Przed snem dla dziewczynki w wieku 12-13 lat


45

Moja córka w wieku 12-13 lat idzie teraz spać o 21:00, ale ostatnio prosi o pójście spać później, na przykład o 21:30 lub 22:00.

Wiem, że wkrótce zacznie szkołę średnią i może potrzebować późniejszego spania, ale szczerze mówiąc, nie wiem, co robić. Jeśli ktoś ma jakąś radę, będzie to mile widziane.


4
Siódma równiarka w USA będzie miała 12-13 lat. Musisz mieć 5 lat, aby rozpocząć przedszkole (0), więc zwykle będziesz mieć 12, kiedy zaczniesz 7.
JPhi1618

58
Jako nocna sowa mam złe wspomnienia z leżenia w łóżku przez wiele godzin każdej nocy w liceum, ponieważ po prostu nie byłem zmęczony. Nie jestem pewien, jakie jest najlepsze podejście, ale możesz zastanowić się, czy wymuszanie czasu na łóżku zmusza twoją córkę do rozbudzenia się w łóżku, gdy może robić coś wartościowego lub przynajmniej przyjemnego w nocy i nadal faktycznie zasypia w tym samym czasie.
Kevin - Przywróć Monikę

12
@Kevin, byłem nieskończenie kreatywny w poszukiwaniu źródeł wystarczającej ilości światła do czytania: świecące cyfry mojego budzika lub odbite światło z łazienki w korytarzu lub światło księżyca skoncentrowane przez dużą soczewkę Fresnela. Do diabła, miałem nawet latarkę LED, zanim to było coś: zablokuj nogi czerwonej diody LED w mini-Maglight, a masz coś, co przetrwa miesiące na parze alkalii.
Mark

12
Słyszałem, że reakcje chemiczne w mózgu nastolatka powodują, że nie śpią później i muszą się obudzić później. Co sprawia, że ​​wydaje się to szalone, że szkoła jest dla nich tak wcześnie.
Mark Rogers

26
Jeśli po pewnym czasie jest w swoim pokoju, wstaje na czas, nie wpada w kłopoty w szkole (IE: spanie w klasie) i dostaje dobre oceny ... jakie masz problemy z zapewnieniem jej większej swobody jeśli przestrzega podanych zasad (IE: W pokoju o 9, gasnie o 11, w górę o 6 itd.)? Odpowiedzialność ... to dobre osoby dorosłe ...
WernerCD

Odpowiedzi:


117

Myślę, że nadszedł czas, aby puścić wodze i szczerze sądzę, że zareagujesz bardzo dobrze. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​wcale nie ograniczaj jej snu. Oczywiście zasady powinny obowiązywać:

  • Brak znajomych po pewnym czasie
  • Spokojny czas po pewnym czasie, aby nie przeszkadzać innym, którzy mogą spać
  • Utrzymaj godzinę policyjną, aby mogła być w domu do pewnego czasu

Pozwól jej odpowiadać za te naturalne konsekwencje tego, czy zdecyduje się pozostać zbyt późno (tj. Poranny harmonogram nadal pozostaje taki sam, więc jeśli nie będzie miała wystarczającej ilości snu, to na nią).

W zależności od rodzaju osoby trzymanie wodze zaciśnięte może doprowadzić do buntu, aw tym przypadku może to nie być jedna z tych bitew, które są tego warte.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
anongoodnurse

Myślę, że to najlepsza odpowiedź. Powoli pozwalasz dziecku spać, a jednocześnie upewniasz się, że nie będzie to miało wpływu na ciebie.
Stephan Bijzitter

7
Szczególnie podoba mi się to, ponieważ w tym wieku powinna zacząć uczyć się, jak się moderować, a nie ślepo przestrzegać zasad. Ostra zasada „idź spać o X wieczorem”, nie uczy jej, jak regulować swój dobranoc, jak dobrać dobry dobranoc, ani konsekwencji późnego pójścia spać, ani czegoś takiego. Są to umiejętności, których powinna się uczyć, a ograniczenie aktywności później wieczorem pomaga o wiele lepiej niż trudną zasadę.

