Jeśli nie możesz zepsuć noworodka, to kiedy „możesz” zepsuć dziecko?


12

Więc słyszałem, że nie możesz zepsuć noworodka. Chociaż nie biorę tego w 100% na pierwszy rzut oka, uważam, że zaspokajanie jej potrzeb jest ważniejsze niż martwienie się o jej zepsucie.

Pytanie brzmi: kiedy dziecko może zostać zepsute, a ja powinienem bardziej uważać na „złe nawyki”? Obecnie ma 2 miesiące. Na przykład:

  • Karm do snu (musi być pełna lub nie będzie spała długo)
  • Trzymaj się spać (czasami, zwykle tylko w godzinach wieczornych wiedźmy)
  • Słuchaj jej płacz prawie natychmiast
  • karmić na żądanie (czasem pije bardzo mało, a potem płacze za głód za godzinę)
  • Brak ustalonego czasu drzemki (chociaż jej czas snu jest ustalony)

1
Pamiętaj, że picie bardzo mało może również oznaczać, że była spragniona, a nie głodna. Również częste karmienie („karmienie grupowe”, z dość krótkimi przerwami), szczególnie wieczorami, jest dość powszechne u niektórych dzieci.
Stephie

1
Szczerze mówiąc, jeśli ktoś zacznie ze mną rozmawiać o „rozpieszczaniu” mojego noworodka, uprzejmie poprosiłbym go o zamknięcie% $ # ^. To wydaje się być powrotem do czasów, w których uważano, że nie powinieneś trzymać dziecka za dziecko i po prostu pozwolić mu płakać, ponieważ było to dobre dla płuc i wielu innych niesamowicie głupich rzeczy, w które wierzono w przeszłości. Poważnie, daj noworodkowi wszystko, czego potrzebuje. Jeśli chodzi o miłość i przywiązanie, daj jej więcej niż potrzebuje. Jeśli okaże się, że stworzyłeś nawyk, który już nie działa w danej sytuacji, złagodź i stwórz nowy.
Eli

Odpowiedzi:


13

Nie jest niczym więcej niż noworodkiem (kończy się po 28 dniach - lub 4 tygodniach); ona jest niemowlęciem / dzieckiem. Ma więcej potrzeb niż „nawyków”. W rzeczywistości nie mogę wymyślić jednego „nawyku”, który może mieć dwumiesięczne dziecko. I ciężko myślę. Może ma teraz duże zdolności motoryczne, by z powodzeniem ssać pięści, ale to jeszcze nie jest nawyk. Rozwinie nawyki. Ale nie teraz.

Jeśli płacze, potrzebuje. Jej podstawowe potrzeby to jedzenie, ciepło / komfort (np. Z brudnych pieluch), ekspozycja na bodźce (np. Język), uspokojenie i sen.

Świat jest trudnym miejscem dla dziecka. To, jak dobrze dostosujesz się do osoby, zależy wiele od tego, czego uczysz ją teraz o świecie. Jeśli nie spełnisz jej podstawowych potrzeb, dowie się, że świat jest niebezpieczny .

To, czy chcesz zaspokoić niektóre z tych potrzeb, należy do ciebie. Sposób, w jaki kadrujesz określone zachowania („czasami pije bardzo mało, a potem płacze za głód za godzinę”) sprawia, że ​​brzmi to tak, jakby robiła coś „złego”. Karmienie piersią to po części sztuka, po części wiedza. Może nie dostała wystarczającej ilości mleka i nadal jest głodna. Może ma gaz i płacze z tego powodu.

W wielu kulturach przeszłych i obecnych pewne potrzeby są ignorowane na korzyść innych zachowań, więc nie będziesz sam, wybierając ignorowanie pewnych potrzeb. Ale w tym momencie są to potrzeby, a nie tylko potrzeby.

Kiedy możesz zepsuć dziecko? Myślę, że nie ma dokładnego wieku, ale wielu pediatrów mówi, że możesz zacząć „Ferberizing” dziecka (ucząc się uspokajania, aby pozwolić dziecku na samodzielne zaśnięcie) po 7-8 miesiącach. Zostało to potwierdzone w badaniach austrrailianów o rozsądnych rozmiarach .

Wyobrażam sobie, że to najwcześniej możesz zacząć trenować dziecko.

Przykładem szkolenia dziecka może być mowa. Niektóre dzieci mogą wypowiedzieć swoje pierwsze słowo w wieku 7 miesięcy (bardzo nietypowe, ale się zdarza.) Inne nadal gadają tylko w wieku 8–9 miesięcy. Podobnie jak w przypadku wszystkich dzieci, ich zdolności różnią się, ale w pewnym zakresie.


9

Myślę, że ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, co psuje. Aby wyjaśnić, wszystko związane z podstawową potrzebą nie psuje się. Moje dzieci mogą jeść tyle warzyw, ile chcą podczas kolacji. Idź spać tak wcześnie, jak chcą (tak długo, jak pozostaną w łóżku do 630), a jeśli poczują potrzebę, zawsze im powiem, że ich kocham. Nie ma przedawkowania tych przedmiotów

To, czego nie obejmuje, to cukierki między posiłkami. Będąc dla siebie nawzajem lub kupując nowe zabawki, gdy mają dużo w domu

Karmienie i trzymanie dla dwumiesięcznych brzmi dla mnie jako przedmioty z podstawowej kategorii potrzeb

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.