekomo pochodzi. Rozmowa telefoniczna lub F2F jest bardziej uspokajająca, ponieważ możesz poznać, z kim rozmawiasz.
Adam Tuttle

3

Zgadzam się, że odniesienia nie związane z rodziną są ważne. Otrzymałem telefony od rodzin szukających opiekunów, ponieważ zostałem wymieniony jako referencja. Chciałbym również zobaczyć, czy twoje lokalne parki i kliniki, szpital lub straż pożarna oferują kurs dla niemowląt. Znalazłem opiekunów, którzy oczywiście przyjęli tego typu zajęcia. Ostatni z nich był gotowy do działania i poprosił mnie, abym pokazał jej apteczkę i gaśnicę przed wyjazdem na wieczór.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.