Dodając do tego, co powiedział @Stacey: od dzieciństwa miałem surowe zasady, takie jak pora snu, a później we wczesnej dorosłości. Kiedy wyprowadziłem się, by żyć sam, spędziłem wiele (7 lat), starając się rozwinąć niezbędną dyscyplinę, jeśli chodzi o godziny snu. Nie wspominając o tym, że miałem poważną depresję i wiele niepowodzeń zawodowych, między innymi większość z nich była bezpośrednio związana z tym właśnie faktem.
Marc.2377

36

Najważniejsze jest to, że twoja córka ma wystarczający całkowity sen (nie czas w łóżku, ale czas snu i regenerujący głęboki sen, a nie niespokojny sen). Badacz snu William Dement uważa, że ​​niewystarczająca ilość snu w USA jest epidemią, a wystarczająca ilość snu jest szczególnie ważna dla mózgów, które rosną i uczą się każdego dnia. Większość źródeł podaje teraz 8-10 godzin jako zakres, który nastolatki potrzebują na sen.

Wiele zależy od tego, kiedy musi wstać do szkoły. Jeśli wstanie o 6 rano, aby zastosować się do tych wytycznych na minimum, powinna spać nie później niż o 22:00. Ale nierealne jest iść do łóżka i natychmiast zasnąć. I byłoby to tylko 8 godzin, podczas gdy jej mózg i ciało mogłyby skorzystać, uzyskując 9 lub więcej godzin (na przykład konsolidacja wspomnień nauczyła się, że dzień ma miejsce podczas snu REM lub snu powolnego, w zależności od rodzaju pamięć; wystarczająca ilość snu wydaje się odgrywać rolę w regulacji emocjonalnej ). Więc pójście spać o 21:00 może być dla niej lepsze. Jeśli jednak wstanie o 7 rano, pójście spać o 9:30 lub 22:00 może być dopuszczalne.

Niestety, jeśli gimnazjum zacznie się później niż liceum, niezależnie od tego, jaki trend sobie wyznaczysz (powiedzmy 22:00 na 7:00 rano) będzie nowa norma i bardzo trudno będzie psychologicznie wrócić do łóżka wcześniej, jeśli liceum jej wymaga obudzić się o 6 rano. Niektóre dystrykty szkolne zaczynają się teraz około godzinę później w odpowiedzi na rosnące dowody, że nastolatki są pozbawione snu .

Być może możesz zastosować podejście próbne, w którym pozwolisz na późniejszą spać 3 noce w tygodniu i zobacz, jak się czuje. Pochwalam cię za ostrożność. EDYCJA: Chociaż ktoś słusznie zauważył, że różne godziny przed snem mogą mieć swoje niepożądane konsekwencje. Więc jeśli spróbujesz tego, przynajmniej nie rób dużo zmian.


7
Ustawienie wczesnego snu nie zapewnia wystarczającej ilości snu. Aby zapewnić mi wystarczającą ilość snu i dotarcie do szkoły na czas, musiałem zasnąć do 22:30, budząc się o 18:30, co z kolei wymaga około 22:00 przed snem. Rzecz w tym, że w szkole średniej po prostu nie mogłem zasnąć przed około 2 nad ranem. Nie trzeba dodawać, że spędziłem około półtora roku coraz bardziej pozbawiony snu, zanim poinformowałem rodziców, że będą mnie uczyć w domu (z rozsądnym harmonogramem snu).
Mark

5
Chciałbym bardzo odradzać twoje ostatnie oświadczenie. Zmiana czasu spania jest prawdopodobnie gorsza dla snu i spokoju niż po prostu spanie zbyt późno w sposób konsekwentny.
Valthek

To najbardziej logiczna odpowiedź i naprawdę chcę ją poprzeć. Jednak ciągle widzę badania, w których odkryłem, że jest coś magicznego w zasypianiu i przebudzeniu w określonych godzinach dnia.
TED

@Mark czy rzeczywiście leżałbyś w łóżku do 2 w nocy? Skąd wiedziałeś, że nie zdążyłeś zasnąć? Czy na pewno nie robisz takich rzeczy, jak czytanie / bycie na urządzeniu?
theonlygusti

25

Twój mózg mówi ci, kiedy iść spać, wytwarzając melatoninę. Melatonina powoduje, że czujesz się zmęczony i przygotowuje cię do snu.

Melatonina hormonu mózgowego jest produkowana później w nocy dla nastolatków niż dla dzieci i dorosłych. Może to utrudnić nastolatkom wczesne zasypianie. - TeensHealth Ile potrzebuję snu?

Zauważyło to wiele, wiele renomowanych źródeł, oto jeszcze jedno:

W pewnym okresie późnego dojrzewania ciało wydziela związany z snem melatoninę w innym czasie niż zwykle. To zmienia rytmy dobowe, które kierują cyklem snu i czuwania. Na przykład, jeśli kazałeś nastolatce iść spać o 10 wieczorem, może skończyć wpatrywanie się w sufit do 1 lub 2 w nocy, czekając na zaśnięcie. Około 19:30 nastolatek czuje się rozbudzony i całkowicie czujny, w przeciwieństwie do osoby dorosłej, która zaczyna się „uspokajać”. - Sen nastolatków (Stanford)


Uważam, że kontrolowanie snu dziecka jest niezdrowe, powinieneś pozwolić swojemu ciału robić najzdrowszą rzecz, jaką może zrobić, co sam narzuca.

Gdy zaczniesz zmuszać dziecko do pewnych rytmów dobowych (schematów snu), możesz zacząć mieć szkodliwy wpływ na ich zdrowie (np. Jak zauważa Dan ) i zdecydowanie obniżyć jego wydajność.


Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zrobić zakaz ekranów od 21:00 (jej obecna pora snu). W rzeczywistości każ jej zostawić swoje urządzenia gdzieś daleko od swojego pokoju (ale zaufaj jej, nie zabieraj ich sam).

Mam w tej chwili 17 lat i chciałbym, żeby moi rodzice byli bardziej surowi w mojej młodości. Teraz narzucam sobie tę zasadę i naturalnie nie będę miał ochoty kłaść się spać dopiero po godzinie 11, ale gdy byłem nastolatkiem przyklejony do ekranu wcześniej, nienaturalnie (i niezdrowo) czułem się aż do snu 3 rano, w niektórych przypadkach 4 rano, niszcząc codzienną produktywność i może (ale mam nadzieję, że nieodwracalnie) moje zdrowie.

Jeśli zachęcisz ją do czytania książek lub odrabiania prac domowych / testów w formie papierowej, będzie to niezwykle korzystne dla jej życia akademickiego.

Odkryliśmy, że pamięć była lepsza, gdy sen pojawił się krótko po nauce, a nie po pełnym dniu bezsenności. Na koniec przedstawiamy dowody na to, że tempo pogorszenia czuwania znacznie się zmniejszyło, gdy noc przed snem poprzedzała okres czuwania, w porównaniu z tym, gdy sen nie poprzedzał czuwania, sugerując, że sen służył do ustabilizowania wspomnień przed szkodliwym skutkiem późniejszego czuwania. - Pamięć semantycznie powiązanych i niepowiązanych informacji deklaratywnych: Korzyść ze snu, koszt przebudzenia. PLoS ONE 7 (3): e33079.

Rzeczy, które czytasz i uczysz się tuż przed pójściem spać, są bardziej prawdopodobne, że zostaną zapamiętane. Chciałbym częściej nadużywać tego, gdy byłem młodszy.

Daje to również doskonałą okazję do czytania książek.

Korzyści są liczne, co jest szczególnie ważne w rozproszonym wieku smartfonów, w którym jedna czwarta amerykańskich dzieci nie uczy się czytać. Zagraża im to nie tylko społecznie i intelektualnie, ale także upośledza poznawczo na całe życie. Jedno z badań przeprowadzonych w 2009 r. Wśród 72 dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat wykazało, że czytanie tworzy nową istotę białą w mózgu, co poprawia komunikację w całym systemie. - Jak czytanie poprawia mózg do zwiększenia inteligencji i empatii

Mam nadzieję, że spodoba jej się czytanie zarówno fikcji, jak i literatury faktu, ponieważ ustawiłem sobie zakaz ekranów przed snem. Stałem się szczęśliwszy i bardziej produktywny w ciągu dnia i zakochałem się w czytaniu. Poznawanie opinii innych ludzi na temat świata, porównywanie teorii czytanych w różnych książkach, jest bardzo interesujące. A zanurzenie się w historie sfabrykowanych światów jest świetne.


tl; dr

Nie wymuszaj spania, po prostu egzekwuj czas bez ekranów. Naturalnie zaśnie, kiedy jej ciało będzie gotowe.


Szczerze mówiąc, w wieku 17 lat jesteś jeszcze bardzo młody. Mam 24 lata (a swoją drogą nadal uważam się za młodą) i zaufaj mi, wciąż masz dużo czasu na nadużywanie tych wskazówek.
Jean-François Savard

22

Czytam teraz książkę pod tytułem „Dlaczego śpimy”. (Radzę też wszystkim, aby go przeczytali.) Zawiera całą sekcję dotyczącą zmian snu, przez które przechodzimy od niemowlęctwa do starości. Jedną rzeczą, którą bardzo wyraźnie stwierdza, jest to, że kiedy dzieci przechodzą od dzieciństwa do wieku młodzieńczego, ich rytm dobowy przesuwa się. Przechodzi od „załamania się” o 19.00 lub 20.00 jako małe dzieci do cyklu, który sprawia, że ​​czują się senni później niż ich rodzice. Dokładny przykład podany to:

Poproszenie nastolatka o zaśnięcie o 10 wieczorem i przebudzenie o 7 rano byłoby równoznaczne z poproszeniem osoby dorosłej o zaśnięcie o 7 wieczorem i przebudzenie o 4 rano.

Niestety czasy rozpoczęcia szkoły nie uwzględniają tego. W książce nie było proponowanego rozwiązania innego niż przeniesienie godzin rozpoczęcia szkoły na później.

8 godzin snu pozostaje koniecznością, ale egzekwowanie „nieuzasadnionego” wczesnego spania spowoduje po prostu zrzędliwą / zirytowaną / nieśpiącą nastolatkę.

Porozmawiaj ze swoją córką. Być może nawet przeczytacie razem książkę („Dlaczego śpimy”)! (To naprawdę doskonała książka)

Poproś ją, aby zaproponowała rozwiązanie, które zapewni jej 8 godzin snu, ale da jej kontrolę nad snem. (Być może po prostu przestajesz „wymuszać” kładzenie się do łóżka, ale ona wciąż kładzie się spać w tym samym czasie. Może zgodzicie się, że coś w stylu „minimum 7 godzin, średnio 8 godzin / noc w ciągu tygodnia” jest do zaakceptowania. Cokolwiek - po prostu wymyśl coś razem.)

„Higiena snu” pomoże jej również nie położyć się w łóżku. Ciemny, chłodny pokój. Brak światła (w tym zegary LED, kontrolki ładowania urządzenia itp.). Brak diod LED o silnym niebieskim spektrum w pół godziny przed snem: Brak ekranów (chyba że mają żółty filtr (Flux.io to świetny program komputerowy do tego), brak niebieskich lampek nocnych itp. Niebieski to spektrum, na które nasze ciała najbardziej reagują w odniesieniu do efektu „przebudzenia”, jaki na nas wywiera.


2
Ta książka „Dlaczego śpimy” jest fantastyczna. Wspomnienie przesunięcia naturalnego czasu snu w okresie dojrzewania sprawia, że ​​jest to najlepsza odpowiedź.
axsvl77

Bardzo podoba mi się ta odpowiedź, to najlepsza rada, jaką przeczytałem jako odpowiedź na to pytanie. Wszystko, co mówisz, znajduje się na miejscu i jest poparte niekończącymi się badaniami, a sposób, w jaki go sformatowałeś, jest zwięzły i doskonale prezentuje się w głowie. Jestem fanem twojego ostatniego akapitu, osobiście zauważyłem (jestem nastolatkiem) ogromną poprawę snu od czasu zmiany środowiska do spania na „ciemny, chłodny pokój. W ogóle nie ma światła (w tym LED) zegary, lampki do ładowania urządzeń itp.) Brak światła LED o silnym niebieskim widmie w pół godziny przed snem: Bez ekranów ”
theonlygusti

@ thehelylygusti Dziękuję :) Wyciągnąłem większość z książki, o której wspomniałem (poczytaj!) Do tej pory przeczytałem tylko około 1/3, ale po prostu byłem jej fanem kilka stron. WSZYSTKO w tym jest poparte badaniami. Moi współpracownicy prawdopodobnie mają dość tego, że o tym mówię, ale kupiłem kopię do biura, aby każdy mógł ją przeczytać :)
BunnyKnitter

Nie jest trudno przyzwyczaić się do pójścia spać o 7 wieczorem i przebudzenia o 4 rano, jeśli twoje ciało chce 9 godzin. Problem jest społeczny, a nie biologiczny.
Zayde w Nowym Jorku

9

Pozwól jej iść do łóżka pół godziny później przez tydzień i zobacz, jak się zachowuje. Jeśli jest trudniejsza do przebudzenia rano, zapomniana, zepsuta itp., Przenieś ją z powrotem do zwykłego czasu. Jeśli jednak wszystko pozostanie niezmienione, utrzymuj go przez miesiąc, a następnie do 22:00 przed snem. Zrób to jeszcze raz, przez tydzień i zobacz, jak leci.

Tydzień zbyt małej ilości snu nie zaszkodzi jej, a jeśli naprawdę nie potrzebuje tego snu, leżenie w łóżku tak rozbudzonym może spowodować później bezsenność .


8

Przez całe liceum mój czas spania wynosił około 21:00. To przygotowało mnie do wstania następnego dnia przed 6 rano i bycia jednym z pierwszych uczniów, którzy przybyli do szkoły.

W nastoletnich latach dziecko ma duże potrzeby snu z powodu intensywnych zmian w mózgu.

Z Narodowego Centrum Informacji Biotechnologicznej

„Badania naukowe pokazują, że aby funkcjonować najlepiej, potrzebujesz od 9 godzin do 10 godzin snu każdego dnia. Jest to więcej snu niż było to potrzebne, zanim byłeś nastolatkiem, i więcej, niż będziesz potrzebować, gdy będziesz dorosły . ”

Z UCLA Health Center

„Nastolatki są na ważnym etapie wzrostu i rozwoju. Z tego powodu potrzebują więcej snu niż dorośli. Przeciętny nastolatek potrzebuje około dziewięciu godzin snu każdej nocy, aby czuć się czujnym i wypoczętym”.

oraz od „Sleep Doctor”, dr. Michaela J. Breusa ,

„W okresie dojrzewania mózg wciąż się rozwija, a sen jest niezbędny do zdrowego rozwoju mózgu. Kora przedczołowa mózgu - odpowiedzialna za złożone myślenie i podejmowanie decyzji, a także regulację emocjonalną - należy do ostatnich obszarów mózgu, które należy rozwijać i ulega znacznemu dojrzewaniu w wieku nastoletnim. Ta część mózgu jest szczególnie wrażliwa na skutki braku snu ”.

„Istnieją poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla nastolatków, którzy nie mają wystarczającej ilości snu. Niewystarczający sen u nastolatków zwiększa ryzyko urazów sportowych i innych przypadkowych obrażeń. Jedno szczególnie znaczące zagrożenie bezpieczeństwa dla nastolatków pozbawionych snu? Senna jazda”.

Jeśli dziecko może regularnie budzić się na czas bez budzika, zapewne dostanie wystarczającą ilość snu.


4
Czy możesz przytoczyć niektóre badania, które mówią, że sen jest bardziej konieczny w młodości? Wydaje się, że wiele z tych odpowiedzi jest niepotwierdzonych i tak naprawdę nie podaje zbyt ważnego powodu, dla którego istniejąca pora snu jest tak ważna, więc jeśli możesz dodać więcej informacji na ten temat, poprawiłoby to jakość odpowiedzi.
Anopleksjan

4
To świetne studia, ale w jaki sposób bycie jednym z pierwszych uczniów w szkole pomogło lub zaszkodziło Twojemu rozwojowi? Jest również dobrze udokumentowane, że późniejsze godziny rozpoczęcia nauki w szkole są bardziej korzystne dla ogólnego zdrowia nastolatków , więc pora snu niekoniecznie pomaga nastolatkowi lub go krzywdzi, ale raczej, że brak wymaganego snu jest kluczowym elementem.
Anopleksjan

5
Żadne z nich jednak nie mówi empirycznie, dlaczego pora snu powinna być taka, jaka jest, ale raczej, aby pozostała spójna. Czy w swojej odpowiedzi zakładasz, że wspomniany nastolatek nie jest w stanie podjąć decyzji, że pora snu jest ważną częścią ich codziennej rutyny i sukcesu? Zakładanie, że nastolatek nie jest w stanie podjąć takiej decyzji, wydaje się nieco zbyt pesymistyczne. Wspomniałeś również, że masz doskonałą frekwencję, ale nie jestem pewien, jak to się wiąże z czasem łóżka lub budzenia, ponieważ sen nie wpływa znacząco na zdrowie i nie ma wzmianki o podróży na post
Anoplexian

2
Nastolatek nie prosi również o całkowity przegląd swojego czasu snu, ale raczej o niewielki wzrost całkowitego czasu, w którym rodzic pozwala mu iść spać. Podobnie do tego, jak byłeś przebudzony i czujny, ponieważ przybyłeś wcześnie, miałem przeciwne doświadczenie, ponieważ trudniej było obudzić się więcej snu. Umieszczenie niepotwierdzonych doświadczeń u niepowiązanego nastolatka wydaje się co najwyżej niepewne i może ogólnie wywołać urazę, jeśli nastolatek nie śpi w nocy z powodu bezsenności lub po prostu ogólnego braku zmęczenia.
Anopleksjan

2
@ GarnetR.Chaney Z drugiej strony po prostu nie stwierdzam, że regularna pora snu nie powstrzyma mnie przed rozbudzeniem się przez wiele godzin, kiedy idę spać wcześniej i jestem senna rano. Próbowałem to robić konsekwentnie od miesięcy. Ale bez powodzenia. Wczesne noce i poranki zawsze sprawiają, że czuję się okropnie. I zrobiłem to, odkąd skończyłem 12 lub 13 lat, teraz mam około 20 lat. W końcu spanie w weekendy oznaczało, że przynajmniej dostaję wystarczająco dużo snu i było lepiej niż nigdy.
Rzeczywistość

6

Ile ona potrzebuje snu? O której musi być na górze, aby przygotować się do szkoły? Ile czasu zajmuje jej zasypianie w nocy?

W siódmej klasie jest w stanie sama wykonać matematykę z pewnym wskazaniem, co należy uwzględnić. Byłbym zdziwiony, gdyby odpowiedź na pytanie dotyczące łóżka na podstawie matematyki wyszła znacznie później niż o 9:30.

Nadejdzie dzień w niezbyt odległej przyszłości, kiedy szkoła i praca zaczną zbierać żniwo, a ona będzie spała, kiedy tylko będzie mogła.


6

Jako 14-latek chciałem wyrazić swoją opinię na ten temat.

Nie ustawić snem, czas stop-technicznej, lub coś podobnego początkowo . Tak zrobili moi rodzice i byłem z tego bardzo zadowolony. Jestem osobą nocną i właściwie całą noc robiłem wiele produktywnych rzeczy. Moi rodzice pozwalają mi się dobrze bawić i myślę, że ty też powinieneś to zrobić.

Ale potem w końcu uświadomi sobie, tak jak ja, że ​​rano, po tym jak nie śpisz całą noc, a nawet śpię późno, czujesz się totalnie i beznadziejnie. W dniu, w którym ludzie oczekują, że wypełnisz obowiązki i wykonasz pracę, po prostu nie będziesz w stanie przetwarzać rzeczy wyraźnie. Zaufaj mi, po wystarczającej liczbie przypadków nastąpi regularny sen. Nie od razu, nawet nie szczególnie szybko, ale znajdzie wzór, który nie sprawi, że rano poczuje się jak bzdura, i skończy się prawie zdrowym cyklem.

Następnie obserwuj przez chwilę jej cykl, znajdź, z czym skończyła, a następnie odpowiednio ustal zasady dotyczące snu i technologii zatrzymania. Może to trochę zmienić, jeśli uważasz, że nie jest to właściwe. Będzie o wiele bardziej otwarta na to i będzie to konieczne. Ponadto stopniowe przywracanie poczucia „dzień dobry” po wielu gównianych porankach jest niesamowite .


4
Jako osoba, która otrzymała tę swobodę i nie radziła sobie dobrze z samoregulacją, nie będzie to działać dla wszystkich dzieci: samoregulowałem się, by mieć wystarczająco dużo snu, aby być funkcjonalnym, a nie niesamowitym, co dla mnie było 4,5 godziny snu większość nocy szkolnych.
TemporalWolf

2
Dano mi również ten wybór i nie byłam tak skuteczna w samoregulacji. Po 35 latach wciąż nie mam regularnego cyklu snu. Podoba mi się duch tej odpowiedzi, ale dziecko różni się bardzo.
Wózek widłowy

2
Jako 17-letni, który był po prostu jak ty w wieku 14 lat, szczerze polecam przeciwko trakcie działania pan proponuje. Znalazłem się w sytuacji, w której mogłem swobodnie być na swoim laptopie, urządzeniach itp. Tak późno, jak chciałem, i nie czułem się wystarczająco badziewiem, żeby zawracać sobie głowę kontrolowaniem snu. Większość nastolatków nie, strasznie sobie radzimy z brakiem snu. Zalecany czas na nastoletni sen to 9-10 godzin, dostawałem 4, ale nadal czułem się dobrze. Moja produktywność spadała, a moja szkolna praca cierpiała. Teraz tego żałuję i próbuję wprowadzić w życie zasadę „brak ekranów od 22:00”
theonlygusti

4

Podobne do odpowiedzi SomeShinyObject, ale ...

Moi rodzice zawsze mieli politykę dobrego zachowania, która zapewnia zarówno więcej przywilejów, jak i odpowiedzialności. Bezpośrednim tego skutkiem był całkowity brak snu przed ukończeniem 12 lat. Mogłem nie spać tak długo, jak chciałem, grać w gry tak długo, jak chciałem (o ile nikomu nie przeszkadzałem) i zasadniczo robić to, co chciałem w nocy.

To nigdy nie stanowiło problemu dla mnie ani moich rodziców i działało dobrze. Bardzo szybko zaczęłam doceniać swój własny przydzielony czas na spanie, ponieważ wiedziałam, kiedy muszę iść spać.

Więc zakładając, że dziecko jest godne zaufania i wystarczająco dojrzałe, aby w pewnym stopniu samorządnie rządzić, sugerowałbym, aby dać im wystarczająco dużo wolności, aby mogli oszołomić cię sukcesem lub wiele nauczyć się na własnych błędach. Pamiętaj tylko, że potencjalnie poważną wadą jest to, że kiedy dasz im zasmakować tej wolności, może być trudno przywrócić je do zestawu reguł, które ponownie obejmują tę granicę.


Z własnego doświadczenia nie zgadzam się z tym. Może dlatego, że źle wychowałem się przed nastolatkami, ale zauważyłem, że dzięki tej wolności będę miał tylko 4 godziny snu w ciągu tygodnia szkolnego. Myślę, że nastolatkom nie należy spać przed snem, ale myślę, że rodzice powinni próbować egzekwować jakąś zasadę zakazu ekranowania.
theonlygusti

Ponadto, jako nastolatka, kiedy jeszcze spałem, czułem się znakomicie akademicko, zwłaszcza w porównaniu z późniejszymi. Zawsze byłem zmotywowany i niezwykle produktywny w ciągu dnia. Doprowadziło mnie to do ukończenia GCSE 2 lata wcześniej niż moi rówieśnicy. Kiedy otrzymałem swobodę robienia tego, co chciałem przed snem, moja wydajność znacznie spadła. Od tego czasu ustanowiłem sobie zasadę zakazu ekranowania, zmuszając się do czytania tylko książek lub robienia papierowych poprawek / prac domowych od 22:00 i ponownie zauważyłem wielki wzrost we wszystkich aspektach akademickich i ogólnie czuję się znacznie szczęśliwszy.
theonlygusti

2

Ustaliliśmy standardową porę snu dla szkoły podstawowej i młodszej, gimnazjum i liceum. Po osiągnięciu określonych celów w szkole średniej pozwalamy im wybrać własną porę snu. Częściowo dzieje się tak, ponieważ nie rozumieją, że niewystarczający sen jest dla nich zły, emocjonalnie, psychicznie i fizycznie, więc ustalony czas spania gwarantuje, że otrzymują to, czego potrzebują. Częściowo ma to na celu zapewnienie każdemu ze starszych dzieci czasu na zabawę bez rozpraszania ich przez młodsze dzieci.

Jest jednak jedno zastrzeżenie - jeśli nie są w pełni gotowe na czas każdego ranka, tego wieczora ich pora snu jest ustalana co najmniej godzinę wcześniej niż zwykle.

Odkryliśmy, że starsza młodzież często drzemie po szkole, aby uzupełnić niedobory snu, dlatego postanowiliśmy trzymać się tego planu, ponieważ okazało się, że często sami rozwiązują te sytuacje.

Kiedy moje dzieci poprosiły o późniejszy sen, zwykle siadam z nimi i rozmawiam o tym, do czego zamierzają wykorzystać ten czas i dlaczego musi to być później w nocy. Najczęściej stwierdziłem, że jest to sytuacja tymczasowa lub złe planowanie i że przy pewnych wskazówkach stwierdzą, że mogą osiągnąć to, co chcą osiągnąć bez zmiany snu. To dobry moment na wprowadzenie koncepcji ustalania priorytetów - muszą zrozumieć, że jest tylko tyle czasu w ciągu dnia i nie mogą obrabować snu bez negatywnych skutków, dlatego muszą szukać gdzie indziej.


1

Jeśli budzi się łatwo rano, to ma wystarczająco dużo snu. Jeśli nie, to nie.

Ponadto, jeśli obudzi się znacznie później w weekendy, będzie to oznaką zbyt małej ilości snu w ciągu tygodnia (budzenie się i pozostawanie w łóżku nie ma znaczenia).

W końcu różni ludzie potrzebują innej ilości snu - więc powinniście poeksperymentować z ilością snu i znaleźć coś, co jest dla nich obojgu przyjemne.

Ponadto, jeśli późniejsza godzina snu oznacza poświęcenie czasu jej rodzicom (pójdę spać później, ale nie dam ci normalnego programu wieczornego), wszyscy powinniście to wziąć pod uwagę.


budzenie się i pozostawanie w łóżku się liczy, przynajmniej z mojego doświadczenia. Byłem poważnie pozbawiony snu, gdy byłem nastolatkiem i budziłem się w weekendy około 9 Ish, ale tylko dlatego, że było za dużo światła. To pogorszyło mnie. Gorąco próbowałem zasnąć aż do drugiej po południu, zanim poczułem, że mogę nawet wstać z łóżka bez upadku.
theonlygusti

0

Ustaw dla niej (umiarkowanie wykonalny) standard .

To znaczy, że musi być na czas (być może 10-15 minut wcześniej *) do szkoły i być świeża, gdy się obudzi, i nie być senna w swoich klasach.

A jeśli chcesz pójść o krok dalej, po prostu zapytaj jednego z jej nauczycieli, czy jest śpiąca w szkole.

Jeśli nie jest śpiąca i jest taka sama, pozwól jej nie zasnąć do 9:30 lub 10:00, ale wszystko poza tym to za dużo.

* kluczowe jest zorganizowanie i wyprzedzenie harmonogramu. Niektórzy rodzice uważają, że dzieci nie potrzebują tego lub jest OK, aby dowiedzieć się tego później. (Większość uczniów, o których pamiętam, że mieli dobre stopnie, to bardzo dobrze zorganizowani studenci). Powinieneś traktować bałagan jako chorobę, jako szkodę dla jej postępów. Bycie zorganizowanym czyni cię 2-3 razy bardziej wydajnym i szczęśliwym oraz mniej stresującym z powodu spóźnienia lub niemożności znalezienia rzeczy.

To powiedziawszy, czasami rzeczy (np. Nie spanie późno) tak naprawdę nie wymagają dużego wysiłku fizycznego, ale jeśli dziecko jest zmuszane do powtarzania czegoś, ma ogromne obciążenie psychiczne. Większość dzieci jest posłuszna tej zasadzie, ponieważ większość dzieci śpi wcześnie i musi się obudzić do szkoły

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.